انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 8:00pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2046 , 2047 , 2048 , 2049 , 2050 , 2051 , 2052 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

hadilg نوشته است:
با سلام دوباره خدمت استاد حمید .
من لوپ 60 رو با 16 دور سیم لاکی .65 ساختم با مقاومت 1.8 و سلفی 387 . ایا درست هست یک دور کم کنم تا به اعداد بهتری برسم ؟؟.
سوال بعدی اینکه اگر لابلای سیم ها را در لوپ تخت با چسب اهن محکم شود اثر خازنی بوجود می اورد؟؟ .
و برای سوال اخر من سیم مسی لوپ را مستقیما به سوکت زدم و از سیم رابط استفاره نکردم . ایا با پوشش مناسب و فاصله از هم می شود به نتیجه دلخواه رسید . یا مثلا انها را بهم تابید .
با عرض پوزش از سوالات پیش پا افتاده و تکراری .
واقعا مرحبا به این دانشو سعه صدر . @};- :x

خسته نباشین.
اگر واقعا سیم شما 0.65 باشه با مشخصاتی که فرمودین مقاومت لوپ باید بین 1.5 تا 1.6 اهم در بیاد. البته اشکالی نداره و مقاومت و ظرفیت هر دو در رنج خوبی هستن. نیازی به کم کردن دور هم نیست.
برخی چسبها اگر مابین سیمهای لوپ قرار بگیره مشکلساز میشه. قویا توصیه میکنم چنین کاری نکنین.
بهترین راه اتصال لوپ به مدار کابلهای توصیه شده هست. استفاده از سیم خود لوپ جواب خوبی نمیده و باعث ورود نویز و بی ثباتی میشه.
خواهش میکنم. ممنون از شما. @};-

جمعه 11 آذر1395 - 2:06am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت استاد حمید بزرگوار و دیگر اساتید ارجمند
استاد حمید چند روز پیش در یکی از مناطق همدان برای کاوش رفته بودم..
با لوپ 1*1 وقتی میخواستم شرایط زمین رو برسی کنم ،زمانی که فاصله لوپ تا زمین کمتر از 20سانت میشد هم سنس داشتم هم تفکیک ..،اما تو فاصله 35 تا 40 سانت دیگه به زمین حساس نبود و بنای کاوش رو تو همین حدود گذاشتم و محیط رو کاوش کردم که چیزی سنس نشد،مهندس سوالم این هست که به این روش میتونم از کاوشی که داشتم اطمینان حاصل کنم یا طبق فرمایشتون در چند تایپیک گذشته باید پهنای پالسم رو کم میکردم که به زمین دیگه حساس نباشه؟دیلی اتومات 18دیلی دستی 42فرکانس 200 و پهنای پالس 256 حساسیت هم 16بود مهندس حمید اعداد سه گانه هم در رنج استاندار بود دیابلینگ اول هم نوسان زیادی نداشت..
آخه تو کاوش با اون شرایطی که عرض کردم هیچ سنسی نداشتم ولی دوستانی که برای اون منطقه بودن اسرار داشتن که نه باید چیزی باشه ..!
مهندس عزیز ی سوال دیگه هم دارم ی جاهایی پیش میاد ی نقطه رو میگن یا ردیاب میگیره که کنارش ی چهارچوب در یا ستونی یا بالاخره ی فلز مزاحم هست و میبینیش تو این شرایط از چه روش و با بررسی چه پارامترایی میشه کاوش کرد و با اطمینان نسبی نظر داد مثلا تو همین شرایطی که عرض کردم قرار گرفتم با لوپ 30 سانت به طوری که تفکیک هم به درستی انجام میشد وقتی لوپ نزدیک به چهار چوب پایین در بود تک بوق آهن و آدی 60 و عدد میتر منفی آهن داشتم ولی کمی از چهار چوب به سمت کنج دیوار که لوپ رو میبردم بوق فلز غیر آهنی و میتر سنس حدود یک سوم و میتر آهن مثبت 5و آدی 75 داشتم از پشت دیوار که دیوار گلی نسبتا زخیمی هم هست اول ی میتر منفی تک رقمی داشتم و وقتی لوپ رو ثابت میکردم همون آی دی و میتر مثبت رو داشتم اما قدرت سنسم کمتر بود اما نتونستم به تشخیص ام اطمینان داشته باشم به علت همون چهارچوب فلزی که خیلی نزدیک به این نقطه بود..
ممنون از تمام زحمات و راهنمایهاتون مهندس عزیز @};-

جمعه 12 آذر1395 - 12:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام وخسته نباشید خدمت استاد حمید
دیروز دوباره فلزجو رو برای تست به خارج از شهر بردم
فلزجو رو باتنظیمات زیر بالانس کردم:
لوپ60 ساده...دیلی26...فرکانس98/110.....پهنای باند160...دیلی دستی 26....سرعت10...بقیه تنظیمات پیش فرض......خوب بالانس شد اما چند جا بوق اظافه داشت اما درکل خوب بود
دریک نقطه بوق زد میتر نصف شده بود گزاشتم تفکیک جنسیت اهن نشون داد
ولی با بیل وکلنگ به جون زمین افتادیم بعد از نیم متر ی به ی کوزه خیلی بزرگ رسیدیم
اما کوزه خالی بود!!!!..بعد از اینکه نصف کوزه رو دراوردیم مدار اونو ازفاصله ی 10سانتی به زور میگرفت

جمعه 12 آذر1395 - 2:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

چندین لوپ برای فلزجوساختم اما اعدادسه گانه زیاد خوب نیستن.مثلا با سه لوپ 30...50...60..سانت امتحان کردم عدد اول از 150 بیشتر نمیشه.LF357هم اصلی استفاده کردم

جمعه 12 آذر1395 - 2:46pm
مدیر کل
مدیر کل

Ali1359 نوشته است:
سلام خدمت استاد حمید بزرگوار و دیگر اساتید ارجمند
استاد حمید چند روز پیش در یکی از مناطق همدان برای کاوش رفته بودم..
با لوپ 1*1 وقتی میخواستم شرایط زمین رو برسی کنم ،زمانی که فاصله لوپ تا زمین کمتر از 20سانت میشد هم سنس داشتم هم تفکیک ..،اما تو فاصله 35 تا 40 سانت دیگه به زمین حساس نبود و بنای کاوش رو تو همین حدود گذاشتم و محیط رو کاوش کردم که چیزی سنس نشد،مهندس سوالم این هست که به این روش میتونم از کاوشی که داشتم اطمینان حاصل کنم یا طبق فرمایشتون در چند تایپیک گذشته باید پهنای پالسم رو کم میکردم که به زمین دیگه حساس نباشه؟دیلی اتومات 18دیلی دستی 42فرکانس 200 و پهنای پالس 256 حساسیت هم 16بود مهندس حمید اعداد سه گانه هم در رنج استاندار بود دیابلینگ اول هم نوسان زیادی نداشت..
آخه تو کاوش با اون شرایطی که عرض کردم هیچ سنسی نداشتم ولی دوستانی که برای اون منطقه بودن اسرار داشتن که نه باید چیزی باشه ..!
مهندس عزیز ی سوال دیگه هم دارم ی جاهایی پیش میاد ی نقطه رو میگن یا ردیاب میگیره که کنارش ی چهارچوب در یا ستونی یا بالاخره ی فلز مزاحم هست و میبینیش تو این شرایط از چه روش و با بررسی چه پارامترایی میشه کاوش کرد و با اطمینان نسبی نظر داد مثلا تو همین شرایطی که عرض کردم قرار گرفتم با لوپ 30 سانت به طوری که تفکیک هم به درستی انجام میشد وقتی لوپ نزدیک به چهار چوب پایین در بود تک بوق آهن و آدی 60 و عدد میتر منفی آهن داشتم ولی کمی از چهار چوب به سمت کنج دیوار که لوپ رو میبردم بوق فلز غیر آهنی و میتر سنس حدود یک سوم و میتر آهن مثبت 5و آدی 75 داشتم از پشت دیوار که دیوار گلی نسبتا زخیمی هم هست اول ی میتر منفی تک رقمی داشتم و وقتی لوپ رو ثابت میکردم همون آی دی و میتر مثبت رو داشتم اما قدرت سنسم کمتر بود اما نتونستم به تشخیص ام اطمینان داشته باشم به علت همون چهارچوب فلزی که خیلی نزدیک به این نقطه بود..
ممنون از تمام زحمات و راهنمایهاتون مهندس عزیز @};-

خسته نباشین.
در این شرایط اولویت با فاصله دادن لوپ نسبت به زمین هست. اصولا در شرایطی که زمین خیلی مساعد نیست فاصله لوپ 1 متری تا زمین باید حدود 30 الی 40 سانت باشه و تجربه ای که داشتین درسته. همینکه ثبات داشته باشین کفایت میکنه و اون 10-20 سانت هم در برابر برد لوپ 1 متری چیزی نیست که بگیم برد کم میشه! در این شرایط بدلیل خارج شدن نسبی زمین از دید فلزیاب حتی برد و تفکیک بهتر هم میشه. تنظیمات شما خوب بوده. البته عرض پالس 256 که نداریم ولی اگر منظورتون همون حدود هست و ثبات داشته بهتره کم نشه چون عرض پالس بالا به سنس اهداف بزرگ در عمق زیاد کمک بیشتری میکنه. مطمئنا اگر فلزی به نسبت اندازه مناسب در عمق مناسب برای این لوپ قرار داشت سنس میکردین. وگرنه از زمینی که چیزی درش نیست نمیشه به زور چیزی دراورد! اگر دوستان شما به هر دلیل اصرار داشتن که باید اونجا چیزی باشه ؛ بپرسین مثلا چه اندازه فلزی در چه عمقی ممکنه اونجا باشه تا بررسی کنین ببینین اصلا با لوپ 1 متری قابل سنس هست یا نه. اگر لازم شد باید از لوپ 2 متری کمک بگیرین که برد بیشتری داشته باشه.
در شرایط حضور یک فلز مزاحم بزرگ کار با فلزیاب مشکل یا حتی غیر ممکن هست. چون بهرحال فلزیاب کارش سنس کردن فلز هست و برای این منظور نباید فلز مزاحم وجود داشته باشه. پس تا حد ممکن باید این فلزات مزاحم دور بشن. اما اگر فاصله وجود داشته باشه و طبق تجربه شما نزدیک چارچوب در تفکیک آهن اعلام بشه مشخصه که برای اون چارچوب آهنی بوده. وقتی هم در فاصله دورتر چیز دیگری سنس میشه که تفکیکش متفاوت و غیر آهنی هست طبیعتا یک هدف دیگه در اونجا وجود داره! هر چند مختصات تفکیکی که فرمودین بیشتر به آهن زنگ زده شباهت داره.

جمعه 12 آذر1395 - 3:10pm
مدیر کل
مدیر کل

rasol1377 نوشته است:
سلام وخسته نباشید خدمت استاد حمید
دیروز دوباره فلزجو رو برای تست به خارج از شهر بردم
فلزجو رو باتنظیمات زیر بالانس کردم:
لوپ60 ساده...دیلی26...فرکانس98/110.....پهنای باند160...دیلی دستی 26....سرعت10...بقیه تنظیمات پیش فرض......خوب بالانس شد اما چند جا بوق اظافه داشت اما درکل خوب بود
دریک نقطه بوق زد میتر نصف شده بود گزاشتم تفکیک جنسیت اهن نشون داد
ولی با بیل وکلنگ به جون زمین افتادیم بعد از نیم متر ی به ی کوزه خیلی بزرگ رسیدیم
اما کوزه خالی بود!!!!..بعد از اینکه نصف کوزه رو دراوردیم مدار اونو ازفاصله ی 10سانتی به زور میگرفت

ممنون. خسته نباشین.
تنظیمات شما کمی مشکل داشته! در اون رنج فرکانس دقیقا 100 اغلب بهتر از فرکانسهای کمی بالاتر یا پایین تر جواب میده چون تداخلش با برق شهر کمتره. دیلی دستی 26 هم برای لوپ 60 و کار روی زمین چندان مناسب نیست و من بالای 30 رو بیشتر توصیه میکنم. نهایتا اسپید 10 نمیتونه ثبات خوبی داشته باشه! برای این لوپ بهتره از اسپید 7 یا نهایتا 8 استفاده کنین. این تنظیم در حذف بوقهای اضافه نقش مهمی داره.
در مورد سنس اون کوزه هم همونطور که قبلا توضیح دادم غیر عادی نیست و بسته به مواد بکار رفته در ساخت اینها ممکنه سنس بشن. البته سنس کوزه و سفال معمولا در عمق کم اتفاق میفته چون رساناییشون در حدی نیست که مثل فلز در عمق بالا هم قابل سنس باشن. طبیعتا زمین هم اثر این اهداف رو تقویت میکنه چنانکه در راهنما عرض کردم.

جمعه 12 آذر1395 - 3:17pm
مدیر کل
مدیر کل

rasol1377 نوشته است:
چندین لوپ برای فلزجوساختم اما اعدادسه گانه زیاد خوب نیستن.مثلا با سه لوپ 30...50...60..سانت امتحان کردم عدد اول از 150 بیشتر نمیشه.LF357هم اصلی استفاده کردم

همیشه باید هر 3 عدد رو ذکر کنین! اگر فقط عدد اول پایین هست مشکل میتونه از کانکتور یا کابل لوپ باشه. ولی اگر هر 3 مشکل داشته باشن ممکنه ایسی 357 تقلبی باشه. به سلامت خازن 5 پیکو هم توجه کنین چون اگر مثلا این خازن ظرفیتش بالا بره اعداد هم پایین میان.

جمعه 12 آذر1395 - 3:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اگه بجای خازن5 پیکو از 4پیکو استفاده کنم مشکلی نداره

جمعه 12 آذر1395 - 3:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد حمید
من این برد مونتاژ کردم جریان وصل کردم ولتاژ در تمام نقاط درسته ولی دستگاه اصلا روشن نمیشه یعنی دستگاه نه بوق می خوره و نه ال سی دی تصویر میده.چیکار باید کنم استاد؟

جمعه 12 آذر1395 - 3:40pm
مدیر کل
مدیر کل

rasol1377 نوشته است:
اگه بجای خازن5 پیکو از 4پیکو استفاده کنم مشکلی نداره

خیر مشکلی نداره و تغییر در این حد اثر چندانی روی اعداد 3 گانه نمیذاره. ولی اگر خازن خراب باشه یا ظرفیتش خیلی متفاوت باشه اعداد هم تغییر قابل ملاحظه پیدا میکنن.

جمعه 12 آذر1395 - 3:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2046 , 2047 , 2048 , 2049 , 2050 , 2051 , 2052 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 83 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure