انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 1:42pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1982 , 1983 , 1984 , 1985 , 1986 , 1987 , 1988 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت استاد حمید و دوستان :ymcowboy:
مدار دومم بکار افتاد بااینکه ایسی ال اف اصل نیست اما خیلی ازش راضی هستم.درودبر شرفت مهندس
فرکانس105
دیلی35
گراند1
انتگرال90
لوپ معمولی دایره ای 40سانت.
سکه 500تومانی 70سانت
سینی30سانت 2متر دقیق
راحت و بدون نویز کار میکنه.
فقط ی خواهشی دارم که کد عددی فلزات رو بزارین که بدونم چه فلزی رو داریم سنس میکنیم ممنون میشم

سه شنبه 29 شهریور1395 - 12:26am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین. خیلی ممنون.
البته برد سکه که کمی غیر عادی هست. انتگرال 90 هم با دیلی 35 بصورت همزمان قابل استفاده نیست! ولی اگر بازه انتگرال رو بالا گذاشته باشین ممکنه به چنین بردی برسین.
در راهنما ذکر کردم عدد تفکیک بیشتر به اندازه و شکل هندسی و ضخامت فلز مربوط میشه. جنس فلز تاثیر کمی داره. تصور نمیکنین اگر واقعا اینطور بود که شما دوست دارین ؛ با این همه قلم فرسایی تا بحال یک جدول برای کد عددی فلزات مختلف گذاشته بودیم؟!

سه شنبه 29 شهریور1395 - 12:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
واقعا میشه یه سکه 500 تومنی رو تو 70 سانت زد؟ :-o :-o :-o :-o :-o

سه شنبه 29 شهریور1395 - 12:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

امکان نداره سکه 500 تومنی رو 70 بزنه .اونم با ال اف قلابی .
با اجازه استاد مهربونم آقا حمید دوستان برای نتیجه گیری بهتر از ردیاب fpl35 لازم دونستن از اساتید محترم در امر ردیابی برای کمک دعوت بعمل میاد این لینک تلگرام رو به من سپردن در انجمن بزارم اگه استاد محترم آقا حمید صلاح میدونند بزارند اگه هم حذف کنند
https://telegram.me/joinchat/CsiZMgqCBMzcPIhkbkdjlA

سه شنبه 29 شهریور1395 - 2:42am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود ب مهندس حمید و دوستان.
یدونه فلزجو مونتاژ کردم حواسم نبود خازن c15 رو برعکس جا زدم روشن کردم دیدم کم کم داغ کرد و کم کم نور ال سی دی رفت ...
بعد اینکه فهمیدم درستش کردم رگولاتور7812 رو تعویض کردم bs رو تعویض کردم irf840 رو تعویض کردم باز کویل ارور داردم امکانش هست از خازن c19 با 22 باشه چون خیلی کم داغ میکنه یا از خازنها باشه ممنون

سه شنبه 30 شهریور1395 - 8:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس جان ممنون که جواب منو دادید,مشکل از دیود بود که برعکس جازده بودم البته اخر سر فهمیدم,که دیگه فیبرو خراب کردم فدای سرت میرم واسه ساختن 5فیبر,
مهندس جان PCB یکی از دوستام بهم داده ولی هیچ اطلاعاتی ازش ندارم اگه بتونم بزارم,یه نگاهی بهش بنداز منکه سر درنمیارم,یا,علی,شب,خوش

سه شنبه 30 شهریور1395 - 10:30pm
مدیر کل
مدیر کل

alamut777 نوشته است:
درود ب مهندس حمید و دوستان.
یدونه فلزجو مونتاژ کردم حواسم نبود خازن c15 رو برعکس جا زدم روشن کردم دیدم کم کم داغ کرد و کم کم نور ال سی دی رفت ...
بعد اینکه فهمیدم درستش کردم رگولاتور7812 رو تعویض کردم bs رو تعویض کردم irf840 رو تعویض کردم باز کویل ارور داردم امکانش هست از خازن c19 با 22 باشه چون خیلی کم داغ میکنه یا از خازنها باشه ممنون

برعکس جا زدن خازنهای جهت دار میتونه باعث معیوب شدنشون بشه. کلا هیچوقت خازن نباید داغ بکنه! اگر حرارت از قطعات اطراف نیست و از خود خازن هست باید خازن رو تعویض کنین.

چهارشنبه 30 شهریور1395 - 12:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام بر دوستان و استاد حمید عزیز
ایا در استفاده از رگولاتور ولتاژ 12 ولتی نوع قابلمه ای 1.5 امپر به نوع پلاستیکی ارجحیت داره؟
با تشکر

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 10:47am

من دیروز رفتم برای تست بیرون البته ابزار مناسب با خودمون نبردیم بیشتر از چهل سانت نتونستیم بکنیم ی تیکه برد دو رو سه سانت در پنج سانت انداختم تو گودال بعد پرش کردم حساسیت ۱۲فرکانس۲۵۰پالس ۱۵۰دیلی۲۰انتگرال۶۵که خیلی راحت آشکار شد.دستگاه بوق اضافه داره ولی موقع سنس کردن فلز و وقتایی که الکی بوق میزنه متفاوت و اینو باید خیلی کار کنید تا با تجربه بشید .لوپم از زمین دور نزدیک کنین این اتفاق میوفته که عادیه البته گراند من خاموش بود . ی چیز دیگم که فهمیدم وقتی فلزی رو سنس میکنه بعد از محیطی که چیزی سنس کرده دور میکنید تا چند ثانیه ساکته. دوست داشتم حدود هشتاد نود سانت بکنیم بعد تست کنیم متاسفانه نشد .

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 12:58pm
مدیر کل
مدیر کل

تهم نوشته است:
با سلام بر دوستان و استاد حمید عزیز
ایا در استفاده از رگولاتور ولتاژ 12 ولتی نوع قابلمه ای 1.5 امپر به نوع پلاستیکی ارجحیت داره؟
با تشکر

نوع قابلمه ای آمپر بیشتری میتونه ارائه کنه. ولی مزیت خاص دیگری نداره. ابعادش هم بزرگتر هست که مشکل مونتاژی ایجاد میکنه. تعجب میکنم دوستان بارها به این موضوع پرداختن! مصرف مدار ما که مشخصا در رنج 100 میلی آمپر یا کمی بیشتر بسته به تنظیمات هست. اگر قرار بود رگولاتور معمولی 1.5 آمپری مشکلی با 0.1 یا 0.2 آمپر داشته باشه پس چرا میگن 1.5 آمپر هست؟! اما اینکه داغ بکنه کاملا طبیعیه چون اون ابعاد قطعه اصولا فقط به کمک هیت سینک میتونه توان مورد نظر رو ارائه بده. این هم مشکل خاصی نیست چون هیت سینک یک قطعه سادست که براحتی میشه نصبش کرد.
کلا اگر کاوشگر هستین خواهشا این مسائل رو بذارین کنار! این چیزها وظیفه من طراح بوده و سعی کردم به نحو احسن انجامش بدم و جوری توضیح بدم که در ساخت مشکلی وجود نداشته باشه. باقی داستان اپراتوری و کاوشگری هست. وگرنه اگر قرار باشه هر مداری میسازیم تا ابد ذره بین روی جزئیات غیر تاثیرگذارش بذاریم مطمئن باشین چیزی نخواهد بود جز یک کاردستی روی میز آزمایش یا گوشه کمد خانه! پس اگر برای تفریح و سرگرمی مدار نمیسازین سعی کنین لااقل چنین طرحی رو که روی جزئیاتش به اندازه کافی کار شده ؛ در عمل به کار ببندین.

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 2:52pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1982 , 1983 , 1984 , 1985 , 1986 , 1987 , 1988 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: علی مازندران و 116 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure