انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 10:49am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2012 , 2013 , 2014 , 2015 , 2016 , 2017 , 2018 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز ما اصلا به این چیزها نیاز نداریم! کار خودتون رو بیهوده مشکل نکنین. باطری 18 ولت 2 امپر چیزی هست که جواب میده. اگر هم نوع لیتیوم خواستین بگیرین باید 5 سلول سری شده 2 امپر باشه. سایر فاکتورهایی که فرمودین اهمیت نداره. توضیحاتشو در راهنما عرض کردم.

جمعه 30 مهر1395 - 2:03pm

سلام
مهندس حمید عزیز اگر تعداد خازن 1000میکرو فاراد رو یکی 1000و دوم 470 میکرو فاراد قرار دهیم در عملکرد مدار آیا مشکل ایجاد می کند
همچنین تعداد خازن 4700 رو یک عدد در نظربگیریم چه اتفاقی برای مدار ایجاد می شود

جمعه 30 مهر1395 - 5:41pm

سلام خدمت استاد حمید گرامی .
یه بحثی تو یکی از گروه های تلگرامی شد مبنی بر اینکه فلز جو نسبت به املاح حساسه ودر مناطق کوهستانی خوب جواب نمیده . از انجایی که شما تنها کسی هستید که نظرتون حرف اخرو تو این زمینه می زنه لطف کنید توضیح دهید و راهکار های جلوگیری از حساسیت به زمین و املاح رو بیان بفرمایید . البته جزوه شما واضحه . ممنون از زحماتتون :x

جمعه 30 مهر1395 - 9:18pm

استاد یه سوال دیگه تو پیچیدن لوپ عنکبوتی اگر از پلکسی استفاده بشه برای افزایش ظرفین خازنی مشکلی هست؟؟.
بعد هم لوپ تخت چند درصد بهتر از خازنی هست .

جمعه 30 مهر1395 - 9:39pm
مدیر کل
مدیر کل

djfaramooshi نوشته است:
سلام
مهندس حمید عزیز اگر تعداد خازن 1000میکرو فاراد رو یکی 1000و دوم 470 میکرو فاراد قرار دهیم در عملکرد مدار آیا مشکل ایجاد می کند
همچنین تعداد خازن 4700 رو یک عدد در نظربگیریم چه اتفاقی برای مدار ایجاد می شود

تفاوت محسوسی ایجاد نمیشه. ولی بهتره از همون خازنها استفاده کنین. دلیلی برای تغییر دادنش نیست.

جمعه 30 مهر1395 - 11:06pm
مدیر کل
مدیر کل

hadilg نوشته است:
سلام خدمت استاد حمید گرامی .
یه بحثی تو یکی از گروه های تلگرامی شد مبنی بر اینکه فلز جو نسبت به املاح حساسه ودر مناطق کوهستانی خوب جواب نمیده . از انجایی که شما تنها کسی هستید که نظرتون حرف اخرو تو این زمینه می زنه لطف کنید توضیح دهید و راهکار های جلوگیری از حساسیت به زمین و املاح رو بیان بفرمایید . البته جزوه شما واضحه . ممنون از زحماتتون :x

خواهش میکنم.
بله توی گروههای تلگرامی بحثهای زیادی مطرح میشه که خیلیاش درست نیست! بعضی افراد هم عمدا در این محیطها مسائلی رو مطرح میکنن که تبلیغ منفی علیه طرح فلزجو ایجاد کنن و به اغراض شخصی خودشون برسن. وگرنه هر بحثی هست میتونن همینجا مطرح کنن و ما هم جواب میدیم! علت اینکه این کار رو نمیکنن همینه که خودشون میدونن با جواب فنی روبرو میشن و مقاصدشون مشخص میشه!
در این خصوص بارها توضیح دادم. هیچ فاکتوری که در فلزیاب پالسی وجود داشته باشه نیست که در طرح فلزجو تنظیمش در اختیار اپراتور نباشه. هر کسی بلحاظ فنی در این مورد ادعایی داره و یا در سایر مدارات پالسی که دیدیم نکته فنی در این زمینه دیده میتونه مطرح کنه تا در موردش بحث کنیم. تمام فلزیاب های دارای سنس غیر حرکتی به زمین حساسیت زیادی دارن و میزان حساسیت به تنظیمات و لوپ هم بستگی داره. در سیستمهای دارای سنس حرکتی هم صرفا نوع اعلام سنس هست که سبب میشه به ظاهر فلزیاب به زمین حساس نباشه! توضیح این مساله رو بارها عرض کردم. اون نوع سیستمها در عین اینکه بیشتر برای خورده ریز یابی مناسب هستن ؛ دارای برد کمتری هم هستن.
در ضمن فکر میکنم بخش قابل ملاحظه ای از راهنما رو به همین موضوع اختصاص دادم! عوض اینکه وقتتون رو در این محیطهای بی ثمر بگذرونین ؛ ابتدا ساعاتی وقت بذارین و توضیحات راهنمای جدید رو با دقت مطالعه کنین. اگر نظر من براتون مهمه ؛ مطلب همین بود که عرض کردم.

جمعه 30 مهر1395 - 11:14pm
مدیر کل
مدیر کل

hadilg نوشته است:
استاد یه سوال دیگه تو پیچیدن لوپ عنکبوتی اگر از پلکسی استفاده بشه برای افزایش ظرفین خازنی مشکلی هست؟؟.
بعد هم لوپ تخت چند درصد بهتر از خازنی هست .

نه اتفاقا ورق پلسکی نسبت به برخی دیگه انواع پلاستیک دارای ثابت دی الکتریک کمتری هست که سبب میشه ظرفیت خازنی کمتر بشه. ولی میزان تفاوت اندک هست.
اگر منظورتون تفاوت بین لوپ عنکبوتی و تخت باشه زیاد فرقی نمیکنه. چندین بار سوال شد و عرض کردم. اگر واقعا امکان ساخت لوپ تخت با کیفیت و نظم خوب رو دارین خب تخت رو بسازین. لوپ عنکبوتی رو بیشتر از این لحاظ مطرح کردیم که ساختش خیلی ساده تره و معمولا بهتر در میاد. وگرنه ایده اصلی همون لوپ تخت هست. البته دقت کنین برای لوپ تخت انتخاب سیم مناسب بیشتر اهمیت داره! اگر از سیم لاکی با ضخامت کافی استفاده کنین نتیجه خوبی بدست میاد. ولی اگر سیم لاکی ضخیم در نظر بگیرین ظرفیت خازنی در لوپ تخت بیشتر بالا میره و حساسیت لوپ کمی کاهش پیدا میکنه. اگر از مشخصات پیشنهادی لوپ در راهنما استفاده کنین مشکلی پیش نمیاد.

جمعه 30 مهر1395 - 11:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
سلام
پیرو صحبت شما مهندس حمید تستهای زیادی که من انجام دادم هرچه عدد دیباکAبا لا باشه به املاه حساس میشه سعی کنید از 300زیاد بالا نره
من یکی داشتم 400بود تست کردم جاهای را سنس میکرد که لوپ دیگه سنس نمیکرد وبه ریشه گیاهان هم حساس بود بیشتر روی لوپتون کار کنید

جمعه 30 مهر1395 - 11:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز، آقا دوتا عکس با یه کلیپ کوتا میذارم لطفا راهنمایی کنید، قبلش بگم ک دستگاه مشکل تفکیک داره(انبر دست و میخ رو میزنه نون اف ای در شرایط تست هوایی و تو حیاط یکی از دوستان یه نقطه رو زد نون اف ای ک بیست سانت کندیم یه داس زنگ زده پیدا کردیم...) کلیپ مربوط به سنس سکه۵۰۰تومنی با لوپ ۶۰ در برد حدود ۳۰ سانتیه ک تست هواییه، لطفا راهنمایی کنید ک بتونیم مشکل تفکیک رو حل کنیم مرسی منتظرت جوابتونم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 1 آبان1395 - 1:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم کلیپ

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 1 آبان1395 - 1:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2012 , 2013 , 2014 , 2015 , 2016 , 2017 , 2018 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 217 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure