انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 11:52am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2060 , 2061 , 2062 , 2063 , 2064 , 2065 , 2066 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

راستی این کابل فرمان که ده تا رشته داره چجوری باید به هم وصلش کنیم ؟؟؟!! ده تا رشته هر سمتو باید بهم وصل کنیم یا به یکی از این ده تا سیم وصل کنیم ؟؟ کدوم سمتو به مغزی و شیلد کابل کواکسیکال وصل کنیم ؟

پنج شنبه 25 آذر1395 - 1:06pm
مدیر کل
مدیر کل

alireza12345 نوشته است:
سلام
من تا حالا لوپ وصل نکردم بهش ولی ی سیم پیچ ۷.۸ دور دایره ای دم دستی دارم اونو وصل میکنم کار میکنه ولی ۲تا لوپ درست کردم یکیش ۴۵ اون یکی ام ۶۰ هرکدوم وصل میکنم مینویسه کویل ارور نه قطعی داره نه اتصالی.
با مولتی متر مقدار اهم اندازه گیری کردم ۲.۴ نشون داد.هر چی لوپ درست میکنم وصل میکنم کار نمیکنه.چیکار باید بکنم؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

لوپ هنگام بالانس نباید نزدیک فلزات مزاحم باشه وگرنه خطای لوپ پیش میاد. در عین حال باید ببینین با اون لوپی که دستگاهتون کار میکنه اعداد 3 گانه در رنج مطلوب هست یا خیر؟ اگر نباشه احتمال داره که با برخی لوپها هم به مشکل بخورین! مطمئن باشین اگر به نکات راهنما دقت کنین هیچ مساله ای بوجود نمیاد.

پنج شنبه 25 آذر1395 - 2:12pm
مدیر کل
مدیر کل

hamid_54 نوشته است:
بادرودخدمت مهندس بزرگوار یه لوپ شصت عنکبوتی درست کردم باسیم لاکی۰/۶۵با ۱۷دور اهم لوپ ۱/۹و اندوکتانس ۴۵۰میکروهانری دستگاه با دیلی ۲۱لوپ رو می شناخت واعداد سه گانه ۳۵۰_۷۱۰_۸۱۰ ثبات عالی برد هم یه سینی استیل ۳۰سانتی رو ۱۸۰سانتیمتر میگیره بعد سیم لوپ رو یه دور کم کردم اعداد سه گانه ۲۳۵۶۹۰۸۱۰شد اهم لوپ ۱.۷ اندوکتانس ۳۹۸میکروهانری دستگاه با دیلی ۱۸کار میکنه از عمق کم شده ثباتش هم ضعیف تر شده طبق استانداردی که جنابعالی فرمودین اندوکتانس باید بین ۳۰۰تا۴۰۰باشه به نظر جنابعالی ایا با لوپ اولی که ۴۵۰میکرو هانری هست اشکالی ایجاد میکنه یا نه بنظر شما کدام یکی از این دو تو رنج نرمال هست تست زیر خاک هم یه ظرف مفرغی ۱۲سانتی که حدود یه ساله که تو عمق ۱۰۵سانتی متر دفن شده خیلی عالیه سنس میشه لطفا راهنمایی بفرمایید

خسته نباشین.
عرض کردیم تغییر لوپ بدون تغییر تنظیمات عرض پالس و دیلی دستی ملاک سنجش و مقایسه نیست!!! لوپ دوم شما مناسبتر هست و برای نتیجه بهتر نیاز به عرض پالس کمتر و دیلی بالاتر داره. ولی اگر به تنظیمات دست نزنین نتیجه شما طبیعیه! در مجموع از نظر من هر دو لوپ قابل استفاده هستن. زیاد سخت نگیرین.

پنج شنبه 25 آذر1395 - 2:17pm
مدیر کل
مدیر کل

arshia91 نوشته است:
سلام. استاد خسته نباشید . استاد من دستگاه رو ساختم لوپ 45 هم وصل کردم بهش دستگاه وقتی جای ثابت رو زمین هست خوب سنس میکنه میتر منفی هم نمیندازه وقتی میخام با دستگاه حرکت کنم همش میتر منفی میندازه -30 تا -150 یکم بالا و پایین تر نمیدونم از چی هست؟؟ کابل لوپ هم rg59 فویل داره از نظر فویل دار بودن مشکل خاص زیادی نداره؟
استاد برای لوپ 1*1 از کابل فرمان استفاده کنم یا سیم لاکی شماره 1 ؟داخل راهنما سیم افشان نوشتید ؟ کدوم یک از این سیم ها بهتره ؟ هر کدوم چند متر لازمه ؟

ممنون.
بسته به محیط و روش کاوش شما وجود میتر منفی یا بوق اضافی طبیعیه! اینها در راهنما توضیح داده شدن. شما هیچ توضیحی از نحوه تست خودتون ننوشتین. بنابراین دقیقا نمیشه نظر داد. در مورد فویل کابل هم که عرض کردیم خیلی بهتره نداشته باشه.
برای لوپ 1 متری فقط سیم افشان 1 میل با روکش ضخیم مناسبه. کابل فرمان اکثرا جواب خوبی نمیده. سیم لاکی هم که برای این لوپها مناسب نیست و چند بار باز و بسته بشه میشکنه! مشخصات لوپها در راهنما قید شده.

پنج شنبه 25 آذر1395 - 2:22pm

درود خدمت دوستان عزیز، وقت بخیر،
عزیزان بهترین مارک خازن های الکترولیت چه خازنی هست، ؟

پنج شنبه 25 آذر1395 - 11:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asi22 نوشته است:
درود خدمت دوستان عزیز، وقت بخیر،
عزیزان بهترین مارک خازن های الکترولیت چه خازنی هست، ؟

ELNA
nichicon
rubbycon

جمعه 25 آذر1395 - 1:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عزیزان کسی از این ایسی استفاده کرده و اینکه روی برد مدار درست جواب میده یا اینکه اصل نیست
.اورجینال چهره الکترونیک

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

جمعه 26 آذر1395 - 2:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت اساتید و دوستان .باطری های مدار من تو ولتاژ 17 الی 20 زمان بیشتری طول میکشه تا افت کنه و به17 برسه، اما زیر 17 با سرعت بیشتری افت میکنه تقریبا دو برابر ولتاژ کم میشه میخواستم بدونم باطری های من معیوب هستند؟
و اینکه آیا لوپ 60رو باید مثل شکل باهاش کار کرد و راه رفت یا مستقیم؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 26 آذر1395 - 8:07pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
باتریهای شما مشکلی ندارن
بازدهی باتریهای لیتیوم تقریبا به همین صورت هست . اگر توجه کنید روی این باتریها نوشتن 3.7 ولت . اما وقتی اونا کامل شارژ میشن ، ولتاژشون به 4.2 ولت میرسه .
یعنی هر سل ، تقریبا نیم ولت ذخیره ی مناسب داره و از اون به پائین ، بهتره دوباره شارژ بشه
ضمنا هرگز این باتریها رو کاملا خالی نکنید ( نباید مثل باتریهای اسیدی ، ازشون کار کشید )
چون از 3.2 ولت که کمتر بشه ، دیگه ضعیف میشن و بازآوری آنها سخت خواهم بود
یعنی برای 5 سل که 21 ولت در حالت شارژ است ، قبل از افت به 16ولت ، باید شارژ بشن

لا اله الا هو

جمعه 26 آذر1395 - 8:25pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
برای کاوش با انواع لوپها :
تقریبا هرچه قطر لوپ کوچکتر باشد ، اپراتور باید حالت جاروب بیشتری داشته باشد که مسیر بیشتری را هنگام حرکت به جلو ، پوشش دهد .
و هرچه قطر لوپ بزرگتر باشد ، این پاندول زدن کمتر نیاز است ، چون لوپ خودش پوشش میده .
لوپ 60 سانتی هم ، متوسط محسوب میشه و بهتره مقداری به طرفین جارو بزنید که مسیر بیشتری را پوشش بدید .

البته این قانون نرمال کار است وگرنه اگر اپراتور توانش رو داشته باشه و هنگام جاروزدن ، بالانس رو بهم نریزه ، میتونید با لوپ 1 متری هم ، جارو بزنید و بجای یک متر ،حدود 2 متر رو پوشش بدید و برید جلو

ضمنا یک توصیه : فراموش نکنید که لوپهای کوچکتر را میتوانید سریعتر حرکت دهید اما هرچه لوپ بزرگتر باشد ، آرامتر حرکت بدید که خوب تو عمق نفوذ بکنه و واکنش رو بگیره .

لا اله الا هو

جمعه 26 آذر1395 - 8:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2060 , 2061 , 2062 , 2063 , 2064 , 2065 , 2066 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx و 110 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure