انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 8:04am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 211 , 212 , 213 , 214 , 215 , 216 , 217 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
hoshyar191 نوشته است:
خوب چاره ای نداریم ، در ضمن سیمهای لاکی قطر کم خلوص مس بسیار بالایی نسبت به سایزهای بالاتر دارند .
باید سفارش خارج از کشور بدیم .

من قبلا واسه سيم پيچي بلندگو سيم ١. گرفتم آلماني با روکش سبز رنگ واقعا کيفيت عاليي داشت حالا اگه کسي دسترسي داره شيراز بپرسه شايد شدني باشه

بنده ساکن شیرازم و برای یاری رسوندن آماده
اما دوستان به نظرم رشته های لیتز نقره اندود هستن :-? بنظرتون با سیم لاکی معمولی بشه کاریش کرد؟ :-\

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

دوشنبه 6 بهمن1393 - 7:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
davood_zzz نوشته است:
mhak نوشته است:
hoshyar191 نوشته است:
خوب چاره ای نداریم ، در ضمن سیمهای لاکی قطر کم خلوص مس بسیار بالایی نسبت به سایزهای بالاتر دارند .
باید سفارش خارج از کشور بدیم .

من قبلا واسه سيم پيچي بلندگو سيم ١. گرفتم آلماني با روکش سبز رنگ واقعا کيفيت عاليي داشت حالا اگه کسي دسترسي داره شيراز بپرسه شايد شدني باشه

بنده ساکن شیرازم و برای یاری رسوندن آماده
اما دوستان به نظرم رشته های لیتز نقره اندود هستن :-? بنظرتون با سیم لاکی معمولی بشه کاریش کرد؟ :-\

چرا سیم لاکی چرا از کابل شبکه استفاده نمیکنید برای لوپ 1 متری 8متر که سیمهای داخلشو 4تا 4تا بهم وصل کنید و در آخر باهم سری کنید اهمش میشه 1

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

دوشنبه 6 بهمن1393 - 8:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گرامی . llf357 که از ایران میکرو سفارش داده بودم رسید که 15*15 را تا 125 سنس میکرد ولی از 100 سانتی سنس کامل داشت به این معنی که 30 سانت اخر که در اون وجود فلز محسوس بود نمودار هر 2 یا 3 ثانیه یک بار پر میشد و به صفر میرسید و اینطوری نبود که به طور مداوم درجه کمی از سنس را داشته باشیم بلکه بریده بریده بود. حالا سوال من این هست که آیا این به دلیل وجود فرکانس برق شهر هست یا مدارم اشکال داره یا کلا عادیه?

دوشنبه 6 بهمن1393 - 8:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میشه مشخصات لوپ و همچنین تنظیمات دستگاه رو بنویسید.

دوشنبه 6 بهمن1393 - 8:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام : اموزش دستی بافتن سیم ها به همدیگر : این شماتیک دقیقا چیزیه که در کارخانه صورت میگیره. تصویر ساده تری کشیدم برای کسانیکه توانایی انرا دارند.
کسانیکه شغل موتور پیچی یا ترانس پیچی دارند خیلی راحت میتوانند در یک محیط باز شروع به بافتن سیم ها بکنند. نیازی به سفارش کارخانه هم نداره.کارخانه سفارش میلیاردی میگیره تشنه مرده یه قرقره یا چند قرقره درخواست من و شماها نیست !! :p . تعویض سیکل ساخت در یک بخش در کارخانه چندین میلیون هزینه داره !!و.....بنابراین کار های کوچک قبول نمی کنه. خیالتون راحت باشه !! هر کی در توانش هست .بسم الله
مغزی میتواند از جنس سرب هم باشد ولی برای این کار چوبی بهتره سیم ها هم زخم نمیشوند.
به جداول فرکانسی چندین صفحه قبل که گذاشته شد نهایت دقت بعمل اید. در این مورد راهنمایی مهندس عزیز نیز مورد نیاز است. با تشکر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط amiri11 در دوشنبه 6 بهمن1393 - 9:28pm ویرایش شده است، در کل 4 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 6 بهمن1393 - 9:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

davood_zzz جان ممنون از اعلام همکاری شما. شما لطفا از واحد فروش شرکت بپرسید که سفارش نمونه کار قبول میکنند . اگر قبول کردند . شما سفارش حدود 400 یا 500 گرم سیم بدید . طبق مطلبی که قبلا عرض نمودم. اگر برای شما مقدور نباشه خودم از طریق شرکت کتبا باهاشون مکاتبه کنم .
دوستان لازم به توضیح می باشد که ساختار چند رشته ای مستقل و موازی بیشتر باعث پاسخ بهتر در کویلهای مینلب شده است ، ضمن اینکه این ساختار باعث کاهش مقاومت کل میشه مثل اینکه شما بیایید مثلا 20 عدد مقاومت 20 اهمی رو باهم موازی کنید که مقاومتش میشه 1 اهم . و این کاهش شدید مقاومت برای ما یک هدف هست ، با این حال مطلب مهمی که شاید دوستان اصلا توجهی بهش نکردن بحث اشباع مغناطیسی هست . که با سیمهایی با ساختار لیتزی این اشباع کمتر صورت میگیره . سیم ما در حقیقت چون به تعداد زیادی شکسته شده است نتیجتا باعث شکست اشباع مغناطیس میگردد . واین خود بسیار مهم است چون در مدت کار طولانی کمتر نیازی به بالانس مجدد خواهد بود . و میشه گفت مدارما کمتر از بالانس خارج میشه ( فراموش نکنید یکی از دلایل خروج از بالانس در مدت زمان کارکرد بالا به علت اشباع سیم لوپ ما صورت می پزیرد) .
. اما مطلب مهم دیگر را قبل از اینکه شرح بدهم با سوالی از دوستان آغاز میکنم و اون این هست که در مدت زمان حدود 5 دقیقه ای کارکرد ، لوپ با سیم معمولی چند درجه گرمتر میشود ؟ لطفا قبل و بعد از 5 دقیقه با سنسور دما سنج موجود در روی بعضی مولتی مترها این موضوع رو بررسی و اعلام فرمایند . ( مدار خودم هنوز آماده نیست تا تست بگیرم )

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 6 بهمن1393 - 9:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

لوپ 60 / با 21 دور سیم .75 و مقاومت 1 . تنظیمات پیش فرض

دوشنبه 6 بهمن1393 - 9:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

amiri11 جان سلام خدمت حضرتعالی . تشکر میکنم از تلاش شما جهت پیشبرد پروژه .
بله شما درست میفرمایید . با این روش میشه سیم لیتز ساخت .
اما باید توجه نمود رشته های سیم که پیچیده میشوند در آخر طولشون برابر باشه اگه یکی کم یکی زیاد باشه ( چون در پیچش ممکنه این اتفاق بیافته ) مشکلات فنی دیگه ای بوجود میاره . پس اون مغزی چند سوراخه ی فلزی یا چوبی باید بسیار دقیق سوراخ کاری بشه.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 6 بهمن1393 - 9:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس جان خسته نباشید ~O) خدا قوت
از روزی که محبت کردید و فایل این پروزه رو قرار دادین نزدیک به هزار بار دانلود صورت گرفته و حدود 200 بار هم اخرین ورزن برنامه دانلود شده!! ولی متاسفانه تعداد دوستانی که بزرگواری کردن و نتیجه تستهارو قرار دادن کمتر از 20 نفر هستن!!
ضمنا نتیجه تستها هم متفاوت هستش! سوال اولم اینکه کدوم قطعات یا چه عواملی تو برد موثر هستن تا بیشتر روشون کار کنیم و اینکه فرموده بودین فقط با اسکوپ میشه تشخیص داد 357 اصل هست یا نه ولی اوایل بحث قبل از اینکه فرمول محاسبه دیلی اتومات رو قرار بدید فرمودین خود دستگاه کیفیت 357 رو نشون میده! حالا سوالم اینه که نمیشه یه ورزن از اون برنامه رو بزارین تا بشه کیفیت 357 رو تست کرد؟

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

دوشنبه 6 بهمن1393 - 9:27pm
مدیر کل
مدیر کل

zilan نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گرامی . llf357 که از ایران میکرو سفارش داده بودم رسید که 15*15 را تا 125 سنس میکرد ولی از 100 سانتی سنس کامل داشت به این معنی که 30 سانت اخر که در اون وجود فلز محسوس بود نمودار هر 2 یا 3 ثانیه یک بار پر میشد و به صفر میرسید و اینطوری نبود که به طور مداوم درجه کمی از سنس را داشته باشیم بلکه بریده بریده بود. حالا سوال من این هست که آیا این به دلیل وجود فرکانس برق شهر هست یا مدارم اشکال داره یا کلا عادیه?

با توجه به اینکه فرمودین لوپ 60 بوده ؛ از نظر من سنس فلز 15 سانتی نهایتا از حدود 130 سانت باید ممکن باشه! البته با لوپهایی بالاتر از کیفیت عنبکبوتی که هنوز بهش دست پیدا نکردیم شانس 20 درصد برد بیشتر از این هم هست! ولی بهرحال نتیجه شما خوب بوده.
اما در خصوص سنس بریده بریده قطعا به علت تاثیر نویز هست. شاید محیط شما زیاد مناسب تست نیست. در عین حال لوپ 60 سانتی رو به سختی میشه در خانه بدرستی تست کرد و هر چه لوپ بزرگتر باشه نویز بیشتری هم میگیره. فعلا برای تست داخل منزل بنظر من خیلی خوب بوده.

دوشنبه 6 بهمن1393 - 9:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 211 , 212 , 213 , 214 , 215 , 216 , 217 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: david65 و 177 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure