انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 11:11pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2021 , 2022 , 2023 , 2024 , 2025 , 2026 , 2027 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز ابتدا این رو عرض کنم هدف من ارائه یک طرح عمومی با قابلیت ساخت و جوابگیری حداکثری برای کاوش بوده! هدف بنده اصلا این نبوده که مسیری رو باز کنم تا همه نظر فنی بدن! چون اولا با توجه به تجربه و تخصص شخصی خودم در این زمینه خاص نیازی احساس نکردم در ثانی این مباحث بدرد یک کاوشگر نمیخوره بلکه بدرد فروشنده ها میخوره!
اینکه میفرمایین هنوز مدار رو نساختین و الان قصد نظر دادن دارین به نوعی جسورانه و حتی توهین آمیزه! دوست عزیز ظاهرا شما من رو درست نمیشناسین و کارهای من رو ندیدین. ولی شخصا با توجه به آشنایی 25 ساله خودم با مدارات فلزیاب و تجربه ساخت بسیاری از مدارات یا حداقل دیدن عملکرد اونها به شما عرض میکنم بین مدارات موجود قابل ساخت محاله طرحی رو پیدا کنین که معدل عملکردش بهتر از این باشه!!! شاید این برای شما ادعای بزرگی بنظر بیاد ولی میتونین خودتون بسازین و مقایسه کنین. هر مدار دیگری هم وجود داشته باشه که تصور میکنین بهتره میتونین بسادگی در انجمن مطرح کنین. هر چند که بهترینهاش توی این چند سال در انجمن مطرح شده و دوستان اکثرا ساختن و مقایسه کردن.
سادگی مدار دلیل بر ناکارامدی یا اشکال نیست. تک تک مدارات تا قبل از این پیچیده تر بودن ولی کارایی هیچکدوم قابل مقایسه با این طرح نبوده. این مهمه که ایده چی باشه و طراح دقیقا میخواد چکار کنه. مطمئن باشین شاید حتی یک مقاومت و خازن هم در مدار پیدا نمیکنین که بخواین مقدارش رو عوض کنین و انتظار نتیجه ای بهتر بصورت محسوس داشته باشین! علتش هم وسواس عجیب من در همه کارهام هست که حتی قبلا در بهینه سازی مدارات دیگران هم این رو نشون دادم. پس طبیعیه که در طرح خودم حتی دقت بیشتری هم بخرج میدم! لذا چه در بخش ماسفت و درایو ماسفت و چه در بخش گیرنده و تقویت هیچ تغییری نمیتونین انجام بدین که نتیجه بصورت محسوس بهتر بشه. بخصوص که بسیاری از قابلیتهای دستگاه کاملا دیجیتال هست! انتگرالگیر و حساسیت بالا بعلاوه چند فیلتر نویز و تنظیمات مختلفی که عملا بیشتر بخش مدار رو کنترل میکنه بهمراه کل بخش تفکیک صرفا توسط برنامه دیجیتال کنترل میشه و فقط به حداقلهایی از درستی عملکرد بخش مداری نیاز داره. دلیل سادگی مدار هم همین ایده اولیه و نرم افزار محور بودن بوده نه سخت افزار محور بودن!

سه شنبه 11 آبان1395 - 9:15pm
مدیر کل
مدیر کل

kdj نوشته است:
ممنون حمیدخان @};-
کابل که آر جی 58 هستش فقط مغزیش استخوانی نیست افشانه.
وقتی اتصال شیلد رو قطع میکنم دیلی میاد روی 18 و اعداد هم تو رنج مناسب قرار میگیرن!اتصال شیلد رو هم تغییر میدم (کوتاه یا بلند یا جابجا) فرقی نمیکنه و مشکل برطرف نمیشه!
راجع به سیم اتصال شیلد به کابل توضیح میدید؟(ضخامت و جنس و اندازه)
ممنون @};-

خب پس مشخص میشه اتصال شیلد مشکلساز شده. بنده در نمونه های مشابه ندیدم اتصال شیلد تا این حد اثر مخرب داشته باشه! برای اتصال از سیم نازک استفاده کنین. سیم نازک کابل آیفون میتونه مناسب باشه. اعداد بالایی که دارین نشون میده حالت خازنی افزایش زیادی داشته. این خازن میتونه بین شیلد و سیمپیچ باشه و حتی دو لایه بودن ورق گرافیتی باعثش شده باشه. فاصله ای هم بین سیم پیچ تا صفحه گرافیتی باشه بهتره.

چهارشنبه 11 آبان1395 - 1:03am

سلام مهندس حمید. من بعد از درست کردن مدار با این مشکل برخوردم لطف کنید راهنمایی بفرماییید.
بعد از سنس فلز تو بیشتر اوقات power off و low battery رو نمایش میده که در صورتی که باطری تازه هست و فول شارژه. اما بعد از این دوباره باطری رو با یکی از دوستان که این مدار رو داره عوض کردم ولی با باطری اون هم همین مشکل رو دارم. متوجه شدم مشکل از مدار هست اما نمدونم از کجا.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 12 آبان1395 - 6:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید بزرگوار
مهندس جان من برای اتصال یکی از لوپ هام از سیم میکروفون مرغوب که دو مغزی افشان و شلید سیمی داره استفاده کردم برای اینکه طبق فرمایشتون در فایل راهنما فرمودید برای اتصال شیلد لوپ ، اون رو باید به سیم شلید سیم رابط و شیلد سیم رابط رو هم به نقطه شیلد مدار وصل بشه،من هم دقیقنا این کار رو کردم و این لوپ ام نصبت به لوپ های که از سیم رابط آنتن کرمان استفاده کردم ثبات بهتری داره علتش هم قطعا شیلد شدن لوپ باید باشه درسته مهندس؟؟
دیلی لوپی که از سیم میکروفون استفاده کردم هم 18 هستش،اما چند تایپیک گذشته رو که خوندم دیدم فرمودید سیم میکروفن رو توصیه نمیکنید و جواب خوبی نمیده،مهندس اگر درست متوجه شدام و درست هم تونسته باشم توضیح بدم :ymblushing: ،ی سوال برام پیش اومده و اون اینکه در صورت استفاده از سیم رابط آنتن یا آرجی 58 یا 59،و وقتی بخواهیم لوپ رو شیلد کنیم،سیم شیلد لوپ رو به کدوم سیم،سیم آنتن یا آرجی58یا 59 باید وصل کنیم(به مغزی سیم رابط یا شلید سیم رابط)؟؟؟
ممنون میشم لطف بفرمایید راهنمایی کنید ^:)^ راستش میخواستم لوپ های دیگم رو هم شیلد کنم اما چون سیم رابط آنتن کرمان دارن و از این سیم میکروفن نتونستم گیربیارم بیخیال شدم و تصورم این بود که اگر بخواهیم لوپ رو شیلد کنیم باید حتما مجزا از نقطه 1 و 2 مدار و حتما به نقطه شیلد مدار یاید وصل بشه ....
باتشکر از تمام زحمات و صبوریتون مهندس :x @};-

چهارشنبه 12 آبان1395 - 7:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود
ب قول شمالی آ پلنگ مردی دا....( حمید ) :x
مهندس جان کانکتور ضدآب پلاستیکی و نظامی گرفتم.دوربینم خرابه نشد عکس بندازم بخاطر همین عکس خودت سایت گذاتشتم
سه تا ضدآب گرفتم چهار پین.دوپین نداشت
مهندس سوالام اینه...
اولین اینکه فیش رو مدار میتونم از اون کانکتور فلزی نظامی استفاده کنم یا همون پلاستیکی کار بزارم؟؟
دوستانی دیدم ک همین فیش گذاشتن و جواب گرفتن.حالا من هرودو دارم
سوال دومم اینه ک اگه فیش پلاستیکی استفاده کنم برای روی مدار، بدلیل سیم دار بودن خود فیش ک نزدیک 20 سانت هست از چند سانت استفاده کنم بعد ب مدار وصل کنم؟؟
این یه طرف قضیه.حالا اگه از فیش پلاستیکی استفاده کنم باید کابل رابط هم ب سیم فیش وصل کنم و نمیشه مستقیم ب خود فیش متصل بشه.
سوال سومم اینه ک در قسمتی ک کابل ب فیش وصل میشه از چندسانت سیم خود فیش استفاده کنم؟؟
در ضمن برای برای وصل کردن کابل ب سیم فیش از لحیم استفاده کنم یا بهم بپیچمش؟؟
اگه جواببتو هم استفاده از اون فیش نظامی روی مدار باشه برای اتصال کابل ب لوپ همین سوالات پابرجاست...
ممنونم از صبر شکیباییت...
فدای پلنگه مردی...چشه قربن :D :D

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

بیهوده نشین
وقت طلاست

چهارشنبه 12 آبان1395 - 4:39pm
مدیر کل
مدیر کل

حافظ نوشته است:
سلام مهندس حمید. من بعد از درست کردن مدار با این مشکل برخوردم لطف کنید راهنمایی بفرماییید.
بعد از سنس فلز تو بیشتر اوقات power off و low battery رو نمایش میده که در صورتی که باطری تازه هست و فول شارژه. اما بعد از این دوباره باطری رو با یکی از دوستان که این مدار رو داره عوض کردم ولی با باطری اون هم همین مشکل رو دارم. متوجه شدم مشکل از مدار هست اما نمدونم از کجا.

به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
با توجه به اینکه مدار با ولتاژ 4.1 ولت کار نمیکنه و قطعا ال سی دی خاموش خواهد شد ؛ میشه نتیجه گرفت قسمت مربوط به نمایش ولتاژ باطری اشکالی داره. مقاومت 19 و 20 و جامپر زیر میکرو و اتصالات منتهی به اینها رو بطور دقیق بررسی کنین. در ضمن ال سی دی شما هم بنظر میاد مشکل داره و بهتره تعویض بشه.

چهارشنبه 12 آبان1395 - 7:55pm
مدیر کل
مدیر کل

Ali1359 نوشته است:
سلام مهندس حمید بزرگوار
مهندس جان من برای اتصال یکی از لوپ هام از سیم میکروفون مرغوب که دو مغزی افشان و شلید سیمی داره استفاده کردم برای اینکه طبق فرمایشتون در فایل راهنما فرمودید برای اتصال شیلد لوپ ، اون رو باید به سیم شلید سیم رابط و شیلد سیم رابط رو هم به نقطه شیلد مدار وصل بشه،من هم دقیقنا این کار رو کردم و این لوپ ام نصبت به لوپ های که از سیم رابط آنتن کرمان استفاده کردم ثبات بهتری داره علتش هم قطعا شیلد شدن لوپ باید باشه درسته مهندس؟؟
دیلی لوپی که از سیم میکروفون استفاده کردم هم 18 هستش،اما چند تایپیک گذشته رو که خوندم دیدم فرمودید سیم میکروفن رو توصیه نمیکنید و جواب خوبی نمیده،مهندس اگر درست متوجه شدام و درست هم تونسته باشم توضیح بدم :ymblushing: ،ی سوال برام پیش اومده و اون اینکه در صورت استفاده از سیم رابط آنتن یا آرجی 58 یا 59،و وقتی بخواهیم لوپ رو شیلد کنیم،سیم شیلد لوپ رو به کدوم سیم،سیم آنتن یا آرجی58یا 59 باید وصل کنیم(به مغزی سیم رابط یا شلید سیم رابط)؟؟؟
ممنون میشم لطف بفرمایید راهنمایی کنید ^:)^ راستش میخواستم لوپ های دیگم رو هم شیلد کنم اما چون سیم رابط آنتن کرمان دارن و از این سیم میکروفن نتونستم گیربیارم بیخیال شدم و تصورم این بود که اگر بخواهیم لوپ رو شیلد کنیم باید حتما مجزا از نقطه 1 و 2 مدار و حتما به نقطه شیلد مدار یاید وصل بشه ....
باتشکر از تمام زحمات و صبوریتون مهندس :x @};-

ممنون.
تا اینجا هیچ کابل میکروفنی نبوده که مورد تایید باشه! اصولا بنظر من کابل میکروفن برای اتصال لوپ فلزیاب پالسی مناسب نیست. لذا حداقل اشکالی که پیش میاد معمولا خراب شدن اعداد 3 گانه و وضعیت تفکیک هست. مساله ثبات هم الزاما به کابل و شیلد ربطی نداره! تغییر شکل موج و اعداد 3 گانه میتونه به کاهش حساسیت منجر بشه که خودش به ظاهر ثبات بهتری نشون میده ولی در این شرایط اندکی ثبات بیشتر از نظر من فایده ای نداره! مساله شیلد هم داخل منزل خیلی بیشتر خودشو نشون میده چون نویز زیاد هست ولی در محیط طبیعت که نویز بمراتب کمتره ؛ شیلد از نظر مواجهه با نویز دیگه چندان مهم نیست.
کابل RG58 بدون فویل در مجموع تا اینجا بین کابلهای رایج بازار جواب بهتری داشته. در صورت استفاده از هر نوع کابل کواکسیال ؛ مغزی کابل به سیمی که از داخل لوپ میاد متصل میشه و از طرف دیگه به نقطه لوپ2 اتصال پیدا میکنه. شیلد کابل هم همزمان به سیمی که از بیرون لوپ میاد و پوشش شیلد خود لوپ وصل میشه و از طرف دیگه به نقطه لوپ1 اتصال پیدا میکنه. در واقع در صورت استفاده از هر نوع کابل کواکسیالی دیگه از نقطه شیلد روی فیبر استفاده نمیشه. اینها رو در راهنما قید کردم!

چهارشنبه 12 آبان1395 - 8:05pm
مدیر کل
مدیر کل

Honarmand7 نوشته است:
درود
ب قول شمالی آ پلنگ مردی دا....( حمید ) :x
مهندس جان کانکتور ضدآب پلاستیکی و نظامی گرفتم.دوربینم خرابه نشد عکس بندازم بخاطر همین عکس خودت سایت گذاتشتم
سه تا ضدآب گرفتم چهار پین.دوپین نداشت
مهندس سوالام اینه...
اولین اینکه فیش رو مدار میتونم از اون کانکتور فلزی نظامی استفاده کنم یا همون پلاستیکی کار بزارم؟؟
دوستانی دیدم ک همین فیش گذاشتن و جواب گرفتن.حالا من هرودو دارم
سوال دومم اینه ک اگه فیش پلاستیکی استفاده کنم برای روی مدار، بدلیل سیم دار بودن خود فیش ک نزدیک 20 سانت هست از چند سانت استفاده کنم بعد ب مدار وصل کنم؟؟
این یه طرف قضیه.حالا اگه از فیش پلاستیکی استفاده کنم باید کابل رابط هم ب سیم فیش وصل کنم و نمیشه مستقیم ب خود فیش متصل بشه.
سوال سومم اینه ک در قسمتی ک کابل ب فیش وصل میشه از چندسانت سیم خود فیش استفاده کنم؟؟
در ضمن برای برای وصل کردن کابل ب سیم فیش از لحیم استفاده کنم یا بهم بپیچمش؟؟
اگه جواببتو هم استفاده از اون فیش نظامی روی مدار باشه برای اتصال کابل ب لوپ همین سوالات پابرجاست...
ممنونم از صبر شکیباییت...
فدای پلنگه مردی...چشه قربن :D :D

خواهش میکنم.
کانکتور فلزی کلا مورد تایید نیست. طبیعتا کانکتور رو فقط روی جعبه و نزدیک مدار نصب میکنین وگرنه استفاده از هیچ کانکتوری نزدیک لوپ جواب خوبی نمیده و توصیه نمیشه. برای روی جعبه هم فقط کانکتور پلاستیکی استفاده کنین. پینهاش چندان اهمیتی نداره.
طبیعتا سیم یا کابلی که از کانکتور به مدار متصل میشه هر چه کوتاهتر باشه بهتره. میتونین فاصله رو اندازه بگیرین تا مقدار اضافی سیم استفاده نشه. اگر خود کانکتور کابل اتصال مناسب داره دیگه نیاز نیست کابل دیگری به سرش متصل بشه! کابل خودش رو مستقیما به فیبر وصل میکنین. از نظر طول کابل یا سیم هم عرض کردم هر چه کوتاهتر بهتر.
حتما تمامی اتصالات سیمهای لوپ به کابل و کابل به کانکتور باید بخوبی لحیم کاری بشه. حتی اگر شاخه های افشان کابل کاملا لحیم نخوره و همگی اتصال محکم نداشته باشه مشکل ایجاد میکنه و هنگام حرکات کابل بی ثباتی ایجاد میشه.

چهارشنبه 12 آبان1395 - 8:15pm
آواتار کاربر

سلام تنها مشکلی من دارم زدن سفال هست با تغییر تنظیمات قدرت دستگاه کم میشه به نظر من عملکرد 12 رگلاتور توی این زمینه بهتر هست دستگاه من با 356 بهتر عمل میکنه یعنی قدرت دستگاه زیاد کم نمیشه نسبت 357 که باید قدرت دستگاه زیاد کم تا سفال نزنه.

پنج شنبه 12 آبان1395 - 12:20am

سلام کسی هست این دستگاه رو با کیفیت خوب بسازه تشکر

پنج شنبه 12 آبان1395 - 12:22am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2021 , 2022 , 2023 , 2024 , 2025 , 2026 , 2027 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mksss , mohsen@sat , Saeidpor2 و 159 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure