انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 8:01am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 202 , 203 , 204 , 205 , 206 , 207 , 208 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

منظور از ضامن يک تکه چوب گرده ، به توصيف اين دوست عزيز چوبهای پنجاه سانت که بعد از باز شدن به 100سانت تبديل ميشدند تقريبا چهار سانت عرض داشتن اما خيلی سبک و مثال زدند که تقريبا مثل چوبهايی که واسه تاج گل اموات استفاده ميکنند بود اما جلا داده شده و رنگ مشگى براق خورده بود

شنبه 4 بهمن1393 - 9:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

استاد حمید واقعا خوب و به جا دهن جناب مهدی رو سرویس کردی :D تازه درخت فروشش داشت میوه میداد که دم به تله داد و باعث حذف خودش شد =))

شنبه 4 بهمن1393 - 10:30pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از لطف دوستان.
خدمت دوستانی که مرتبا تقاضای ادامه راه و اپدیت های بعدی رو میکنن عرض کنم واقعا طی این یک هفته چیزی که نتیجه رو بهتر از نسخه 1.45 کنه بهش نرسیدم! در واقع بارها برنامه رو مرور کردم و بنظر من 1.45 در مرحله سنس ال متال نزدیک به نهایت داستان هست. مگر اینکه دوستان تستهای بهتر و مشخص تری رو بگیرن و ترجیحا فیلم هایی قرار بدن تا بلکه چیز جدیدی به ذهن من برسه. در غیر این صورت ظرف دو هفته آینده اگر تغییری نداشته باشیم بنده دیگه باید روی قسمت تفکیک کار کنم. لذا در مرحله فعلی که اصل داستان سنس فلز هست اگر مشکلی وجود داشته باشه ممکنه در آینده قابل تصحیح نباشه!!! دیگه تست گیری و ترجیحا فیلم برداری که اتفاقا مورد درخواست خیلی از دوستان دیگه هم هست در این دو هفته به عهده عزیزانی هست که تا اینجای کار تونستن جواب قابل قبولی بگیرن. خلاصه هر گلی زدین به سر خودتون زدین. اگر هم نزدین که هیچی! [-( :D

شنبه 4 بهمن1393 - 11:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بروی چشم استاد عزیز ^:)^ ^:)^ @};- @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 4 بهمن1393 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

امشب با لوپ بزرگ کار کردم .۱.۲۰ در ۱.۲۰
۱۱ دور سیم یک افشان.
که دتگاه اونو با دیلی ۲۴ شناخت.
من فقط خواستم تست ثبات بگیرم ازش.
که خوشبختانه سربلند بود.
یعنی حدود نیم ساعت فیکس باهاش کاوش کردم.
دیلی ۲۴ ‍+۱۰
انتگرال ۴۰
پهنای پالس ۱۷۰
حساسیت ۱۷
گراند ۲
اسپید ۱

یه تست کوچولو برای اینکع ببینک دستگاه کار می کنه زدم.
یه اسپری فلفل رو از ۷۰ سانت قشنگ میزد.اندازشم حدود ۹ سانت با قطر ۲\۵ سانت دوونیم.

اول کار یه مقدار بی ثبات بود ولی بعد یک دقیقه ساکت شد.

شنبه 4 بهمن1393 - 11:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پس دیگه هرچی دوربینای گوشیا خاک خورده وقتشه ازشون کار بکشیم :D

شنبه 4 بهمن1393 - 11:56pm

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز و خصوصا مهندس حمید عزیز که با وجود درد سر و حواشی زیاد به وجود امده به خاطر وجود یک عده آدم از خدا بی خبر و دلال همچنان این تاپیک رو سرپا نگه داشتن و مارو بی منت از علم خودشون بهره مند میکنن. :-BD

سئوالم از اساتید اینه که آیسی LF357N رو فروشگاه چهره گفت مدل نظامی هم داره و قیمتش 25000 تومنه.
آیا قابل استفاده تو این مدار هستش یا همون معمولی 3500 تومنی بگیرم؟

شنبه 4 بهمن1393 - 11:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
من هم تازه از قبرستون رسیدم . گفتم نتایج رو بزارم تا دوستان نظر بدن

زمین خیس(آب جمع شده بود)
لوپ 60
سنس 16
دیلی 29

وقتی دستگاه رو روشن کردم یک مقدار بوق داشت که سنس رو روی 16 گذاشتم. تقریبا ساکت شد ولی باز هم بوق داشت. میشد فهمید که این بوق برای سنس فلز نیست. گاها عدد روی ال سی دی تا 80 هم بالا میرفت و شاید 5 متر همین جور این بوق بود و با بالا پایین کردن ارتفاع لوپ عدد کم یا زیاد میشد. وقتی که در حین کاوش این بوق قطع نمیشد متوجه میشدم بخاطر فلز نیست تا اینکه بالاخره بعد از حدود 15 دقیقه کاوش کنار یک درخت که معروف بود به گته دار ( درخت بزرگ ) عدد سنس روی دستگاه رسید به 999. بعد از چند مسیر لوپ رو به این نقطه آروم نزدیک کردم هر چه بیشتر نزدیک میشدم به نقطه عدد روی صفحه بیشتر میشد تا اینکه روی 999 ثابت میشد. در کنار همه ی بوق ها کاملا مشخص بود که این بوق برای فلز هست. واقعا سرد بود و نشد حفاری کرد. با قصد قبلی خواستم تو یه منطقه ای کاوش کنم که خیس باشه . بارندگی بود. تنظیمات دستگاه رو بغیر از سنس دست نزدم و به صورت پیش فرض بود. هر وقت صدای بوق الکی میومد یه بار دیلی اتومات رو میزدم و تقریبا ساکت میشد

یکشنبه 4 بهمن1393 - 12:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجيد جان لطفا يک عکس از لوپت بزار در ضمن من بعد از دوستان تقاضا دارم فقط فيلم بگيرن و بزارن البته با لوپ در حال حرکت

یکشنبه 4 بهمن1393 - 12:17am
مدیر سایت
مدیر سایت

درود
دوستان من گارد یا همون دیلی بیشترین تاثیر رو از اندوکتانس میپذیره! بعبارت دیگه هرچه اندوکتانس بالاتر باشه به همون نسبت هم دیلی بالاتر میره یعنی سیستم دیلی اتومات رو در رقم بالاتری میشناسه!
خب حالا درواقع میشه نتیجه گرفت که عدد دیلی بالا یا پایین نشانگر کیفیت خوب یا بد لوپ نیست فقط بیان کننده بالا یا پایین بودن ظرفیت لوپ هست!
ولی چه چیزی باعث میشه که در ذهن عموم نقش ببنده که اگه دیلی پایینتر باشه کیفیت لوپ بهتره!؟
این رو حتی بارها و بارها در انجمنهای خارجی هم دیدم! پس باید دلیلی برای این گفته باشه!
خب حالا بزار ببینم اصلا لوپ خوب و باکیفیت چه ویژگیهایی داره!؟ طبیعیه گزینه اول برد و عمق زنی بالا و گزینه دوم حساسیت به فلزات ارزشمند
جالب اینجاست که هرچه دیلی لوپ در محدوده بین 10 تا 20 باشه حساسیت به فلزات ارزشمند بهتره این یعنی اینکه در محدوده اندوکتانس 350 تا 400 میکروهانری ما بهترین شرایط رو برای سنس فلزات ارزشمند ایجاد میکنیم !
دلیل اینکه شرکتهای معتبر فلزیابی لوپهایی با اندوکتانس 350 تا 400 میکروهانری در نظر میگیرند هم همینه و البته نمیشه از این مورد چشم پوشید که بهترین طلایاب دنیا یعنی GPX ظرفیت لوپهاشو نزدیک به 350 میکروهانری حفظ میکنه که میشه به عنوان تایید استناد کرد.
پس دوستان عزیز باید هنگام پیچیدن لوپ بسیار به میزان اندوکتانس توجه داشته باشند و سعی کنن ظرفیت کویل رو در همین محدوده تعیین کنن تا بهترین نتیجه رو بگیرن.
موفق باشید

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

یکشنبه 4 بهمن1393 - 12:18am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 202 , 203 , 204 , 205 , 206 , 207 , 208 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 68 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure