انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 26 اردیبهشت1403 - 5:29am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2008 , 2009 , 2010 , 2011 , 2012 , 2013 , 2014 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

alamut777 نوشته است:
سلام مهندس بنظرتون راهی نیست بشه با لوپ 45 4 متر بزنه .هیچ راهی نداره یا ممکنه بعد از مدتها این اتفاق بیفته؟

اگر منظور شما تست هوایی باشه تقریبا غیر ممکنه مگر اینکه برای شرایط تست کارهای خاصی صورت بگیره که بهیچ وجه نتیجش برای کار روی زمین قابل استفاده نیست! مثلا باید بتونین از حساسیت 20 استفاده کنین و بعلاوه عرض پالس و بازه انتگرال رو هم روی اعداد بالا بذارین. در این صورت فکر میکنم در تست بشه به 3 متر هم رسید. البته برای آهن و استیل بخودی خود برد بیشتری بدست میاد که ملاک ما نیست.
اما در خاک چنین احتمالی برای دفینه های خیلی قدیمی و آنچنانی وجود داره! چون میدونین که بلحاظ وجود اثر هاله برای فلزات قدیمی برد 1.5 برابری براشون کاملا محتمل هست و حتی در مواردی تا 2 برابر هم گزارش شده. اگر اینطور در نظر بگیریم بله ممکنه به 4 متر هم برسه! باید توجه داشته باشین که شرایط فلز یا دفینه و همینطور زمین هم در برد دخیل هست. همه چیز به دستگاه بستگی نداره.

دوشنبه 26 مهر1395 - 10:09pm
مدیر کل
مدیر کل

lori نوشته است:
سلام دوستان یک سوال مبتدیانه
5 تا سلول میشه 18.5 ولت و مدار هم تا حدود 15 ولت کار میکنه آیا این یعنی عملا ما از اون سه ولت نهایی 15 تا 18 استفاده میکنیم و با این حساب با 6 تا سلول که به 22 ولت میرسه یعنی از هفت ولت نهایی 15 تا 22 استفاده میشه و این میتونه به این معنی باشه که با اضافه کردن باتری ششم زمان استفاده از دستگه دو برابر میشه؟

باید در نظر داشته باشین مدار به ولتاژ بالای 14.5 ولت نیاز داره و از طرف دیگه تمام باطریهای شارژی به مرور که خالی میشن ولتاژشون هم افت میکنه. به همین دلیل 5 سلول لیتیومی مناسبترین گزینه هست. ولی اگر از 4 سلول استفاده بشه وقتی شارژش به کمتر از 50 درصد میرسه دیگه ولتاژ از حد قابل قبول مدار پایین تر میاد و لذا تقریبا نیمی از شارژ باطری 4 سلولی بی استفاده میمونه! باطری 6 سلولی هم مزیتی نداره و باعث عملکرد طولانی تر دستگاه نمیشه بلکه فقط حرارت بیشتر در رگولاتور 7812 ایجاد میکنه. بنابراین اگر منظور شما بین 4 سلول و 5 سلول باشه درسته! باطری 5 سلولی نزدیک 2 برابر بیشتر کار میکنه به دلیلی که عرض شد. ولی باطری 6 سلولی مزیتی نداره و اون مقدار انرژی اضافی هم صرفا بصورت حرارت در رگولاتور تلف میشه.

دوشنبه 26 مهر1395 - 10:16pm
مدیر کل
مدیر کل

alamut777 نوشته است:
مهندس جان این اخطارو میده یبارم پروگرام کردم
http://uupload.ir/files/0acw_untitled.jpg

بنظر میاد یا پروگرامر شما بدرستی به کامپیوتر وصل نشده یا اینکه پروگرامر نمیتونه با آیسی میکرو ارتباط برقرار کنه. در مورد اول باید پروگرامر رو قطع و وصل و اتصال کابل یو اس بی رو چک کنین. در مورد دوم هم اول ببینید پایه های میکرو تمیز باشه و بدرستی در محل دقیق خودش روی سوکت پروگرامر قرار گرفته باشه. اگر بار اول پروگرام موفقیت امیز بود و بار دوم دیگه انجام نمیشه ؛ به احتمال زیاد بدلیل عدم وجود کریستال کنار سوکت زیف پروگرامر هست که در راهنما ذکر کردم باید برای بار دوم به بعد از کریستال اضافی هم استفاده بشه. امیدوارم به جزئیات دقیق فایل راهنما توجه کافی داشته باشین.

دوشنبه 26 مهر1395 - 10:23pm

با سلام و تشکر از زحمات استاد ،
من فایل آموزش جدید رو گرفتم و مشخصات لوپ های پیشنهادی تغییر کرده،قبلا از سیم 0.8 واسه لوپ های کوچک استفاده می کردیم ،
این تغییر باعث بالانس یا برد لوپ هست ؟ ممنون میشم توضیح بدید.

دوشنبه 26 مهر1395 - 11:09pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
در این خصوص طی چند وقت اخیر بارها توضیح دادم. باز هم عرض میکنم اولا اولویت به استفاده از سیم لاکی هست تا جایی که امکانپذیر باشه. سیم افشان به خوبی سیم لاکی جواب نمیده. مساله بعدی اینه که نازک ترین سیمی که ما رو به برد نهایی برای اون لوپ برسونه بهترین انتخاب هست چرا که هم وزن کمتری پیدا میکنه و هم ثبات بهتری روی زمین داره و کمتر هم نویز میگیره و ظرفیت خازنی داخل لوپ هم با نازک شدن سیم کاهش پیدا میکنه! لوپهای پیشنهادی کوچک همه دارای مقاومتی حدود 1.2 الی 1.4 اهم هستن که در تستها بهترین نتیجه رو از هر حیث بهمراه داشته.

دوشنبه 26 مهر1395 - 11:45pm

با عرض سلام خدمت همه اساتید و دوستان
ابتدا جا داره از آقا حمید به خاطر این شاهکارشون تبریک عرض کنم و آرزوی موفقیت دارم براشون در تمام مراحل زندگی.
من متاسفانه قبل از آشنایی با این سایت یک عدد کیت آماده رو به مبلغ 500 از طریق یه آگهی خرید کردم و وقتی به دستم رسید و باطری رو براش تهیه کردم و راه اندازی کردم نوشته فلز جو رو که دیدم از گوگل سرچ کردم و وارد سایت خوب شما شدم و باعث افتخار هست.
مشکلی که الان دارم اینه که متوجه شدم دستگه اعداد سه گانه رو درست نشون نمیده و برد کمی داره که بعد از دانلود فایل ساخت دستگاه و بررسی متوجه شدم که اون بنده خدا به جای استفاده از مقاوت 18 کیلو کنار آی سی FL که به مقاومت 4.7 کیلو ولتاژ 9.5 رو میسازه از مقاومت 1.8 استفاده کرده و فقط 3.3 ولت به آی سی میرسیده اینو تعویض کردم اما متاسفانه الان مشکل دیگه ای پیش اومده و هر لوپی وصل میکنم error میده و لوپ و کنکتور و رابط و...هم سالم هست فقط fet رو که از مدار بیرون آوردم و تست کردم در حالت تحریک مقاومت 150 اهم داره!!دوستان ممکنه مشکل از همین باشه؟و به چه علت fet دچار مشکل میشه؟؟ممنون

سه شنبه 27 مهر1395 - 7:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان گلم و مهندس حمید عزیز میخوام فردا lf 357 h از تهران بگیرم الان پایا زده 9500 و چهره زده 32000 و ایس کالا زده 26000 تومن دوستان عزیز اگه کسی تجربه خرید از این فروشگاه ها رو داره این ایسی رو لطفا کمک کنه تشکررررررر

سه شنبه 27 مهر1395 - 2:01pm
مدیر کل
مدیر کل

mehdipartow نوشته است:
با عرض سلام خدمت همه اساتید و دوستان
ابتدا جا داره از آقا حمید به خاطر این شاهکارشون تبریک عرض کنم و آرزوی موفقیت دارم براشون در تمام مراحل زندگی.
من متاسفانه قبل از آشنایی با این سایت یک عدد کیت آماده رو به مبلغ 500 از طریق یه آگهی خرید کردم و وقتی به دستم رسید و باطری رو براش تهیه کردم و راه اندازی کردم نوشته فلز جو رو که دیدم از گوگل سرچ کردم و وارد سایت خوب شما شدم و باعث افتخار هست.
مشکلی که الان دارم اینه که متوجه شدم دستگه اعداد سه گانه رو درست نشون نمیده و برد کمی داره که بعد از دانلود فایل ساخت دستگاه و بررسی متوجه شدم که اون بنده خدا به جای استفاده از مقاوت 18 کیلو کنار آی سی FL که به مقاومت 4.7 کیلو ولتاژ 9.5 رو میسازه از مقاومت 1.8 استفاده کرده و فقط 3.3 ولت به آی سی میرسیده اینو تعویض کردم اما متاسفانه الان مشکل دیگه ای پیش اومده و هر لوپی وصل میکنم error میده و لوپ و کنکتور و رابط و...هم سالم هست فقط fet رو که از مدار بیرون آوردم و تست کردم در حالت تحریک مقاومت 150 اهم داره!!دوستان ممکنه مشکل از همین باشه؟و به چه علت fet دچار مشکل میشه؟؟ممنون

به فلزجو خوش اومدین. ممنون از شما. لطف دارین.
فکر میکنم فایل راهنما رو مطالعه کرده باشین. در این صورت مطالب واضح هست. طبیعیه که در این مدارات نباید حتی یک قطعه اشتباه نصب شده باشه وگرنه عدم کارکرد درست طبیعیه. در مورد خطای لوپ هم توضیح زیادی دادیم. اگر به فت شک دارین عوضش کنین. در نهایت اگر مدار با کیفیت پایین مونتاژ شده و شما هم ظاهرا وارد هستین ؛ پیشنهاد میکنم خودتون مدار رو از ابتدا و طبق راهنما بسازین. این فروشندگان محترم کیت و غیره هم که نه دلشون برای کسی سوخته و نه سواد این رو دارن که ریزه کاریهای حساس مدار رو رعایت کنن! فقط کافیه فیبر رو بصورت غیر اصولی عوض کرده باشن تا دیگه مدار درست کار نکنه!

سه شنبه 27 مهر1395 - 2:32pm
مدیر کل
مدیر کل

saeed.jo نوشته است:
سلام دوستان گلم و مهندس حمید عزیز میخوام فردا lf 357 h از تهران بگیرم الان پایا زده 9500 و چهره زده 32000 و ایس کالا زده 26000 تومن دوستان عزیز اگه کسی تجربه خرید از این فروشگاه ها رو داره این ایسی رو لطفا کمک کنه تشکررررررر

ممنون.
بنظر من این آیسی رو از جاهایی که گرون میفروشن نخرین! تک تک این فروشندگان گرامی دقیقا از زمانی چنین قیمتهایی روی این آیسی گذاشتن که مدار ما مطرح شد! پس مشخصه که قیمتشون واقعی نیست. تجربه نشون داده اصل و غیر اصل بودن این آیسی هم به قیمتش نیست! مدلی که هنوز بنده دارم استفاده میکنم و مشخصاتش با دیتاشیت منطبق هست ؛ 3 سال پیش 3 هزار تومن خریده بودم! تصور نمیکنم نسبت به اون زمان که قیمت دلار هم تقریبا مثل الان بود ؛ قیمت باید 10 برابر شده باشه! بنابراین بنظر من آیسی فلزی رو بخرین و هر چه ارزانتر بهتر. حتی اگر چند مدل ارزان بخرین و یکیش هم اصلی در بیاد بهتر از اینه که یک عدد گران بخرین و تقلبی یا معیوب از آب در بیاد!

سه شنبه 27 مهر1395 - 2:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان و اساتید محترم مخصوصا حمید خان
بچه هایی ک مشکل سوکت ضدآب دارن میتونن یه سری ب این سایت بزنن.برن قسمت کانکور اونجا هست.اینم عکسش.
برای اتصال کابل ب مدار هم میتونین از کانکتور نظامی همین فروشگاه استفاده کنین.
در ضمن بگم باتری مورد نیاز دستگاه هم موجود هست.کیفیت خازن های عدسی هم ک داره خوبه.
http://www.merqc.com
http://www.merqc.com

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

بیهوده نشین
وقت طلاست

سه شنبه 27 مهر1395 - 5:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2008 , 2009 , 2010 , 2011 , 2012 , 2013 , 2014 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 180 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure