انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 7:23pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 210 , 211 , 212 , 213 , 214 , 215 , 216 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
mhak جان فرمایش شما صحیح است.
ماشینهای ساخت سیم و سیمپیچی این قابلیت رودارند که چندین رشته سیم رو بهم ببافند . اگر حدود 10 رشته سیم لاکی یک دهم میل رو بدیم بهشون اونا در عرض چند دقیقه یک سیم لیتز 1 میلی متر بهم تابانده شده تحویل ما میدن . خوب اونوقت یک قرقره سفارش میدیم و بین اهالی فلزجو تقسیم میکنیم . چه کسی بهتر از شرکت سیم و لاک فارس ؟ دوستان شیرازی محبت کنند بپرسند .
البته شاید اونا بگن که یه قرقره واسه ما نمی صرفه ولی ما باید بگیم فعلا یک قرقره نمونه میخوایم .

هوشیار جان بازم فکر نمیکنم جالب دربیاد اخه توی این سیم جنس روکش سیم هم خیلی مهم هست و فکر میکنم سیمی که مورد نیاز ماست تعداد رشته هاش هم خیلی بیشتره

دوشنبه 6 بهمن1393 - 3:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب چاره ای نداریم ، در ضمن سیمهای لاکی قطر کم خلوص مس بسیار بالایی نسبت به سایزهای بالاتر دارند .
باید سفارش خارج از کشور بدیم .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 6 بهمن1393 - 3:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
خوب چاره ای نداریم ، در ضمن سیمهای لاکی قطر کم خلوص مس بسیار بالایی نسبت به سایزهای بالاتر دارند .
باید سفارش خارج از کشور بدیم .

من قبلا واسه سيم پيچي بلندگو سيم ١. گرفتم آلماني با روکش سبز رنگ واقعا کيفيت عاليي داشت حالا اگه کسي دسترسي داره شيراز بپرسه شايد شدني باشه

دوشنبه 6 بهمن1393 - 3:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد حمید عزیز
استاد این سیم لیتز در خصوص حالت خازنی لوپ چطور عمل میکنه در صورتی که به قول شما عایق سیم بین رشته ها حالت خازنی رو افزایش میده حالا از نظر تئوری باید حالت خازنیش بالاتر هم باشه :-\ :-?

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

دوشنبه 6 بهمن1393 - 4:16pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر حالت خازنیش کمتر هست! چون در سیم لیتز سیمها عملا موازی ولی عایق از هم هستن. ولی در سیم معمولی اینجور نیست! پس فاز جریان و ولتاژی که در سیمهای کنار هم وجود داره متفاوت هست و این باعث میشه خازن بینشون حالت پارازیتیک بیشتری داشته باشه. بهرحال سیم لیتز در این زمینه بهتر از سیمهای معمولی هست و در عین حال اثر پوستی کمتری برای کارهای فرکانسی داره.

دوشنبه 6 بهمن1393 - 4:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
reza.1286 نوشته است:
سلام
از دوستان کسی این سیم رو تست کردن؟ ایا واقعا بهتر جواب میده؟ تفاوتش چند درصده؟
از اقای کاوشگر هم که خبری نشد؟ یکی دیگه از دوستان هم بعد از فرمایش جناب کاوشگر قول داده بودن با لوپ شرکتی که دارن یه تستی بگیرن که از تست ایشون هم خبری نشد؟!!! فکر میکنم جناب ancient بودن! دوستان ما چشم انتظاریم!! :)

سلام.وقت بخیر دوست گرامی
متاسفانه بنده به آقای کاوشگر دسترسی ندارم.
راجع به تستی هم که عرض کردم با لوپ دستگاه شرکتی XLT میگیرم ، عرض کنم همون شب لوپ رو باز کردم ، اما دیدم نوع لوپ دابل هست که عکس یه نمونشو پیدا کردم میزارم.فکر نمیکنم بشه ازین لوپ استفاده کرد.
من قول داده بودم این هفته برم برای تست های میدانی و واقعی ، اما متاسفانه انقد بدجوری مریض شدم که حتی از تمام کارهای خودم هم موندم و از خونه هم نتونستم برم بیرون که لوازم بگیرم لوپ بسازم :((
انشاالله مشکلی پیش نیاد و عمری باقی باشه آخر این هفته یه سفر دارم که همه تست هارو (زیر خاک و در محیط واقعی) اونجا انجام میدم.نتایجش هم با فیلم خدمت دوستان و مهندس حمید عزیز ارائه خواهم داد.
پاینده باشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

دوشنبه 6 بهمن1393 - 4:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون استاد حالا افتاد :-Q :-Q

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

دوشنبه 6 بهمن1393 - 4:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب archilo قاب لوپ رو با چی ساختین؟! میشه لطفا راهنمایی کنید به نظر جالب در اومده!

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

دوشنبه 6 بهمن1393 - 5:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام .مهندس حمید اگه براتون امکان داره این قسمت انتن را افزایش بدید خیلی توی کار مفید خاهد بود.
وقتی که چیزی سنس میشه هنوز 10درصد سنس انجام نشده انتن کامل پر شده ودیگه جای برای افزایش نداره هر چند که میتر اون کارو دقیقتر انجام میده
ولی توی کاوش واقعی اگه انتن به همین سرعت وتا اخر ال سی دی پر بشه وهمون تور بزرگتر خیلی توی کاوش ادم میتونه هم هجم فلز و هم تا حدودی عمق رو تشخیس بده
وهمینتور فاصله تا حدفو به طور مثال مثل انتن لورنز.
مثلا کاری کنید که با کلید بالا یک بار تنظیمات نمایش داده بشه یک بار قسمت سنس که باید قسمت شارز باطری و میتر در بالای انتن یا در پااین قرار بگیرند

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 6 بهمن1393 - 6:53pm
مدیر کل
مدیر کل

البته اسمش آنتن نیست! :D بهش نمودار سنس یا لودر میگن. بهرحال امکانش اینطور که شما میفرمایین وجود نداره. راهش در حال حاضر این هست که اگر هدف خیلی قوی بود شما درجه حساسیت رو پایین بیارین! اینطوری نمودار هم به آهستگی و دیرتر افزایش پیدا میکنه که شاید به شما کمک کنه. ولی درجه میتر بر اساس مقیاس ثابتی کار میکنه و ملاک اصلی هم همون هست. وانگهی وقتی شما میخواین به صفحه ال سی دی نگاه کنین که در زمینه قدرت سنس چیزی متوجه بشین ؛ بهترین و دقیق ترین آگاهی رو همون درجه میتر به شما میده! وگرنه چند درجه نمودار بیشتر داشتن کمک زیادی نمیکنه و عملی هم نیست.
در عین حال از طریق حالت افزایشی صدا هم میتونین مرکز هدف رو تا حدودی متوجه بشین. حالا من سعی میکنم یک نوع صدای دیگه هم اضافه کنم که در این زمینه کمک بیشتری بکنه.

دوشنبه 6 بهمن1393 - 7:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 210 , 211 , 212 , 213 , 214 , 215 , 216 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: david65 , Google , Majestic12 و 127 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure