انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 6:57pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2118 , 2119 , 2120 , 2121 , 2122 , 2123 , 2124 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

daniall22 نوشته است:
جناب مهدس حمید عزیز با سلام و خسته نباشید
خواستم مطلبی رو به عرض شما برسونم، بنده در چند تا گروه دیدم که از فلزیاب شما کاملا انتقاد کردن و این سیستم رو بی ارزش و بی ثبات جلوه دادن
وگفتن که اول ذرات رو میگیره لطفا این موارد رو بررسی کنید و پاسخی رادرخور این موضوع به این چنین افرادبدهیدکاملا دندان شکن

این گروه معلق به شخصی به نام یوسف است
[Forwarded from یوسف]
این سیستم فلز جو هستش دستگاهی که اپراتوری خودش و میخواد از نظر ثبات ثبات نداره و ذرات و مثل هلو میگیره
---------------------------------------------------------------------
طراحی و مدار انواع فلزیاب ها و قطعات انواع فلزیاب
اورجینال و نظامی
https://telegram.me/joinchat/COfShUCPpN9zBu55Aj2itg

ممنون.
اینکه مدتهاست در برخی محیطهای مجازی علیه بنده و فلزجو و کارهای ما صحبت میشه اصلا چیز جدیدی نیست! در واقع ما هر کاری انجام دادیم از یک سو عده ای بهره برداری سودجویانه کردن و از سوی دیگه عده ای یکسره مشغول تخریب شدن! اگر دقت کنین بضاعت فنی هیچ یک از اعضای این دو گروه تا این لحظه در حدی نبوده که واقعا یک طرح و مدار قابل قبول از خودشون حتی بصورت تجاری ارائه کنن دیگه چه برسه به انتشار عمومی!!!
بنظر من ارزش این فلزیاب چیزی نیست که هنوز بشه در موردش اظهار نظر دقیقی کرد. چون در مقابل سایر طرحهای منتشر شده موجود ؛ طرح فلزجو همچنان جدید محسوب میشه. شاید چند سال زمان لازمه تا ارزش واقعی طرح در مقایسه با بسیاری از طرحها خودشو نشون بده و البته همه منتظر هستیم ببینیم چه زمانی طرح دیگری ارائه میشه که معدل قابلیتها و امکاناتش با فلزیاب پالسی فلزجو قابل مقایسه باشه. وگرنه نادیده گرفتن دهها قابلیت ریز و درشت که بعضیاش حتی در دستگاههای گرانقیمت هم دیده نمیشه ؛ نشون میده این اشخاص اصلا متوجه نیستن در مورد چه چیزی نظر میدن. وانگهی اگر یک طرح افسانه ای رو حتی بعنوان یک اختراع جدید عرضه میکردیم بدلیل نیت مغرضانه اینها قطعا حرفهای دیگری سر هم میکردن!
مساله ثبات هم موضوع جالبیه. قبل از این میگفتن برد نداره یا نفوذ نداره! وقتی متوجه شدن در مورد بردش هیچ ایرادی نمیتونن بگیرن و فیلمهای تست مختلفی از کارکرد این دستگاه روی زمین توسط دوستان منتشر شد ؛ دیگه بحث رفت سمت ثبات! حکایت اون دوستی بود که چندی قبل بارها درخواست تست سنس از پشت سنگ رو میکردن وقتی فیلم مزبور رو که به زیبایی توسط یکی از دوستان تهیه شده بود به اون شخص نشون دادیم انگار کلا ناپدید شدن!!! همیشه عرض کردم بین ثبات و برد رابطه ای معکوس وجود داره. برد نهایی یک دستگاه فلزیاب از هر نوعی هم که باشه هرگز توام با ثبات حداکثری بدست نمیاد. اگر غیر از این بود انواع فلزیاب های حرفه ای نیاز به این همه تنظیمات و شگرد بالانس و غیره نداشتن و بقولی با زدن یک دکمه خود دستگاه همه چیز رو تنظیم میکرد. در حالیکه میدونیم چنین چیزی حتی در بهترین و معروفترین دستگاهها هم وجود نداره. مهم این هست دستگاه فلزیاب این قابلیت رو به اپراتور بده که در شرایط مختلف بتونه بهترین نتیجه رو از دستگاه بگیره. تمامی فاکتورهای دخیل در سیستم پالسی هم در این طرح در اختیار اپراتور قرار داره. طبیعتا اگر تنظیمات رو بصورت بلندپروازانه انجام بده ثباتی وجود نخواهد داشت! ولی با تنظیماتی که قابل قیاس با هر مدار پالسی دیگری هست قطعا به ثباتی میرسین که بطور یقین از همه مدارات موجود بالاتر هست! هیچ یک از مدارات موجود در انجمن بدون حتی یک استثنا در شرایط برد مساوی با این دستگاه ثبات بهتری ندارن بلکه ثبات کمتری دارن. علتش هم مشخصا این هست که اولا این رنج وسیع از تنظیمات مختلف در هیچ یک از مدارات فعلی وجود نداره و در ثانی چندین فیلتر که فقط با روش دیجیتال قابل پیاده سازیه در این طرح استفاده شده و در اون مدارات کلا وجود نداره. کیفیت ساخت مدار و لوپ و اپراتوری هم که همیشه در ساخت هر فلزیابی نقش مهمی داره. پس دستگاهی باید مورد بررسی قرار بگیره که درست ساخته شده باشه و اپراتورش هم با دنیای فلزیابی بیگانه نباشه و انتظاراتی نداشته باشه که حتی دستگاه 100 میلیونی هم نمیتونه براورده کنه! برای من حتی تا نیمه راهی که طی کرده بودیم همین مطلب کافی بود که کسانی از نتیجه راضی بودن که تجربه ساخت و استفاده از مدارات فلزیاب متعددی رو داشتن. طبیعتا نتیجه فعلی که از هر حیث خیلی بهتر از اون زمان هست.
در مورد ذرات هم کلا نوع بیان این موضوع برای فلزیاب صحیح نیست و نشانه بیسوادی گویندست! بنده در راهنما واقعیتهایی رو در خصوص علت حساسیت به زمین یا سنس چیزهایی نظیر سفال عرض کردم که کاملا برای همه فلزیاب ها عمومیت داره و مطلبی علمی توام با تجربه عملی هست. شما حتی یک فلزیاب با هر قیمتی پیدا نمیکنین که زمین یا رطوبت روی سنس اون تاثیر نذاره یا بعضی انواع خاص سفال رو اصلا سنس نکنه. مهمه که ما بدونیم فلزیاب چرا فلز رو سنس میکنه و علت جز هدایت پذیری الکتریکی فلزات نیست! در حالیکه این خاصیت بصورت ضعیف تر در برخی مواد دیگه هم وجود داره و بخصوص اگر نزدیک لوپ باشن قطعا سنس میشن. از نظر تئوری فلزیابی حتی 1 درصد شانس برای حذف اینگونه موارد در حالت کلی نیست! حالا یک جا کم کردن قدرت جایی کم کردن حساسیت و جایی اضافه کردن دیلی و در جایی کم کردن فرکانس و .... فقط میتونن کمکی کرده باشن که تمام این فاکتورهای موجود شاید برای اولین بار بطور کامل در طرح فلزجو وجود داره و لاغیر! پس از این نظر هم شرایط دستگاه ما بمراتب بهتر هست و جای بحثی نیست.

سه شنبه 3 اسفند1395 - 4:01pm
مدیر کل
مدیر کل

پندار نوشته است:

سلام و سپاس مهندس حمید عزیز،
مهندس اتفاقا یه بسته کامل 100 متری سیم یک میل خوب دارم برای لوپ 1.5 چند دور باید سیم 1 میل بپیچم؟؟؟
سپاسگزارم،

خواهش میکنم.
همونطور که در راهنما قید کردم برای فریم 1.5 متری 8 دور مناسب هست. تعداد دور در فریمهای بزرگ به نوع سیم مورد استفاده بستگی نداره.

سه شنبه 3 اسفند1395 - 4:08pm
مدیر کل
مدیر کل

zanlog نوشته است:
صادقانه خدمت دوستان عرض کنم که اگر بنده چنین طرحی داشتم هرگز اون رو عمومیش نمیکردم اما با این کار مهندس !!!! نظرم عوض شده و اگر روزی طرحی که به مردم سودی برسونه رو بطور رایگان ارئه میدم
البته مهندس با اینکارشون یه خونه سه طبقه تو دل ما ساختن
بنده هم اگر به موفقیتی در این زمینه برسم شیرنیه تُپلی برای مهندس در نظر دارم.

خیلی ممنون از لطف شما و مهدی عزیز و دیگر دوستان. @};-
اتفاقا بنده در اوایل راه این پروژه عرض کردم چه بسا یکی از اهداف فرعی ما میتونه این باشه که سایر دوستانی هم که احیانا دستی بر آتش طراحی دارن آستین بالا بزنن و اگر طرحی دارن ولو بعنوان رقابت هم که شده ارائه بدن! من شخصا از این مساله خوشحال میشم. چراکه نه تنها این مساله میتونه منجر به یک رقابت فنی سالم بشه ؛ حاصل کارها هم هر چه باشه در اختیار نیازمندان قرار میگیره و کلا سطح فنی کارهایی که میکنیم رو ارتقا میده. هر چند اون اوایل کسانی بودن که تشویق به این کار شدن و حتی چند نفر هم بطور خصوصی برای انجام پروژه های مشابه از من راهنمایی میخواستن و بنده هم تا حدی که میتونستم کمک کردم ؛ اما متاسفانه تا این لحظه هنوز چیزی ندیدیم!

سه شنبه 3 اسفند1395 - 4:17pm
مدیر کل
مدیر کل

peyman_jf نوشته است:
سلام مهندسان عزیز خسته نباشید...
بنده این دستگاه رو ساختم ولی هرکاری میکنم ارور کویل ارور نمیره همه پست هارو خوندم همه کارهای انجام شده رو بررسی کردم فقط لوپ رو اندوکتانس متر نداشتم واسه بررسی.
روی ال سی دی این اعداد رو دارم:
S18 D0 F201 P160
Coil Error

مشخصات لوب عنكبوتي ٦٠سانتي قطر داخل 50 سانت طبق دستورات در وبلاگ با سيم ١/٥ افشان پيچيده شده تعداد دور یك طرف ٨ يك طرف ٩ كلا ١٧ دور
اندوكتانس گرفته نشده ولي مقاومت كمتره ١اهم هست تقريبا

ممنون میشم راهنمایی کنید.

به فلزجو خوش اومدین.
در مورد کویل ارور بارها عرض کردیم هر اشکال اساسی درون مدار میتونه منجر به این خطا بشه. در واقع بالا اومدن دستگاه بصورت دیجیتال فقط میتونه نشانه عملکرد صحیح میکرو و ال سی دی باشه. ولی اینکه آیا در بخشهای آنالوگ مثل ماسفت و آیسی 357 و قطعات اطرافشون و حتی لوپ مشکلی وجود داره یا خیر چیزی هست که در لحظه بالانس معلوم میشه و اگر ایراد بزرگی باشه دستگاه بالانس نمیشه و خطای لوپ میده.
مشخصات لوپ شما طوری نیست که ایجاد خطا کنه. هر چند سیم افشان 1.5 از نظر کیفیت جوابدهی این لوپ مناسب نیست و خیلی بهتره از سیم 0.7 لاکی استفاده کنین. معیوب بودن BS170 و تقلبی بودن ایسی 357 از اصلی ترین مواردی هست که میتونه به کویل ارور منجر بشه.

سه شنبه 3 اسفند1395 - 4:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
من که مدار فلزجو مهندس حمید درست کردم خیلیم ثبات داشت بردشم که عالی بود. هیچ ایرادی توش ندیدم.خدایی دنیارم بگردین همچین مدار کوچیک و جمع جور و قابل ساخت با ثبات و برد عالی پیدا نمیکنین.واقعا این مدار تو کل مدارای فلزیابی که وجود داره یه شاهکاره.خداییش مهندس خیلی مرد که این همه زحماتی که واس این مدار کشیدن طراحی کردن دو دسته تقدیم عموم گذاشتن. هرکسی به غیر از مهندس حمید بود این کارو نمیکرد همین کار مهندس باعث شد که خیلی از افراد تو دام کلاه بردارای فلزیاب فروش نیوفتیم.من که از مهندس و زحماتش تشکر فراوان میکنم ایشالا که تو زندگیشون موفق سربلند باشن

سه شنبه 3 اسفند1395 - 5:39pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از شما علیرضای عزیز. ایشالا موفق باشین. @};- :ymhug:

سه شنبه 3 اسفند1395 - 6:23pm

حمید نوشته است:
daniall22 نوشته است:
جناب مهدس حمید عزیز با سلام و خسته نباشید
خواستم مطلبی رو به عرض شما برسونم، بنده در چند تا گروه دیدم که از فلزیاب شما کاملا انتقاد کردن و این سیستم رو بی ارزش و بی ثبات جلوه دادن
وگفتن که اول ذرات رو میگیره لطفا این موارد رو بررسی کنید و پاسخی رادرخور این موضوع به این چنین افرادبدهیدکاملا دندان شکن

این گروه معلق به شخصی به نام یوسف است
[Forwarded from یوسف]
این سیستم فلز جو هستش دستگاهی که اپراتوری خودش و میخواد از نظر ثبات ثبات نداره و ذرات و مثل هلو میگیره
---------------------------------------------------------------------
طراحی و مدار انواع فلزیاب ها و قطعات انواع فلزیاب
اورجینال و نظامی
https://telegram.me/joinchat/COfShUCPpN9zBu55Aj2itg

ممنون.
اینکه مدتهاست در برخی محیطهای مجازی علیه بنده و فلزجو و کارهای ما صحبت میشه اصلا چیز جدیدی نیست! در واقع ما هر کاری انجام دادیم از یک سو عده ای بهره برداری سودجویانه کردن و از سوی دیگه عده ای یکسره مشغول تخریب شدن! اگر دقت کنین بضاعت فنی هیچ یک از اعضای این دو گروه تا این لحظه در حدی نبوده که واقعا یک طرح و مدار قابل قبول از خودشون حتی بصورت تجاری ارائه کنن دیگه چه برسه به انتشار عمومی!!!
بنظر من ارزش این فلزیاب چیزی نیست که هنوز بشه در موردش اظهار نظر دقیقی کرد. چون در مقابل سایر طرحهای منتشر شده موجود ؛ طرح فلزجو همچنان جدید محسوب میشه. شاید چند سال زمان لازمه تا ارزش واقعی طرح در مقایسه با بسیاری از طرحها خودشو نشون بده و البته همه منتظر هستیم ببینیم چه زمانی طرح دیگری ارائه میشه که معدل قابلیتها و امکاناتش با فلزیاب پالسی فلزجو قابل مقایسه باشه. وگرنه نادیده گرفتن دهها قابلیت ریز و درشت که بعضیاش حتی در دستگاههای گرانقیمت هم دیده نمیشه ؛ نشون میده این اشخاص اصلا متوجه نیستن در مورد چه چیزی نظر میدن. وانگهی اگر یک طرح افسانه ای رو حتی بعنوان یک اختراع جدید عرضه میکردیم بدلیل نیت مغرضانه اینها قطعا حرفهای دیگری سر هم میکردن!
مساله ثبات هم موضوع جالبیه. قبل از این میگفتن برد نداره یا نفوذ نداره! وقتی متوجه شدن در مورد بردش هیچ ایرادی نمیتونن بگیرن و فیلمهای تست مختلفی از کارکرد این دستگاه روی زمین توسط دوستان منتشر شد ؛ دیگه بحث رفت سمت ثبات! حکایت اون دوستی بود که چندی قبل بارها درخواست تست سنس از پشت سنگ رو میکردن وقتی فیلم مزبور رو که به زیبایی توسط یکی از دوستان تهیه شده بود به اون شخص نشون دادیم انگار کلا ناپدید شدن!!! همیشه عرض کردم بین ثبات و برد رابطه ای معکوس وجود داره. برد نهایی یک دستگاه فلزیاب از هر نوعی هم که باشه هرگز توام با ثبات حداکثری بدست نمیاد. اگر غیر از این بود انواع فلزیاب های حرفه ای نیاز به این همه تنظیمات و شگرد بالانس و غیره نداشتن و بقولی با زدن یک دکمه خود دستگاه همه چیز رو تنظیم میکرد. در حالیکه میدونیم چنین چیزی حتی در بهترین و معروفترین دستگاهها هم وجود نداره. مهم این هست دستگاه فلزیاب این قابلیت رو به اپراتور بده که در شرایط مختلف بتونه بهترین نتیجه رو از دستگاه بگیره. تمامی فاکتورهای دخیل در سیستم پالسی هم در این طرح در اختیار اپراتور قرار داره. طبیعتا اگر تنظیمات رو بصورت بلندپروازانه انجام بده ثباتی وجود نخواهد داشت! ولی با تنظیماتی که قابل قیاس با هر مدار پالسی دیگری هست قطعا به ثباتی میرسین که بطور یقین از همه مدارات موجود بالاتر هست! هیچ یک از مدارات موجود در انجمن بدون حتی یک استثنا در شرایط برد مساوی با این دستگاه ثبات بهتری ندارن بلکه ثبات کمتری دارن. علتش هم مشخصا این هست که اولا این رنج وسیع از تنظیمات مختلف در هیچ یک از مدارات فعلی وجود نداره و در ثانی چندین فیلتر که فقط با روش دیجیتال قابل پیاده سازیه در این طرح استفاده شده و در اون مدارات کلا وجود نداره. کیفیت ساخت مدار و لوپ و اپراتوری هم که همیشه در ساخت هر فلزیابی نقش مهمی داره. پس دستگاهی باید مورد بررسی قرار بگیره که درست ساخته شده باشه و اپراتورش هم با دنیای فلزیابی بیگانه نباشه و انتظاراتی نداشته باشه که حتی دستگاه 100 میلیونی هم نمیتونه براورده کنه! برای من حتی تا نیمه راهی که طی کرده بودیم همین مطلب کافی بود که کسانی از نتیجه راضی بودن که تجربه ساخت و استفاده از مدارات فلزیاب متعددی رو داشتن. طبیعتا نتیجه فعلی که از هر حیث خیلی بهتر از اون زمان هست.
در مورد ذرات هم کلا نوع بیان این موضوع برای فلزیاب صحیح نیست و نشانه بیسوادی گویندست! بنده در راهنما واقعیتهایی رو در خصوص علت حساسیت به زمین یا سنس چیزهایی نظیر سفال عرض کردم که کاملا برای همه فلزیاب ها عمومیت داره و مطلبی علمی توام با تجربه عملی هست. شما حتی یک فلزیاب با هر قیمتی پیدا نمیکنین که زمین یا رطوبت روی سنس اون تاثیر نذاره یا بعضی انواع خاص سفال رو اصلا سنس نکنه. مهمه که ما بدونیم فلزیاب چرا فلز رو سنس میکنه و علت جز هدایت پذیری الکتریکی فلزات نیست! در حالیکه این خاصیت بصورت ضعیف تر در برخی مواد دیگه هم وجود داره و بخصوص اگر نزدیک لوپ باشن قطعا سنس میشن. از نظر تئوری فلزیابی حتی 1 درصد شانس برای حذف اینگونه موارد در حالت کلی نیست! حالا یک جا کم کردن قدرت جایی کم کردن حساسیت و جایی اضافه کردن دیلی و در جایی کم کردن فرکانس و .... فقط میتونن کمکی کرده باشن که تمام این فاکتورهای موجود شاید برای اولین بار بطور کامل در طرح فلزجو وجود داره و لاغیر! پس از این نظر هم شرایط دستگاه ما بمراتب بهتر هست و جای بحثی نیست.

با سپاسگذاری فراوان ار جناب مهندس حمید بزرگوار @};- @};-
با توضیحات کامل و مفصل شما که داری بار فنی بسیار بالایی می باشد،امیدوارم ذهن خفته تمامی افراد سود جو را بیدارکند تا با یاوه گویی هایشان دیگران را گمراه نکنند

سه شنبه 3 اسفند1395 - 7:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت همه دوستان عزیز
از دوستان کسی جایی رو سراغ نداره قاب لوپ بفروشن برای لوپ ۶۰ ممنون میشم از راهنماییتون

سه شنبه 3 اسفند1395 - 8:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام وخسته نباشید خدمت مهندس حمید و دوستان
مهندس مدارو بیرون از شهر تست کردم با یه لوپ ۶۰ باسیم ۰/۷ تست هوا یعنی لوپ رو رو زمین نزاشتم بصورت افقی قرار دادم با نیم متر فاصله از زمین سکه ۵۰۰ تومنی رو در فاصله ۵۲ سانتی متری بوق کامل داشتم
دیلی اتومات ۲۴
فرکانس ۱۰۰
عرض پالس ۱۷۰
حساسیت ۱۶
انتگرال ۴۴
گراند ۵
اسپید ۱۰ البته لوپ هنوز شیلد نکردم
مهندس تنظیمات برای برد نهایی از این بهتر میشه
با تشکر

سه شنبه 3 اسفند1395 - 8:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان با سلام بدونه تملق و چاپلوسی بنده اولین ورژنهای فلز جو رو ساختم و برای تست که رفتم جای رو دستگاه زدم در زیر یک متر و ده سانت یه بشقاب آهنی کوچک رو گرفت که بعد از حفاری متوجه یه تنور سفالی نسبتا بزرگ در کنار بشقاب شدیم که بعد از در اوردن بشقاب دوبار فلز جو رو زدم که اصلا سفال رو نگرفت و بی ثبات نبود اگر چه دستگاه از قطعات معمولی بود لپ هم یک متری تنها مشکل کوچک پروگرام کردن است اگر میشد روی جعبه فکری برای پرگرامکردنش میشد
انوقت میشد تعداد دفعات روشن و خاموش نیز کمتر کرو از همه ی دوستان تشکر می کنم و از دوست عزیز که اشتباهی پیام رو براش فرستادم معذرت می خوام

سه شنبه 3 اسفند1395 - 9:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2118 , 2119 , 2120 , 2121 , 2122 , 2123 , 2124 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Taaak و 114 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure