انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 10:58pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1986 , 1987 , 1988 , 1989 , 1990 , 1991 , 1992 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

hesam نوشته است:
حالا چرا 2 تا السیدی داره؟!!

دو تا مدارو گذاشته تو یه باکس به اسم فلزیاب دوکاره و مخصوص میفروشه.نبوغ از سر و کولش بالا میره

شنبه 2 مهر1395 - 12:32am

درود مهندس حمید عزیز
بهترین سیم برای استفاده لوپ 1.1 متر چه مارکی و چند متر با چه اهمی باید باشه ؟
بنده دو دفعه تا بحال سیم لوپ یک متری رو عوض کردم . میدونم سوالم شاید تکراری باشه
بالغ بر 400 صحفه رو مطالعه کردم و جواب سوالم رو پیدا نکردم منت میزارید اگر بنده رو مورد الطاف خویش قرار دهید و جواب م رو دهید

شنبه 2 مهر1395 - 12:40am
مدیر کل
مدیر کل

برای لوپ 1 متری 10 دور سیم افشان با مغزی 1 میل و روکش ضخیم مناسب هست. مثلا مغزی سیم 1 میل باشه ولی با احتساب روکش روی هم 3 میلیمتر قطر داشته باشه! اگر جنس روکش PVC یا تفلون باشه که باز هم بهتره. در فروشگاههای الکتریکی حتما پیدا میکنین. در مورد مارکش اطلاعی ندارم. طول سیمش هم که طبیعتا حدود 40 متر میشه و مقاومتش نزدیک به 1 اهم در میاد. شما اون سیم رو تهیه کنین باقی مسائل خود بخود درست در میاد.

شنبه 2 مهر1395 - 1:18am

مرسی از راهنمایی که کردی مهندس من همیشه با فرکانس ۱۵۰یا۲۵۰فلزجو تست میکردم همیشه بوق اضافه داشت فرکانس به ۲۰۰پالس به۱۰۰ تغییر دادم کاملا ساکت شد حتی با سنس ۱۶و ۱۷ خیلی حال کردم دمت گرم.
در ضمن دوستان دستگاه هیچ وقت شب داخل منزل تست نکنید نمیدونم به خاطر نویز برق شهر یا چیز دیگه .دایم بوق میزنه و میتر تا وسط پر میشه حتی باعث شد قطعات عوض کنم خلاصه یکی دو روز سر در گم بودم بعد فهمیدم شب اصلا نباید داخل منزل فلزجو تست کرد.

شنبه 3 مهر1395 - 2:48pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله عرض کردم فرکانس 50 بدترین و بعد از اون 150 و حتی 250 که همگی از مضارب فرد عدد 50 هستن ؛ از بدترین فرکانسها بلحاظ تداخل با نویز برق شهر هستن! جالبه که شما دقیقا از این فرکانسها استفاده میکردین.
اینکه داخل منزل در شب مشکل دارین احتمالا بدلیل روشن شدن یک دستگاه برقی خاص یا فعال شدن منبع نویز قوی در اطراف شماست. این موضوع برای دیگران عمومیت نداره! اگر محل تست رو عوض کنین مشکل برطرف میشه. در واقع اگر میزان نویز موجود از حدی قویتر باشه دیگه کاری نمیشه کرد و تمام دستگاههای معتبر فلزیاب هم به همین صورت هستن.

شنبه 3 مهر1395 - 5:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بله عرض کردم فرکانس 50 بدترین و بعد از اون 150 و حتی 250 که همگی از مضارب فرد عدد 50 هستن ؛ از بدترین فرکانسها بلحاظ تداخل با نویز برق شهر هستن! جالبه که شما دقیقا از این فرکانسها استفاده میکردین.
اینکه داخل منزل در شب مشکل دارین احتمالا بدلیل روشن شدن یک دستگاه برقی خاص یا فعال شدن منبع نویز قوی در اطراف شماست. این موضوع برای دیگران عمومیت نداره! اگر محل تست رو عوض کنین مشکل برطرف میشه. در واقع اگر میزان نویز موجود از حدی قویتر باشه دیگه کاری نمیشه کرد و تمام دستگاههای معتبر فلزیاب هم به همین صورت هستن.

من دیشب با چند تا فرکانس توی خونه تست کردم دقیقا فرمایش مهندس حمید درسته فرکانس 100 و پالس 200 واقعا باثباته. دستگاه رو بحال خودش بزاری چند دقیقه بوق نمیزنه اما بقیه فرکانسها 20 ثانیه نشده بوق دستگاه در میاد
مهندس یک سوال داشتم دستگاه من ایرون ریجکتش کار نمیکنه با لوپ 50 سانتی دیلای اتوماتش 18 هست
اعداد سه گانش a249 b706 c 825
و سیم لاکی شماره 75 با 21 دور
سیم رابط انتن کرمان بدون فویل
مشکل کار کجاست؟

شنبه 3 مهر1395 - 5:46pm

با سلام
حمید جان من یک سوالی دارم ولی فکر میکنم که شما قبلا سوال بنده یک جایی از تاپیک پاسخ دادید، در هر صورت اگه سوال تکراری هست پیشاپیش معذرت میخوام....

ما یک جایی که براش نسخه وجود داره با تنظیمات زیر روی میتر 25 سنس داشتیم(با لوپ 1):
فرکانس= 120، عرض پالس=190، تاخیر=30+، انتگرال=60، گراند=1، اسپید=6 و حساسیت=17

بعد که چند متر پایین رفتیم من مجددا با تنظیمات بالا روی زمین دستگاه رو صفر کردم و بر روی حفره که دستگاه رو میبردم میتر میشد 30- و بعدش میومد روی 0 و دیگه عدد بالا نمیرفت...

حالا سوال من این هستش که آیا اصلا روش کار من درست هستش؟ یا اینکه در این حالت باید گراند رو خاموش کنم؟

ممنوم

شنبه 3 مهر1395 - 6:06pm
مدیر کل
مدیر کل

arash22 نوشته است:
من دیشب با چند تا فرکانس توی خونه تست کردم دقیقا فرمایش مهندس حمید درسته فرکانس 100 و پالس 200 واقعا باثباته. دستگاه رو بحال خودش بزاری چند دقیقه بوق نمیزنه اما بقیه فرکانسها 20 ثانیه نشده بوق دستگاه در میاد
مهندس یک سوال داشتم دستگاه من ایرون ریجکتش کار نمیکنه با لوپ 50 سانتی دیلای اتوماتش 18 هست
اعداد سه گانش a249 b706 c 825
و سیم لاکی شماره 75 با 21 دور
سیم رابط انتن کرمان بدون فویل
مشکل کار کجاست؟

خواهش میکنم.
با این دیلی و اعداد 3 گانه بنظر من امکان نداره حذف آهن کار نکنه! باید ابتدا مطمئن بشین لوپ شما نزدیک به فلزات مزاحم نباشه. در حالت حذف آهن خاموش باید عدد مقابل FERRO برای فلزات آهنی اغلب حدود 60 و برای غیر آهنی اغلب حدود 40 باشه. این نشون میده که میتونین با درجه حذف آهن بین 10 تا 20 قطعا نتیجه بگیرین. عدد ID هم باید برای سکه 500 تومنی حدود 40 باشه. اگر به این صورت باشه تقریبا مطابق استانداردی هست که در طراحی در نظر گرفته شده و مشکلی نیست.

شنبه 3 مهر1395 - 6:53pm
مدیر کل
مدیر کل

Amiss نوشته است:
با سلام
حمید جان من یک سوالی دارم ولی فکر میکنم که شما قبلا سوال بنده یک جایی از تاپیک پاسخ دادید، در هر صورت اگه سوال تکراری هست پیشاپیش معذرت میخوام....

ما یک جایی که براش نسخه وجود داره با تنظیمات زیر روی میتر 25 سنس داشتیم(با لوپ 1):
فرکانس= 120، عرض پالس=190، تاخیر=30+، انتگرال=60، گراند=1، اسپید=6 و حساسیت=17

بعد که چند متر پایین رفتیم من مجددا با تنظیمات بالا روی زمین دستگاه رو صفر کردم و بر روی حفره که دستگاه رو میبردم میتر میشد 30- و بعدش میومد روی 0 و دیگه عدد بالا نمیرفت...

حالا سوال من این هستش که آیا اصلا روش کار من درست هستش؟ یا اینکه در این حالت باید گراند رو خاموش کنم؟

ممنوم

خواهش میکنم. خسته نباشین.
لطفا این مباحث رو در تاپیک اپراتوری مطرح کنین تا نتایج برای سایر دوستان هم بصورت منسجم تر قابل استفاده باشه.
مطلبی که فرمودین با توجه به سایز لوپ و استفاده روی چاله و حفره طبیعی هست بخصوص که سنس اولیه زیاد قوی نبوده! حفره اثرش حالت عکس فلز هست و اگر سنس فلز ضعیف باشه ؛ بعد از حفاری اثر حفره غلبه میکنه و میتر منفی خواهید داشت که نشانه گودال حفاری شدست! در واقع بخصوص در مورد اهداف ضعیف باید حساب و کتاب خودتون رو خیلی دقیق تر قبل از حفاری انجام بدین وگرنه بعد کندن گودال کار مشکل میشه. در شرایط شما تنها راه استفاده از لوپی هست که کوچکتر از گودال باشه. سپس این لوپ رو روی دیواره بالانس میکنین و داخل گودال حرکت میدین تا بتونین متوجه سنس فلز بشین. ولی اگر گودالتون خیلی کوچک باشه طبیعتا این روش قابل استفاده نیست.
علت اینکه میتر منفی بعد مدتی صفر میشه فعال بودن گراند هست. در چنین شرایطی و کلا بعد از پیدا کردن نقطه هدف توصیه نمیکنم از گراند فعال استفاده کنین! گراند بیشتر بدرد کاوش و حرکت روی زمین اون هم با درجات حساسیت بالا میخوره. ولی اگر گراند خاموش باشه هم برد بیشتری دارین و هم جزئیات سنس هدف نهایی رو میتونین بهتر متوجه بشین.

شنبه 3 مهر1395 - 7:02pm

حمید جان واقعا ممنونم که پاسخ دادید...

واقعا کم تجربی کردم و حق با شما هستش خیلی باید حساب شده تر عمل میکردیم قبل از این که شروع به حفاری کنیم...

حمید جان من با لوپ 1 با تنظیماتی که بالا گفتم (فرکانس= 120، عرض پالس=190، تاخیر=30+، انتگرال=60، گراند=1، اسپید=6 و حساسیت=17) میتر روی سطح خاک 25 بود، حالا که میخوام با لوپ 60 داخل حفره رو چک کنم باز هم با همون تنظیمات کار کنم؟

اصلا گیج شدم، خیلی ناراحتیم واقعا فکر کردیم یک چیزی هست که میتر تا 25 بالا میرفت (چون نسخه هم داشتیم)... :ymsigh:

شنبه 3 مهر1395 - 7:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1986 , 1987 , 1988 , 1989 , 1990 , 1991 , 1992 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , MOHAMED ALI , Saeidpor2 و 97 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure