انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 3:33am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2127 , 2128 , 2129 , 2130 , 2131 , 2132 , 2133 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون.
این کابل هم از نوع 50 اهمی هست و از نظر ضریب نویز روی فرکانسهای بالا و همینطور برای فواصل طولانی کابل بهتری محسوب میشه. فکر نمیکنم برای کار ما فرق محسوسی ایجاد کنه بخصوص که کابل ضخیمی هم هست و ممکنه ضخامتش مساله ساز باشه! اگر ضخامت RG-58 نیم سانت باشه ؛ ضخامت RG-213 تقریبا یک سانت هست!

استاد عزيز ممنون از پاسخ شما @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 8 اسفند1395 - 2:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
archilO نوشته است:
سلام استاد حمید عزیز خسته نباشید
نظرتون در مورد این کابل چیه برا فلز جو (rg 213)
به نظرتون می تونه با ار جی 58 بدون فویل تفاوت زیادی داشته باشه
http://tehran-c.niazerooz.com/c-3897/a-782733
ممنون از شما @};- @};- @};- @};-

با سلام
این کابل خوب نیست به علت اینکه لایه جدا کننده بین دو رشته پلاستیک فشرده و شفاف هست از نوعی که داخل کابل خاصیت خازنی بالایی ایجاد میکنه و اعداد سه گانه نامناسب میشن و تفکیک بی کیفیت خواهیم داشت تست شده این مورد که عرض کردم ! اگر به لایه جدا کننده کابل کرمان و مازندران دقت بکنید بصورت سفید اسفنجی یا حالا چیزی مشابه ، هستش که کیفیت بهتری به عملکرد دستگاه میده ! موفق باشید @};-

اقا مهدي عزيز از شما هم تشكر ميكنم كه توضيح دادين كه چرا بدرد نميخوره
ممنون @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 8 اسفند1395 - 2:55pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
r_khan66 نوشته است:
آقا حمید خسته نباشی. کابل rg59 فویلدار میتونه روی برد تاثیر بذاره؟ من همه چیو کاملا با دقت ساختم ولی اصلا موفق نشدم به برد نهایی برسم. ممنون میشم راهنماییم کنید

ما هر چی میگیم از کابل فویل دار استفاده نکنین نمیدونم چرا توجه نمیکنین! فویل کابل کواکسیال هر چند در بسیاری از کاربردها نقش مثبت داره ولی برای کابل اتصال لوپ فلزیاب بخصوص از نوع پالسی مناسب نیست. از یک طرف فویل بعنوان یک فلز یکپارچه که دورتادور سیم اصلی رو فرا گرفته میتونه کمی روی سنس و تفکیک اثر منفی داشته باشه و از طرف دیگه تکان خوردن کابل فویل دار معمولا مشکلات بیشتری برای فلزیاب ایجاد میکنه. از نظر برد هم کابل RG-58 بدون فویل اندکی برد بیشتر داره.

مهندس شاید این ابزار فروشا میندازن به ادم خخخخخخ

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

یکشنبه 8 اسفند1395 - 5:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز،
امیدوارم حالتون خوب باشه،
من با کابل فرمان یه لوپ 1در1 درست کردم که دیلی 20 داره و اعداد سه گانه 760 / 665/ 325 این بود،
و دقیقا سینی 50 استیل رو در ارتفاع فیکس 4 متر با
فرکانس 100
پهنای 250
انتگرال 32
دیلی 22
اسپید 7
حساسیت 17
گراند 10
با ثبات عالی میگیره،
مشکل اینجاست که داشتم بالانس و ثبات رو امتحان میکردم که عالیه ولی داشتیم تو باغ تست میکردم که میگفتن قبرستون بوده چند هزار سال پیش یه جارو گرفت که دفعه اول خیلی قوی گرفت ولی از دفعه دوم به بعد بعد از دو ثانیه تشخیص میداد و بوق میزد اونم با میتر 8 ولی دفعه اول میتر 17 بود حالا به نظرتون چیکار کنم، دستگاه ایراد داره یا اینکه همینطوری میشه؟؟؟
عاشقتم مهندس جان، :x

یکشنبه 8 اسفند1395 - 8:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

bina نوشته است:
حمید نوشته است:
evilman نوشته است:
خیلی ممنون مهندس حمید @};- شما کدوم ماژول رو پیشنهاد میکنید تا تهیه کنیم

متاسفانه من از این ماژولها استفاده نکردم و نمیدونم به چه صورت در بازار موجود هست. ولی طبق گفته برخی دوستان مدل 6 سلول این شارژرها در بازار وجود داره که برای 5 سلول هم قابل استفادست.

سلام دوستان
ضمن تشکر از همه بویژه مهندس حمید عزیز
من خیلی گشتم و بیشتر از 4 سلول نتونستم مدار شارژ و کنترل پیدا کنم.
اگه کسی محلی واسه تهیه 5 یا 6 سلول داره ممنون میشم اعلام کنه
یاحق @};-

سلام بینا مدار شارژر یا همون بالانسرو از پاساژ امجد طبقه زیر زمین دست چپ بین اخرین مغازهاست اسم مغازشم اگه اشتباه نکنم سونیک سل میتونی از اونجا تهیش کنی

یکشنبه 8 اسفند1395 - 9:19pm
مدیر کل
مدیر کل

پندار نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز،
من با کابل فرمان یه لوپ 1در1 درست کردم که دیلی 20 داره و اعداد سه گانه 760 / 665/ 325 این بود،
فرکانس 100
پهنای 250
انتگرال 32
دیلی 22
اسپید 7
حساسیت 17
گراند 10
با ثبات عالی میگیره،
مشکل اینجاست که داشتم بالانس و ثبات رو امتحان میکردم که عالیه ولی داشتیم تو باغ تست میکردم که میگفتن قبرستون بوده چند هزار سال پیش یه جارو گرفت که دفعه اول خیلی قوی گرفت ولی از دفعه دوم به بعد بعد از دو ثانیه تشخیص میداد و بوق میزد اونم با میتر 8 ولی دفعه اول میتر 17 بود حالا به نظرتون چیکار کنم، دستگاه ایراد داره یا اینکه همینطوری میشه؟؟؟

خواهش میکنم. خسته نباشین.
برد شما برای سینی 50 سانتی و لوپ 1 متری فراتر از حد انتظار هست چون قاعدتا اون سینی نباید از حدود 3.2 متر بیشتر سنس بشه!
شما انتگرال رو 44 بذارین و گراند رو خاموش کنین و با اسپید بالاتر نقطه رو دوباره چک کنین. اگر تستهای هوایی مطابق قبل هست دستگاه نمیتونه اشکالی پیدا کرده باشه.

یکشنبه 8 اسفند1395 - 9:20pm

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی.من یه لوپ ساختم با کرل دراو البته زیاد طراحی بلد نیستم فایلش رو میذارم دوستان مخصوصا مهندس حمید نظر بدن اگه خوب بود و جواب خوبی میده تا بسازن بقیه.به لحاظ اینکه بین هر دور سیم تا سیم بعدی فاصله وجود داره بنابراین شعاع میدانش بیشتر میشه اگه توی برد تاثیر داره تا همه بسازن خودم فعلا سیم و چوپ و کابل گرفتم ولی وقت نکردم بسازمش ببینم چجوریه :D

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 8 اسفند1395 - 9:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
پندار نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز،
فرکانس 100
پهنای 250
انتگرال 32
دیلی 22
اسپید 7
حساسیت 17
گراند 10
با ثبات عالی میگیره،

خواهش میکنم. خسته نباشین.
برد شما برای سینی 50 سانتی و لوپ 1 متری فراتر از حد انتظار هست چون قاعدتا اون سینی نباید از حدود 3.2 متر بیشتر سنس بشه!
شما انتگرال رو 44 بذارین و گراند رو خاموش کنین و با اسپید بالاتر نقطه رو دوباره چک کنین. اگر تستهای هوایی مطابق قبل هست دستگاه نمیتونه اشکالی پیدا کرده باشه.

سپاسگزارم مهندس جان ممنون که راهنمایی کردید فردا دوباره میرم واسه تست. پس اگه اوکی بود اون نقطه رو کار میکنیم، حالا دیلی و اعداد سه گانه اوکی هستن؟؟؟
با تقدیم احترام،

یکشنبه 8 اسفند1395 - 9:53pm
مدیر کل
مدیر کل

پندار نوشته است:
سپاسگزارم مهندس جان ممنون که راهنمایی کردید فردا دوباره میرم واسه تست. پس اگه اوکی بود اون نقطه رو کار میکنیم، حالا دیلی و اعداد سه گانه اوکی هستن؟؟؟
با تقدیم احترام،

خواهش میکنم.
بله رنج اعداد و دیلی مناسب هست.

یکشنبه 8 اسفند1395 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
ahmadsolgi243 نوشته است:
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی.من یه لوپ ساختم با کرل دراو البته زیاد طراحی بلد نیستم فایلش رو میذارم دوستان مخصوصا مهندس حمید نظر بدن اگه خوب بود و جواب خوبی میده تا بسازن بقیه.به لحاظ اینکه بین هر دور سیم تا سیم بعدی فاصله وجود داره بنابراین شعاع میدانش بیشتر میشه اگه توی برد تاثیر داره تا همه بسازن خودم فعلا سیم و چوپ و کابل گرفتم ولی وقت نکردم بسازمش ببینم چجوریه :D

نه برادر بنده قبلا به همین روش حلزونی مد نظر شما لوپ ساختم که اصلا جواب خوبی نداد تازه با یک روش خیلی خیلی ساده تر وکم هزینه تر از روش کار شما پیچیدن سیم روی قاب مد نظر شما اگه قرار باشه مثل لوپ عنکبوتی سیم از سوراخها مار پیچ از داخل رو به خارج پیچیده بشه که کار بسیار زمانبری هم هست به هرحال اگر باز خودتوت مایل به تست بودید در قسمت مربوط به لوپ! بگید تابا تصویر یه روش راحتر وکم هزینه تر واسه ساخت این نوع لوپ رو براتون قرار بدم @};-

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

یکشنبه 8 اسفند1395 - 11:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2127 , 2128 , 2129 , 2130 , 2131 , 2132 , 2133 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure