انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:13pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2122 , 2123 , 2124 , 2125 , 2126 , 2127 , 2128 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mole نوشته است:
felezjoo_pı_v3_35.pdf ترجمه انگلیسی :(

موله سلام ببین این بدردت میخوره :D

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 5:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس
مدار ساده ای وجود داره که بتونیم بعد از باطری و قبل مدار فلزجو قرار بدیم تا اگه باطری 16 ولت شد برای جلوگیری از خراب شدن باطریهای لیتیومی جریان رو اتوماتیک قطع کنه ؟ @};-

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 5:35pm
مدیر کل
مدیر کل

signal نوشته است:
mole نوشته است:
felezjoo_pı_v3_35.pdf ترجمه انگلیسی :(

موله سلام ببین این بدردت میخوره :D

ممنون سیگنال عزیز.
البته این ترجمه وحشتناکی هست! شما فقط لیست قطعات رو نگاه کنین برای خازن 100 نانو بجای کد 104 قید شده 154 !!! :D چند مورد اینجوری دیگه هم هست که فکر کنم پروژه رو کلا با شکست مواجه بکنه! نمیدونم از چه مترجمی استفاده کردین که برخی اعداد رو هم عوض کرده؟!

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 5:36pm
مدیر کل
مدیر کل

signal نوشته است:
سلام مهندس
مدار ساده ای وجود داره که بتونیم بعد از باطری و قبل مدار فلزجو قرار بدیم تا اگه باطری 16 ولت شد برای جلوگیری از خراب شدن باطریهای لیتیومی جریان رو اتوماتیک قطع کنه ؟ @};-

مدار آنچنان ساده ای نمیشه برای این کار استفاده کرد. بهرحال بنظر من نیازی هم نیست و ولتاژ باطری روی ال سی دی مشخصه. خودتون باید هر از گاهی چک کنین ولتاژ باطری از حد مطلوب پایین تر نیومده باشه.

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 5:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
روز مهندس بر تمام مهندسین به ویژه مهندس حمید عزیز مبارک :ymblushing: :x :ymparty: @};-

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 5:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شرمنده مهندس :D
گوگل دیگه بهتر ترجمه نمیده ، گفتم شاید دوستمون همین قدر هم نتونن این کار رو انجام بدن شاید براشون کار گشا باشه .
در رابطه با مدار خدمتتون عرض کنم خودمون اگه دستگاه دستمون باشه میدونیم ولتاژ نباید پایین بیاد ولی به اقوام هرچی سفارش میکنی و امانت میدی بعد چند روز دستگاه میاد با باطری خراب :( اگه ندی میشی ندید بدید ، بدی این بلا سرت میاد
. میخای باهاشون بری وقت نداری و اینا ول نمیکنن . :)) گفتیم شاید بایه چیزی بشه مشکل رو حل کرد . @};-
از توجهتون ممنون ، دمتونم گرم و روزتون مبارک @};- @};-

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 6:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز ، خسته نباشی

آقا من دستگاه رو مونتاژ کردم چند وقت پیش و یه مدتی هم باهاش کار کردم ، واقعا ممنونم از طرح عالی ای ک دادین و اینطوری بی ریا در اختیار دوستان قرار دادید، الان بعد یه مدت دستگاه دو سه تا مشکل پیدا کرده
۱ : موقعی ک لوپ وصله گاهی اوقات دستگاه روشن نمیشه و باید لوپ رو جدا کنیم بعد موقع روشن شدن دستگاه لوپ رو وصل کنیم ، البته این مشکل رو قبلا هم داشتیم ک با راهنمایی شما و تعویضbs170 این مشکل برطرف شده بود ، البته هنوز این قطعه رو عوض نکردم ک ببینم درست میشه یا نه!
بعد اینکه دکمه های دستگاه مشکل دارن و نمیگیرن موقعی ک فشار میدیم بنظرتون اشکال از خود دکمه هاست!؟
۲ : ولی مشکل اصلی دستگاه اینه ک اول دستگاه دچار مشکل تفکیک شد یعنی درست تفکیک نمیکرد ، لوپی ک با آیرون رجکت۱۹ بخوبی تفکیک میکرد قبل دیگه با هیچ ایرون رجکتی تفکیک نمیکنه ک بعد از این جریان هم الان دیگه دستگاه واسه خودش سنس میکنه ، یعنی بدون حتی نزدیک کردن فلزی به لوپ شروع میکنه به سنس کردن ک این سنس گاهی وقتا به ۹۹۹ هم میرسه و هی بالا پایین میره و گاهی اوقاتم قطع میشه و بعضی وقتا هم منفی۹۹۹ سنس میکنه و بالا پایین میشه، یجورایی قاطیه اصن ، مگه میشه بدون نزدیک کردن فلز واسه خودش سنس کنه!!

منتظر جوابتونم ، دمتون گرم مهندس جان ، روزتونم مبارک مهندس عزیز

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 8:42pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون.
بنظر میاد دستگاه رو خیلی با کیفیت نساختین یا از قطعات خوبی استفاده نکردین وگرنه نباید این همه مشکل بوجود بیاد!
مشکل اول شما به احتمال زیاد از BS170 هست. با این حال با توجه به مشکل سوم شما ممکنه ماسفت هم معیوب شده باشه! شاید لازم باشه خازنهای تانتالیوم رو هم چک کنین چون خرابی خازنها میتونه منجر به بی ثباتی زیاد در کارکرد مدار و سنس غیر عادی بشه. تازمانیکه مدار سنس درستی نداره طبیعتا تفکیک درستی هم نخواهد داشت.
اما در مورد کلیدها به احتمال زیاد مشکل از خود کلیدهاست! باید از کلید فشاری مرغوب استفاده کنین. با این حال سیمکشی کلیدها تا مدار رو هم چک کنین.

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 9:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید ، آقا من هرچی بگم واسه تشکر از شما خیلی کمه خدایی، دم تون گرم ، حتما این موارد رو در اولین فرصت بررسی میکنم ببینم چی میشه ،
بازم ممنون از کمک های همیشگیتون

@};- @};- @};- ^:)^

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 9:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید ، آقا من هرچی بگم واسه تشکر از شما خیلی کمه خدایی، دم تون گرم ، حتما این موارد رو در اولین فرصت بررسی میکنم ببینم چی میشه ،
بازم ممنون از کمک های همیشگیتون

@};- @};- @};- ^:)^

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 9:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2122 , 2123 , 2124 , 2125 , 2126 , 2127 , 2128 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: kaakasat , MEYSAM28 و 138 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure