انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 13 اردیبهشت1403 - 1:11am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1983 , 1984 , 1985 , 1986 , 1987 , 1988 , 1989 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

Morteza2222 نوشته است:
من دیروز رفتم برای تست بیرون البته ابزار مناسب با خودمون نبردیم بیشتر از چهل سانت نتونستیم بکنیم ی تیکه برد دو رو سه سانت در پنج سانت انداختم تو گودال بعد پرش کردم حساسیت ۱۲فرکانس۲۵۰پالس ۱۵۰دیلی۲۰انتگرال۶۵که خیلی راحت آشکار شد.دستگاه بوق اضافه داره ولی موقع سنس کردن فلز و وقتایی که الکی بوق میزنه متفاوت و اینو باید خیلی کار کنید تا با تجربه بشید .لوپم از زمین دور نزدیک کنین این اتفاق میوفته که عادیه البته گراند من خاموش بود . ی چیز دیگم که فهمیدم وقتی فلزی رو سنس میکنه بعد از محیطی که چیزی سنس کرده دور میکنید تا چند ثانیه ساکته. دوست داشتم حدود هشتاد نود سانت بکنیم بعد تست کنیم متاسفانه نشد .

خسته نباشین.
البته فکر میکنم با این همه تجربه ساخت و تست و حتی فیلمهای تست زیر خاک و سنگ که دوستان در گذشته زحمتش رو کشیدن دیگه نیاز نبود چنین آزمایشی انجام بدین! کارایی این طرح ثابت شدست و این ادعای من نیست. فکر میکنم بعد نزدیک 2 سال دیگه براحتی میتونیم چنین حرفی بزنیم.
اگر شرایط زمین شما نامطلوب بوده باشه استفاده از حساسیت 12 خوب هست و در این شرایط بهترم هست گراند خاموش باشه. با همین درجه حساسیت بین 70 تا 75 درصد برد نهایی دستگاه رو خواهید داشت و مشکلی نیست. ولی بنظر میاد احتمالا لوپ شما مختصات خوبی نداشته و شاید از سیم ضخیم استفاده کردین که حساسیت به زمین کمی بالاتر میره.
منشا بوق اضافی رو هم باید ارزیابی کنین. اگر دستگاه یک جا ساکن باشه و باز بوق اضافی داشته باشه مشکل از دستگاه ساخته شده شما یا تداخل نویز هست. فرکانس 250 بلحاظ مضرب فرد بودن از فرکانس 50 هرتز برق شهر انتخاب مناسبی نیست! بهتره از مضارب زوج عدد 50 استفاده کنین. مثلا در اون رنج فرکانسی 200 یا حتی 300 انتخابهای بهتری هستن ولی بنظر من 200 بهتره.
در مورد دور شدن از محل سنس و ساکت بودن برای چند ثانیه ؛ بخصوص در حالت گراند خاموش هیچ ارتباطی وجود نداره. پس یا برداشت شما اشتباه بوده یا مساله اپراتوری شماست یا شاید حتی اشکالی در دستگاه شما هست.

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 3:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با درود من چند روز پیش یه جا رو ابتدا با لوپ یک تست کردم فرکانس 150 پالس 250 دیلای 20 حساسیت 15 گراند خاموش چند بار بوق هشدار و میتر منفی تا 22 میداد اما با لوپ 50 میتر منفی نمیداد و خیلی ضعیف همونجایی که بوق هشدار میزد رو میگرفت با میتر 10 .
این هشدارها چی رو نشون میده .
برای حذف املاح سطحی و جستجوی عمقی چه تنظیماتی باید انجام داد . تشکر

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 6:04pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
البته بهتره اینجور مسائل رو در تاپیک اپراتوری مطرح کنین. بهرحال حالتی که فرمودین میتونه نشانه فلزی باشه که زیر اون حفره ای قرار گرفته! بهمین دلیل لوپ بزرگتر میتر منفی میده ولی لوپ کوچکتر اعلام سنس فلز میکنه. برخی از این موارد هم خطاهای خاص هستن. ولی با اطمینان نمیشه گفت خطاست.
در حذف املاح سطحی اولین قدم این هست که لوپ رو کمی بالاتر از زمین بگیرین و کاوش کنین. اگر هدفتون فلز بزرگ در عمق بالا باشه بهتره فرکانس رو کمی پایین تر مثلا 100 بذارین. من نمیدونم چرا شما هم از مضرب فرد عدد 50 استفاده کردین که اتفاقا نویز پذیر هست؟! این همه فرکانس داریم بعضی دوستان دقیقا بدترینش رو انتخاب میکنن! فرکانس 100 بمراتب بهتر و با ثبات تر هست. همینطور اگر شرایط زمین مناسب نباشه عرض پالس 250 بالاست و 200 خیلی بهتر جواب میده. دیلی 20 هم برای زمین با شرایط بد زیاد مناسب نیست و رقمی بالاتر میتونه به ثبات کمک کنه.

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
البته بهتره اینجور مسائل رو در تاپیک اپراتوری مطرح کنین. بهرحال حالتی که فرمودین میتونه نشانه فلزی باشه که زیر اون حفره ای قرار گرفته! بهمین دلیل لوپ بزرگتر میتر منفی میده ولی لوپ کوچکتر اعلام سنس فلز میکنه. برخی از این موارد هم خطاهای خاص هستن. ولی با اطمینان نمیشه گفت خطاست.
در حذف املاح سطحی اولین قدم این هست که لوپ رو کمی بالاتر از زمین بگیرین و کاوش کنین. اگر هدفتون فلز بزرگ در عمق بالا باشه بهتره فرکانس رو کمی پایین تر مثلا 100 بذارین. من نمیدونم چرا شما هم از مضرب فرد عدد 50 استفاده کردین که اتفاقا نویز پذیر هست؟! این همه فرکانس داریم بعضی دوستان دقیقا بدترینش رو انتخاب میکنن! فرکانس 100 بمراتب بهتر و با ثبات تر هست. همینطور اگر شرایط زمین مناسب نباشه عرض پالس 250 بالاست و 200 خیلی بهتر جواب میده. دیلی 20 هم برای زمین با شرایط بد زیاد مناسب نیست و رقمی بالاتر میتونه به ثبات کمک کنه.

سپاس از پاسخ شما
این دفعه سعی میکنم با همین تنظیماتی که فرمودید تست کنم من اونجا رو با ردیاب گرفته بودم مکانش زیاد جلب توجه نمیکنه اما ردیاب فقط حفره با حجم یک متر و طلا زد عمق حدود 2 متر . 4 تا سنگ بصورت چینه در یک ردیف کنار هم هست و علایم دیکری نداره. لوپ یک فقط یه بار اونجا رو زد اما بقیه دفعات یا نمیگرفت یا بوق هشدار و میتر منفی. سپاس

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 7:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام,وشب بخیر به همگیاستاد حمید چرا من نمیتونم تو انجمن,دانلود کنم فایلهارو,بنظر شما چکار کنم,,دانلودر منیجر,رو هم غیرفعال یا فعال میکنم,فرقی نداره,ممنون از شما

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 10:23pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد دانلود مشکل از انجمن نیست. احتمالا مساله از نوع مرورگر یا فیل شکن شماست.

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 11:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس بوی آپدیت جدید میاد :D :D

پنج شنبه 1 مهر1395 - 9:10am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
مهندس حمید لطفا یکبار دیگه روی تصویر محل اتصال مقاومت جهت کم کردن صدای هدفون و بلندگو را با ذکر نوع مقاومت نسون بدین.
ممنون - یاحق @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 1 مهر1395 - 9:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
سلام دوستان
مهندس حمید لطفا یکبار دیگه روی تصویر محل اتصال مقاومت جهت کم کردن صدای هدفون و بلندگو را با ذکر نوع مقاومت نسون بدین.
ممنون - یاحق @};-

با اجازه مهندس
دوست عزیز میتونید طبق شکل زیر وصل کنید
مقاومت هم اونجوری که من یادم میاد یه ولوم یک کیلو گذاشته بودم سر راه هدفون(بلندگو پیزو کلا نصب نکرده بودم فقط هدفون وصل میکردم)که با کم و زیاد کردن ولوم صدا هم کم و زیاد میشد
با این حال بازم صدا روی کمترین حالت قوی بود

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 1 مهر1395 - 11:01am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

امیر حداد نوشته است:
bina نوشته است:
سلام دوستان
ممنون - یاحق @};-

با اجازه مهندس
دوست عزیز میتونید طبق شکل زیر وصل کنید
مقاومت هم اونجوری که من یادم میاد یه ولوم یک کیلو گذاشته بودم سر راه هدفون(بلندگو پیزو کلا نصب نکرده بودم فقط هدفون وصل میکردم)که با کم و زیاد کردن ولوم صدا هم کم و زیاد میشد
با این حال بازم صدا روی کمترین حالت قوی بود

سلام دوستان
امیر حداد عزیز ممنون از شما
پس فکر کنم میشه بجای ولوم از مقاومت 1 کیلو بطور ثابت استفاده کرد درسته؟
یاحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 1 مهر1395 - 12:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1983 , 1984 , 1985 , 1986 , 1987 , 1988 , 1989 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 178 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure