انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 12:53pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2056 , 2057 , 2058 , 2059 , 2060 , 2061 , 2062 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

سلام استاد خسته نباشید. من فلز جوی شمارو بلخره راه انداختم میخاستم ببینم اعداد سه گانه کدوم هستن. برای من همش میتر منفی مندازه . تا روی فلزی سنس نمیکنه شروع به میتر منفی تا 600 میره ولی فلز نزدیک میشه میتر قطع میشه و سینی بزرگ هم لستیل خالص 1 متر بیشتر نمیزنه ؟ .من کابل بدون فویل هیجا پیدا نکردم کل شهرو زیرو رو کردم نبود فقط ی جا فول مسی داشت گرفتم . لطفا راهنماییم کن استاد

جمعه 19 آذر1395 - 1:16pm
مدیر کل
مدیر کل

kiya نوشته است:
lمهندس حمید عزیزسلام .
آیامیشه تو این روزها که بارندگی هست وزمین نمناک با تنظیمات خاصی با این دستگاه کار کرد؟ چون اگراشتباه نکنم توی یکی از این تایپکها اومده بود که اگر لوپ رو ضد آب کنیم حتی توی آب هم جواب میده ( اگراشتباه نکنم ). زنده باشی مهندس جان با این وقتی که میذارید.

ممنون.
زمین خیس برای همه دستگاهها مشکلساز هست! فلزیاب که هیچ ولی سیستمهای زمین شناسی و مگنتومتر و حتی جی پی آر هم در زمینهای خیس چندان خوب عمل نمیکنن. بنابراین اولویت این هست که در زمان بهتری برای کاوش اون منطقه تشریف ببرین. وگرنه برای کار روی زمین با چنین شرایطی حداقل باید از کمی برد صرفنظر کنین تا ثبات خوبی داشته باشین و این طبیعیه. در این مورد در راهنما هم توضیح دادم. بالاتر گرفتن لوپ نسبت به زمین و کم کردن عرض پالس و کار با فرکانس پایین و در نهایت کاهش درجه حساسیت از جمله موارد اصلی هستن که کمک میکنن در این شرایط جواب قابل قبولی بدست بیاد.
در مورد کار داخل آب مشکلی وجود نداره بشرطی که بقول شما لوپ و تمام بخشی که قراره داخل آب باشه کاملا ضد آب ساخته شده باشه. اما نکته ای که هست اینه که زمین خیس و پر املاح برای فلزیابی حتی شرایط دشوارتری داره تا اینکه شما کاملا بخواین داخل آب کاوش کنین!!! چون شرایط داخل آب بیشتر یکدست هست و میزان املاح هم معمولا کمتره. ولی در زمینی که به تازگی باران خورده بدلیل ترکیب املاح و نمک با آب و تولید رسانایی بالا و غیر یکدست در نواحی مختلف زمین شرایط دشوارتر میشه.

جمعه 19 آذر1395 - 1:22pm
مدیر کل
مدیر کل

arshia91 نوشته است:
سلام استاد خسته نباشید. من فلز جوی شمارو بلخره راه انداختم میخاستم ببینم اعداد سه گانه کدوم هستن. برای من همش میتر منفی مندازه . تا روی فلزی سنس نمیکنه شروع به میتر منفی تا 600 میره ولی فلز نزدیک میشه میتر قطع میشه و سینی بزرگ هم لستیل خالص 1 متر بیشتر نمیزنه ؟ .من کابل بدون فویل هیجا پیدا نکردم کل شهرو زیرو رو کردم نبود فقط ی جا فول مسی داشت گرفتم . لطفا راهنماییم کن استاد

ممنون. خسته نباشین.
بنظر میاد اصلا راهنما رو بدرستی نخوندین و در عین حال در ساخت فلزیاب هم کم تجربه هستین! در این صورت باید وقت بیشتری بذارین و حوصله بخرج بدین تا دستگاهتون درست کار کنه. در حالت عادی فلزیابی با 2 بار زدن کلید بالا میتونین اعداد 3 گانه رو ببینید. وجود میتر منفی تا این حد هم عادی نیست و احتمالا مدارتون مشکل داره. امیدوارم فیوز بیتهای میکرو رو درست پروگرام کرده باشین. باز هم تاکید میکنم راهنما رو با دقت بخونین ؛ کلمه به کلمه! مواردی که در اونجا ذکر شده حاصل تجربه یا سوالات و مشکلات رایجی بوده که طی این مدت در انجمن مطرح شده. از سر بیکاری یا گزافه گویی روی اون فایل وقت صرف نکردم! پس به شما و سایر دوستان توصیه میکنم قبل از مطرح کردن هر سوالی در تاپیک ابتدا به راهنما توجه داشته باشین.

جمعه 19 آذر1395 - 1:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با درود فراوان خدمت مهندس بزرگوار مهندس جان از ورژن جدید خبری نیست کلا عادت کردم به برنامه جدید و ارتقا چشم انتظاریم با تشکر از زحمات جنابعالی

شنبه 20 آذر1395 - 5:13am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خواهش میکنم.
چند بار عرض کردم اگر موردی برای آپدیت وجود داشته باشه انجام میدیم. فعلا موردی وجود نداره.

شنبه 20 آذر1395 - 1:17pm

سلام مهندس خسته نباشید .سوال بنده اینه من تو مونتاژ مدار از مقاوت 5 درصد استفاده کردم بنظرتون تو ثبات و برد دستگاه تاثیرش زیاده ؟ اگه خیلی تاثیر دارن کلا تعویض کنم

شنبه 20 آذر1395 - 3:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
مهندس حمید اگه براتون مقدوره هشدار باطری رو روی 13ولت تنظیم کنید!!!مدار شما با 12 ولت هم کار میکنه. رو 13 تنظیم کنید عالی میشه از چهار سلول استفاده کنیم.5سلول باعث میشه رگولاتور تا حدودی داغ کنه و بستن هیتسینگ هم جاهایی که نویز داره جالب نیست

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 20 آذر1395 - 4:11pm
مدیر کل
مدیر کل

davidkalhor نوشته است:
سلام مهندس خسته نباشید .سوال بنده اینه من تو مونتاژ مدار از مقاوت 5 درصد استفاده کردم بنظرتون تو ثبات و برد دستگاه تاثیرش زیاده ؟ اگه خیلی تاثیر دارن کلا تعویض کنم

عرض کردیم "بهتره" از مقاومت 1 درصد استفاده بشه. ولی ضرورتی برای این کار نیست. با این حال برای مقاومتهایی که دقت اونها در لیست قطعات مهم توصیف شده ؛ بد نیست با اهم متر مقاومتهای 5 درصد مذکور رو تست کنین و اونهایی رو روی مدار قرار بدین که مقدارشون به مقدار اصلی نزدیک تر هست.

شنبه 20 آذر1395 - 5:41pm
مدیر کل
مدیر کل

asadof نوشته است:
سلام
مهندس حمید اگه براتون مقدوره هشدار باطری رو روی 13ولت تنظیم کنید!!!مدار شما با 12 ولت هم کار میکنه. رو 13 تنظیم کنید عالی میشه از چهار سلول استفاده کنیم.5سلول باعث میشه رگولاتور تا حدودی داغ کنه و بستن هیتسینگ هم جاهایی که نویز داره جالب نیست

محاسبات دقیق بالانس ؛ سنس و بخصوص تفکیک بر اساس ولتاژ رگوله 12 ولت انجام میشه. وگرنه مدار در حالت عمومی با ولتاژ کمتر یا بیشتر هم میتونست کار کنه و دلیلی نداشت چنین روشی رو انتخاب کنم! ولی ولتاژ رگوله فاکتور اساسی و اولیه در طراحی این مدار بوده و اصولا در ساخت فلزیاب های دیگر هم همیشه به این نتیجه رسیدم که بهتره ولتاژ کل مدار رگوله باشه چون فلزیاب مدار حساسی هست. اگر از رگولاتور 12 ولت استفاده بشه ؛ ولتاژ ورودی الزاما باید بالای 14.5 ولت باشه وگرنه خروجی رگوله نخواهد داشت. این مساله ساده ای هست و بارها توضیح دادیم! با ولتاژ 13 شما خروجی رگوله 12 ندارین و از این گذشته ولتاژ هیچ باطری هم ثابت نیست! پس باید باطری رو جوری در نظر بگیریم که همیشه ولتاژش بالای 14.5 باشه. همین کار هم انجام شده. بستن هیت سینک روی رگولاتور هیچ نویزی تولید نمیکنه! واقعا از این حرف شما تعجب میکنم. بدنه رگولاتور خودش زمین مدار هست و نمیتونه محلی برای ورود نویز باشه.

شنبه 20 آذر1395 - 5:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
asadof نوشته است:
سلام

محاسبات دقیق بالانس ؛ سنس و بخصوص تفکیک بر اساس ولتاژ رگوله 12 ولت انجام میشه. وگرنه مدار در حالت عمومی با ولتاژ کمتر یا بیشتر هم میتونست کار کنه و دلیلی نداشت چنین روشی رو انتخاب کنم! ولی ولتاژ رگوله فاکتور اساسی و اولیه در طراحی این مدار بوده و اصولا در ساخت فلزیاب های دیگر هم همیشه به این نتیجه رسیدم که بهتره ولتاژ کل مدار رگوله باشه چون فلزیاب مدار حساسی هست. اگر از رگولاتور 12 ولت استفاده بشه ؛ ولتاژ ورودی الزاما باید بالای 14.5 ولت باشه وگرنه خروجی رگوله نخواهد داشت. این مساله ساده ای هست و بارها توضیح دادیم! با ولتاژ 13 شما خروجی رگوله 12 ندارین و از این گذشته ولتاژ هیچ باطری هم ثابت نیست! پس باید باطری رو جوری در نظر بگیریم که همیشه ولتاژش بالای 14.5 باشه. همین کار هم انجام شده. بستن هیت سینک روی رگولاتور هیچ نویزی تولید نمیکنه! واقعا از این حرف شما تعجب میکنم. بدنه رگولاتور خودش زمین مدار هست و نمیتونه محلی برای ورود نویز باشه.

منظور من این بود وقتی رگولاتور داغ میکنه در حد چند میلی ولت تغییر ولتاژ داریم. البته اگه اهمتر من خطا نزده باشه .و ولتاژ 21 ولت هم برای رگولاتور 12 ولتی جالب نیست در کل طبق تجربه من وقتی رگولاتور زیاد داغ میکنه مدار هم بی ثبات میشه.در مورد رگوله کردن ولتاژ بله حق باشماست.اگه رگوله نشه هر چند دقیقه باید شاسی بالانس رو فشار بدیم.البته در برابر اون میلی ولتی که کم میشه.اگه تاپیک تی ال 12000 یادتون باشه خیلی تاکید کردم ولتاژ روگوله بشه خصوصا برای باطریهای سیلد.! در مورد هیتسینگ بله نویز وارد نمیشه ولی در عمل ظاهرا اینطور نیست!!! مثلا باکس فلزی برای مدار تهیه کنید بعد بدنه فلزی رو به زمین مدار وصل کنید.که اصلا جالب نیست.من نگفتم نویز تولید میکنه بلکه از جای دیگه وارد میشه مثلا فشار قوی!!!!

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 20 آذر1395 - 7:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2056 , 2057 , 2058 , 2059 , 2060 , 2061 , 2062 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: beiduo , Google , mnbvcxzaqwsx , vahed.m63 و 110 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure