انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 12:40pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2020 , 2021 , 2022 , 2023 , 2024 , 2025 , 2026 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان روز بخیر.
می خواستم برای نقطه زن فلزجو 6 تا باطری لیتیوم آیونیک بخرم لطفا اگه میشه مشخصات دقیق باطری رو بگید تا سفارش بدم بیاد. جمع 6 تا باطری باید چند ولت باشه و چند میلی آمپر؟؟؟؟؟
ممنونم.

دوشنبه 10 آبان1395 - 2:42pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

پندار نوشته است:
سلام دوستان روز بخیر.
می خواستم برای نقطه زن فلزجو 6 تا باطری لیتیوم آیونیک بخرم لطفا اگه میشه مشخصات دقیق باطری رو بگید تا سفارش بدم بیاد. جمع 6 تا باطری باید چند ولت باشه و چند میلی آمپر؟؟؟؟؟
ممنونم.

سلام دوستان
پندار عزیز تا جایی که یادمه توصیه مهندس حمید به استفاده از 5 سل باتری لیتیوم هستش.
ولتاژ اسمی باطریها هم 3.7 ولته که در حالت فول شارژ تا 21 ولت هم میرسه.
در خصوص آمپر هم که متداول 2200 میلی آمپر خوبه .
حالا اگه آمپر باتریها بالا باشه زمان زیادی میشه با مدار کار کرد.
فقط دقت کنین که استفاده از شارژهای مخصوص باتری لیتیوم خیلی ضروریه.
یاحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 10 آبان1395 - 3:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

bina نوشته است:
پندار نوشته است:
سلام دوستان روز بخیر.
ممنونم.

سلام دوستان
پندار عزیز تا جایی که یادمه توصیه مهندس حمید به استفاده از 5 سل باتری لیتیوم هستش.
ولتاژ اسمی باطریها هم 3.7 ولته که در حالت فول شارژ تا 21 ولت هم میرسه.
در خصوص آمپر هم که متداول 2200 میلی آمپر خوبه .
حالا اگه آمپر باتریها بالا باشه زمان زیادی میشه با مدار کار کرد.
فقط دقت کنین که استفاده از شارژهای مخصوص باتری لیتیوم خیلی ضروریه.
یاحق @};-

سپاسگزارم دوست عزیز بابت راهنمایی خوبتون. موفق باشید.

دوشنبه 10 آبان1395 - 3:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان چندوقتیه که میخوام مبحثی روبرای شماتیک فلزیاب FelezJoo PIبازکنم چراکه تاحالابیش از2000صفحه درخصوص تغییرات نرم افزاری این فلزیاب ونتایجش بحث شده ولی حتی یک صفحه درخصوص شماتیک ونقاط قوت ویاضعفش بمنظور بهینه کردنش صحبتی عنوان نشده
واقعیتش برای اینکارمرددم به دودلیل:
اول اینکه طراحیش توسط یک شخص انجام شده وانتشاروبحث درموردشماتیک مداری ازنظروجدانی به موافقتش نیازداره
دوم اینکه ترسم ازاینه که این مبحث هم مثل خیلی ازمباحث دیگه به بیراحه بکشه وبجای تبادل فکری دوستان اهل فن جولانگاه یک عده فرصت طلب بشه
درخصوص این موضوع دوستان نظرشون رواعلام کنن اماهمونطورکه گفتم پیش شرط بازشدن این مبحث وارائه شماتیکش به موافقت صریح اقاحمیدبرای انتشارشماتیک مدارش داره

دوشنبه 10 آبان1395 - 10:19pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از توجه شما.
اول این رو عرض کنم ما در این بیش از دو هزار صفحه به ندرت صحبتی از تغییرات نرم افزاری داشتیم! بیشتر مشکل ما مسائل پیش پا افتاده مونتاژ و لحیم کاری و پروگرام و این چیزها بوده که علیرغم توضیحات مفصل در راهنما باز هم بسیاری از دوستان در این زمینه مشکلاتی داشتن. این خودش نشون میده مساله ما بیش از اینکه بحث بهبود خود طرح باشه ؛ کمک به دوستان جهت ساخت و استفاده از این طرح بوده.
در مورد بحث عمومی در خصوص تغییرات مداری بنده موافق نیستم و به صراحت هم اعلام میکنم! هر موردی هست شما باید اول با بنده بعنوان طراح در میان بذارین. این رو صریحا در انتهای راهنما ذکر کردم ولی تا این لحظه شما با من تماسی نداشتین! اظهار نظر عمومی در مورد این مدار و در شرایط فعلی جز مخدوش کردن افکار و سوء استفاده بسیاری از افراد معلوم الحال هیچ سودی نداره. جا داره دوباره متذکر بشم هدف من از نظر سخت افزاری طراحی ساده ترین شکل ممکن از مدار با کارایی حداکثری و با استفاده از قطعات رایج بازار ایران بوده. اگر شما میتونین چنین مداری طراحی کنین بهتره آستین بالا بزنین و مدار خودتون رو ارائه بدین. بنظر من معنی نداره دوستان صاحبنظر تا این حد این طرف و اون طرف در خصوص مدار فلزجو اظهار نظر کنن! چیزی بلد هستن و اگر واقعا در این حد هستن ؛ طراحی یک مدار جدید و منتشر کردنش بهترین کار ممکن هست و هم بخودشون و هم به دیگران کمک زیادی میکنه.

دوشنبه 10 آبان1395 - 11:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون از توجه شما.
اول این رو عرض کنم ما در این بیش از دو هزار صفحه به ندرت صحبتی از تغییرات نرم افزاری داشتیم! بیشتر مشکل ما مسائل پیش پا افتاده مونتاژ و لحیم کاری و پروگرام و این چیزها بوده که علیرغم توضیحات مفصل در راهنما باز هم بسیاری از دوستان در این زمینه مشکلاتی داشتن. این خودش نشون میده مساله ما بیش از اینکه بحث بهبود خود طرح باشه ؛ کمک به دوستان جهت ساخت و استفاده از این طرح بوده.
در مورد بحث عمومی در خصوص تغییرات مداری بنده موافق نیستم و به صراحت هم اعلام میکنم! هر موردی هست شما باید اول با بنده بعنوان طراح در میان بذارین. این رو صریحا در انتهای راهنما ذکر کردم ولی تا این لحظه شما با من تماسی نداشتین! اظهار نظر عمومی در مورد این مدار و در شرایط فعلی جز مخدوش کردن افکار و سوء استفاده بسیاری از افراد معلوم الحال هیچ سودی نداره. جا داره دوباره متذکر بشم هدف من از نظر سخت افزاری طراحی ساده ترین شکل ممکن از مدار با کارایی حداکثری و با استفاده از قطعات رایج بازار ایران بوده. اگر شما میتونین چنین مداری طراحی کنین بهتره آستین بالا بزنین و مدار خودتون رو ارائه بدین. بنظر من معنی نداره دوستان صاحبنظر تا این حد این طرف و اون طرف در خصوص مدار فلزجو اظهار نظر کنن! چیزی بلد هستن و اگر واقعا در این حد هستن ؛ طراحی یک مدار جدید و منتشر کردنش بهترین کار ممکن هست و هم بخودشون و هم به دیگران کمک زیادی میکنه.
:ymapplause: :ymapplau با عرض سلام و درود خدمت شما دوستان گل انجمن پر بار و مفید فلز جو الل خصوص دانشمند حمید نابغه و قهرمان کاملا فرمایش شما متین منطقی قابل قبول و اتمام حجت است و موافق موافقم دوستان عزیز تمنا دارم به طراحی بهترین فلزیاب تمام دیجیتال جهان احترام بگذارید و بهش افتخار کنید و هیچ شک و شبه ای در طراحی سخت افزار و نرم افزار بسیار دقیق پیچیده و پیش رفته اش نداشته باشید و خواهشن خودمونی بگم لاف نزنید اگه راست میگی یه طرح ساده تر طراحی کن و اینجا بذار بعد برو سراغ لاف زدن

سه شنبه 10 آبان1395 - 1:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان و خسته نباشید @};-
حمیدخان ضمن تشکر از شما یه مسئله ای پیش اومده لطفا راهنمایی بفرمایید.
یه لوپ تخت 50 با 17 دور سیم لاکی 0/70 و ظرفیت 400 و اهم 1/2 و دیلی 19 ساختم.
دو عدد مقوای دایروی رو با اسپری گرافیت اندود کردم و به دو طرف سیم پیچ چسبوندم.
اتصال شیلدها و سیم بیرونی سیم پیچ رو به شیلد کابل و سیم داخلی سیم پیچ رو به مغزی کابل وصل کردم.کابل هم شیلد و مغزی افشان بدون فویل هستش.
وقتی لوپ رو به مدار وصل کردم دیلی 16 شد و اعداد هم800 850 810!!!
میفرمایید مشکل از کجاست؟
ممنون @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

سه شنبه 11 آبان1395 - 5:08pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. شما هم خسته نباشین.
اعداد نشون میدن که لوپ کلا اشکال پیدا کرده! حالا اگر از اتصالی سیمهای داخلی لوپ نباشه پس قاعدتا از نحوه شیلد هست. سعی کنین بدون گرافیت هم امتحان کنین. اگر بدون گرافیت مشکلی نداشت مدل اتصال سیم شیلد به گرافیت رو تغییر بدین.
البته کابلی که استفاده کردین بنظر مناسب نمیاد! سعی کنین حتما از کابل کواکسیال آنتن یا RG59 یا RG58 بدون فویل استفاده کنین. کابلهای متفرقه نظیر کابل میکروفن برای کار ما مناسب نیستن.

سه شنبه 11 آبان1395 - 5:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون حمیدخان @};-
کابل که آر جی 58 هستش فقط مغزیش استخوانی نیست افشانه.
وقتی اتصال شیلد رو قطع میکنم دیلی میاد روی 18 و اعداد هم تو رنج مناسب قرار میگیرن!اتصال شیلد رو هم تغییر میدم (کوتاه یا بلند یا جابجا) فرقی نمیکنه و مشکل برطرف نمیشه!
راجع به سیم اتصال شیلد به کابل توضیح میدید؟(ضخامت و جنس و اندازه)
ممنون @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

آخرین بار توسط kdj در سه شنبه 11 آبان1395 - 7:16pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 11 آبان1395 - 7:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
ممنون از توجه شما.

خوب ظاهرانه تنهاشماتمایلی ندارین بلکه کاملامخالف هستین
اگه مدنظرم فقط انتقال ایده های شخصیم برای تغییرات سخت افزاری بودکه مطمئناتاحالاتماس گرفته بودم اماهمیشه اعتقادم تبادل نظربین دوستانه نه مداراماده که فقط قرارباشه توسط چندنفرساخته بشه
بنظرم بااینکاری که الان داره انجام میشه فقط باتجربه درساخت واعلام نتیجه دوستان به بهترشدن نتایج نزدیک میشیم نه با بحث علمی ومطالعه درمدارات مختلف وتلفیق بین انهاخوب من به شخصه باروش دوم بیشترموافقم یعنی نگاه علمی مقدم برتجربه
مطمئنابسیاری ازدوستان بادیدن شماتیک ساده مداری که درعین حال بسیارقابل تامله بامن هم نظرخواهندشدوبازهم به این امرصحه میزارن که میشه باکمی تغییرات درسخت افزارمداربه نتا یج بهتری رسید
تاحالامن این مدارونساخته ام امااگه فرصت کنم حتما اون ایده هاموپیاده میکنم
ضمنابااین جواب صریحی که دادین عنوان این موضوع هم درانجمن منتفی میشه ومن هم مثل بسیاری ازدوستان مباحث رودنبال میکنم

سه شنبه 11 آبان1395 - 7:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2020 , 2021 , 2022 , 2023 , 2024 , 2025 , 2026 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 و 156 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure