انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 1 خرداد1403 - 11:55pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2090 , 2091 , 2092 , 2093 , 2094 , 2095 , 2096 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

هنرجو نوشته است:
مهندس حمید
دلتون خیلی بزرگه امیدوارم که خدا هم خواسته ها تون رو اندازه دلتون بر اورد کنه .که بدون منت و چشم داشت به دوستان مبتدی کمک میکنین.
بنده تا دو ماه پیش به امضا اقا مهدی تو دلم انتقاد میکر م ولی الان از اقا مهدی معذرت میخوام.
موفق باشین و پیروز @};-

سلام برادر خوشحالم که نیت قلبی خودتون رو بهتر از قبل درک کردید و به نتیجه بهتر رسیدید :ymhug: :x
حالا چون مهندس حمید هم منتقد شد مقداری تغیرش دادم ;) @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 4 بهمن1395 - 10:06am
مدیر سایت
مدیر سایت

147369258 نوشته است:
من هم قبلا عرض کردم کمی هوا سرد میشه اعداد سه گانه به 800 نزدیک میشن و برد هم به صفر میرسه فعلا نتونستم پیدا کنم از کدوم قطعه هستش

با سلام
باید از نوع و جنس ماسفت باشه ، یک شماره دیگه ماسف رو تست کنید مثلا بجای 840 از 12nk80 یا 11nk100 استفاده کنید و دوباره اعداد سه گانه رو چک کنید @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 4 بهمن1395 - 10:28am
مدیر سایت
مدیر سایت

پندار نوشته است:
سلام مهندس خسته نباشی برادر،
طبق فرمایش شما با 10 دور سیم یک میل لوپ 1.1 ساختم و از برای اتصال لوپ به دستگاه از کابل کواکسیال rg59 استفاده کردم ولی وقتی به کواکسیال دست میزنم دستگاه به صورت اتومات روشن خاموش میشه بدون اینکه دیگه دست بهش بزنم، یعنی هی می خواد بیاد بالا بالانس بشه ولی رستارت متوالی میکنه که مجبور میشم روشن خاموش کنم تا درست بشه و دیگه نباید دست به کابل بزنم چون قاطی میکنه و از بالانس خارج میشه و... روشن خاموش، @-) :-? :((
البته مهندس اینم بگم یه کاسه استیل 22 سانتی رو با پهنای 220 و فرکانس 100 در ارتفاع 260 سانت میگیره عمق زنیش خوبه به درد می خوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عاشقتم مهندس،

با سلام وقتی کاسه 22 سانتی رو در 260 سانت میگیره شما برای دفینه هایی در ابعاد همین کاسه که 2 تا 3 تاش هزار سال زیر خاک خابیده باشن میتونی تا 3 تا 3/5 متر حساب کنی که با حجم خوب و قدرت مناسبی برات سنس کنه ، البته تجربه در اپراتوری هر سیستمی حرف اول رو در موفقیت کشف فلزات در عمق بالا رو خواهد داشت ! @};- خدا مهندس حمید رو خیر و سلامتی بده L-) @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 4 بهمن1395 - 10:36am

سلام مهندس خسته نباشی !
مهندس من ایسی میکرو 80 با مونده بود تا تموم بشه در اوردم پروگش کنم . مثل هر بار تنضیمات فیزبیتاشو انجام دادم و پروگش کردم زدم رو سیستم فقط ی صفحه ال سیدی روشن میشه چیزی روش نمیاره . فیوز بیت وسطی هم رو D9 گذاشتم . الان 10 با پراگش کردم فقط ی صفحه خالی میاره . بنظرتون مشکل از چیه .یعنی عصابمو خورد کرده بخدا
نظرتون پرو گرمر نسوخته؟ یا قطعه ای نسوخته؟ . مشکل از چیه؟

دوشنبه 4 بهمن1395 - 10:08pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
اگر نور صفحه ال سی دی روشن میشه ولی بعدش دستگاه درست کار نمیکنه نشون میده میکرو پروگرام شده ولی درست پروگرام نشده! بعید میدونم مشکل از پروگرامر باشه. شما برنامه پیشنهادی رو باز کنین و به منوی Erase برین و میکرو رو جداگانه پاک کنین و بعد با فیوز ریست تنظیمات دوباره پروگرام کنین. در نهایت اگر پس از چند بار انجام این کار مشکل برطرف نشد احتمال داره آیسی میکرو معیوب شده باشه و در این صورت باید تعویضش کنین.

دوشنبه 4 بهمن1395 - 11:05pm

سلام شب خوش مهندس مرس از جوابتون . مهندس بعد از پروگ ال سی دی روشن میشه بوق اولیه هم میزنه ولی هیچ اعدادی و شمارنده ای نمیاره رو صفحش که من اوکی بزنم فقط صفحه خالی میاره؟ از برنامه پیشنهادی شما استفاده میکنم از رو صفحه نوشته erase چیپ میزنم بعد که پاک شد فیوزبیتهارو پروگ میکنم رایت میزنم اخر سر هم میرم سراغ فلش فایل هگز بعد رایت ال میزنم . با سرعت معمولی میزنم که 4 دقیق 40 ثانیه طول میکشه .
فقط ی سوال از داخل میدار اتصالی یا سوختگی که نداره یعنی مشکلی از مدار و قطعات نمیتونه که داشته باشه . ؟
اگه خود میگرو سوخته باشه که نمیشه پروگرامش کرد؟ و نمیشه استفاده کرد؟

سه شنبه 4 بهمن1395 - 1:31am
مدیر کل
مدیر کل

این مساله اصولا به میکرو مربوط میشه و به مدار ربطی نداره. میکرو دارای بخشهای زیادی هست. حالات مختلفی میتونه پیش بیاد که میکرو کاملا نسوزه و قسمتی از اون معیوب بشه. در موردی که برای شما پیش اومده به احتمال زیاد مساله از بخش حافظه EEPROM هست که باید ابتدا مطمئن بشین کاملا پاک شده باشه. فیوز ریست تنظیمات همین کار رو انجام میده ولی گاهی درست انجام نمیشه یا خود این حافظه معیوب میشه. قبلا به دوستان کاوشگر توصیه کردم برای جلوگیری از بروز این نوع مسائل غیر مترقبه بهتره بیشتر از یک میکروی پروگرام شده داشته باشن. میکروکنترلر استفاده شده قیمتی نداره ولی تقریبا همه کارهای دستگاه رو انجام میده! بخشی از مدار که ملاحظه میکنین در برابر حجم عملکردی که میکرو در این مدار داره صدها برابر کمتر هست!

سه شنبه 4 بهمن1395 - 1:44am

دوستان نتونستم جواب سوالمو تو تاپیکا پیدا کنم مجبور شدم شرمنده اگر سوال تکراری پرسیدم
میخوام لوپ 60 یا 50 بسازم با سیم لاکی 070 فقط موندم تخت بسازم یا عنکبوتی چه فرقی باهم دارند ثبات و عمق زنی کدومش بهتره؟ :x

سه شنبه 4 بهمن1395 - 2:14am

مرسی مهندس بزرگوار از پاسخ خوبتون انشالا خدا خیرتون بده.

سه شنبه 5 بهمن1395 - 9:17am
مدیر سایت
مدیر سایت

saxas نوشته است:
دوستان نتونستم جواب سوالمو تو تاپیکا پیدا کنم مجبور شدم شرمنده اگر سوال تکراری پرسیدم
میخوام لوپ 60 یا 50 بسازم با سیم لاکی 070 فقط موندم تخت بسازم یا عنکبوتی چه فرقی باهم دارند ثبات و عمق زنی کدومش بهتره؟ :x

عنکبوتی بسازی بهتره چون فاصله بین سیمها از هم در روش عنکبوتی بیشتر شده و خاصیت خازنی بین سیمهای لوپ کمتر میشه و اعداد سگانه مناسبتری خواهید داشت و برد مقداری بیشتر . موفق باشید @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 5 بهمن1395 - 10:33am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2090 , 2091 , 2092 , 2093 , 2094 , 2095 , 2096 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , kambiz1985 و 129 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure