انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 5:13pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2057 , 2058 , 2059 , 2060 , 2061 , 2062 , 2063 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

اگر از باطری 18.5 ولت یعنی 5 سلول لیتیومی استفاده کنین و رگولاتور مرغوبی استفاده کرده باشین و هیت سینک خوبی رو هم بصورت محکم روی اون پیج کرده باشین افت ولتاژی بوجود نمیاد. کلا هر مساله ای میتونه راه حل های زیادی داشته باشه و در این مورد بهترین و در عین حال ساده ترین روش همین بوده که استفاده کردیم. وگرنه بحث تغذیه ساده تر از این هست که کسی که داره فلزیاب طراحی میکنه از پسش بر نیاد!
بحث جعبه فلزی جداست. در اون مورد هم اگر اتصال زمین شما مناسب باشه اتفاقا وجود جعبه فلزی سبب کاهش قابل ملاحظه نویز میشه نه اینکه خودش راه نویز رو به داخل دستگاه باز کنه. معمولا مشکلات اینچنینی از نامناسب بودن اتصال زمین هست. هیت سینک روی رگولاتور هم که کوچکتر از اینهاست که بخواد تاثیری داشته باشه. اگر به این باشه تیغه فلزی هر دو رگولاتور و زمین خود مدار هم که پهن هست باید اثر منفی داشته باشن!!! درحالیکه اینطور نیست.

شنبه 20 آذر1395 - 7:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
اگر از باطری 18.5 ولت یعنی 5 سلول لیتیومی استفاده کنین و رگولاتور مرغوبی استفاده کرده باشین و هیت سینک خوبی رو هم بصورت محکم روی اون پیج کرده باشین افت ولتاژی بوجود نمیاد. کلا هر مساله ای میتونه راه حل های زیادی داشته باشه و در این مورد بهترین و در عین حال ساده ترین روش همین بوده که استفاده کردیم. وگرنه بحث تغذیه ساده تر از این هست که کسی که داره فلزیاب طراحی میکنه از پسش بر نیاد!
بحث جعبه فلزی جداست. در اون مورد هم اگر اتصال زمین شما مناسب باشه اتفاقا وجود جعبه فلزی سبب کاهش قابل ملاحظه نویز میشه نه اینکه خودش راه نویز رو به داخل دستگاه باز کنه. معمولا مشکلات اینچنینی از نامناسب بودن اتصال زمین هست. هیت سینک روی رگولاتور هم که کوچکتر از اینهاست که بخواد تاثیری داشته باشه. اگر به این باشه تیغه فلزی هر دو رگولاتور و زمین خود مدار هم که پهن هست باید اثر منفی داشته باشن!!! درحالیکه اینطور نیست.

فعلا اصلی ترین مشکل باطری هستش :D چون 5 سلول در حالت فول شاررژ 21 ولت میشه!!! ولتاژ 18.5 هم یعنی فقط 50 درصد شارژ هستش! در ولتاژ 21 ولت به دلیل داغ شدن حدودی رگولاتور حتی با هیتسینگ باعث بی ثباتی در مدار میشه به دلیل همون تغییر ولتاژ در حد میلی ولت!!! بنابراین من از 4 سلول باطری استفاده کردم در حالت فوف شارژ میشه 16.8 ولت البته تا 17 هم مشکلی نداره. بنابراین برای همین گفتم هشدار مدار رو 13 ولت باشه!!! که البته در این مورد حق باشماست برای رگوله باید حداقل 2 ولت بیشتر از ولتاژ رگولاتور باشه تا رگوله بشه ظاهرا راهی نداره جز اینکه از ماژول کاهنده استفاده بشه که اونم دردسر خودشو داره!!! واینکه من خروجی ماژولهای کاهنده رو تست نکردم ببینم نویز داره یا نه! اگه برای شما مقدوره و اسکوپ خوبی هم دارید :D خروجی این ماژولها رو بگیر ببین موج خروجی دقیق صاف هستش یا نه!چون سلف داره به همین دلیل شک دارم ولی در کل باید بدون نویز باشه.
البته ببخشید اگه جسارت کردیم بلاخره چند ساله شاگرد شما هستیم و شما استاد ما :x

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 20 آذر1395 - 11:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
بنظر من این مشکل راه حل ساده تری هم داره . مثل استفاده از رگلاتور 15 ولتی قبل از مدار که در این حالت هرد رگلاتور داغ نمیکنه و به سادگی هم انجام پذیره.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

یکشنبه 20 آذر1395 - 12:00am

سلام استاد . خدا قوت
تنظیمات دستگاه من :
فرکانس # 100
دیلی # 22
عرض پالس # 160
حساسیت # 19
اسپید # 10
دیلی اتو# 21
انتگرال #44
گرانداتومات # 3 ( به خاطر سطح ناهموار همیشه مجبورم روشن کنم چون تو منطقه ما همش سنگلاخ و کوهستانه. )
لوپ 50 سانتی با سیم مسی 0.7 و اون با وصل کابل RG59 کرمان با مغزی مسی و فویل ( کابل مورد نظر شما را پیدا نکردم ) با دستگاه ال سی آر متر 402 میکرو هانری ( دستگاه 4 میکرو خطا داره که از عدد فوق باید کم کرد ) و مقاومت 1.1 اهم .
اعداد دیباگ
A : 97
B : 350
C : 485
لطفا نظرتون و در مورد این اعداد بدید فکر کنم مشکل داره

ای سی اپ امپ رو هم چند مدل خریدم با پسوند N چهار هزار تومنی و پانزده هزار تومنی و پسوند j موتورولا 15 هزار تومنی
که با لوپ یک در یک با ای سی چهار هزار تومنی تونستم سینی 80 سانتی استیل رو تو عمق 3.70 با شدت میتر7 دیلی اتومات19 حساسیت 19 و فرکانس 75 و عرض پالس 160 و دیلی دستی 50 و انتگرال 42 و اسپید یک و گراند خاموش
اعداد این تستمو ندارم
بقیه ای سی ها جواب نداد
ای سی میکرو هم طبق راهنما پروگرم کردم
تمام مقاومت های دستگاه و ولتاژ هام طبق راهنماست
لطفا بگید مشکل کجاست که اعداد دیباگم مثل راهنما در نمیاد
ممنون

یکشنبه 20 آذر1395 - 12:17am
مدیر کل
مدیر کل

asadof نوشته است:
فعلا اصلی ترین مشکل باطری هستش :D چون 5 سلول در حالت فول شاررژ 21 ولت میشه!!! ولتاژ 18.5 هم یعنی فقط 50 درصد شارژ هستش! در ولتاژ 21 ولت به دلیل داغ شدن حدودی رگولاتور حتی با هیتسینگ باعث بی ثباتی در مدار میشه به دلیل همون تغییر ولتاژ در حد میلی ولت!!! بنابراین من از 4 سلول باطری استفاده کردم در حالت فوف شارژ میشه 16.8 ولت البته تا 17 هم مشکلی نداره. بنابراین برای همین گفتم هشدار مدار رو 13 ولت باشه!!! که البته در این مورد حق باشماست برای رگوله باید حداقل 2 ولت بیشتر از ولتاژ رگولاتور باشه تا رگوله بشه ظاهرا راهی نداره جز اینکه از ماژول کاهنده استفاده بشه که اونم دردسر خودشو داره!!! واینکه من خروجی ماژولهای کاهنده رو تست نکردم ببینم نویز داره یا نه! اگه برای شما مقدوره و اسکوپ خوبی هم دارید :D خروجی این ماژولها رو بگیر ببین موج خروجی دقیق صاف هستش یا نه!چون سلف داره به همین دلیل شک دارم ولی در کل باید بدون نویز باشه.
البته ببخشید اگه جسارت کردیم بلاخره چند ساله شاگرد شما هستیم و شما استاد ما :x

خواهش میکنم.
مشکل اینجاست دوستانی مثل شما همیشه تاپیک رو دنبال نکردن و گهگاه سر میزنن! وگرنه روی تک تک نکاتی که فرمودین مدتها پیش بحث کردیم. در خصوص ماجولهای مبدل که البته احتمالا منظور شما باید افزاینده ولتاژ باشه تا اصلا بشه از 3 سلول استفاده کرد ؛ نویز خروجی اونها در حدی بالاست که برای هیچ فلزیابی به اون شکل مناسب نیست. فیلترهای سلف و خازن فقط تا حدی میتونن نویز رو کاهش بدن اما نه بطور کامل. سیستم سوئیچینگ داخلی این ماجولها هم خودش نوعی فرستنده امواج هست که بصورت دیگری میتونه روی مدار نویز بیندازه.

یکشنبه 20 آذر1395 - 1:30am
مدیر کل
مدیر کل

DIE WORDS نوشته است:
سلام استاد . خدا قوت
تنظیمات دستگاه من :
فرکانس # 100
دیلی # 22
عرض پالس # 160
حساسیت # 19
اسپید # 10
دیلی اتو# 21
انتگرال #44
گرانداتومات # 3 ( به خاطر سطح ناهموار همیشه مجبورم روشن کنم چون تو منطقه ما همش سنگلاخ و کوهستانه. )
لوپ 50 سانتی با سیم مسی 0.7 و اون با وصل کابل RG59 کرمان با مغزی مسی و فویل ( کابل مورد نظر شما را پیدا نکردم ) با دستگاه ال سی آر متر 402 میکرو هانری ( دستگاه 4 میکرو خطا داره که از عدد فوق باید کم کرد ) و مقاومت 1.1 اهم .
اعداد دیباگ
A : 97
B : 350
C : 485
لطفا نظرتون و در مورد این اعداد بدید فکر کنم مشکل داره

ای سی اپ امپ رو هم چند مدل خریدم با پسوند N چهار هزار تومنی و پانزده هزار تومنی و پسوند j موتورولا 15 هزار تومنی
که با لوپ یک در یک با ای سی چهار هزار تومنی تونستم سینی 80 سانتی استیل رو تو عمق 3.70 با شدت میتر7 دیلی اتومات19 حساسیت 19 و فرکانس 75 و عرض پالس 160 و دیلی دستی 50 و انتگرال 42 و اسپید یک و گراند خاموش
اعداد این تستمو ندارم
بقیه ای سی ها جواب نداد
ای سی میکرو هم طبق راهنما پروگرم کردم
تمام مقاومت های دستگاه و ولتاژ هام طبق راهنماست
لطفا بگید مشکل کجاست که اعداد دیباگم مثل راهنما در نمیاد
ممنون

ممنون. خسته نباشین.
تقلبی بودن ایسی 357 ؛ استفاده از کانکتور آهنی برای لوپ ؛ نزدیکی لوپ به فلزات در هنگام تست همگی میتونن علت باشن. علاوه بر اینها باید از کابل بدون فویل استفاده کنین. اگر RG59 نبود حداقل از کابل آنتن تلویزیون بدون فویل میتونین استفاده کنین که همه جا یافت میشه. با این حال بردی که اعلام کردین با توجه به تنظیمات کاملا خوب بوده.

یکشنبه 20 آذر1395 - 1:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام. استاد حمید خسته نباشید
6عددسلول لیتیوم یون به فلزجو وصل کردم اما فقط 10دقیقه بعد از کار مداوم خالی میشن.
پشت فیبر هم چک کردم مشکلی نداشت.بنظرشما مشکل میتونه از رگولاتور 12ولت باشه یا 5ولت.
درضمن خازن c1حدود 2سانت از روی فیبر فاصله داره

یکشنبه 21 آذر1395 - 9:43am

سلام خدمت مهندس و دوستان عزیز .دوستان کسی تو تهران قطعات اورجینال و باطری سلولی و ... خواست در خدمتم

یکشنبه 21 آذر1395 - 4:40pm
مدیر کل
مدیر کل

rasol1377 نوشته است:
سلام. استاد حمید خسته نباشید
6عددسلول لیتیوم یون به فلزجو وصل کردم اما فقط 10دقیقه بعد از کار مداوم خالی میشن.
پشت فیبر هم چک کردم مشکلی نداشت.بنظرشما مشکل میتونه از رگولاتور 12ولت باشه یا 5ولت.
درضمن خازن c1حدود 2سانت از روی فیبر فاصله داره

خیلی ممنون.
یک نفر 4 سلول میذاره یک نفر 6 سلول میذاره! :D من نمیدونم برخی دوستان چرا خودشون رو اذیت میکنن؟! باطری لیتیوم مناسب این دستگاه مشخصا 5 سلولی هست. نه کمتر و نه بیشتر! اگر کسی این توصیه بسیار ساده و ابتدایی بنده رو قبول نداره اصلا چه دلیلی داره فلزیاب طراحی بنده رو بسازه و استفاده کنه؟!
جریانکشی این مدار با تنظیمات پیشفرض حدود 100 میلی آمپر هست. مشابه اکثر مدارات فلزیاب. این مقدار جریان چیزی نیست که به باطری فشار بیاره. اگر دستگاه شما درست کار میکنه بعیده که مشکل از مدار باشه! اما اگر یکی از اون سلولها مشکل داشته باشن کل باطری دچار مشکل میشه. هم جریانکشی مدار رو میتونین تست کنین و هم سلامت تقریبی تک تک سلولها رو. وضعیت خازن 1 هم اهمیتی نداره.

یکشنبه 21 آذر1395 - 5:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

معذرت میخوام ...خازن c24حدود 3سانت با برد فاصله داره

یکشنبه 21 آذر1395 - 8:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2057 , 2058 , 2059 , 2060 , 2061 , 2062 , 2063 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 200 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure