انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 6:26pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1992 , 1993 , 1994 , 1995 , 1996 , 1997 , 1998 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
شما هنوزم دنبال این جزئیات هستین؟ پس بالاخره کی میخواین بهره برداری واقعی کنین؟! :D بهرحال ؛ بین این دو ماسفت تفاوت وجود داره ولی خواهشا توجه کنین وقتی ماسفت رو عوض میکنین دیگه تنظیم عرض پالس و دیلی اون معنی قبل رو نداره! حتی مفهوم مقاومت لوپ هم عوض میشه! بخصوص که 18NK80 دارای Rds خیلی کمی هست و مثل اینه که شما مقاومت لوپ رو 1 اهم کم کنین! پس در چنین شرایطی باید حداقل عرض پالس رو پایین بیارین تا نتیجه مشابه قبل بشه. بنابراین با در نظر گرفتن نقش تنظیمات در دستگاه ما تفاوت انچنانی بین این دو شماره نیست. ترجیح من 11NK100 هست.

بابا داش حمید قربانت برم =((
شما که خودت میدونی ما با دسگاه شما اواره کوه و بیابون شدیم :x
دارم یکی دیگه میسازم واسه اون پرسیدم داداش 8-}
راستی چون مقاومت لوپهام زیاده ولی اندوکتانس مناسبی دارن این سوالو پرسیدم

یکشنبه 11 مهر1395 - 11:58am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
خب اگر مقاومت لوپتون بالاست و مثلا از لوپ با کابل کت 6 استفاده میکنین ؛ استفاده از 18NK80 منطقی تره چون تا حدی مقاومت بالای لوپ رو جبران میکنه و قدرت نهاییتون رو افزایش میده.

یکشنبه 11 مهر1395 - 2:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید خوبی؟ آقا من این فلزیاب رو مونتاژ کردم فقط دوتا مشکل هست سر راهم لطفا زودتر جواب بدید خیلی ممنون . ولتاژ۱۲ و۹/۵ و ۵ ولت کاملا درسته . ولی ۱:وقتی آی سی LF357nرو روی مدار نصب میکنم ولتاژ باطری حدود یک ولت کم میشه آیا این طبیعیه؟ و مشکل اساسی اینه ک وقتی آی سیAtamega328p-pu رو روی مدار نصب میکنیم ولتاژ کل مدار بهم میریزه و همین موقع ولتاژ باطری رو میگیرم ولتاژ بشدت کاهش پیدا کرده و حدود ۸/۵ ولت هست، و وقتی آی سی رو در میارم ولتاژ باطری کم کم شروع میکنه به بالا رفتن تا به حالت عادی میرسه .
.
لطفا راهنمایی کنید مرسی

دوشنبه 12 مهر1395 - 1:06pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. ممنون.
قسمت فرستنده این طرح که بیشترین مصرف باطری رو داره در صورتی فعال میشه که هم میکروی پروگرام شده و هم آیسی 357 بدرستی در مدار قرار داشته باشن! وگرنه اگر مثلا آیسی 357 رو نصب نکرده باشین ؛ دستگاه بلافاصله اعلام خطای لوپ میکنه و بخش پالس فرستنده کلا قطع میشه. لذا در این حالت مصرف باطری خیلی پایین تر میاد. پس مساله ای که فرمودین میتونه در صورت ضعیف بودن باطری شما طبیعی باشه. اما اگر اشکال از باطری نباشه میتونه از ماسفت یا BS170 و اطراف مقاومتهای 2 وات باشه که باید از حیث اتصالی بررسی کنین.

دوشنبه 12 مهر1395 - 4:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مرسی مهندس ، اگه میشه یکم واضحتر توضیح بدین قسمت اول توضیح هاتون رو ... ممنون بابت جواب دادنتون

دوشنبه 12 مهر1395 - 5:18pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
فکر میکنم خیلی واضح بود! ببینید وقتی دستگاه در ابتدای روشن شدن یا پس از زدن دکمه پایین بالانس میشه در صورتیکه خطای لوپ اعلام نشه فرستنده به کار خودش ادامه میده و مصرف باطری در حداکثر حالت خودش هست. اما اگر خطای لوپ اعلام بشه ؛ قسمت فرستنده فقط برای کسری از ثانیه طی پروسه بالانس فعال هست و بعدش دیگه خاموش میشه چون تشخیص میده که موج دریافتی از ایسی 357 وجود نداره. پس دیگه دلیلی هم نداره که فرستنده پالس دستگاه فعال بمونه! لذا چه میکرو در مدار نباشه یا درست پروگرام نشده باشه یا ایسی 357 در مدار نباشه در همه این حالات فرستنده پالس دستگاه خاموش خواهد بود که منجر به کاهش قابل ملاحظه مصرف باطری میشه.
فکر میکنم این مساله در مورد همه باطریها واضح باشه که وقتی باطری ضعیف یا معیوب هست ؛ هر چه جریان بیشتری ازش کشیده بشه ولتاژش هم بیشتر افت میکنه.

دوشنبه 12 مهر1395 - 11:34pm

سلام وقت بخیر و خسته نباشید بابت زحمات بی منتتون ممنونم.
من یه نمونه از مدار شما رو ساختم الان به جای Lf357 از356استفاده کردم که البته احتمال تغلبی بودنش زیاده تو خونه با یه لوپ معمولی 50سانت یه سینی استیل25در30رو زور بزنه تو یک متر سنس میکنه امکان داره بعد از استفاده از lm157فلزی افزایش برد داشته باشم؟
این مدار نهایتا با لوپ 60 عنکبوتی با کابل افشان که تو کانال تلگرامتون فرمودین میتونه چقدر برد داشته باشه؟

سه شنبه 12 مهر1395 - 1:57am
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. ممنون.
بعضی دوستان این اشتباه رو میکنن و تصور میکنن LF356 تا حدی مشابه LF357 هست! در صورتیکه اصلا اینجور نیست و حداقل برای کار حساسی مثل اینجا تفاوت بین این دو شماره خیلی زیاده. با شماره 356 علاوه بر اینکه برد افت میکنه تفکیک هم کلا از کار میفته. اگر کمی فنی باشین و به دیتاشیت این آیسیها نگاه کنین متوجه تفاوتی فاحش در فاکتورهای مهمی از جمله پهنای باند فرکانسی و اسلیو ریت میشین. لذا شماره 356 انچنان اپ امپ با ارزشی نیست که تقلبیش زیاد باشه! ولی اگر اون هم بخواد تقلبی باشه مطمئن باشین نتیجه خیلی بدتر از اینها هم خواهد بود.
لوپ 50 سانتی تخت یا عنکبوتی سینی استیل مدنظر شما رو تا حد 190 سانت میتونه سنس کنه. اما با توجه به آیسی که استفاده کردین و معمولی بودن لوپی که پیچیدین طبیعیه که برد زیادی کم میشه. اگر این تست رو در محیط باز انجام نداده باشین باز هم برد بیشتری کم میشه! تک تک این فاکتورها درصد قابل ملاحظه ای روی برد اثر دارن.
بنده حداقل تا این لحظه بهیچ عنوان در هیچ محیطی خارج از این انجمن منجمله تلگرام فعالیتی ندارم و تنها جایی که رسما صحبتی از من میشنوید همینجاست! لذا اگر احتمالا دوستان گروههای مختلفی تشکیل دادن و اظهار میکنن مطلبی از قول من هست بنده نمیتونم تایید کنم. ممکنه مطلبی واقعا از من نقل قول بشه و ممکن هم هست متاسفانه برخی افراد با اغراض خاص چیزهایی رو بمن نسبت بدن که درست نباشه.
لوپ 60 با سیم افشان مورد تایید من نیست! برای لوپ 60 باید به روش تخت یا عنکبوتی و با سیم لاکی بین 0.6 تا 0.8 میل لوپ رو بپیچید یا اینکه حداقل با کابل کت6 ساخته بشه. در این صورت برد نهایی لوپ 60 برای فلزی به اندازه خود لوپ یا بزرگتر حدود 3 متر خواهد بود و در مورد دفینه های بزرگ و قدیمی توقع 1.5 برابر شدن این برد معقول و مسبوق به سوابق دفینه یابی هست.

سه شنبه 12 مهر1395 - 2:18am

ممنونم ازتون زنده باشین.
برای قدرت بیشتر چه ماسفتی توصیه میکنید؟
عذر خواه هستم برای تست مدار مشکلی پیش نمیاد اگر از منبع تغذیه 3آمپری استفاده کنم؟
جسارتا امکان نداره که ولتاژ رو در قسمت قدرت این مدار کمی افزایش بدیم؟مثلا به جای 12ولت16ولت بشه من در مدارهای آنالوگ با افزایش ولتاژ افزایش برد رو
داشتم فکر میکنم اگر مقاومتها یک مقدار تغییر کنن این امکان وجود داشته باشه اگه صلاح میدونین من این کار رو انجام بدم البته با کمک شما.

سه شنبه 12 مهر1395 - 3:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

مرسی مهندس، آقا یه سوال غیر فنی، اگه ما این مدارو بخوایم ببریم پیش یه الکترونیکیه کار بلد بدیم درست کنه واسمون از نظر قانونی میتونن بهمون گیر بدن؟ مشکل قانونی داره!؟ البته تایه ساعت دیگه میبرم پیشش خود به خود معلوم میشه مشکل داره یا نه، من یه ساعت دیگه دوباره سر میزنم به اینجا، مرسی اگه جواب بدید خوشحالم میکنید

سه شنبه 13 مهر1395 - 8:59am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1992 , 1993 , 1994 , 1995 , 1996 , 1997 , 1998 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: پوریا و 119 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure