انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 3:20pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2024 , 2025 , 2026 , 2027 , 2028 , 2029 , 2030 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس حمید
سوالی داشتم بی زحمت راهنمایی کنید
در منطقه ای که سنگ اهن و همچنین سنگ سیلیس وجود داشت ما شروع به کاوش کردیم دستگاه بوق های اضافی داشت ایا راهی هست که بشه حساسیت دستگاه رو به این نوع سنگ ها کم کرد اگر مقداری از این نوع سنگ رو به شیلد دستگاه متصل بکنیم ایا نتیجه به نظر شما تغیر خواهد کرد
سوال دوم استفاده از لوپ های تخت برای این دستگاه توصیه میشه از نظر شما

جمعه 14 آبان1395 - 3:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
jaber68 نوشته است:
یه چیز دیگه میخوام بگم شاید بدرد بخوره.من از وقتی قاب مدارم رو فلزی گذاشتم و بدنه سوکت پنج پین نظامی و بدنه خود قاب رو به منفی مدار متصل کردم کلی اعداد سه گانه ام بهتر شد.به نظرم قاب فلزی بهتره.

خسته نباشین.
ببینید استفاده از اون مدل کابل میتونه اعداد رو بالا ببره. حالا اگر از کانکتور فلزی استفاده کنین اعداد رو پایین میاره و جبران میکنه! ولی در واقع شما دو اشکال رو از نظر فنی در نظر گرفتین که همدیگه رو خنثی میکنن! اگر اعداد به این شکل درست در بیاد ملاک ما نیست. لذا باید ببینین آیا درجه حذف آهن روی حد معقولی جواب میده و اعداد تفکیکی که برای اهداف در راهنما مثال زدیم درست هست یا نه. اگر اینها درسته و برد خوبی هم دارین پس مشکلی نیست.
در مورد جعبه فلزی هم توضیح دادم. جعبه فلزی حین اپراتوری یک دستگاه فلزیاب میتونه مشکلساز بشه. از این گذشته شما هم مثل اکثر دوستان احتمالا بیشتر تستها رو در منزل انجام میدین. داخل منزل که محیطی پر نویز هست و معمولا دستگاه هم در محلی ثابت در نظر گرفته میشه ؛ جعبه فلزی در حدی قابل ملاحظه بهتر جواب میده! اما در محیط کاوش که به اون شکل نویزی در کار نیست و در عوض دستگاه در حال حرکت هست ؛ جعبه فلزی میتونه اثر معکوس داشته باشه یا اینکه حداقل اثر مثبتی نداره. چون تنها مزیت جعبه فلزی جلوگیری از نویزهایی هست که ممکنه روی خود مدار اثر بذارن.

سلام اقا حمید و ممنون از نظرات شما ولی من بیشتر بیرون از منزل تستها رو انجام میدم.درجه حذف اهن من روی ۲۰ هستش و خیلی هم عالی تفکیکم کار میکنه.اعداد سه گانه هم،۲۸۵و ۵۸۵ و ۷۹۰ هستند.برد هم یه سکه پانصد تومنی رو تقریبا از ۵۰سانتی میزنه با لوپ ۶۵ سانتیـ

[color=#FF8040]هیچ کس همراه نیست تنهای اول[/color]

جمعه 14 آبان1395 - 5:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم عکس دستگاهم.
http://s9.picofile.com/file/8273403476/ ... 205920.jpg

جمعه 14 آبان1395 - 5:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

jaber68 نوشته است:

جعبه اماده خوبی هست...
حق با مهندس هست.سیم با کانکتور همدیگه خنثی کردن....
حالا منم میخام جعبه پلاستیکی بزارم با کانکتور پلاستیکی...
اینجوری طبیعی هست و نیازی ب چیزی برای خنثی کردن متقابل نیست

بیهوده نشین
وقت طلاست

جمعه 14 آبان1395 - 6:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

jaber68 نوشته است:
Honarmand7 نوشته است:
jaber68 نوشته است:
بنده از یه نوع سیم سه مغزی استفاده کردم واسه اتصال لوپ به مدار واقعا عالی جواب داده.تا قبل از اون دستم به سمت سیم نزدیک میشد میتر منفی میزد و نا پایداری زیاد میشد ولی دیگه با تعویض اون سیم رابط با سیم سه مغزی و یک شیلد مسی دیگه مشکلی ندارم.سه مغزی سفید و قرمز و زرد و یک شیلد نقره اندود داره و خیلی هم نازکه.از ار جی پنجاه و هشت هم برام بهتر جواب داده.

دوست عزیز ممنونم از گفتن تجربت...خب انواع سیم ها با درجه کیفیت مختلف وجود داره
منم چند وقتیه از یه استادکار نصاب دوربین کابل 59 گرفتم ب گفته خودش بهترین کیفیت تو بازار همینه.
شاید سر تر از کابل 58 معمولی تو بازار باشه
اگه مشخصات سیم استفاده شده خودت بگی ممنون میشم
با چ شناسه ای میتونم پیداش کنم

خواهش میکنمـ بنده چندین بار این دستگاه رو ساخته ام .تجربم هم تو این ضمینه کم نیست.والله هر دفعه که من از کابل انتنها مثل ار جی ۵۹ یا ۵۸ استفاده کرده ام به مشکل اساسی برخورد میکردم.البته شاید برا من اینجور باشه .ولی از وقتی این کابل رو گرفتم مشکلم حل شد.متاسفانه روی کابل هیچ نوشته ای نداره.نمیدونم چرا.ولی میرم از اونجایی که خریدم اسمش رو سوال میکنم.عکسش رو هم براتون قرار میدم .

منم دومین دستگاهم هست...حالا تا یکی دوروز دیگه مشخص میشه این کابای گرفتم واقعا جواب میده یا نه
تو اولی خیلی از پارامتر هارو دقیق حساب نکردم .میخام این یکی خوب دربیاد

بیهوده نشین
وقت طلاست

جمعه 14 آبان1395 - 6:39pm
مدیر کل
مدیر کل

javads2aa نوشته است:
سلام مهندس حمید
سوالی داشتم بی زحمت راهنمایی کنید
در منطقه ای که سنگ اهن و همچنین سنگ سیلیس وجود داشت ما شروع به کاوش کردیم دستگاه بوق های اضافی داشت ایا راهی هست که بشه حساسیت دستگاه رو به این نوع سنگ ها کم کرد اگر مقداری از این نوع سنگ رو به شیلد دستگاه متصل بکنیم ایا نتیجه به نظر شما تغیر خواهد کرد
سوال دوم استفاده از لوپ های تخت برای این دستگاه توصیه میشه از نظر شما

خواهش میکنم.
اگر سنگها سطحی باشن قطعا یکی از راهها افزایش فاصله لوپ تا زمین هست. اگر به راهنما دقت کنین توضیح داده شده. فقط میشه نتیجه رو بهبود بخشید ولی راه حل قطعی وجود نداره. اتصال سنگ به شیلد دستگاه هم طبیعتا تاثیری نداره! اصلا فلزیاب به این شکلی که شما تصور میکنین کار نمیکنه.
بله لوپ تخت هم مورد توصیه هست و در راهنما مشخصات پیشنهادیش ذکر شده.

جمعه 14 آبان1395 - 9:20pm
مدیر کل
مدیر کل

jaber68 نوشته است:
سلام اقا حمید و ممنون از نظرات شما ولی من بیشتر بیرون از منزل تستها رو انجام میدم.درجه حذف اهن من روی ۲۰ هستش و خیلی هم عالی تفکیکم کار میکنه.اعداد سه گانه هم،۲۸۵و ۵۸۵ و ۷۹۰ هستند.برد هم یه سکه پانصد تومنی رو تقریبا از ۵۰سانتی میزنه با لوپ ۶۵ سانتیـ

خواهش میکنم.
عدد دوم شما تناسب درستی با عدد اول و سوم نداره و درجه حذف 20 هم تناسبی با این اعداد نداره! این نشون میده حدس من درست بوده و به احتمال زیاد درصد خطای تفکیک دستگاه شما بیش از حد انتظار خواهد بود.
بردتون هم برای سکه بد نیست ولی اگر همه چیز رو رعایت کنین میتونین به برد 60 سانت هم برسید.

جمعه 14 آبان1395 - 9:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
jaber68 نوشته است:

خواهش میکنم.
عدد دوم شما تناسب درستی با عدد اول و سوم نداره و درجه حذف 20 هم تناسبی با این اعداد نداره! این نشون میده حدس من درست بوده و به احتمال زیاد درصد خطای تفکیک دستگاه شما بیش از حد انتظار خواهد بود.
بردتون هم برای سکه بد نیست ولی اگر همه چیز رو رعایت کنین میتونین به برد 60 سانت هم برسید.

اره منم میگفتم که چرا درجه حذف اهنم اینبار رفته روی ۲۰ قبلا کمتر بود.ولی تفکیک خوب انجام میشه.ولی به قول شما بهتره قاب و کانکتور رو عوض کنم به احتمال زیاد بهتر هم میشه.چون قاب اماده داشتم استفاده کردم.بد هم نیستش ولی میخوام بهتر بشه.
در کل ممنون از زحمات شما استاد حمید.

جمعه 14 آبان1395 - 9:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس
مشکلی برام پیش اومده لطف میفرمایید راهنماییم کنید:
آیسی میکروی جدیدی تهیه کردم و با آخرین ورژن پروگرام کردم و رو مدار جا زدم،تو چندین بار اول روشن کردن دستگاه هیچ مشکلی نداشت و عالی کار میکرد ولی تو بار 4-5 روشن کردن اطلاعات رو ال سی دی رفت رو حالت نشون دادن کانتر دفعات استفاده شده و شروع کرد به ترتیب معکوس شماری تا 300 تا تمام شد و کلمه دمو ظاهر شد و فقط کلمه دمو دیگه هست و هیچ عملکردی ندارم دیگه../ :(
مهندس اشتباهم تو کدوم قسمت بوده؟ :ymblushing:

شنبه 15 آبان1395 - 12:35pm
مدیر کل
مدیر کل

Ali1359 نوشته است:
سلام مهندس
مشکلی برام پیش اومده لطف میفرمایید راهنماییم کنید:
آیسی میکروی جدیدی تهیه کردم و با آخرین ورژن پروگرام کردم و رو مدار جا زدم،تو چندین بار اول روشن کردن دستگاه هیچ مشکلی نداشت و عالی کار میکرد ولی تو بار 4-5 روشن کردن اطلاعات رو ال سی دی رفت رو حالت نشون دادن کانتر دفعات استفاده شده و شروع کرد به ترتیب معکوس شماری تا 300 تا تمام شد و کلمه دمو ظاهر شد و فقط کلمه دمو دیگه هست و هیچ عملکردی ندارم دیگه../ :(
مهندس اشتباهم تو کدوم قسمت بوده؟ :ymblushing:

خسته نباشین.
من چنین چیزی ندیدم و اصلا در برنامه هم تعریف نشده که روی حالت شمارنده بمونه و همینطور شروع به کم شدن بکنه! بهرحال وقتی هم که 300 بار تمام شد و فقط دمو نشون داد باید میکرو رو مجددا با فیوز بیت ریست تنظیمات پروگرام کنین. مشکل اولیه شما هم احتمالا بدلیل پروگرام نامناسب بوده. سعی کنین توضیحات بخش پروگرام میکرو در راهنما رو با دقت مدنظر قرار بدین.

شنبه 15 آبان1395 - 6:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2024 , 2025 , 2026 , 2027 , 2028 , 2029 , 2030 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: s144gh و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure