انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 2:15pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2010 , 2011 , 2012 , 2013 , 2014 , 2015 , 2016 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

سلام
مدار رو میخوام بدم بیرون برام چاپ کنن ظاهرا فایل pdf رو قبول نمیکنن و میگن باید فایل altiumباشه .کسی altium مدار رو نداره ؟

چهارشنبه 27 مهر1395 - 1:09am
مدیر کل
مدیر کل

khademi نوشته است:
M.kh:
سلام مهندس حمید خوبید؟
من امشب یه جایی رو با فلز جو رفتم بزنم که قبلا تو تا کوزه گلی که یکیش اندازه یه پارچ بوده بعد یکی دیگه با فاصله یه دو متری به اندازه تنور در اومده ،حالا من با فلزجو یه نقطه رو بصورت جارویی با لوپ 45 بصورت بوق چند ثانیه ایی سنس داشتم ب آی دی 75 یا 80 یا73
مهندس نظرتون چیه؟ راهنماییم کنید؟
درضمن مهندس هر وقت بصورت جارویی یا کاوش میکردم سنس میشد والا با نگه داشتن لوپ سنی نمیشد
تنظیمات ،اسپید 10
فرکانس 100 و 10 1
پهنا 175
گراند4
دیلی اتو21
انتگرال46

ممنون. خسته نباشین.
صرفا از روی عدد تفکیک که نمیشه نظر داد. ولی احتمال با ارزش بودنش هست. باید به میتر آهن هم دقت میکردین. اگر منفی بود ممکنه آهن زنگ زده باشه!
اگر حرکت شما با لوپ کند باشه و سنس هم ضعیف باشه ؛ فعال بودن گراند و بخصوص پایین بودنش باعث سنس ضعیف تر و حتی حذف میشه. برای همین در موارد اینچنینی توصیه کردیم گراند غیر فعال بشه. در این صورت دیگه حرکت جارویی یا نگه داشتن لوپ روی هدف تفاوتی در سنس ایجاد نمیکنه. فقط بالانس کردن رو باید به اندازه کافی دور از محل مورد نظر انجام بدین.

چهارشنبه 27 مهر1395 - 1:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان تا جایی که یادمه وقتی اعداد آی دی رو میدیدم میتر منفی نداشت
خیلی ممنون بابت زحماتتون انشاله فردا شب میرم اونجا طبق توضیحاتتون عمل میکنم اطلاعشو بهتون میدم

چهارشنبه 27 مهر1395 - 2:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید بعضی از دوستان بجای دیود 1n4148 از دیود 1n914 استفاده کردن و همچنین مقاومت های دمپینگ رو روی کانکتور سوار کردند که حرارتشون به دیودهای شیشه ای تاثیر نذاره و میفرمایند که ثبات بهتر شده ، اگر لطف کنید میخواستم نظر شما رو در این موارد بدونم...
با تشکر

چهارشنبه 28 مهر1395 - 10:51am
مدیر کل
مدیر کل

جالبه هر روز از اینور و اونور خبر میرسه برخی دوستان سعی دارن به هر شکل ممکن تغییری در مدار به سلیقه خودشون اعمال کنن! یک سوال ساده از عزیزان دارم ؛ آیا اگر طراح این مدار یک ایرانی نبود باز هم تا این حد از این کارها میکردین؟! اگر میکردین چرا روی صدها مداری که قبلا دیدیم نظیرش رو انجام ندادین؟! :D
بهرحال ؛ هر دو دیود 1N914 و 1N4148 دیود سریع و مشابه هم هستن. اما 914 دیود قدیمی تری هست که بعدها با اصلاحات جزئی 4148 جایگزینش شده! پس روی کاغذ و طبق اطلاعات فنی دیود 4148 اندکی برتری داره. حالا اگر بحث مارک و اصل و تقلبی در کار باشه داستان چیز دیگست. در هر صورت تفاوت خاصی ندارن و اگر برتری نامحسوسی هم وجود داشته باشه برای 4148 هست. این مساله بخودی خود ربطی به ثبات نداره. معمولا هر کسی هر تغییر بی تاثیر یا حتی اشتباهی هم انجام بده بدلیل زحمتی که کشیده اولش تصور میکنه نتیجه بهتر شده! ولی روال تست و بررسی فنی ربطی به این ذهنیت نداره.
ما در این مدار مقاومتهای دمپینگ نداریم ؛ فقط یک مقاومت دمپینگ داریم که شماره 12 هست! تعجب میکنم دوستانی که حتی در این حد به مدار توجه ندارن چطور میخوان تغییر مثبتی هم اعمال کنن؟! مقاومت 11 مقاومت ورودی آپ امپ هست و ربطی به دمپینگ نداره. این مقاومت باید روی مدار و نزدیک اپ امپ باشه. در غیر این صورت ممکنه نویز شدیدی وارد مدار بشه. اما در خصوص مقاومت 12 میتونه روی کانکتور هم نصب بشه. با اینکه بنظر من تفاوت محسوسی نداره ولی انجامش رو توصیه نمیکنم! چون ممکنه در اثر جابجایی اندکی شکل موج عوض بشه و شرایط تفکیک تغییر کنه.
اما بحث عدم انتقال حرارت به دیودهای 4148 بحث درستی هست و کمی تاثیر داره. البته نه در حدی که مشکل ایجاد کنه! برای این مورد هم اولا میتونین دیودها رو کمی به سمت مخالف مقاومتهای 11 و 12 هل بدین. در حد یک میلیمتر فاصله هم کفایت میکنه. در ثانی اگر از تنظیمات فرکانس و عرض پالس بالا استفاده میکنین و این مقاومتها داغ میشن ؛ میتونین به جای مقاومتهای 2 وات از 3 وات هم استفاده کنین و حرارت کمتر میشه. من نمیدونم وقتی راههای بهتری برای حل یک مساله جزئی هست که ما خودمون هم بارها مطرح کردیم ؛ چرا دوستان به سلیقه خودشون میخوان حتما راههای عجیب و غریب رو امتحان کنن؟! :D

چهارشنبه 28 مهر1395 - 3:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان سلام جان عزیزت بدادم برس دیگه دارم دیوونه میشم چهارتا برد باتمام قطعات نو تا الان زدم همه کارمیکنن سنس و بوق سلامت دارن . ولی تو ال سی دی فقط نور پس زمینه دارم دیگه عقلم بجای نمیرسه 6 تا ال سی دی هم دارم 3 تاشون نو هست لطفا کمکککککککککککککک کنیییییییییید ~X( :(( :(( :(( :(( :((

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

چهارشنبه 28 مهر1395 - 5:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم از طلسم دستگاه من

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

چهارشنبه 28 مهر1395 - 6:17pm
مدیر کل
مدیر کل

خب به این که نمیگن فقط نور پس زمینه! شما سطر اول هم مربع توپر دارین. این داستانش فرق میکنه! اگر هیچی روی صفحه نبود کنتراست مشکل داشت. ولی سطر اول با مربع توپر یعنی پروگرام میکرو یا کریستال یا اتصالات ال سی دی مشکلی دارن. چون نور ال سی دی روشنه پس نشون میده که پروگرام میکرو انجام شده و قاعدتا مشکل نباید از میکرو باشه. باز هم بررسی کنین اگر چند تا مدار یک مشکل دارن یعنی یک اشکال مشخص توی همشون مشترکه!

پنج شنبه 28 مهر1395 - 12:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید خوبی؟ آقا من این دستگاه رو بردم تو حیاط جایی ک فلز نباشه با لوپ ۶۰ ، یه نقطه بود ک قبلا با دوتا دستگاه شرکتی زده بودن گفته بود گلد هست ولی به هر دلیلی یارو نکنده اونجارو، بعد ماهم این دستگاه رو بردیم اونجا، دیلی اتومات روی ۱۹ بود، دستگاه فلزجوهم همون نقطه رو نون اف ای زد ، یکم از خاک سطحی رو ورداشتیم تو خاک دوتا میخ و یه داس زنگ زده پیدا کردیم دیگه اونجا رو نزد. بعد بیل رو به دستگاه فلزجو نزدیک کردیم باززد نون اف ای، فرقون بردیم نزدیکش زد نون اف ای ، خلاصه هر چی بردیم نزدیک دستگاه زد نون اف ای، دستگاه من مشکل زیادی تو بخش تفکیک داره انگار، ۳۵۷ر‌ هم عوض کردیم نوع فلزی رو جا زدیم باز همین داستان بود، درجه حذف آهن رو زیاد کردیم باز همه ی این میخ ارو داسو و .. رو بصورت نون اف ای زد، اصن گیر کردیم مشکل از کجاست، بخش تفکیک و حذف آهن درست کا نمیکنه، واقعا موندم توش چه کنم لطفا کمک کنید زحماتی ک‌کشیدیم نتیجه بده، منتظر جوابتونم مرسی مهندس . :x

پنج شنبه 29 مهر1395 - 10:38am

سلام و خسته نباشید جناب مهندس حمید
مهندس من احساس میکنم بردم خیلی کمه.ایسی امپ هم 157 .دیلی اتو 18 و لوپم 1در1 که با افشان همدان 1 پیچیدمش.اعداد 3 گانه هم نرماله .ولی تفکیکم زیاد خوب نیست بعضی اوقات غیر اهنی رو اهنی و feroo 99 میزنه . گاهی اوثاتم سنس های با ایدی 35 دارم که برمیگردم دوباره بالانس میکنم دیگه سنس نمیشن .کابل کرمان انتن و کانکتورم هم 2 پین ضد ابه مرغوبه .یسری احساس کردیم خیلی ضعیفه تو دره یه چاله عمودی کندیم بیل و کلنگ رو از بالا تو خاک 150 میزد .
فرکانس 100
پهنا 250
گراند 2
اسپید 4
انتگرال 44
حساسیت 16
تفکیک خاموش
دیلی دستی 40
دیلی اتو 18
عکس مدار هم گذاشتم
http://uupload.ir/files/1c9p_img_20161007_180450.jpg
http://uupload.ir/files/t8x_img_20161007_180504.jpg

پنج شنبه 29 مهر1395 - 2:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2010 , 2011 , 2012 , 2013 , 2014 , 2015 , 2016 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , mresever , Reza8003 , zagalo16 و 176 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure