انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 26 اردیبهشت1403 - 7:31am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2134 , 2135 , 2136 , 2137 , 2138 , 2139 , 2140 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادحمیدعزیزسلام وخسته نباشید
ازروزاولی که طرحتونودیدم یه سوال برام پیش اومدواینکه چراماسفتوطوری نزاشتین که بشه براش هت سینگ راحت گذاشت .اون موقع باخودم میگفتم که خوکسی که این چنین طرحی پیاده کرده وبه این صورت خیلی عالی توضیح میده حتمادلیل داره بخاطرهمین سوال نکردم ولی الان فکرمیکنم به این دلیل ماسفت ومقاومتاروکنارهم گذاشتین که سرعت عمل بیشتربشه ایادرسته (استادبه این دلیل این سوالوپرسیدم که دیدم بچه هااین کیتوتاقییردادن وماسفت ازمقاومتهای 390اهم دورشدن)
بازاستادجون ازاین طرح فوق الاده ممنونم
دست فروشندهای بی رهموبستین خبریکی رادارم که قبلا تواین گروه بودوپرتش کردین بیرون که الان میگه دیگه فروش زیرخاکی راکنارگذاشتم.اینم گفت گفت بیشتراز1مترنمیزنه بهش گفتم من 2مترازش جواب گرفتم بعدگفت ثبات نداره که دیگه ازش خداحافضی کردم
باسپلس فراوان استادگل

سه شنبه 17 اسفند1395 - 2:30pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
اگر منظور شما ادابتور 24 ولت سوئیچینگ باشه بله میشه استفاده کرد. بنظر من راحت ترین راه این هست که در خروجی مثبت ادابتور 5 دیود 1N5401 رو بصورت سری قرار بدین و یک مقاومت 5.6 اهم 10 وات رو هم باهاشون سری کنین و خروجی این مدار رو به باطریها متصل کنین.

مهندس همین کارو بنده انجام دادم متاسفانه دو سری باطری رو خراب کردم ، شاید روش اتصالش رو صحیح انجام نداده باشم ، بله مطلب شمارو که خوب خوندم فهمیدم اشتباه از توجیه آقا مجتبی بر بنده بوده که مقاومت 5.6 اهم رو سر راه ورودی گذاشتم البته از رگلاتور استفاده کردم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 17 اسفند1395 - 2:33pm
مدیر کل
مدیر کل

جواد64 نوشته است:
استادحمیدعزیزسلام وخسته نباشید
ازروزاولی که طرحتونودیدم یه سوال برام پیش اومدواینکه چراماسفتوطوری نزاشتین که بشه براش هت سینگ راحت گذاشت .اون موقع باخودم میگفتم که خوکسی که این چنین طرحی پیاده کرده وبه این صورت خیلی عالی توضیح میده حتمادلیل داره بخاطرهمین سوال نکردم ولی الان فکرمیکنم به این دلیل ماسفت ومقاومتاروکنارهم گذاشتین که سرعت عمل بیشتربشه ایادرسته (استادبه این دلیل این سوالوپرسیدم که دیدم بچه هااین کیتوتاقییردادن وماسفت ازمقاومتهای 390اهم دورشدن)
بازاستادجون ازاین طرح فوق الاده ممنونم
دست فروشندهای بی رهموبستین خبریکی رادارم که قبلا تواین گروه بودوپرتش کردین بیرون که الان میگه دیگه فروش زیرخاکی راکنارگذاشتم.اینم گفت گفت بیشتراز1مترنمیزنه بهش گفتم من 2مترازش جواب گرفتم بعدگفت ثبات نداره که دیگه ازش خداحافضی کردم
باسپلس فراوان استادگل

خواهش میکنم. ممنون از شما.
علت اینکه فضای زیادی نه برای هیت سینک و نه هیچ چیز دیگری گذاشته نشده مشخصا بعلت تلاش حداکثری جهت کوچک کردن مدار بوده! کوچکتر بودن مدار هم کل دستگاه رو جمع و جورتر میکنه و هم نویز پذیریش کمتر میشه. وگرنه هر چه مدار بزرگتر در بیاد بیشتر نویز میگیره و از عملکرد ایده آلش در تئوری هم کمی دور میشه. کوچکتر کردن فیبر هم بخصوص در حالت یک لایه کار ساده ای نیست چون باید دقت زیادی بخرج داد. وگرنه همیشه فیبر اولیه بزرگتره و با فاصله دادن قطعات سیمکشی مدار خیلی راحت تر انجام میشه و وقت زیادی نمیگیره. در مورد هیت سینک برای رگولاتور این فضا در نظر گرفته شده چون ضرورت داشته ولی برای ماسفت بنظر من لزومی نداشته! چون با فرکانس و عرض پالس رایج برای کار فلزیاب پالسی ماسفت اصلی زیاد داغ نمیکنه و اگر هم از ماسفت بزرگتر استفاده کنین که دیگه کلا نیاز به هیت سینک نیست. با همه اینها فضا در بخش ماسفت جوری هست که بشه یک هیت سینک کوچک روی اون نصب کرد. هر چند بدلیل نویزپذیری تیغه ماسفت این کار رو توصیه نمیکنم.
بیان اینکه این فلزیاب ثبات نداره ظاهرا تنها راهی هست که برخی دشمنان بهش رسیدن تا ما رو تخریب کنن یا حداقل کور سوی امیدی برای خودشون ایجاد کنن!!! وگرنه این فلزیاب پالسی که در عین عملکرد مطابق همه پالسی ها ؛ دارای ظرایف پیچیده و منحصر بفردی هم هست آیا بنظر شما میتونه در این بخش ایراد اضافی نسبت به بقیه دستگاهها داشته باشه؟! هر کسی یک مقدار منطقی باشه باید به این مساله شک بکنه! بی ثباتی هم بسته به معنی و مفهومی که هر کسی ازش متوجه میشه در همه دستگاهها تحت شرایط خاص وجود داره. لورنز با همه معروفیت و قیمت بالا با اون تنظیمات مختص تست هوایی اصلا روی خیلی زمینها قابل استفاده نیست! وقتی هم تنظیمات مناسب برای ثبات رو انجام میدین میبینید بردش در حد قابل ملاحظه افت کرده! این مساله ارتباط معکوس بین ثبات و برد در همه دستگاههای معروف هم وجود داره. غیر از این بود که دیگه تنظیماتی در نظر گرفته نمیشد و هر کمپانی میومد همه چیز رو اتوماتیک در نظر میگرفت و اپراتوری هم خیلی راحت تر میشد. ولی میبینید که در عمل هیچوقت چنین دستگاهی نمیسازن و تنظیمات مختلفی برای رسیدن به برد یا ثبات در شرایط مختلف در نظر میگیرن تا کاوشگر خودش بتونه به جوابی که میخواد برسه. حالا ما این واقعیتها رو در مقایسه با بهترین دستگاههای شناخته شده در بازار جهانی عرض میکنیم! ولی این فروشنده ها منظورشون مقایسه با مدارات بسیار ساده تر خودشون هست که از نظر کارایی در سطح خیلی پایین تری قرار داره و حداقل از نظر فنی اصلا قابل مقایسه نیست. بنظر شما کسی مثل بنده میتونست به ثبات بهتر برسه که تونسته برای اولین بار تنظیم فرکانس و عرض پالس دیجیتال در رنج وسیع توام با عملکرد تفکیک رو پیاده کنه یا امثال این مدعیان که دستگاهشون هیچ کدوم این فاکتورها رو نداره و مجبور هستن به فاکتورهای ادعایی بدون اندازه گیری و اثبات نظیر مفهوم کلی ثبات متوسل بشن؟! آیا یک نفر از این افراد میتونه با زبان علمی توضیح بده فلان مدار چرا بقول خودشون ثبات بهتری داره؟! من در همین انجمن چند بار از بعضی دوستان مدعی این قضیه سوال کردم هیچکدوم نتونستن حتی با یک تست نشون بدن که فلان مدار یا دستگاه در عمل واقعا ثبات بیشتری داره چه برسه به اینکه توضیح علمی داده باشن!

سه شنبه 17 اسفند1395 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون استادگلم ازجوابتون
استاددرموردثبات من توقسمت لوپم گفتم توخونه ازش ثبات خوبی گرفتم البته بعدازسه بارکیت ساختنومطالعه توانجمن وتمامی نکاتی شماگفتیدتوش پیاده کردم عالی شد
والا ازاین بهترنمبشه .
استادعزیزالبته این موضوع به من مربوط نمیشه ولی خواهشااین طرح راازدمودرنیارید.چون اگردربیاداین فروشندها رحم نمیکنن دزستش میکنن میگن امیراکاییه میگن کره ای یاژاپنی که بتونن گرون بفروشن.
من ازطرف بچه های شهرمون ازتون تشکرمیکنم

سه شنبه 17 اسفند1395 - 5:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه پیشنهادبرای کسانی که میخان فلزجوروبسازن سعی کنیدقطعات اصلی تهیه کنیدمن ازهرقطعه چندین مدل ازتهران چندتافروشگاه واستان خودمون هزینه قطعاتم زیادشدولی سراخربعدازتستهای زیادخازن 5پیکوو2.2میکروکه ازتلوزیون ناسیونال قدیم برداشتم ومقاومتهای 1درصدمانیتورlgسی ارتی کره به نتیجه عالی رسیدم .ایشالا همه به این نتیجه خوب برسن
باسپاس ازمهندس گلم

سه شنبه 17 اسفند1395 - 5:19pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بنده چهار تا مدار فلزجو ساختم با معمولی ترین قطعات ثبات و برد خیلی عالی ای دارن ! داخل بیابون که اصلا فکر میکنی مدار خاموشه ! ای بابا بعضی ها برن مونتاژ خودشون رو اصلاح کنن و به این طراح ایرانی افتخار کنن که همچین طراحی ای کرده و رایگان در اختیار خیلی از مردم محروم گذاشته تا برن لذتش رو ببرن و منت چهار نفر نامرد رو نکشن که برن با پول براشون دستگاه بزنن ! مهندس حمید با این کار زکات علمش رو پرداخت کرده و تمام ، عاقبت به خیر بشی مهندس حمید انشاا... :YMPRAY:

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 17 اسفند1395 - 6:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب مهدی
کاملا فرمایشاتون درسته متمعنن مونتاژمن مشکل داشته چون تو این کارتازه واردم شایدم قطعاتی که تومونتاژای اول استفاده کردم مشکل داشتن چون اوناروتومونتاژهای بعدی استفاده نکردم که تستشون کنم.خدایی ازبیان این متلب هیچ قستی نداشتم نبایددرمقابل شماواستادحمیدواساتیدنظرمیدادم ببخشیدبی عدبی کردم عذرخاهی میکنم.
زیادی حرف زدم ببخشیدازروی خوشحالیه که همچین مداری فوق الاده باکمک شمادرست کردم

سه شنبه 17 اسفند1395 - 7:13pm
مدیر سایت
مدیر سایت

جواد64 نوشته است:
سلام جناب مهدی
کاملا فرمایشاتون درسته متمعنن مونتاژمن مشکل داشته چون تو این کارتازه واردم شایدم قطعاتی که تومونتاژای اول استفاده کردم مشکل داشتن چون اوناروتومونتاژهای بعدی استفاده نکردم که تستشون کنم.خدایی ازبیان این متلب هیچ قستی نداشتم نبایددرمقابل شماواستادحمیدواساتیدنظرمیدادم ببخشیدبی عدبی کردم عذرخاهی میکنم.
زیادی حرف زدم ببخشیدازروی خوشحالیه که همچین مداری فوق الاده باکمک شمادرست کردم

الهی الهی من فدای اون قلب پاک و مهربونت جواد جون . زنده باشی برادر

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 17 اسفند1395 - 7:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرسی مهدی جان ممنونم دوست خوبم .

سه شنبه 17 اسفند1395 - 7:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

چرا ما نباید قدر چیزهایی رو که داریم ندانم ووقتی که از دست دادیم تازه میفهیم که چه گوهر گرانبهایی رو از دست دادیم و همش مدام تاسف میخوریم ای کاش ای کاش میکینم چرا نبایداون لحظه که باید قدر چیزی که داریم بدونیم رونمیدانیم چرا این انسان نازنینی که بی ریا تمام اطلاعات وتحقیقات شبانه روزی که بیست سال صرف کرد به رایگان بدون داشتن هیچ چشم داشتی در اختیار همه هموطنان خودش گذاشت و با تمام توان خودش به تک تک سوالات همه پاسخ میده و از وقت جان خودش مایه میذاره چرا نباید به چینین گوهر گرانبهایم ببالیم چرا با افتخار سر بلند نکنیم که بگیم مهندس ایرانی شاهکار کرده که مدام ایرادهای بنی اسراییلی میگیرم که بخوایم ارزش هموطن ما را پایین بیاریم چرا چرا چرا مهندس جان اینو از ته قلبم با صدای بلند فریاد میزنم افتخار مملکت ما هستی درود بر شرفت افتخار ایران هستی مهندس جان

سه شنبه 17 اسفند1395 - 11:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2134 , 2135 , 2136 , 2137 , 2138 , 2139 , 2140 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 168 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure