انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 9:05pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2112 , 2113 , 2114 , 2115 , 2116 , 2117 , 2118 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

با سلام و عرض خسته نباشید کسی مشخصات یا فایل لوپ حدودا چهل پنجاه یا شصت سانتی با سیم لاکی اگه داره دریغ نکنه ممنون @};-
میشه برا فلزجو از لوپ بسکت استفاده کرد؟ اگه بله یه توضیحاتی بدین متشکرم :D

پنج شنبه 27 بهمن1395 - 12:04am
مدیر کل
مدیر کل

مشخصات لوپهای 45 و 60 در راهنما قید شده. اما اگر منظورتون فایل مربوط به طراحی قالب لوپ باشه باید از دوستان کمک بگیرین.
بله لوپ بسکت و تقریبا هر نوع لوپی برای این مدار قابل استفادست. بنده قبلا لوپ بسکت رو تست کردم. دیلی اون کمی پایین تره ولی بردش کمتر از لوپ تخت و عنکبوتی هست! این نکات در کنار اینکه ساختش هم سخت تره باعث میشه مورد توصیه نباشه.

پنج شنبه 27 بهمن1395 - 12:09am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید خسته نباشید
ببخشید مهندس دستگاهایی که آقا مجتبی درست کردن و فیلمشم تو اپارات گذاشتن چقدر عالی بود دستگاه خیلی ساکت بود ثبات خیلی خوبیم داشت تو برف تو زمین خیس و گل خیلی خوب جواب داد اصلا یه کوچولو جیکش درنیومد.مهندس ماروهم راهنمایی کنید همچین چیزی درست کنیم. ممنون

پنج شنبه 27 بهمن1395 - 12:56am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
بله آقا مجتبی زحمت کشیدن به کمک همکارانشون دستگاهی ساختن که واقعا از نظر کیفیت بالاتر از حد عادی دستگاههای دستساز تا این لحظه بوده. ولی توجه کنین ایشون تاپیک رو به اون شکل دنبال نمیکردن و لذا بنده مجبور شدم با ایشون بصورت خصوصی تک تک دهها مورد جزئی ولی مهم رو در میان بذارم که شاید این روند چند ماه طول کشید! اما اقا مجتبی به این هم اکتفا نکردن و روی تک تک قطعات از نظر کیفیت کار کردن و مدلهای مختلفی رو ازمایش کردن تا به نتیجه بهتری هم برسن. با این حال نکات همونایی هست که در طول تاپیک هم مطرح شده بود و همه این نکات بتدریج در فایل راهنما هم منعکس شد. پس اگر به همه موارد دقت کنین دستگاه شما هم مشابه همین در میاد. کما اینکه برخی دوستان هم با رعایت مسائل مختلف تونستن به این کیفیت برسن. فراموش نکنین ساخت هر فلزیابی نیاز به رعایت جزئیات مختلف داره و این مختص به این مدار نیست. گاهی اگر وضعیت یک اتصال یا سیم مطلوب نباشه چنان اثر بدی روی کارکرد فلزیاب میذاره که شما تصور میکنین دستگاه بدرد نمیخوره! درحالیکه فلزیاب بعنوان یک ابزار دقیق و حساس باید به همه ظرایفش توجه بشه تا کارکرد مطلوبی داشته باشه.

پنج شنبه 27 بهمن1395 - 1:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید شب بخیر
مهندس برا شیلد کردن لوپ با برچسب های که تو اشپزخونه استفاده میشه باید لنت یا چیز دیگه روی سیم پیچ اول بپیچم بعد شیلد کنم یا اینکه روی سیم پیچ بپیچم مستقیم مشکل نداره
با تشکر

پنج شنبه 27 بهمن1395 - 1:47am
مدیر کل
مدیر کل

بنظر من نیازی به استفاده از چسب لنت نیست و چه بسا اگر چسب لابلای سیمها قرار بگیره تولید بی ثباتی هم بکنه! میتونین زرورق رو مستقیم روی سطح سیم پیچ قرار بدین. البته بهتره سطح عایقش بطرف سیم پیچ باشه.

پنج شنبه 27 بهمن1395 - 1:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس متشکر خیلی چاکرم
مهندس یه سوال دیگه نظرتون در مورد شیلد باکس مدار با همین برچسبا آشپزخونه چی هست؟

پنج شنبه 27 بهمن1395 - 2:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.مهندس ببخشید عمر مفید قطعات چقدر هستش؟یعنی مثلا ماسفت که بیشترین فشار روش هست بعده چه مدتی باید تعویض بشه همونطور که خودتون میدونید هر قطعه ای عمر مفید داره و حال با این قطعات چینی صددر صد عمر مفید پاین تری دارن باید بعد چند مدت کارکرد عوض بشن.من این قضیه را در دلتا پالس میدیدم که بعد چند مدت کار مخصوصا ماسفت کارکردش میومد پاین ومجبور بودم عوضش کنم. ویه سوال دیگه از کجا میشه پی به کیفیت خوب ماسفت برد.منظورم اینه ایا ماسفت ها هم hfeدارن که بشه با ازماشن اون پی به کیفیت قطعه ببریم یا درکل ازمایش دیگه ای برا امتحان کیفیت ماسفت وجود داره؟با تشکر

پنج شنبه 28 بهمن1395 - 9:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ahmadsolgi243 نوشته است:
با سلام و عرض خسته نباشید کسی مشخصات یا فایل لوپ حدودا چهل پنجاه یا شصت سانتی با سیم لاکی اگه داره دریغ نکنه ممنون @};-
میشه برا فلزجو از لوپ بسکت استفاده کرد؟ اگه بله یه توضیحاتی بدین متشکرم :D

این تایپک فکر کنم بتونه کمکت کنه
viewtopic.php?f=28&t=2073

پنج شنبه 28 بهمن1395 - 11:19am
مدیر کل
مدیر کل

amid127 نوشته است:
مهندس متشکر خیلی چاکرم
مهندس یه سوال دیگه نظرتون در مورد شیلد باکس مدار با همین برچسبا آشپزخونه چی هست؟

خواهش میکنم.
مشکلی نداره میتونین این کار رو انجام بدین. البته برای شیلد باکس از فویل آلومینیوم هم میتونین استفاده کنین.

پنج شنبه 28 بهمن1395 - 2:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2112 , 2113 , 2114 , 2115 , 2116 , 2117 , 2118 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 158 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure