انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 10:30am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2089 , 2090 , 2091 , 2092 , 2093 , 2094 , 2095 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
CCcall نوشته است:
سلام جناب مهندس حمید
من برای دستگاهم یه لوپ 1.5*1.5 با سیم 1 افشان ساختم.مقاومت لوپ 1.1اهم و اندوکتانس اون 415است. وقتی اونو در فضای کاملا باز در یک کوهپایه تست کردم ،دستگاه اونو با دیلی 18 شناخت. اعداد سه گانه بترتیب 290 - 680-803 بود.اما روز بعد وقتی برای کاوش به یک منطقه دیگه رفتم، وقتی لوپ را وصل کردم هرسه اعداد تقریبا نزدیک 800 بود .اول فکر کردم که دستگاه یا لوپ ایرادی پیدا کرده ، اما همان روز که به یک مکان دیگه برای ادامه کاوش رفتم اعداد در رنج قابل قبول بود.این مورد چندبار دیگه هم اتفاق افتاده و در بعضی مناطق هرسه عدد به 800 رسبده.لوپ را کاملا محکم ساختم و هیچ عیب و ایرادی نداره.دستگاه هم کاملا سالمه.
بنظرتون چرا اینجوری میشه و اشکال کار از کجاس و چجوری میشه اونو برطرف کرد؟
با احترام

خسته نباشین.
مورد عجیبی هست! ممکنه مشکل از اتصالات لوپ باشه. ممکن هم هست مثلا سرما روی یکی از قطعات بخصوص ایسی 357 یا خازن 2.2 میکرو تاثیر میذاره که چنین چیزی پیش میاد.

سلام

ممنون از راهنماییتون
اما مکانهای کاوش بنده در منطقه شمال کشور بود و اصلا هوا سرد نبود، که روی قطعات تاثیر بزاره.بخاطراینکه همون لحظه که با لوپ بزرگ چنین اتفاقی میافتاد، با لوپ 60سانتی تست میکردم همه چیز عادی بود و مشکلی نداشت.اتصالات لوپ را هم بارها چک کردم.
بنظرتون چه عاملی باعث بالا رفتن اعداد تا این حد میشه اگه فرض کنیم که ایراد از لوپ باشه.
حتی لوپ دومتری هم ساختم همین مشکل پیش اومد.

یکشنبه 3 بهمن1395 - 7:23am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بنظر میاد جنس زمین اون محل ، با جای قبلی فرق داشته و باعث همچین مشکلی شده
شما دوباره اعداد رو در محل اول نگاه کنید و بعدش در محل دوم تست کنید . البته در محل دوم ،دقیقا برید سر همان نقطه قبلی بعدش در نقاط دورتری تست بگیرید ببینید اعداد تغییر میکنه
احتمالا خاک اون منطقه در اعماق معدنی هست یا شاید خیلی مرطوب

لا اله الا هو

یکشنبه 3 بهمن1395 - 9:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ نوشته است:
بنظر میاد جنس زمین اون محل ، با جای قبلی فرق داشته و باعث همچین مشکلی شده
شما دوباره اعداد رو در محل اول نگاه کنید و بعدش در محل دوم تست کنید . البته در محل دوم ،دقیقا برید سر همان نقطه قبلی بعدش در نقاط دورتری تست بگیرید ببینید اعداد تغییر میکنه
احتمالا خاک اون منطقه در اعماق معدنی هست یا شاید خیلی مرطوب

بخاطر اینکه اون مکانها در دسترس هستند چندبار همین کارو کردم .درنهایت مطمئن شدم که مدار هیچ ایراد واشکالی نداره و هرچی هست به لوپ مربوط میشه.حالا قضیه چیه ،نمیدونم.

یکشنبه 3 بهمن1395 - 1:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز،
برای سیستم فلزجو دوتا لوپ 1در1 ساختم، یکی رو با 10 دور سیم یک میل و اونیکی رو با کابل فرمان، و اهم هردوتاشون 8 دهم شده، ولی متاسفانه لوپی که با 10 دور سیم یک میل ساختم قشنگ کار میکنه ولی وقتی لوپ ساخته شده با کابل فرمان رو وصل میکنم دستگاه مدام روشن خاموش میکنه و از تعداد دفعات استفاده کم میشه و تو سری کردن سیمها هم هیچ ایرادی وجود نداره چون سه بار چک کردم،
دیگه امیدم به شماست تا بتونیم این ایراد رو رفع بکنم،
و اینکه برای شیلد لوپ ابتدا و انتهای کاغذ کادو باید در تماس باشن یا فاصله دار؟؟ و اون سیم که گفتین دور شیلد بپیچم چطور باید باشه؟؟ ابتدا و انتهاش منظورمه،

ارادتمند شما پندار،

یکشنبه 3 بهمن1395 - 2:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

هیچکدوم
از پایا الکترونیک lf357h بگیر هم ارزونتره هم درست کار میکنه.من که چند ماه پیش گرفتم مشکلی نداشت.

یکشنبه 3 بهمن1395 - 3:27pm
مدیر کل
مدیر کل

CCcall نوشته است:
سلام

ممنون از راهنماییتون
اما مکانهای کاوش بنده در منطقه شمال کشور بود و اصلا هوا سرد نبود، که روی قطعات تاثیر بزاره.بخاطراینکه همون لحظه که با لوپ بزرگ چنین اتفاقی میافتاد، با لوپ 60سانتی تست میکردم همه چیز عادی بود و مشکلی نداشت.اتصالات لوپ را هم بارها چک کردم.
بنظرتون چه عاملی باعث بالا رفتن اعداد تا این حد میشه اگه فرض کنیم که ایراد از لوپ باشه.

بنظر میاد این مساله به ترکیبی از لوپ و زمین و مدار بستگی داره! به همین دلیل با لوپ 60 مشکلی پیش نمیاد ولی لوپ بزرگتر که قطعا مشخصاتش هم کمی فرق میکنه در بعضی جاها این مشکل رو پیدا میکنه. اگر فقط به لوپ مربوط باشه باید همه جا این مشکل باشه و طبیعتا فقط از مدار یا مکان هم نیست. وقتی هر 3 عدد حدود 800 میشن یعنی موج میرا به سرعت بالا میاد و منحنی درستی نداریم. این میتونه از نوع ورودی باشه که توسط لوپ بهش داده میشه. پیشنهاد میکنم مشخصات لوپ بزرگ خودتون رو تغییر بدین. بخصوص حالت خازنی داخل لوپهای بزرگ میتونه روی این مساله تاثیر داشته باشه که به ضخامت سیم و روکش اون بستگی داره. کم کردن یک دور از سیم پیچ هم احتمالا میتونه وضعیت رو بهتر کنه.

یکشنبه 3 بهمن1395 - 5:43pm
مدیر کل
مدیر کل

پندار نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز،
برای سیستم فلزجو دوتا لوپ 1در1 ساختم، یکی رو با 10 دور سیم یک میل و اونیکی رو با کابل فرمان، و اهم هردوتاشون 8 دهم شده، ولی متاسفانه لوپی که با 10 دور سیم یک میل ساختم قشنگ کار میکنه ولی وقتی لوپ ساخته شده با کابل فرمان رو وصل میکنم دستگاه مدام روشن خاموش میکنه و از تعداد دفعات استفاده کم میشه و تو سری کردن سیمها هم هیچ ایرادی وجود نداره چون سه بار چک کردم،
دیگه امیدم به شماست تا بتونیم این ایراد رو رفع بکنم،
و اینکه برای شیلد لوپ ابتدا و انتهای کاغذ کادو باید در تماس باشن یا فاصله دار؟؟ و اون سیم که گفتین دور شیلد بپیچم چطور باید باشه؟؟ ابتدا و انتهاش منظورمه،

ارادتمند شما پندار،

بنده که عرض کردم لوپ با کابل فرمان رو توصیه نمیکنم و همون 10 دور سیم افشان رو برای فریم 1 متری استفاده کنین. حالا میفرمایین با سیم افشان خوب کار میکنه و کابل فرمان مشکل داره؟! چه اصراری هست چیزی که جواب بهتر میده کنار بذارین و لوپ با کیفیت کمتر رو به کار بگیرین؟! با این حال لوپ با کابل فرمان نباید مشکلی که فرمودین رو داشته باشه. پس قطعا در اتصالاتش اشکالی هست که حالت خاموش و روشن شدن پیش میاد.
زرورق رسانا با اینکه حالتش با فویل فرق میکنه ولی بهتره قوانین شیلد فارادی براش رعایت بشه. یعنی وقتی بصورت مارپیچ دور تا تور لوپ زرورق رو میپیچین ؛ در یک نقطه به اندازه 1-2 سانت باز بذارین تا حالت حلقه بسته پیدا نکنه. سیمی که میتونین دورش بپیچین باید از نوع تک رشته نازک باشه. مثلا یک رشته سیم تلفن یا آیفون لخت شده یا یک رشته از سیمهای داخلی سیم افشان رو میتونین بطور مارپیچ دور زرورق بپیچین و در نهایت به شیلد کابل لوپ متصل کنین. اتصالش به شیلد کابل فقط از یک طرف انجام میشه و در طرف دیگه کافیه طوری سیم رو روی زرورق محکم کنین که باز نشه.

یکشنبه 3 بهمن1395 - 5:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
CCcall نوشته است:
سلام

ممنون از راهنماییتون

بنظر میاد این مساله به ترکیبی از لوپ و زمین و مدار بستگی داره! به همین دلیل با لوپ 60 مشکلی پیش نمیاد ولی لوپ بزرگتر که قطعا مشخصاتش هم کمی فرق میکنه در بعضی جاها این مشکل رو پیدا میکنه. اگر فقط به لوپ مربوط باشه باید همه جا این مشکل باشه و طبیعتا فقط از مدار یا مکان هم نیست. وقتی هر 3 عدد حدود 800 میشن یعنی موج میرا به سرعت بالا میاد و منحنی درستی نداریم. این میتونه از نوع ورودی باشه که توسط لوپ بهش داده میشه. پیشنهاد میکنم مشخصات لوپ بزرگ خودتون رو تغییر بدین. بخصوص حالت خازنی داخل لوپهای بزرگ میتونه روی این مساله تاثیر داشته باشه که به ضخامت سیم و روکش اون بستگی داره. کم کردن یک دور از سیم پیچ هم احتمالا میتونه وضعیت رو بهتر کنه.

ممنون جناب مهندس
پس با این حال اگه هرسه عدد بالا باشه، آیا در برد دستگاه و کیفیت کاوش تاثیر میزاره؟

یکشنبه 3 بهمن1395 - 8:12pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
در مورد اعداد 3 گانه و رنج قابل قبول کاملا در راهنما توضیح دادم. اگر هر 3 عدد بالا باشه که اصلا دستگاه درست کار نمیکنه! این دیگه ربطی به تفکیک نداره. حتی برای عملکرد صحیح فلزیابی هم باید نسبت خاصی بین اعداد برقرار باشه که نشون بده موج میرای درستی در خروجی آیسی 357 وجود داره.

یکشنبه 3 بهمن1395 - 10:34pm

من هم قبلا عرض کردم کمی هوا سرد میشه اعداد سه گانه به 800 نزدیک میشن و برد هم به صفر میرسه فعلا نتونستم پیدا کنم از کدوم قطعه هستش

دوشنبه 3 بهمن1395 - 12:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2089 , 2090 , 2091 , 2092 , 2093 , 2094 , 2095 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 177 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure