انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 6:22am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2130 , 2131 , 2132 , 2133 , 2134 , 2135 , 2136 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جنابpmdسلام
بردتون بااین کارکم نشددیلی اتو راتغیرنداد.بعدازچه نوع کابلی شما استفاده کردید

سه شنبه 10 اسفند1395 - 1:45pm
مدیر کل
مدیر کل

اعداد 3 گانه حاصل انتگرال گیری جداگانه روی 3 بخش مختلف موج هست و بصورت جدا از انتگرالگیر اصلی پیاده شده. در واقع ما در این دستگاه 4 انتگرالگیر داریم. اصلا اینطور نبوده که من تعیین کنم اعداد 3 گانه باید در رنج 300 و 700 و 800 باشن! بلکه بر اساس شکل ایده آل تئوری عملکرد مدار طبق اسکوپ به این نتیجه رسیدم که حاصل این 3 انتگرالگیر تقریبا چنین اعدادی در میان. در واقع این سه عدد به نوعی حکم یک اسکوپ داخلی رو داره که کمک میکنه تا اشکال احتمالی در دستگاه رو متوجه بشیم. حالا شما اگر اسکوپ داشته باشین و به شما شکل موجی رو نشون بده که مشکل داشته باشه ؛ تلاش میکنین عیب دستگاه رو پیدا کنین یا اینکه خود اسکوپ رو دستکاری میکنین تا موج مطلوب رو به شما نشون بده؟!! هر گونه دستکاری اضافه در مدار جهت رسیدن به اعداد مناسب هم مشابه همین هست! ضمن اینکه در همین صفحات اخیر دوستان اعدادشون رو گفتن و با اینکه دقیق نبود بنده عرض کردم مناسبه. دلیلش اینه که عدد دقیق اهمیتی نداره و بارها تاکید کردم و در راهنما هم بطور واضح توضیح دادم.
قرار دادن تریمر بجای خازن 5 پیکو قبلا هم مطرح شده اما نتیجه رو بهتر نمیکنه. این خازن اگر بیشتر بشه اعداد پایین میان و برد هم کمتر میشه و اگر این خازن کمتر بشه اعداد بالا میرن و حساسیت هم کمی بیشتر میشه. پس اگر کسی با پایین بودن اعداد مشکل داره اصلا میتونه این خازن رو حذف کنه هر چند تفاوت زیاد نخواهد بود و راه حل مشکل احتمالی در جای دیگر دستگاه هم این نیست! در عین حال دستکاری در این بخش میتونه تفکیک رو از حالت مناسب خودش خارج کنه. ضمن اینکه تریمر کیفیت و پایداری خازن ثابت رو نداره و با توجه به حساسیت محل قرارگیری میتونه بی ثباتی ایجاد کنه.
از این گذشته نمیدونم عدد دوم و سوم 600 و 712 رو اصلا از کجا آوردن! ما که نگفتیم اعداد باید چنین چیزی باشن. بررسی اعداد 3 گانه در حالت سنس هم که کلا اشتباه هست و در حالت سنس اعداد همیشه کم میشن. بستگی هم داره سنس تا چه حد قوی باشه! هرچه سنس قویتر باشه اعداد بیشتر کاهش پیدا میکنن. لذا بررسی اعداد 3 گانه فقط در حالت عدم سنس و نبود فلز در نزدیکی لوپ معنا داره و ملاک ماست.

سه شنبه 10 اسفند1395 - 3:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام.آقا میشه از آیسی lf157h استقاده کرد؟؟ فلزیه

@};- كوچيك همه،امير حسين @};-
تصویر

سه شنبه 10 اسفند1395 - 5:46pm
مدیر کل
مدیر کل

امیرحسین عزیز ؛ از سوالات شما مشخصه که تاپیک رو دنبال نکردین و حتی فایل راهنما رو هم درست نخوندین! حداقل میتونستین به راهنما رجوع کنین تا جواب اکثر سوالات و شبهات رو بگیرین. عرض کردیم اصلا شماره اصلی و نظامی همین LF157 هست و نوع فلزی این آیسیها هم با پسوند h مشخص میشه که حتی طریقه نصب کردنش روی مدار رو هم در راهنما قید کردم. با این حال باید توجه داشته باشین که LF157H اصلی قطعه ای تقریبا نظامی و گرانقیمت هست که بعیده اصلش در بازار پیدا بشه! هر چند قطعه ای که فرمودین رو دوستان تهیه کردن و ظاهرا جواب خوبی میده. میتونین از MAC157 هم استفاده کنین. تقریبا همه اینها از 357 بلحاظ ثبات و احتمال کمتر تقلبی بودن بهتر هستن.

سه شنبه 10 اسفند1395 - 7:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید خسته نباشید

من فلزجو رو دارم می سازم فقط مونده مونتاز سه چهارتا قطعه و چنس هم درست شد بالاخره .آی سی 357 رو فلزی 36 تومن هستش و غیر فلزی 35 البته اورجینالشون
کدوم رو بگیرم به نظر شما؟

سه شنبه 10 اسفند1395 - 8:06pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
عرض کردم از نظر من فلزی کمی بهتر و مطمئن تره. ولی در مورد اصلی بودن قطعه ای که شما میخرین بنده نمیتونم نظری بدم.

سه شنبه 10 اسفند1395 - 10:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادحمیدعزیزسلام
ممنون مثل همیشه جوابتون شکوشعبه راکاملا برترف میکنه .مرسی که همیشه حظوردارید

سه شنبه 10 اسفند1395 - 10:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
امیرحسین عزیز ؛ از سوالات شما مشخصه که تاپیک رو دنبال نکردین و حتی فایل راهنما رو هم درست نخوندین! حداقل میتونستین به راهنما رجوع کنین تا جواب اکثر سوالات و شبهات رو بگیرین. عرض کردیم اصلا شماره اصلی و نظامی همین LF157 هست و نوع فلزی این آیسیها هم با پسوند h مشخص میشه که حتی طریقه نصب کردنش روی مدار رو هم در راهنما قید کردم. با این حال باید توجه داشته باشین که LF157H اصلی قطعه ای تقریبا نظامی و گرانقیمت هست که بعیده اصلش در بازار پیدا بشه! هر چند قطعه ای که فرمودین رو دوستان تهیه کردن و ظاهرا جواب خوبی میده. میتونین از MAC157 هم استفاده کنین. تقریبا همه اینها از 357 بلحاظ ثبات و احتمال کمتر تقلبی بودن بهتر هستن.

مهندس حمید عزیز در فایل راهنما چیزی در مورد فلزی بودن lf157 نوشته نشده و حتی h هم ننوشتین.به خاطر همین پرسیدم.قیمتش 20000 تومنه زیادم قیمتش بالا نیست فک کنم.در هر حال من یکی از اینا و یکی هم نوع فلزی 357 رو میخرم.ممنونم از اینکه پاسخ میدید مهندس @};- @};- @};-

@};- كوچيك همه،امير حسين @};-
تصویر

سه شنبه 10 اسفند1395 - 10:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب امیرحسین سلام
بااجازه مهندس حمید.توصفحه 3این مطالب توضیح داده شده.حتی hونظامی بودن وبهتربودن157گفته شده

سه شنبه 10 اسفند1395 - 11:30pm
مدیر کل
مدیر کل

AMIRHOSEIN نوشته است:
مهندس حمید عزیز در فایل راهنما چیزی در مورد فلزی بودن lf157 نوشته نشده و حتی h هم ننوشتین.به خاطر همین پرسیدم.قیمتش 20000 تومنه زیادم قیمتش بالا نیست فک کنم.در هر حال من یکی از اینا و یکی هم نوع فلزی 357 رو میخرم.ممنونم از اینکه پاسخ میدید مهندس @};- @};- @};-

عرض کردم اخرین نسخه فایل راهنما رو دانلود و مطالعه کنین! شاید شما از نسخه های قدیمی راهنما استفاده کردین. درصورتیکه راهنما بارها آپدیت شده و اطلاعات موجود در نسخه اخرش خیلی کامل تر هست. بهرحال داخل فایل هم کافی بود 157 رو جستجو بزنین. در خود انجمن هم اگر عبارت LF157 رو جستجو کنین بارها در موردش صحبت شده. در ضمن تا جاییکه من میدونم شماره LF157 فقط نوع فلزی با پسوند H داره. یعنی نوع پلاستیکیش تولید نشده.

چهارشنبه 10 اسفند1395 - 12:10am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2130 , 2131 , 2132 , 2133 , 2134 , 2135 , 2136 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 171 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure