انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 5:05pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 208 , 209 , 210 , 211 , 212 , 213 , 214 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا حميد ،آقا راضيم ازت به خاطر نبوغت
دوتا سوال داشتم و اينکه بنده ميخوام يک لوپ با سيم 1.5افشان بسازم به اندازه 50سانت حالا سوال اول چقدر فرق برد هست بين لوپ تخت و لوپ تخت عنکبوتی ؟ دوم اينکه چند متر سيم لازمه که بتونم به مثلا يک اهم يا نه دهم برسم ؟

خدايا مددی کن

یکشنبه 5 بهمن1393 - 11:16pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم عزیز من شما لطف دارین.
ما نگفتیم فرق بردی وجود داره! لوپ عنکبوتی راحت تر پیچیده میشه و ظرفیت خازنیش کمتره که باعث میشه اندکی طلا رو قویتر بزنه. ولی لوپ تخت هم خیلی خوبه. اگر هر دو رو خوب بسازین بردشون فرق نمیکنه. ولی اگر عنکبوتی رو خوب در نیارین کمی از تخت ضعیف تر جواب میده! هرچند خیلی بعیده به خصوص در سایز های بزرگ کسی لوپ تخت رو بهتر از عنکبوتی در بیاره! بنابراین توصیه من به ساخت لوپ عنکبوتی هست.
اگر مغزی سیم شما 1.5 میل باشه که فکر میکنم حدود 90 متر سیم لازم دارین تا 1 اهم بشه! ولی این اصلا روش صحیحی برای محاسبه لوپ نیست. شما ابتدا باید ظرفیت رو در نظر بگیرین و بر اساس سایز لوپ سیم مناسب رو انتخاب کنین و به اون ظرفیت برسین. مقاومتش بطور خودکار و بصورت حدودی درست در میاد. لذا برای سایز 50 سانت شما سیمی با مغزی 1 میل انتخاب کن و برای ظرفیت مثلا 400 میکرو هانری حدود 20 دور باید برای لوپ عنکبوتی بپیچی تا درست در بیاد. حدود 30 متر سیم هم لازم داری که مقاومتش در مجموع 0.8 اهم میشه! :D

یکشنبه 5 بهمن1393 - 11:29pm

حمید نوشته است:
meisam121 نوشته است:
حمید جان قربونت برم نظرتون راجب تصویری کردن این دستگاه چیه ممنون میشم جواب بدین استاد

قربان شما دوست عزیز!
آب پاکی رو روی دست شما بریزم! اگر منتظر تصویری شدن یا حتی تعویض نوع ال سی دی هستین عرض میکنم که چنین کاری رو انجام نخواهم داد! علتش هم مشخصا بلحاظ امنیتی و احتمال بالای سوء استفاده هاست و از سوی دیگه روی کارایی فنی دستگاه از حیث فلزیابی تاثیری نداره. بنابراین خواهشا شما و دیگر دوستان در این زمینه سوالی نکنین.

قصد جسارت نداشتم استاد فقط چون این دستگاه واقعا عالی کار مینه و حتی من شخصا ازش نتیجه خوبی گرفتم که عکساشو خصوصی براتون میفرستم . ولی استاد ای کاش میشد فلزی که سنس میکنه بشه به حالت گرافیکی دید این اوج شاهکاره به خدا هرچند میدونم برای شما مشکل نیست ولی با تمام وجود تشکر میکنم و به نظر شما احترام قاعلم بازم ممنون استاد عزیز

یکشنبه 5 بهمن1393 - 11:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تشکر استاد عزيز واقعا دمت گرم شايد اين دومين مدارم باشه اوليش گری بود که به تف سگ هم نمي ارزيد اما مدار شما واقعا خوب و با پايه قوی برنامه ريزى شده دم شما گرم

خدايا مددی کن

یکشنبه 5 بهمن1393 - 11:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
archilO نوشته است:
سلام استاد حمیدعزیز
در مورد لوپ استوانه ای که اقا رضا گفتن میشه یه توضیح مختصر بدین
که چقدر ممکنه عمق کم کنه نسبت به لوپ تخت یا حداقل قطر داخلی چقدر میتونه باشه
شرمنده سوال حاشیه ای پرسیدم چون به فکر خودم هم رسیده بود قبلا برا بی ار ان ولی حالا کنجکاو شدم @};- @};- @};-

فکر کنم خیلی واضح باشه. سیم پیچ استوانه ای یا سلونوئید به این صورت هست که مثلا شما یک لوله از جنس مقوا یا پلاستیک با هر قطری که خواستین در نظر میگیرین و بعد سیم رو بطور مرتب روی اون در کنار همدیگه میپیچین. این نوع سیم پیچ پین پونینر بیشتر با قطرهای بسیار کم در حد 1-2 سانت ساخته میشه و برای نقطه زنی دقیق اهداف کوچک سطحی یا حتی تعیین لبه های هدف کاربرد داره. اما از نظر عمق زنی باید عرض کنم بردش خیلی کم هست! اصلا قابل مقایسه با لوپ اصلی نیست. بنابراین فکر نمیکنم زیاد بدرد کارتون بخوره. با این حال ساختش سادست و میتونین تست کنین.

استاد عزیز ممنون از پاسختون
استاد این لوپ استوانه رو برا داخل غار یا تونل میخواستم و ایا میشه از لوپ ۵۰ داخل غار یا تونل استفاده کرد یا باید کوچیکتر باشه؟

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 5 بهمن1393 - 11:53pm
مدیر کل
مدیر کل

فکر میکنم برای داخل غار لوپ 50 میشه استفاده کرد. تونل هم دیگه بستگی به فضای موجود داره!
برای سایز 50 هم دیگه حالت استوانه ای جالب نیست. همون عنکبوتی بهتر در میاد و قویتر هم هست.

دوشنبه 5 بهمن1393 - 1:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز خسته نباشی بنده تیپ سلونوئید رو امتحان کردم نه در این مدار در چنس , بی اران اما اصلا قابل قبول نبود وقط حساسیت در داخل استوانه بیشتر بود که میتونست یه پیچ نوار کاست رو خوب آشکار کنه اما سکه 2000 ریالی رو از 5 یا 6 سانتی عکساشم میزارم تا خوب در جریان کار باشی خوواستم بگم که هزینه نکن اونی که میخوایی جواب نمیده

دوشنبه 5 بهمن1393 - 1:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
فکر میکنم برای داخل غار لوپ 50 میشه استفاده کرد. تونل هم دیگه بستگی به فضای موجود داره!
برای سایز 50 هم دیگه حالت استوانه ای جالب نیست. همون عنکبوتی بهتر در میاد و قویتر هم هست.

استاد عزیز سپاس فراوان از بابت پاسخ @};- @};-

دوشنبه 5 بهمن1393 - 1:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ayaz mb نوشته است:
دوست عزیز خسته نباشی بنده تیپ سلونوئید رو امتحان کردم نه در این مدار در چنس , بی اران اما اصلا قابل قبول نبود وقط حساسیت در داخل استوانه بیشتر بود که میتونست یه پیچ نوار کاست رو خوب آشکار کنه اما سکه 2000 ریالی رو از 5 یا 6 سانتی عکساشم میزارم تا خوب در جریان کار باشی خوواستم بگم که هزینه نکن اونی که میخوایی جواب نمیده

ایاز عزیز ممنون
بله اگه میشه عکسارو اپ کن اما تو تاپیک کویلها چون به اینجا ربط نداره خدای ناکرده باعث انحراف تاپیک نشیم
تشکر @};-

دوشنبه 5 بهمن1393 - 1:45am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
دوستان بنده فکر میکنم این سیم لیتز باشه ! در بازار سیم لیتز نا آشنا هست برای فروشندگان ، بنده با نام سیم نسوز این رو تهیه کردم متری 1500 تومن ، که 1 میل افشان بوده و 40 متر حدود 0.8 اهم شده که باید روی لوپ سوار بشه تا بفهمیم ظرفیتش چند در میاد ، هر رشته از سیم روکش نقره ای رنگ و قلع اندود بوده و از جنس مس بوده که در مجموع از سه لایه محافظ بیرونی تشکیل شده : اولین لایه از داخل روکش لوله ای نرم کاملاً نسوز بوده که اگر نوک هویه یک ساعت هم متصل باشه مدت زمان زیادی رو نخواهد سوخت ، و لایه بعدی یک لایه بافته شده ابریشمی هست و لایه آخر یک لایه زرد رنگ مواد ضد حریق بر روی قسمت بافته شده بوده ، جهت آشنایی دوستان عکسش رو قرار میدم ، موفق باشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 6 بهمن1393 - 9:15am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 208 , 209 , 210 , 211 , 212 , 213 , 214 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 104 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure