انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 10:46am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 207 , 208 , 209 , 210 , 211 , 212 , 213 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mani1063 نوشته است:
سلام مهندس
خسته نباشی ممنون از زحمات ارزشمندتون
من مدار رو ساختم جند بار تست ولتاژ گرفتم درست بود آی سی ها رو گذاشتم مدار درست کار میکرد لوپ رو هم با همون مشخصات ساختیم،(دوبار یه سیم مثبت به منفی مدار برخورد کرد بار اول میکرو سوخت عوضش کردم مدار درست شد بار دوم هیچ اتفاقی نیفتاد مدار سالم بود) لوپ رو که وصل کردیم باز error
می داد ، بعد لوپ رو باز کردیم از اون موقع رگولاتور 5 ولتمون به شدت داغ می کنه و ال سی دی هم فقط روی یه پیام(delay coil error)چشمک می زنه رگولاتور و ترانزیستور ها رو عوض کردم، هیچ کدوم از کلیدها هم عمل نمی کنه پی سی بی رو هم چک کردم اتصالی نداره ،به نظر شما مشکل از کجاست ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

دوست من متاسفانه دوباره میکروتون مشکل داره و باید تعویض بشه در ضمن ارور کویل شما از irf840 هست که باید تعویضش کنید مشکل حل میشه موفق باشید

یکشنبه 5 بهمن1393 - 5:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ebi-gold نوشته است:
باسلام خدمت دوستان من چند روزی بود که در حال تست مدار خوب آقا حمید بودم که همیه قلق هاش تو زمین به دست اوردم که اتفاقی جایی به اجبار با دوستان رفتیم که یک سینی قدمتی 30 سانت رو تو 1.70 شکارش کردم جا داره از آقا حمید تشکر کنم :YMPRAY: که خودم تعجب کردم :^o البته درسته قیمت بالایی نداشت ولی از نفوذش تو خاک کیف کردم
تنظیمات دستگاه به صورت زیر بود
حساسیت 13 بود
فرکانس 120
پهنای پالس 140
گراند 1
دیلی 4
30 سانت مونده بود به هدف صدا شروع شد و 30 سانت بعد از هدف صدا کم شد البته 4 تا جا بوق داشتم که با کج کردن لوپ دیدم صداداره ردش کردم
لوپ 50 سانت 400میکروهانری بود

مبارکتون باشه.
سینی رو کاش میتونستید تست هوایی بگیرید.ببینیم اختلاف چقدر در میاد.
و خودتون به همچین بردی رسیده بودید قبلا ?

یکشنبه 5 بهمن1393 - 8:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان اینجا کی از سیم لاکی برای لوپ پنجاه استفاده می کنه ?مشخصات لوپشو بگه .
ممنون میشم .

یکشنبه 5 بهمن1393 - 8:19pm

حمید جان قربونت برم نظرتون راجب تصویری کردن این دستگاه چیه ممنون میشم جواب بدین استاد

یکشنبه 5 بهمن1393 - 9:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد حمیدعزیز
در مورد لوپ استوانه ای که اقا رضا گفتن میشه یه توضیح مختصر بدین
که چقدر ممکنه عمق کم کنه نسبت به لوپ تخت یا حداقل قطر داخلی چقدر میتونه باشه
شرمنده سوال حاشیه ای پرسیدم چون به فکر خودم هم رسیده بود قبلا برا بی ار ان ولی حالا کنجکاو شدم @};- @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 5 بهمن1393 - 9:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kamal857 نوشته است:
ممنون میشم .

دوست عزیز فکر میکنم 19دور سیم لاکی 9. برای این لوپ مناسب باشه شروع پیچش سیم هم از 46cm باشه یعنی از مرکز لوپ 23 سانتی متر من خودم واسه لوپ 70 از 17 دور سیم استفاده کردم

یکشنبه 5 بهمن1393 - 10:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
kamal857 نوشته است:
ممنون میشم .

دوست عزیز فکر میکنم 19دور سیم لاکی 9. برای این لوپ مناسب باشه شروع پیچش سیم هم از 46cm باشه یعنی از مرکز لوپ 23 سانتی متر من خودم واسه لوپ 70 از 17 دور سیم استفاده کردم

خیلی ممنون دوست عزیز

یکشنبه 5 بهمن1393 - 10:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kamal857 نوشته است:
mhak نوشته است:
kamal857 نوشته است:
ممنون میشم .

خیلی ممنون دوست عزیز

انجام وظیفه بود kamal85 عزیز

یکشنبه 5 بهمن1393 - 10:21pm
مدیر کل
مدیر کل

meisam121 نوشته است:
حمید جان قربونت برم نظرتون راجب تصویری کردن این دستگاه چیه ممنون میشم جواب بدین استاد

قربان شما دوست عزیز!
آب پاکی رو روی دست شما بریزم! اگر منتظر تصویری شدن یا حتی تعویض نوع ال سی دی هستین عرض میکنم که چنین کاری رو انجام نخواهم داد! علتش هم مشخصا بلحاظ امنیتی و احتمال بالای سوء استفاده هاست و از سوی دیگه روی کارایی فنی دستگاه از حیث فلزیابی تاثیری نداره. بنابراین خواهشا شما و دیگر دوستان در این زمینه سوالی نکنین.

یکشنبه 5 بهمن1393 - 10:59pm
مدیر کل
مدیر کل

archilO نوشته است:
سلام استاد حمیدعزیز
در مورد لوپ استوانه ای که اقا رضا گفتن میشه یه توضیح مختصر بدین
که چقدر ممکنه عمق کم کنه نسبت به لوپ تخت یا حداقل قطر داخلی چقدر میتونه باشه
شرمنده سوال حاشیه ای پرسیدم چون به فکر خودم هم رسیده بود قبلا برا بی ار ان ولی حالا کنجکاو شدم @};- @};- @};-

فکر کنم خیلی واضح باشه. سیم پیچ استوانه ای یا سلونوئید به این صورت هست که مثلا شما یک لوله از جنس مقوا یا پلاستیک با هر قطری که خواستین در نظر میگیرین و بعد سیم رو بطور مرتب روی اون در کنار همدیگه میپیچین. این نوع سیم پیچ پین پونینر بیشتر با قطرهای بسیار کم در حد 1-2 سانت ساخته میشه و برای نقطه زنی دقیق اهداف کوچک سطحی یا حتی تعیین لبه های هدف کاربرد داره. اما از نظر عمق زنی باید عرض کنم بردش خیلی کم هست! اصلا قابل مقایسه با لوپ اصلی نیست. بنابراین فکر نمیکنم زیاد بدرد کارتون بخوره. با این حال ساختش سادست و میتونین تست کنین.

یکشنبه 5 بهمن1393 - 11:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 207 , 208 , 209 , 210 , 211 , 212 , 213 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 143 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure