انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 8:36am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2022 , 2023 , 2024 , 2025 , 2026 , 2027 , 2028 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ازاد نوشته است:
سلام کسی هست این دستگاه رو با کیفیت خوب بسازه تشکر

viewtopic.php?f=43&t=3526

ازین با کیفیت تر نمیشه! ;)
تضمین میکنم :D

با سپاس از جناب مجتبی و استاد حمید @};-

پنج شنبه 12 آبان1395 - 2:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس جان مرسی ک از وقتی ک برام گذاشتی
توضیح شمارو با دقت خودنم.
اینطوری ک متوجه شدم کابل باید مستقیم و بدون هیچ کانکتوری ب لوپ وصل بشه و سرهای اتصال کاملا لحیم بشن
یعنی برای هر لوپ یه کابل رابط وجود داشته باشه؟؟؟ لوپ 30-60-1*1
و برای اتصال کابل لوپ ب فیبر مدار تنها از یه کانکتور پلاستیکی استفاده بشه؟؟
منظورتون همین هستش؟؟

بیهوده نشین
وقت طلاست

پنج شنبه 13 آبان1395 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس جان اینطوری ک کانتکور ما پلاستیکی هست غیر فلزی.ممکنه از یک کابل استفاده کرد
طوری ک کابل مستقیم ب فیبر مدار وصل بشه بدون هیچ واسطه ای
و از اون سر کابل برای اتصال ب لوپ از کانتکور پلاستیکی استفاده کنیم.
منظورم اینه

بیهوده نشین
وقت طلاست

پنج شنبه 13 آبان1395 - 2:35pm

با سلام خدمت مهندس حمید گرامی

سوالی در زمینه دیلی اتوماتیک کویل که توسط سیستم تشخیص داده میشه دارم

آیا این دیلی در محاسبات شروع و پایان محدوده انتگرال گیری نقشی داره ؟
یا این فقط یک عدده برای نمایش وضعیت سالم بودن کویل ؟ شاید هم سوییچ برای اجرای نمونه گیری اصلی ؟

خلاصه من چند تا آزمایش انجام دادم و هیچ رابطه ای پیدا نکردم .

در ضمن مهندس نمیدونم چرا نمیتونم پیغام خصوصی بدم ؟؟؟ (سطح دسترسی خاصی میخواد ؟!! )

با تشکر از زحماتت جدا که خسته نباشید . میدونم که خیلی زحمت کشیدی و وقت گذاشتی برای نوشتن برنامه صد در صد ماه ها تمام وقت درگیر بودی امیدوارم از این همه زحمت به نتیجه مطلوب برسی . شاید بعضی ها درک نکنند که اینهمه وقت گذاشتن یعنی هزینه کردن یعنی از کار از تفریح از بودن با خانواده ... زدن امیدوارم این هزینه هات جبران بشه .

به امید فردایی بهتر

پنج شنبه 13 آبان1395 - 3:50pm
مدیر کل
مدیر کل

Honarmand7 نوشته است:
اینطوری ک متوجه شدم کابل باید مستقیم و بدون هیچ کانکتوری ب لوپ وصل بشه و سرهای اتصال کاملا لحیم بشن
منظورتون همین هستش؟؟

خواهش میکنم.
شما یک کانکتور مادگی روی جعبه میذارین و بعد هر لوپی کانکتور نری و کابل خودش رو داره. این چیزی هست که در لوپ فلزیاب های معتبر هم وجود داره.
درسته که کانکتور پلاستیکیه ولی گذاشتنش نزدیک لوپ چندان جالب نیست. چون خود پینها و لحیم کاریهای داخلش هم میتونه روی لوپ تاثیر بذاره. حالا اگر لوپ شما خیلی کوچک نباشه و محل کانکتور پلاستیکی هم نزدیک خود سیم پیچ نباشه و به سمت مرکز لوپ باشه بنظرم چندان مشکلی ایجاد نمیکنه.

پنج شنبه 13 آبان1395 - 4:28pm
مدیر کل
مدیر کل

max نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید گرامی

سوالی در زمینه دیلی اتوماتیک کویل که توسط سیستم تشخیص داده میشه دارم

آیا این دیلی در محاسبات شروع و پایان محدوده انتگرال گیری نقشی داره ؟
یا این فقط یک عدده برای نمایش وضعیت سالم بودن کویل ؟ شاید هم سوییچ برای اجرای نمونه گیری اصلی ؟

خلاصه من چند تا آزمایش انجام دادم و هیچ رابطه ای پیدا نکردم .

در ضمن مهندس نمیدونم چرا نمیتونم پیغام خصوصی بدم ؟؟؟ (سطح دسترسی خاصی میخواد ؟!! )

با تشکر از زحماتت جدا که خسته نباشید . میدونم که خیلی زحمت کشیدی و وقت گذاشتی برای نوشتن برنامه صد در صد ماه ها تمام وقت درگیر بودی امیدوارم از این همه زحمت به نتیجه مطلوب برسی . شاید بعضی ها درک نکنند که اینهمه وقت گذاشتن یعنی هزینه کردن یعنی از کار از تفریح از بودن با خانواده ... زدن امیدوارم این هزینه هات جبران بشه .

به امید فردایی بهتر

خیر این فقط یک عدد نیست و نقش اساسی در تمامی محاسبات سنس و حتی تفکیک داره! دیلی اتومات لوپ مشخص میکنه شروع موج میرا از کجاست. یعنی نقطه آغاز همه چیز برای محاسبات داخلی دستگاه! قبل از این لحظه موج تقریبا صفر هست و چیزی برای محاسبه روی اون وجود نداره. طبیعتا این مساله ای نیست که شما با تست معمولی بتونین پیداش کنین. ولی اگر خروجی آپ امپ رو به اسکوپ متصل کنین ملاحظه میکنین عدد دیلی اتومات معادل اختلاف زمانی بر حسب میکروثانیه هست که بعد از لحظه قطع پالس تا شروع موج میرا روی اسکوپ هم دیده میشه و براحتی قابل اندازه گیری هست.
در مورد پیغام خصوصی هم هیچ مشکلی نیست. وقتی در انجمن میتونین پست بفرستین یعنی پیغام خصوصی هم میتونین بفرستین. این مسائل در انجمن بصورت خودکار انجام میشه.
خیلی ممنون از شما. @};-

پنج شنبه 13 آبان1395 - 4:33pm
مدیر کل
مدیر کل

voov نوشته است:
سلام تنها مشکلی من دارم زدن سفال هست با تغییر تنظیمات قدرت دستگاه کم میشه به نظر من عملکرد 12 رگلاتور توی این زمینه بهتر هست دستگاه من با 356 بهتر عمل میکنه یعنی قدرت دستگاه زیاد کم نمیشه نسبت 357 که باید قدرت دستگاه زیاد کم تا سفال نزنه.

خسته نباشین.
آیسی LF356 فاقد مشخصات اولیه جهت اجرای بخش تقویت کننده در یک فلزیاب پالسی هست که قراره حداکثر حساسیت توام با اطلاعات مناسب برای محاسبه تفکیک رو داشته باشه. حالا چه این مدار باشه چه هر پالسی دیگه فرق نمیکنه! لذا با 356 نه تنها تفکیک ندارین بلکه سنس هر چیزی هم ضعیف تر میشه. طبیعتا وقتی سنس فلز ضعیف بشه سنس سفال هم ضعیف میشه! توضیح اینکه سفال چرا سنس میشه در راهنمای جدید به وضوح بیان کردم. اگر شما به ایده اصلی اینکه چرا اصلا فلز توسط فلزیاب سنس میشه برسین و اون رو درک کنین دیگه دنبال این کلیشه های تکراری در مورد سفال نمیرین و برخی خطاها رو میپذیرین. این چیزی هست که در همه فلزیاب ها وجود داره و فقط با تغییر برخی پارامترها که همگی اونها در این مدار تحت کنترل شماست میتونین نتیجه رو طبق دلخواه خودتون بهتر کنین. باید توجه داشته باشین که رسیدن به نتیجه دلخواه با استفاده از تغییر تنظیمات تا حدی به لوپ مورد استفاده هم بستگی داره.
اینکه 12 رگولاتور یا هر مدار دیگری مثلا به سفال کمتر حساسه ولی به فلز همون واکنش عادی رو نشون میده قطعا اگر برداشت اشتباهی نباشه صرفا یک ادعاست! تکنیک سنس همه پالسی ها مشابه هم هست. تنظیماتی هم که ما در اینجا داریم اصلا قابل مقایسه با یک مدار انالوگ قدیمی نیست. پس شما در شرایط یکسان از نظر برد برابر و همینطور استفاده از لوپ یکسان تفاوت خاصی از نظر حساسیت به سفال نمیتونین ملاحظه کنین. بهرحال ما همگی در خصوص مشکل سنس سفال سالهاست که تجربیاتی داریم و اینکه شما بفرمایین فلان مدار حساسیتش به سفال کمتره بدون اینکه بتونین با یک آزمایش کاملا علمی ثابتش بکنین ؛ چیزی رو عوض نمیکنه.

پنج شنبه 13 آبان1395 - 4:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
Honarmand7 نوشته است:
منظورتون همین هستش؟

خواهش میکنم.
شما یک کانکتور مادگی روی جعبه میذارین و بعد هر لوپی کانکتور نری و کابل خودش رو داره. این چیزی هست که در لوپ فلزیاب های معتبر هم وجود داره.
درسته که کانکتور پلاستیکیه ولی گذاشتنش نزدیک لوپ چندان جالب نیست. چون خود پینها و لحیم کاریهای داخلش هم میتونه روی لوپ تاثیر بذاره. حالا اگر لوپ شما خیلی کوچک نباشه و محل کانکتور پلاستیکی هم نزدیک خود سیم پیچ نباشه و به سمت مرکز لوپ باشه بنظرم چندان مشکلی ایجاد نمیکنه.

درود بر شما
بازم تشکر و قدردانی ک پاسخگوی من بودین بی منت
ممنون شما هستم
پس طبق اصول حرفه ای و معتبر و گفته طلایی شما برای هر لوپ یه کابل میزارم
مهندس جان این کانکتور پلاستیکی خودش سیم دار هست
اندازه سه سانتی متر تا پنج سانت کافیه و مشکلی پیش نمیاره؟؟
اگه زیاد کوتاه بگیرم میترسم کانتکور بی فاید بشه...

بیهوده نشین
وقت طلاست

پنج شنبه 13 آبان1395 - 6:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس شما ک بی منت این کارا در حقمون کردین چطور جبران کنیم
پاسخگویی و حل مشکلات
ساخت خود مدار
خدا انشاالله حقتو بده ک حقخوری نکردی
خیلی مشتی هستی

بیهوده نشین
وقت طلاست

پنج شنبه 13 آبان1395 - 6:30pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
عرض کردم کلا سیمها رو تا حدی که نیاز هست در نظر بگیرین! تجربه نشون داده شلوغ کاری در سیمکشی و استفاده از هر میزان سیم اضافی در بخشهای مختلف دستگاههای فلزیاب میتونه مشکلساز بشه. لذا اگر 5 سانت لازمه در همون حد بذارین. حالا یکی دو سانت کمتر یا بیشتر دیگه زیاد تاثیری نداره.
ممنون از شما. لطف دارین. @};-

پنج شنبه 13 آبان1395 - 7:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2022 , 2023 , 2024 , 2025 , 2026 , 2027 , 2028 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , mnbvcxzaqwsx و 58 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure