انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 9:52am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2011 , 2012 , 2013 , 2014 , 2015 , 2016 , 2017 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

davidkalhor نوشته است:
سلام و خسته نباشید جناب مهندس حمید
مهندس من احساس میکنم بردم خیلی کمه.ایسی امپ هم 157 .دیلی اتو 18 و لوپم 1در1 که با افشان همدان 1 پیچیدمش.اعداد 3 گانه هم نرماله .ولی تفکیکم زیاد خوب نیست بعضی اوقات غیر اهنی رو اهنی و feroo 99 میزنه . گاهی اوثاتم سنس های با ایدی 35 دارم که برمیگردم دوباره بالانس میکنم دیگه سنس نمیشن .کابل کرمان انتن و کانکتورم هم 2 پین ضد ابه مرغوبه .یسری احساس کردیم خیلی ضعیفه تو دره یه چاله عمودی کندیم بیل و کلنگ رو از بالا تو خاک 150 میزد .
فرکانس 100
پهنا 250
گراند 2
اسپید 4
انتگرال 44
حساسیت 16
تفکیک خاموش
دیلی دستی 40
دیلی اتو 18
عکس مدار هم گذاشتم
http://uupload.ir/files/1c9p_img_20161007_180450.jpg
http://uupload.ir/files/t8x_img_20161007_180504.jpg

با اجازه مهندس حمید نازنین.
دوست عزیزم شما فرکانس رو بالاتر هم چک کردی یا نه چون سرعت سنس رو بالاتر میبره حداقل یک بار هم با فرکانس بالا مثل 200 تست کن.اسپید رو هم 5یا 6 بزار این نیست که چون لوپ بزرگ شد مجبور به اسپیدکمتر هستیم شما اسپید رو جوری تنظیم کن که سرعت واکنش کم نباشه و بوق اضافی هم نداشته باشین.دیلی دستی هم اتو بزار .بعد از سنس یک محدوده شما دیلی رو افزایش میدی تا مشخصات دقیقتری بهتون بده البته دیلی بالا همینطورکه مهندس گفتن میتونه کمک کنه اهداف بزرگتر بهتر سنس بشن اما بهتره همیشه اول اتو باشه .پهنای پالس تون هم خیلی بالاست بهتره کم کنید 180 گزینه بهتری هست چون با افزایش بیش از اندازه پهنای پالس برد بیشتر که نمیشه هیچ کمتر هم میشه....حالا این نظر من بود :)

مهندس یک سوال هم من از شماداشتم .من لوپ 70 معمولی رو با سیم یک میل افشان که ازلوپ عنکبوتی 80 درست کرده بودم ساختم . اما بدون اینکه از چشب لنت یا برق استفاده کنم دیلی لوپ خیلی بالا رفته یعنی سیم داخل لوله ازاد هست وفضا داره وزیاد فشرده نیست(دیلی32) البته کیفیت این سیم از همون اول هم مشخص بود که چی هست .خلاصه مجبور شدم یک دور کم کنم تا دیلی پایین بیاد الان شده 27 اما میخواستم بدونم اگه داخل لوله سیم رو چسب بزنم دیلی بالاتر میره یا دست نزم..الان با همین لوپ یک قوطی رب یک کیلویی کوچیک رو که استوانه ایی هست 150 سنس میکنم .یک سینی27+37 رو هم تو 230 سنس دارم به نظرتون نرماله یا باید فکری به حالش بکنم ممنون @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 29 مهر1395 - 3:32pm
مدیر کل
مدیر کل

mehdi.ah نوشته است:
سلام مهندس حمید خوبی؟ آقا من این دستگاه رو بردم تو حیاط جایی ک فلز نباشه با لوپ ۶۰ ، یه نقطه بود ک قبلا با دوتا دستگاه شرکتی زده بودن گفته بود گلد هست ولی به هر دلیلی یارو نکنده اونجارو، بعد ماهم این دستگاه رو بردیم اونجا، دیلی اتومات روی ۱۹ بود، دستگاه فلزجوهم همون نقطه رو نون اف ای زد ، یکم از خاک سطحی رو ورداشتیم تو خاک دوتا میخ و یه داس زنگ زده پیدا کردیم دیگه اونجا رو نزد. بعد بیل رو به دستگاه فلزجو نزدیک کردیم باززد نون اف ای، فرقون بردیم نزدیکش زد نون اف ای ، خلاصه هر چی بردیم نزدیک دستگاه زد نون اف ای، دستگاه من مشکل زیادی تو بخش تفکیک داره انگار، ۳۵۷ر‌ هم عوض کردیم نوع فلزی رو جا زدیم باز همین داستان بود، درجه حذف آهن رو زیاد کردیم باز همه ی این میخ ارو داسو و .. رو بصورت نون اف ای زد، اصن گیر کردیم مشکل از کجاست، بخش تفکیک و حذف آهن درست کا نمیکنه، واقعا موندم توش چه کنم لطفا کمک کنید زحماتی ک‌کشیدیم نتیجه بده، منتظر جوابتونم مرسی مهندس . :x

خیلی ممنون.
در بخش تفکیک و حذف آهن در راهنما توضیحات مفصل بیان شده. شما باید به اعداد 3 گانه دقت کنین. همینطور با این لوپ تفکیک سکه 500 تومنی رو تست کنین باید عدد تفکیکش حدود 40 باشه. اگر خیلی بیشتر یا کمتر از این بود نشون میده مدار یا حتی لوپ شما اشکال اساسی داره. ولی اگر عدد تفکیک درست بود احتمالا در تنظیم درجه حذف آهن اشتباه کردین.

پنج شنبه 29 مهر1395 - 3:54pm
مدیر کل
مدیر کل

بهرام نوشته است:

مهندس یک سوال هم من از شماداشتم .من لوپ 70 معمولی رو با سیم یک میل افشان که ازلوپ عنکبوتی 80 درست کرده بودم ساختم . اما بدون اینکه از چشب لنت یا برق استفاده کنم دیلی لوپ خیلی بالا رفته یعنی سیم داخل لوله ازاد هست وفضا داره وزیاد فشرده نیست(دیلی32) البته کیفیت این سیم از همون اول هم مشخص بود که چی هست .خلاصه مجبور شدم یک دور کم کنم تا دیلی پایین بیاد الان شده 27 اما میخواستم بدونم اگه داخل لوله سیم رو چسب بزنم دیلی بالاتر میره یا دست نزم..الان با همین لوپ یک قوطی رب یک کیلویی کوچیک رو که استوانه ایی هست 150 سنس میکنم .یک سینی27+37 رو هم تو 230 سنس دارم به نظرتون نرماله یا باید فکری به حالش بکنم ممنون @};-

خواهش میکنم. خسته نباشین.
سیم افشان کلا کیفیتش برای سیمپیچی به خوبی سیم لاکی یا تک رشته نیست! پس اگر لوپ شما حالت تاشو نداره بهتره از افشان استفاده نکنین. تنها مزیت سیم افشان برای لوپهای بزرگ این هست که قابلیت جمع شدن داره. درحالیکه اگر در اون شرایط از سیم لاکی یا تک رشته استفاده بشه ؛ بعد چند بار باز و بسته کردن سیم دچار شکستگی میشه!
برای لوپ 70 کلا سیمی با مغزی واقعی بین 0.7 تا 0.8 میل بهتر هست. سیم 1 میل برای این لوپ کمی ضخیمه و شرایط دیلی و تفکیک هم از حد ایده آل بیشتر فاصله میگیره.
اگر از سیم افشان استفاده میکنین هر چه روکش ضخیم تر داشته باشه بهتره و حالت خازنی رو کاهش میده. البته نازک تر بودن مغزی سیم هم تا حدی که قدرت پایین نیاد تاثیر مثبت داره!
اگر سیمها داخل لوله تکان نمیخورن پس بهتره چسب نزنین. چسب زدن میتونه دیلی رو بالا تر ببره و حالت خازنی رو هم افزایش بده. ولی تکان نخوردن سیمها در حین حرکت مساله مهمتری هست.
لوپ 70 سینی مورد نظر شما رو باید تا حد 230 سانت سنس کنه. پس بردتون کاملا درسته و از این حیث مشکلی نداره.

پنج شنبه 29 مهر1395 - 4:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه مهندس متاسفانه لوپ تاشو هست چون لوپ 70 بزرگه و حملش به این شکل دشوار میشه واسه همین مجبور به استفاده از افشان هستم وگرنه قبلا هم اشاره داشتین که برای این لوپ حداقل از سیم مفتولی با قطر ذکر شده استفاده بشه بهتر هست و قبلتر هم تجربه استفاده از سیم مفتولی رو داشتم اما اینجا با این شرایط لوپ ممکن نیست مگه اینکه باز فکر دیگه ایی بخوایم بکنیم که زمان محدوده وهوا هم سردتر میشه.نه مهندس تکون نمیخورن چون به اندازه 3دور میطلبه تا کاملا به هم بچسبن و داخل لوله مثل یک کابل بشه اما چون خود لوله هم کمی کشیده میشه وبعد با پیچ نگدارنده یا دوراهی فیکس میشه تکون خوردنش ممکن نیست مگه اینکه لوپ به جایی گیر بکنه.پس چسب نمیزنم ..مرسی مهندس جان خیل گلی @};- @};- مهندس یک سوال دیگه ؟ چرا هر چقدر لوپ بزرگتر میشه حذف اهن هم بالاتر میره برای لوپ 40 حذف اهن 11 برای لوپ 70 حذف 17 ولوپ 1 متری حذف21 انجام میشه .میشه بگید بزرگتر شدن لوپ چه تاثیری روی حذف اهن میزاره که اعداد تغییر میکنن در صورتی که شرایط لوپ یکی هستن 1 اهم یا کمی کمتر با ظرفیت 350 تا400 که برای همشون یکسانه ممنون مشم یک توضیح مختصر در این رابطه بدین @};- :-*

پنج شنبه 29 مهر1395 - 5:58pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
حذف آهن به خودی خود ربطی به اندازه لوپ نداره. ظرفیت خازنی بخصوص با سیم افشان افزایش قابل ملاحظه ای پیدا میکنه و این مقدار با بزرگ شدن لوپ بیشتر هم میشه. هر چه حالت خازنی بیشتر بشه و اعداد 3 گانه هم بالاتر برن درجه حذف بیشتر میشه. قبلا عرض کردیم لوپ غیر از مختصات اندوکتانس و اهم ؛ یک ظرفیت خازنی هم داره که بخصوص برای تفکیک تعیین کنندست.

پنج شنبه 29 مهر1395 - 6:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
حذف آهن به خودی خود ربطی به اندازه لوپ نداره. ظرفیت خازنی بخصوص با سیم افشان افزایش قابل ملاحظه ای پیدا میکنه و این مقدار با بزرگ شدن لوپ بیشتر هم میشه. هر چه حالت خازنی بیشتر بشه و اعداد 3 گانه هم بالاتر برن درجه حذف بیشتر میشه. قبلا عرض کردیم لوپ غیر از مختصات اندوکتانس و اهم ؛ یک ظرفیت خازنی هم داره که بخصوص برای تفکیک تعیین کنندست.

ممنون مهندس جان @};-

پنج شنبه 29 مهر1395 - 8:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان عزیز .من دو مدل ایسی گرفتم یه مدل lf357 h از پایا الکترونیک و یکی دیگه lf 157h از جایی دیگه که پیشوند یا پسوند mac رو نداشت و اما نتیجه برای ایسی پایا یا همون 357 اعدادم خیلی دور بودن جوری که عدد اولم 650 بود و فک کردم دستگاهم ایرادی داره در صورتی که بهترین قطعات رو استفاده کردم ولی وقتی 157 رو گذاشتم در عین ناباوری اعداد اولم 302 عدد دوم 701 و عدد سوم 803 بود دیلی اتوماتیکم 14 بود با لوپ عنکبوتی 60 سانت با سیم افشان 1میل و برد دستگاهم تو خونه یه سینی استیل دایره ای 25 سانت 160 رو میزد حالا با عرض پوزش از مهندس حمید گل بردم چطوره؟کم نیست ؟ و یادم رفت دستگاه با حساسیت 18 هم با حالی که تو خونه بود سرو صداش خیلییییی کم بود با تشکر

پنج شنبه 29 مهر1395 - 10:48pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. خسته نباشین.
خب تکلیف آیسی های شما که مشخصه! مورد دوم درست بوده. البته عجیبه که با آیسی اولی اعداد بالا داشتین. چون معمولا انواع تقلبی برعکس هستن. سینی مورد نظر شما با لوپ 60 باید تا حدود 190 سانت قابل سنس باشه. کمی افت بردی که داشتین با توجه به تست در محیط خانه طبیعی هست.

پنج شنبه 29 مهر1395 - 11:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فدای مهندس حمیدعزیز

جمعه 29 مهر1395 - 12:20am

سلام خدمت مهندس حمید عزیز
امروز رفتم جمبوری گیتا، باطری سفارش بدم ازم اطلاعات زیر رو خواستن ک بلد تبودم اگه میشه لطف کنین راهنمایی کنین
*ماکزیمم جربان پیوسته مصرقی
*ماکزیمم جریان لحظه ای
*ولتاز باطری
*ظرفیت باطری
*پهنای پالس لحظه ای به میلی ثانیه

جمعه 29 مهر1395 - 2:40am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2011 , 2012 , 2013 , 2014 , 2015 , 2016 , 2017 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: alisardarzadeh , Google , mnbvcxzaqwsx و 229 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure