انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 2:04pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2085 , 2086 , 2087 , 2088 , 2089 , 2090 , 2091 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

باطری به خودی خود اثر منفی روی کارکرد مدار نمیذاره! متوجه نمیشم چرا باید تصور کنین اثر منفی میذاره که حالا دنبال کمتر کردنش باشین؟! ما گفتیم فقط نزدیک خروجی لوپ چیزی قرار ندین. لذا در مورد باطری هم همینطوره و بلحاظ کوتاه شدن مسیر سیم باطری و همینطور فاصله بیشتر تا بخش لوپ و گیرنده مدار ؛ سمت خروجی بلندگو یا ال سی دی میتونه برای نصب باطری مناسب تر باشه.

چهارشنبه 29 دی1395 - 2:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون مهندس
چون می خواستم برد رو تو جعبه جمع و جورتری قرار بدم پرسیدم

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

چهارشنبه 29 دی1395 - 3:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به تمامی اعضای فلزجو,بخصوص مهندس حمید
برای اولین بار با فلزجو رفتم بیرون,که خدایی خیلی ساکت کار,میکرد,اصلا در تعجب بودم که اینهمه میگفتن اقا این دسگاه سروصدا داره از این حرفا,واسه من اینجوری,نبود,خیلی ساکت,کار میکرد بالوپ 1 متری کارمیکردم,حالا منم یه حرفه ای نیستم,اونایی که ح فه ای هستن باید بهتر جواب بگیرین,
فقط خواستم تشکر کنم از مهندس بخاطر شاهکارشون,

چهارشنبه 29 دی1395 - 9:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از11nk100 استفاده کردم
باطری بیرون از جعبه
اهم لوپ ١
lf357 پلاستیکی
دیلی اتو
سنس4
حساسیت16

چهارشنبه 29 دی1395 - 9:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام,بر استاد گرامی
میخواستم یه لوپ بزرک1/5-1/5 یا 2/2 بسازم لطف کن چند متر سیم وچه سایزی بگیریم
وایا تو دسگاههای تصویری واقعا امکانش هست که تا 6 متر رو اسکن کنه,ایا با این دسگاههای سنسور دار امکانش هست,وایا هرچقد تعدادسنسورش بیشتر باشه بهتره مهندس
با تشکر

چهارشنبه 29 دی1395 - 9:50pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین. خیلی ممنون.
اگر این طرح میخواست سر و صدای اضافی نسبت به این همه فلزیاب هایی که تا حالا دیده بودیم داشته باشه پس یعنی بنده پس از سالها تجربه و برخورد با مدارات مختلف نهایتا 2 سال وقت خودم رو تلف کردم؟! :D در فلزیاب ظرایف زیادی هم در بخش ساخت و هم در اپراتوری وجود داره که الزاما ربطی به اصل طرح نداره. ضمن اینکه زمین و محل مورد کاوش هم در کار همه فلزیاب ها تاثیر میذاره. از طرف دیگه بعضیها از سر اغراض شخصی مسائل غیر واقعی رو در جهت تخریب مطرح میکنن که این هم چیز جدیدی نیست و مطمئنا ما اگر یک دستگاه بی خطای افسانه ای هم میساختیم که نظیرش در دنیا وجود نداشت باز هم حرفهای دیگری سر هم میکردن!
مشخصات لوپهایی که فرمودین در راهنما قید شده. محاسبه طول سیم هم که کار ساده ای هست و از ضرب کردن محیط لوپ در تعداد دور بدست میاد.
بنظر میاد شما هم مثل خیلی از دوستان فقط چیزهایی از سیستمهای تصویری شنیدین! بقول معروف شنیدن کی بود مانند دیدن! اگر حتی یکی از این سیستمها عملکرد بی نقص و مطابق تبلیغاتشون داشتن ؛ بنظر من ارزششو داشت که هر کدوم از دوستان عوض این همه مدار و دستگاه یکی از اون سیستمها رو تهیه کنه. ولی عملکرد سیستمهای تصویری اعم از زمین شناسی ؛ مگنتومتر و جی پی آر اصلا در حدی نیست که بعضیها توقع دارن و اون تصاویر هم نیاز به تحلیل هایی داره که حتی افراد حرفه ای رو هم دچار شک و تردید میکنه.

چهارشنبه 29 دی1395 - 10:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس خسته نباشی برادر،
طبق فرمایش شما با 10 دور سیم یک میل لوپ 1.1 ساختم و از برای اتصال لوپ به دستگاه از کابل کواکسیال rg59 استفاده کردم ولی وقتی به کواکسیال دست میزنم دستگاه به صورت اتومات روشن خاموش میشه بدون اینکه دیگه دست بهش بزنم، یعنی هی می خواد بیاد بالا بالانس بشه ولی رستارت متوالی میکنه که مجبور میشم روشن خاموش کنم تا درست بشه و دیگه نباید دست به کابل بزنم چون قاطی میکنه و از بالانس خارج میشه و... روشن خاموش، @-) :-? :((
البته مهندس اینم بگم یه کاسه استیل 22 سانتی رو با پهنای 220 و فرکانس 100 در ارتفاع 260 سانت میگیره عمق زنیش خوبه به درد می خوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عاشقتم مهندس،

پنج شنبه 30 دی1395 - 11:16am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خواهش میکنم.
اگر صرفا با دست زدن یا تکان دادن کابل این مشکل پیش میاد ؛ نشون میده که در بخش کابل یا کانکتور یا اتصالاتش با لوپ اتصالی وجود داره یا شاید اتصالات خیلی به هم نزدیک هستن. این موضوع رو با دقت بررسی کنین.
فلز 22 سانتی با فریم 1 متری باید تا حد 2.1 متر قابل سنس باشه. لذا بردی که فرمودین زیاد هم هست!

پنج شنبه 30 دی1395 - 2:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون. خواهش میکنم.
اگر صرفا با دست زدن یا تکان دادن کابل این مشکل پیش میاد ؛ نشون میده که در بخش کابل یا کانکتور یا اتصالاتش با لوپ اتصالی وجود داره یا شاید اتصالات خیلی به هم نزدیک هستن. این موضوع رو با دقت بررسی کنین.
فلز 22 سانتی با فریم 1 متری باید تا حد 2.1 متر قابل سنس باشه. لذا بردی که فرمودین زیاد هم هست![/quote]

قربونت برم مهندس حمید عزیز،
احساس میکنم ایراد از کابل هستش، به نظر شما از چه کابلی استفاده کنم بهتره،
البته یه کابل 2 متری مال لوپ 50 شرکت kxs دارم که چهار رشته سیم افشان و فویل و شیلد داره به نظرتون اینو استفاده کنم؟؟؟؟

پنج شنبه 30 دی1395 - 3:20pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
کابل RG59 که بخودی خود مشکلی نداره و بارها استفاده شده. حالا شاید اون کابل خاصی که شما گرفتین مشکلی داشته باشه. با این حال بنظر من کابل RG58 بدون فویل که مغزی افشان هم داره کمی بهتر هست. کابل دیگری که فرمودین بعیده مناسب باشه. کابلهایی که ما توصیه کردیم کاملا رایج بازار هستن و میتونین براحتی تهیه کنین.

پنج شنبه 30 دی1395 - 3:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2085 , 2086 , 2087 , 2088 , 2089 , 2090 , 2091 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Akifoqlu و 76 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure