انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 5:42am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2087 , 2088 , 2089 , 2090 , 2091 , 2092 , 2093 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
پندار نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز،
من برای اتصال لوپ 1در1 به سیستم فلزجو از کابل RG58 استفاده کرده بودم که وقتی تکون می خورد یا دست بهش میزنم سیستم از بالانس خارج میشد و هی روشن خاموش میکرد که مجبور شدم کابل رابط رو عوض کنم و یه کابل دیگه انداختم روش که در حالت ثابت یعنی وقتی که لوپ روی زمین هستش به پهنای 250 و فرکانس 100 یه سینی استیل 55 سانتی رو تو هوا در ارتفاع 5.5 متری بدون اغراق میگرفت و اعداد سه گانم 355 680 760 بود ولی متاسفانه تنها ایرادی که داره سیستم اینه که وقتی می خوام لوپ رو بالانس و حرکت کنم مدام از بالانس خارج میشه و میتر منفی میندازه خلاصه هر کاری که باعث اعصاب خورد کنی بشه اتفاق میافته،
لطفا بفرمایید چیکار کنم با این مشکل ^:)^
مهندس این لوپی که با سیم 1 میل درست کردم نیاز به فویل کاری و شیلد داره یا اینکه نمی خواد؟؟؟؟

اگر کابل رو درست و محکم وصل کنین نباید مشکلی داشته باشه. هر چند بعضی کابلها در این مورد برای فلزیاب مناسب نیستن. این مساله به مارک کابل هم بستگی داره.
اگر بردی که فرمودین با لوپ 1 متری بوده میزانش غیر عادی هست و مشخصه که با این میزان برد اصلا ثباتی وجود نداره که بتونین با دستگاه کار کنین! سینی 55 سانتی با فریم 1 متری میتونه تا 3.3 متر سنس بشه. هر میزان برد اضافه بر این با هر فلزیابی قابل بهره برداری توام با ثبات نیست! امیدوارم این نکات فنی رو مد نظر داشته باشین و به بردهای آنچنانی که تحت شرایط خاصی بدست میاد دل نبندین.
فریم 1 متری رو هم میتونین شیلد کنین ولی کمی مشکل تر هست. اگر تصمیم به این کار گرفتین باید از زرورق رسانای نازک استفاده کنین. فویل جواب خوبی نمیده.

سلام و سپاس خدمت مهندس حمید عزیز،
مهندس یادم رفت بگم من با حساسیت 20 تست گرفتم که موقع حرکت ثبات نداشتم و زمین هم برفی بود متاسفانه،
امکانش هست حساسیت 20 و برف بالانس و به هم بزنه؟؟
البته من با لوپ قبلی با مقاومت 5 اهم با حساسیت 20 ثبات خوبی داشتم ولی عمق کمی میزد،

جمعه 1 بهمن1395 - 8:57pm
مدیر کل
مدیر کل

saxas نوشته است:
نقل قول:

بله این هم یک نوع فلزی از LF357 هست و باید جواب بده.

مهندسپایه هاش به سوکت 8 پین میخوره یا چجوریه ممنون میشم توضیح بدین

این رو که از لحاظ توضیح کاملا در راهنما عرض کردم! تصاویرش هم بارها در انجمن گذاشتیم. براحتی روی سوکت دیپ نصب میشه.

جمعه 1 بهمن1395 - 11:42pm
مدیر کل
مدیر کل

alireza12345 نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز خسته نباشید یه سوال داشتم به نظر شما کدوم قطعات تو هوای منفی کارشون مختل میشه و دستگاه بی ثبات میشه؟

سوال خوبی هست و جوابش هم سادست. تقریبا تمامی قطعات رایج در بازار با دمای زیر صفر درجه مشکل دارن! در این مورد نقش آیسی 357 بیشتر هست.

جمعه 1 بهمن1395 - 11:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت مهندس حمید عزیز
یه سوال داشتم مهندس هر چی لوپ رو به وسل میکنم هی میزه خطای کویل میده اگه میشه یه راهنمایی کنید لوپ ۱ و ۲ هیچ اختلافی پتانسیلی نداره نصبت به هم

جمعه 1 بهمن1395 - 11:45pm
مدیر کل
مدیر کل

پندار نوشته است:

سلام و سپاس خدمت مهندس حمید عزیز،
مهندس یادم رفت بگم من با حساسیت 20 تست گرفتم که موقع حرکت ثبات نداشتم و زمین هم برفی بود متاسفانه،
امکانش هست حساسیت 20 و برف بالانس و به هم بزنه؟؟
البته من با لوپ قبلی با مقاومت 5 اهم با حساسیت 20 ثبات خوبی داشتم ولی عمق کمی میزد،

خواهش میکنم.
دوست عزیز حساسیت 20 بدرد کاوش نمیخوره! حتی برای تست هم باید دستگاه رو از هر لحاظ خیلی عالی ساخته باشین و محیط هم بدون نویز باشه تا حساسیت 20 جواب قابل قبولی بده. ارقام بردی که بنده عرض میکنم برای درجه حساسیت 18 هست که در بسیاری مواقع واقعا قابل استفادست. لوپ قبلی شما هم احتمالا چون بخودی خود کمی ضعیف تر بوده طبیعتا ثباتش بهتر بوده! این دو مساله در همه فلزیاب ها همیشه حالت عکس هم رو داره.

جمعه 1 بهمن1395 - 11:49pm
مدیر کل
مدیر کل

amid127 نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید عزیز
یه سوال داشتم مهندس هر چی لوپ رو به وسل میکنم هی میزه خطای کویل میده اگه میشه یه راهنمایی کنید لوپ ۱ و ۲ هیچ اختلافی پتانسیلی نداره نصبت به هم

هر ایراد اساسی در مدار میتونه منجر به خطای لوپ بشه! اطراف 357 و ماسفت رو با دقت بررسی کنین. تقریبا هر یک از قطعات اون قسمت اگر خودشون یا اتصالاتشون ایراد داشته باشه همین وضعیت پیش میاد و بیش از این نمیشه حدسی زد.

جمعه 1 بهمن1395 - 11:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنونم حمید جان

جمعه 1 بهمن1395 - 11:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید جان نقطه ۱و۲ لوپ روی فیبر نصبت به هم چقدر باید اختلاف ولتاژ داشته باشه؟

شنبه 1 بهمن1395 - 12:24am
مدیر کل
مدیر کل

اصلا این تست ولتاژ صحیحی نیست وگرنه در راهنما قید میکردیم! بستگی داره دستگاه در حال کار باشه یا لوپ متصل باشه یا خیر. در خصوص ولتاژ گیری شما به همون مراحلی که در راهنما قید شده بسنده کنین. طبیعتا ولتاژ گیری بسیاری از اشکالات مدار رو مشخص نمیکنه!

شنبه 1 بهمن1395 - 12:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

ببخشید حمید جان ممکن چون لپ من ۱/۷مقاومتش اشکال از اون باشه که کویل ارورر میده

شنبه 1 بهمن1395 - 2:43am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2087 , 2088 , 2089 , 2090 , 2091 , 2092 , 2093 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 137 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure