انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 12:46pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حميد عزيز خسته واقعا نباشي باز هم مثل هميشه گل كاشتي خدا خيرت بده كه ما رو خوشحال ميكني
مهندس من هم مثل دوستان عزيز در اسرا وقت شروع به ساخت ميكنم اميدوارم كه در راه برد هدف ماثر باشم
بازهم ممنون : :x :x @};- @};- @};- @};- @};- : :-BD :-BD

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

سه شنبه 1 دی1393 - 1:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
خوشحالم از اینکه بالاخره خودت آستین بالا زدی مهندس جان
من که نمیتونم بسازم ولی میدونم بعد از این همه سر و کله زدن با مدارات مختلف و با توجه به دید دوستان و دوست نماها طرحت عالیه
جای تشکر و دست مریزاد داره

............................... بیا گنــاه کنیــم، جایی که خــدا نباشد..........................

سه شنبه 1 دی1393 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خداقوت،استاد عزیز مبارک باشه ،واقعا خسته نباشید ...ترانزیستور bs170 در ایران میکرو موجوده و بابت تهیه مقاومت های وات بالای با تولرانس 1% همانطور که استاد عزیز فرمودن فروشگاه شهاب الکترونیک طبقه ی زیر همکف پاساژ عباسیان ،پلاک 52 شماره تماس 66712837 وتلفکس 66724604

سه شنبه 1 دی1393 - 1:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت مهندس حمید و دوستان
بنده به نوبه خودم از حضرت عالی کمال تشکر و قدردانی را دارم ^:)^ .امید که دوستان و اساتید و عزیزان موفق و سربلند باشن.یا حق متشکرم. @};-

سه شنبه 1 دی1393 - 2:40am
مدیر کل
مدیر کل

با تشکر. ^:)^ :D
دوستان تصویری از LF357N اصلی و تقلبی هم تهیه کردم که در اختیارتون میذارم!
پیوست:
LF357N.jpg

دقت کنین در تصویر بالا آیسی سمت راست اصلی هست و سمت چپ تقلبیه! اصلا تقلبی بودن از سر و روی این آیسی مشخصه! :ymsick: :D تفاوت نتیجه این دو آیسی به این صورت هست که با ایسی اصلی ؛ دستگاه دیلی لوپ عنکبوتی بنده رو 20 میکرو ثانیه پیدا میکنه که بر طبق اسکوپ درست هم هست و کاملا طبق انتظار کار میکنه. اما با آیسی تقلبی سمت چپ دستگاه دیلی رو 200 میکرو ثانیه پیدا میکنه و واقعا هم موجش به همین میزان طولانی تر و بسیار شبیه به TL081 هست و برد هم 3 برابر کم میشه!!! لذا در صورت استفاده از این نوع تقلبی شکست در پروژه قطعی هست! :D
نکته جالب اینکه بنده این دو آیسی رو از یک مغازه خریدم! :D یعنی ممکنه حتی یک مغازه هم مخلوطی از آیسی تقلبی و اصلی رو داشته باشه. اما 2 نمونه دیگه هم پارسال از پایا الکترونیک خریده بودم که عینا مطابق تصویر سمت راست هستن و هر 3 آیسی اصلی دقیقا مثل هم جواب میدن. فقط این یکی که تقلبی هست درست جواب نمیده.
هر دو نوع مثلا ساخت کارخانه National هستن. ولی خب طبیعیه که نوع تقلبی کلا یک چیز دیگست و نباید هم طبق انتظار کار کنه. امیدوارم این تصویر حداقل تا حدودی به دوستان کمک کنه تا بتونن نوع تقلبی رو از اصلی تشخیص بدن. هرچند ممکنه انواع تقلبی با شکل و شمایل دیگری هم از این ایسی وجود داشته باشه ولی توصیه میکنم حداقل برای خرید حضوری این تصویر رو در موبایل خودتون داشته باشین و نگاه کنین شاید متوجه بشین چیزی که میگیرین اصلی هست یا تقلبی! :D لازم به توضیحه این موضوع فقط در مورد این ایسی در این طرح وجود داره و بعید میدونم سایر قطعات هیچ مشکلی از نظر تقلبی بودن داشته باشن.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 1 دی1393 - 2:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به اندازه مورد نیاز LF357N خریداری کنید تا مثل اسپری گرافیت نشه !! یکی 100 تا قوطی اسپری داره یکی هم مثل من یه قوطی ندارم :))

سه شنبه 1 دی1393 - 3:01am
مدیر کل
مدیر کل

علی جان اتفاقا این یکی دیگه تقصیر ما نیست! :D اگر به تاریخچه مدار دلتاپالس رجوع کنین مبینین از همون موقع که دلتاپالس مطرح شد و از همین شماره ایسی استفاده میکرد و البته در چند طرح معروف دیگه هم استفاده شده ؛ انواع تقلبی این آیسی در بازار فراوان شد! طبق اطلاعاتی که در سایتهای دیگه دیدم انگار واقعا روی آیسی TL081 رو پاک میکنن و شماره LF357N رو روش میزنن! :ymsick: :D
خوشبختانه آپ امپ این مدار تحت هیچ فشاری نیست و تا الان هم کلا بنده هیچ قطعه ای نسوزوندم و لذا اگر دوستان دچار مشکل در مونتاژ یا اتصالی در مدار نشن بعید هست به هیچ قطعه ای آسیب وارد بشه. با این حال تهیه قطعه یدکی هم بد نیست.

سه شنبه 1 دی1393 - 3:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

پیروز باشی حمید جان
إن شاء الله جور شه بزودی یکی میسازم
فعلا فکر کنم رکورد کاوش با تی ال دوستان رو دارم میزنم؛از هر 2شب 1شب میرم کاوش
هرچی دستم بیاد ( از کارکرد و چیز.. ;) ) إن شاء الله اینجا میزارم

سه شنبه 2 دی1393 - 3:47am

محل اقامت: کردستان
درود مهندس جان
ماها که شهرستانی هستیم و هیچ امکانات ساختی نداریم چکار کنیم
فقط غصه میخوریم
خواهشن کیتش رو به صورت مونتاژ شده و نشده , با قطعات خوب بزار برای فروش
تروخدا از فیبر فایبرگلاس استفاده کنید و قطعات نظامی
منتظر جوابتون هستم
با احترام

سه شنبه 2 دی1393 - 4:05am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میگن کوزه گر تو کوزه شکسته اب میخوره !!
استاد چرا لوپ 20؟ لوپ بزرگتری نبود تست بگیری؟
با این حساب اگر با لوپ 20 این نتایج بدست اومده باشه که اومده پرونده CLONE PI /TL12000 /CHANCE باید بست !!

سه شنبه 2 دی1393 - 4:12am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 94 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure