انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 1 خرداد1403 - 9:37pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2079 , 2080 , 2081 , 2082 , 2083 , 2084 , 2085 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد حمید خسته نباشی. .
برای لوپ 50 ..روش معمولی پیچیدن...سیم لاکی 070 چند دور لازمه؟

یکشنبه 19 دی1395 - 2:52pm

درود بر مهندس حمید عزیز-من دستگاه فلز جو را با جدول عمق زنی لورنز که مبنای مقایسه خوبی تو دنیای فلزیابی هست مقایسه کردم...اگه عمق زنی فلزجو بیشتر نباشه مطمئنا کمتر نیست........واقعا دست گلت درد نکنه...حیفم اومد که به خاطر این همه زحمت و صبر و حوصله و شاهکاری به نام ابر فلزیاب فلزجو ازت تشکر نکنم.....ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 19 دی1395 - 3:12pm
مدیر کل
مدیر کل

rasol1377 نوشته است:
سلام استاد حمید خسته نباشی. .
برای لوپ 50 ..روش معمولی پیچیدن...سیم لاکی 070 چند دور لازمه؟

ممنون.
بنظرم 17 دور مناسب هست.

یکشنبه 19 دی1395 - 4:44pm
مدیر کل
مدیر کل

hamed1362 نوشته است:
درود بر مهندس حمید عزیز-من دستگاه فلز جو را با جدول عمق زنی لورنز که مبنای مقایسه خوبی تو دنیای فلزیابی هست مقایسه کردم...اگه عمق زنی فلزجو بیشتر نباشه مطمئنا کمتر نیست........واقعا دست گلت درد نکنه...حیفم اومد که به خاطر این همه زحمت و صبر و حوصله و شاهکاری به نام ابر فلزیاب فلزجو ازت تشکر نکنم.....ممنون

خیلی ممنون از شما. @};-
بله همونطور که بارها عرض شد ؛ حدود نهایی برد فلزیاب ها با توجه به لوپ مورد استفاده رقم مشخصی داره! بنابراین هر دستگاهی که درست و خوب ساخته شده باشه همین حدود برد رو خواهد داشت. البته در طرح ما نسبت به لورنز چند مزیت هم وجود داره که بعضی از اونها مرتبط با برد هست و تحت شرایطی میشه در حد محسوسی برد بیشتر نسبت به لورنز هم گرفت. مثلا تنظیم عرض پالس که مربوط به قدرت میشه کلا در لورنز وجود نداره و در اونجا قدرت در حد ثابتی هست درحالیکه در طرح ما اگر شرایط زمین اجازه بده میشه عرض پالس رو بالا برد و به برد بیشتری رسید. همینطور فرکانس کاری لورنز بین 1000 تا 2000 هرتز هست که برای عمقزنی در خاک فرکانس زیادی محسوب میشه ولی در طرح ما امکان استفاده از فرکانسهای پایین شانس عمقزنی بیشتر در زمین رو هم به ما میده. در برخی قسمتهای دیگه لورنز هم اشکالاتی جزئی وجود داره که به برد مربوط میشه! مثلا تنظیم دیلی در سیستمهای لورنز اصلا رنج خوبی نداره و شما ملاحظه میکنین طبق همین جدول بردی که خودشون منتشر کردن ؛ بین تنظیم دیلی 4 تا 3 حدود 10 تا 20 درصد افت برد بوجود میاد! در حالیکه این تنظیم مهمی برای ثبات هست و معمولا کاوشگران در شرایط کار روی زمین باید دیلی 3 رو استفاده کنن. در طرح ما نه تنها تنظیم دیلی بصورت دقیق و جزئی قابل تنظیم هست بلکه حتی درجه حساسیت هم به همین شکل طراحی شده و در واقع اون 20 درصد افت بردی که شما در لورنز میبینید معادل حدود 6 یا 7 درجه کم کردن حساسیت در طرح ما یا میزان زیادی بالا بردن دیلی دستی هست! این حالت از رنج تنظیمات کمک میکنه تا بتونین فلزیاب رو دقیقا در حالتی تنظیم کنین که حداکثر برد توام با ثبات رو بدست بیارین. در عوض رسیدن به تنظیمات دقیق حوصله بیشتری نیاز داره.

یکشنبه 19 دی1395 - 4:55pm

با عرض سلام به مهدس گرامی...با مشگلی که رو به رو شدم داشتن نویز زیاد و عمق کم و تفکیک ناهماهنگه جوری که مدام عدد انتگرالم بالا پاشین میره لطفا راهنمایی کنید ...با لوپ ۴۵ که دیلی اتوماتیکشم ۱۸ هست ...تنضیماتم پیش فرض ..البته با خیلی از تنظیماتم کار کردم ولی جواب کو نشد نویزش کم میشه تو حساسیت ۱۱ ولی عمقشم بیش از حد میاد پایین.. اعداد تفکیکم به ترتیب ۲۳۹ ۶۷۲ ۸۰۲ هست با تشکر از زحمات فراوانتون

دوشنبه 19 دی1395 - 12:38am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز خسته نباشین من تلگرام یه کانال دیدم که فلزیاب طراحی شده به دست شمارو به فروش گذاشتن چقدرم میفروشن از خودشونم یه اسم گذاشتن mg1000 تست میکنن تستاشونو میذارن خلاصه خیلی باحالن.ولی خیلی ناراحت شدم انقدر که شما زحمت کشیدن این دستگاه از صفر تا صدشو طراحی کردین و به نتیجه رسوندین ولی کسایی از زحمات شما استفاده کنن از خودشون اسم بذارن =((
این افراد کشش مغزشون فقط در حد اسم گذاشتن روی دستگاه

دوشنبه 19 دی1395 - 12:39am
مدیر کل
مدیر کل

0707 نوشته است:
با عرض سلام به مهدس گرامی...با مشگلی که رو به رو شدم داشتن نویز زیاد و عمق کم و تفکیک ناهماهنگه جوری که مدام عدد انتگرالم بالا پاشین میره لطفا راهنمایی کنید ...با لوپ ۴۵ که دیلی اتوماتیکشم ۱۸ هست ...تنضیماتم پیش فرض ..البته با خیلی از تنظیماتم کار کردم ولی جواب کو نشد نویزش کم میشه تو حساسیت ۱۱ ولی عمقشم بیش از حد میاد پایین.. اعداد تفکیکم به ترتیب ۲۳۹ ۶۷۲ ۸۰۲ هست با تشکر از زحمات فراوانتون

طبیعتا قطعه ای در مدار شما میتونه معیوب شده باشه. بیشتر احتمال میدم از ماسفت باشه. سلامت مقاومتهای 2 وات و دیودهای 4148 رو هم بررسی کنین.

دوشنبه 19 دی1395 - 2:26am
مدیر کل
مدیر کل

alireza12345 نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز خسته نباشین من تلگرام یه کانال دیدم که فلزیاب طراحی شده به دست شمارو به فروش گذاشتن چقدرم میفروشن از خودشونم یه اسم گذاشتن mg1000 تست میکنن تستاشونو میذارن خلاصه خیلی باحالن.ولی خیلی ناراحت شدم انقدر که شما زحمت کشیدن این دستگاه از صفر تا صدشو طراحی کردین و به نتیجه رسوندین ولی کسایی از زحمات شما استفاده کنن از خودشون اسم بذارن =((
این افراد کشش مغزشون فقط در حد اسم گذاشتن روی دستگاه

خیلی ممنون از شما.
بله این موضوع رو دوستان هم چندی پیش در تاپیک دیگری مطرح کردن! مساله جدیدی نیست و بنظر من اصلا جای تعجب هم نداره! مدلهای مختلفی از این کارها رو طی این چند سال شاهد بودیم. تنها مساله ای که برای من جای سوال داره این هست که این اسم رو از کجا آوردن؟! :-? :D

دوشنبه 19 دی1395 - 2:30am
کاربر فعال
کاربر فعال

مثل اینکه تنها نمایندگی فروش این دستگاه هم هستن =))

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 19 دی1395 - 2:46am

سلام-مهندس حمید -اگه میشه یک عکس از باطری لیتیوم پلیمر و نحوه سری کردن سلول ها برای استفاده دوستان قرار بدین--ممنون از شما

دوشنبه 20 دی1395 - 3:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2079 , 2080 , 2081 , 2082 , 2083 , 2084 , 2085 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 109 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure