انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 اردیبهشت1403 - 1:51am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2050 , 2051 , 2052 , 2053 , 2054 , 2055 , 2056 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

Farhadzare نوشته است:
استاد شرمنده مزاحم همیشگی شدم . پایه 3 اپ امپ 8.8 ولته . و برق خروجی 7812 هم 11ولته . همه ی قطعاتم تعویض شده . میتونه ایراد از باطری باشه؟برق باطری هم 18 ولته

خواهش میکنم.
اگر ولتاژ 12 شما تا این حد کم هست ؛ مدارتون مشکل داره! این جزو تست ولتاژهای اولیست و 11 ولت مورد قبول نیست. اگر باطری حین کار 18 ولت داشته باشه پس خروجی رگولاتور هم باید 12 ولت باشه. احتمالش هست رگولاتور شما معیوب باشه یا روی خط ولتاژ 12 ولت داخل مدار اتصالی جزئی داشته باشین.

یکشنبه 14 آذر1395 - 5:54pm
مدیر کل
مدیر کل

مهدی نوشته است:
tamashah نوشته است:
سلام، بالاخره تونستم یک فلزیاب برای خودم درست کنم، بااجازه یک اسم هم روش گذاشتم،البته ارزش معنویش بالاتراز این چیزهاست،، تشکرفراوان ازجناب مهندس حمید.

احسنت به شما عزیزم ، به نظر بنده بهتر بود که همچین مدار کوچیکی رو درون یک جعبه خیلی کوچیکتر جاساز میکردید با باطری های لیتیوم کوچیک که چیز کوچیک و جمع و جوری از آب در میامد و بهتر هم این بود اسمش رو فلزجو یا FPi 2016 میزاشتید یادمون باشه روزگاری برای یک دستگاه آشغال انالوگ و پر هزینه چقدر منت کشیدیم یکی برامون بسازه L-) حالا که مهندس حمید بزرگوار لطف کردن فلزجو رو طراحی کردن و خیلی ها ساختن و دارن لذت میبرن بهتره که ماهم معرفت داشته باشم نام این دستگاه رو ازش نگیریم و با افتخار بگیم ساخت ایران عزیزمون هست ! موفق باشید

خیلی ممنون مهدی عزیز. لطف دارین. :ymhug: @};-
البته کلماتی نظیر فلزجو و دمو و اسم بنده و کشور عزیزمون ایران هر کدوم به نوعی روی صفحه ال سی دی نمایش داده میشن تا خیالمون از بابت بعضی مسائل کمی راحت باشه! :D

یکشنبه 14 آذر1395 - 5:59pm
مدیر کل
مدیر کل

rasol1377 نوشته است:
بهترین تنظیمات برای لوپ 60 رو لطفا اعلام کنید
برای کار در زمین های سفت و املاح دار

عرض کردم لطف کنین مسائل اپراتوری رو در تاپیک اپراتوری این دستگاه مطرح کنین!
بین تنظیمات اون چیزی که بیشتر به لوپ 60 بستگی داشته باشه تنظیم اسپید هست که برای این لوپ بین 6 تا 8 رو توصیه میکنم. رقم دقیقش بستگی به سرعت حرکت شما هم داره. برای زمینهای با شرایط سخت فرکانس پایین مثل 100 و عرض پالس متوسط مثلا بین 150 تا 200 و دیلی بین 40 تا 60 و انتگرال 44 میتونه خوب جواب بده. گراند هم باز بستگی به شرایط و اپراتوری شما داره. یا باید رقم کمتر توام با درجه حساسیت بالای 15 استفاده کنین یا گراند خاموش توام با درجه حساسیت زیر 15 رو بکار بگیرین. کلا تنظیمات چیز مطلقی نیست و بعضی از تنظیمات هم با همدیگه در ارتباط هستن! پس باید بهترین حالت رو خودتون بر حسب تجربه شخصی بدست بیارین. البته رقم دقیق برخی تنظیمات دیگه تاثیر محسوسی نداره و لازم نیست خیلی هم وسواس بخرج بدین.

یکشنبه 14 آذر1395 - 6:09pm
مدیر کل
مدیر کل

javads2aa نوشته است:
سلام مهندس حمید
به نظر شما در درست کردن لوپ و بهتر شدن کیفیت لوپ میشه از قانون پیچه استفاده کرد وبه نظر شما روی برد لوپ تاثیر داره
این لینک رو یه نگاه بندازید
http://www.physicsteach.ir/108-fundamen ... rents.html

این فرمولها پایه اصلی عملکرد میدان مغناطیسی سیم پیچهاست و در لوپهای ما خودبخود مستتر هست. مثلا بحث محاسبه شدت میدان مغناطیسی در فاصله ای خاص از سیم پیچ بحثی کلیدی برای قدرت لوپ محسوب میشه. ولی باید توجه داشته باشین ما در فلزیاب پالسی با پالس سر و کار داریم و فاکتورهایی مثل خازن پارازیتیک داخلی سیم پیج هم نقش مهمی ایفا میکنه که میزانش به نوع و ضخامت سیم و روش پیچیدن لوپ بستگی داره. از این حیث ما لوپهایی مثل تخت یا عنکبوتی رو میسازیم که همه فاکتورها رو در حد مطلوب داشته باشن. نوع استوانه ای یا عمودی هم حالت مشابه دیگری هست که خوب جواب میده. غیر اینها من تا بحال روش دیگری ندیدم که جواب خوبی بده. روشهایی مثل بسکت یا ستاره ای هم علیرغم داشتن حالت خازنی کمتر ؛ بر اساس همین فرمولها اندکی میدان ضعیف تر و طبیعتا برد کمتر دارن و به همین لحاظ توصیه نشده.

یکشنبه 14 آذر1395 - 6:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی خیلی از همه ی دوستان بخصوص اقا حمید گل تشکر و قدردانی میکنم که خیلی با حوصله و ملایمت جواب همه ی دوستانو میدند. .امروز یه تجربه کسب کردم این بود که مشکل کویل ارور دستگاه من از سیم رابط باری به دستگاه بود و سیم ضعیف بود . با تعویض سیم دستگاه عالی شد . دوستان این تجربه 3 هفته دستمو بند کرده بود .

یکشنبه 14 آذر1395 - 6:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یه سوال دیگه . منظور از اعداد سه گانه چیه ؟

یکشنبه 14 آذر1395 - 7:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

استادحمید بازم ممنونم که راهنمایی کردین ماهم که همیشه مزاحم شما میشیم به بزرگی خودتون ببخشین

یکشنبه 14 آذر1395 - 7:40pm

شرمنده دوباره دارم میپرسم این سوال رو
ولی میخوام بدونم راهی داره موقع خرید متوجه اصلس یا تقلبی بودن 357hشد ؟

یکشنبه 14 آذر1395 - 7:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Farhadzare نوشته است:
یه سوال دیگه . منظور از اعداد سه گانه چیه ؟

سلام دوست عزیز منظور همان اعداد AوBوC هستند
وقتی دستگاه آماده بکار است دوبار کلید upرو فشار بدید میبینیدشون
حتما قبل از کار کردن با دستگاه فایل راهنما رو با دقت مطالعه کنید @};-

یکشنبه 14 آذر1395 - 7:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

m.atashin نوشته است:
شرمنده دوباره دارم میپرسم این سوال رو
ولی میخوام بدونم راهی داره موقع خرید متوجه اصلس یا تقلبی بودن 357hشد ؟

سلام دوست عزیز فکر نمیکنم راهی داشته باشه.از روی ظاهر آیسی یا قیمتش نمیشه به اصل بودنش پی برد @};-

یکشنبه 14 آذر1395 - 8:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2050 , 2051 , 2052 , 2053 , 2054 , 2055 , 2056 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali..bgh , Majestic12 , mikimaus و 102 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure