انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 1:05pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1964 , 1965 , 1966 , 1967 , 1968 , 1969 , 1970 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

با وجود تستهای متعددی که بنده از ابتدا روی این مدار داشتم هیچوقت آسیبی به دیودهای 4148 وارد نشده! البته همیشه دقت کردم مشکلی در مدار نباشه. بنابراین حداقل میتونم بگم لوپ نمیتونه تاثیری داشته باشه.

سه شنبه 9 شهریور1395 - 3:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsen90 نوشته است:
سلام مهندس حمید
مهندس معیوب شدن 4148 از چی میتونه باش از لوپ یا ماسفت

سلام
دوست عزیز دیود فست به راحتی معیوب نمیشه احتمال زیاد تو لاین مدار اتصالی داره
ولتاژ تحمل دیود 75 ولت و جریان 300 میلی امپر هستش

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 9 شهریور1395 - 3:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت مهندس عزیز خسته نباشید من به نحوه خودم واقعا ازت عذرخواهی میکنم که با سوالات تکراریم خستت کردم

مهندس اخرین باری که راهنمایم کردی که از سیم لاکی استفاده کن با صحبتی که توی گروه با اقا مجتبی داشتم ایشون گفتن با سیم نمره صفر80چهارده دور بپیچ و سیم رابطشم ار جی 58بزار منم طبق گفته اقا مجتبی همین کارو کردم اما بردم اضافه نشد حالا من موندم چرا از 160 بیشتر نمیشه..و یک سوال خیلی حیاطیه دیگه که ربطی به فلزجو نداره من 6عدد باطری لیون گرفتم اما واسه شارزش موندم چون از جند نفر که پرسیدم گفت نزنی که منفجر میشه توی انجمن هم نگاه کردم چند مدل بود اما گفتم خودتون یک مداری رو راهنمایی کنید که جواب بده اگر امکانش هست مهندس و واقعا ازتون معذرت میخوام تشکر @};- @};-

سه شنبه 9 شهریور1395 - 11:42pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
با لوپ 60 مهمه که محیط شما هم باز باشه تا بتونین برد نهایی ازش بگیرین. تا حدی هم امکان داره مثلا ماسفت شما مشکل داشته باشه یا مقادیر قطعات رو درست نذاشته باشین.
برای اون 6 باطری لیتیوم مناسبترین راه این هست که از فروشنده شارژر اتوماتیک بگیرین.

سه شنبه 9 شهریور1395 - 11:45pm

sat57 نوشته است:
سلام خدمت مهندس عزیز خسته نباشید من به نحوه خودم واقعا ازت عذرخواهی میکنم که با سوالات تکراریم خستت کردم

مهندس اخرین باری که راهنمایم کردی که از سیم لاکی استفاده کن با صحبتی که توی گروه با اقا مجتبی داشتم ایشون گفتن با سیم نمره صفر80چهارده دور بپیچ و سیم رابطشم ار جی 58بزار منم طبق گفته اقا مجتبی همین کارو کردم اما بردم اضافه نشد حالا من موندم چرا از 160 بیشتر نمیشه..و یک سوال خیلی حیاطیه دیگه که ربطی به فلزجو نداره من 6عدد باطری لیون گرفتم اما واسه شارزش موندم چون از جند نفر که پرسیدم گفت نزنی که منفجر میشه توی انجمن هم نگاه کردم چند مدل بود اما گفتم خودتون یک مداری رو راهنمایی کنید که جواب بده اگر امکانش هست مهندس و واقعا ازتون معذرت میخوام تشکر @};- @};-

از این نوع شارژر ها استفاده کن میتونی تک تک شارژر کنی یا پنج عدد بخری با ی منبع سوییچینچ که تغذیه همشون جدا باشه البته ی ماژول های دیگم هست من تا چهار سل دیدم شاید پنج سلم باشه ولی قیمتش بالاس ی کلید چند حالته هم میشه گرفت که تک تک باطری هارو به مدار شارژر وصل کنه اگه تهرانی نیو کیت نوع سه چیپ به قیمت ۶۰۰۰تومان میفروشه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 9 شهریور1395 - 12:03am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس من فلزجورو بیرون تست کردم فویل المینیوم سیگار تو 20 سانت با لوپ 50 ب ظرفیت 266 هانری و سیم خاردار 10 سانتی تو 50 سانت سنس کرد سینی استیل 30در25 رو در 120 سانتی سنس کرد ولی مشکل اینه که فرکانس رو 200 میزارم یا هر چیه دیگه کد پالس دستگاه زیر 215 جواب نمیده که سنس هم ندارم ولی بالا 400 سنس دارم تو 465 سنس همونه که نوشتم مشکل من کجاست لطفا راهنمایی کنید.

چهارشنبه 9 شهریور1395 - 12:37am
مدیر کل
مدیر کل

تنظیم عرض پالس باید از 100 قابل استفاده باشه! در غیر این صورت مشکلی در لوپ یا حتی مدار مثلا بخش ماسفت وجود داره.

چهارشنبه 9 شهریور1395 - 12:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوباره خومت مهندس عزیز و دوستان انجمن فلزجو ..هرچقدر تلاش کردم عکس اپلود نشد ... فقط خدمت شما عرض کنم که یک بار با سیم لاکی که همینطوری پیچیده بودم با دیلی 44 شروع به سنس کرد ... ازون تاریخ به بعد دیگه هیچ لوپی رو قبول نکرد ... ولتاژ مدار درسته ... اگر چیزی به ذهنتون رسید لطفی کنید و بنده رو بیخبر نذارید ... پیشاپیش یک دنیا ممنونم

پنج شنبه 11 شهریور1395 - 9:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس جان سلام . وقت بخیر
یه سوال داشتم از محضرتون. اینکه گاهی با فشار دادن دکمه های دستگاه نوشته ها قاطی میشه و بازم درست میشه یا اینکه موقع وارد کردن رمز با زدن کلید پایین به جای 4 عدد 6 رو مینویسه میتونه ناشی از چی باشه ؟
از اتصالات ال سی دی و اینا مطمئنم. چون ماه هاست داره به خوبی کار میکنه . تازگی اینطوری شده. آیا میتونه ایراد از میکرو باشه ؟
ممنونم از لطف همیشگی شما استاد گرامی @};- @};-

پنج شنبه 11 شهریور1395 - 10:47am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
Honarmand7 نوشته است:
مهندس حمید این سوالم مربوط ب شما هست
میخاستم بدون با توجه ب دستگاه عالی شما و حساسیت فلزیاب ها ب زمین و املاح چند درصد امکان موفقیت تو مکان هایی ک قبل کوره های ذغال پزی بود هست؟؟
مکان وسط جنگل هست و زمینی کاملا پر از املاح معدنی و حاصل خیز.رطوبت هم جاشنی این زمین و جنگل هست
و چند درصد امکان موفقیت تو حوضچه های قدیمی ک الان خشک شده هست؟؟ آب این حوضچه های دستی و طبیعی از چند چشمه تامین میشده ک الان خشک شدست
باز هم مکان این حوضچه ها در همان جنگل هست ک مشخصات عرض کردم
راستی مهندس عزیز تا یادم نرفته بگم ک تا چند متری کابل های شبکه برق امکان کار کردن هست.کابل های فشار قوی نه.کابل های هوایی برق خانگی.فرکانس 50
ممنونم مهندس
ب قول مهدی عزیز اخلاص را از حمید آموز

خواهش میکنم.
با توجه به شرایطی که فرمودین کلا در اینجور مکانها کار فلزیابی دشوار هست و نیاز به تجربه زیادی داره. اولین توصیه ای که میتونم به شما و سایر دوستان بکنم این هست که سعی کنین ابتدا تجربیات خودتون رو در زمینها و محیطهای بهتر بدست بیارین! در این صورت با قلق هایی که بتدریج یاد میگیرین میتونین در مکانهایی با شرایط دشوار هم جواب قابل قبول بگیرین. بقول معروف کسی اول رانندگی نمیره توی جاده پر پیچ و خم! در خصوص هر مشکلی که به زمین و عوارض طبیعی یا داخلی خاک ربط داشته باشه ؛ قدم اول بالاتر گرفتن لوپ نسبت به زمین هست. چون وقتی شرایط زمین طوری باشه که خودش حالت یک هدف ضعیف رو پیدا کنه ؛ هر چه زمین فاصله بیشتری تا لوپ داشته باشه بیشتر از دید امواج فلزیاب خارج میشه و اثر ضعیف تری میذاره.
در نزدیک کابلهای برق امکان کاوش هست ولی بستگی به خیلی مسائل هم داره. مثلا هر چه لوپتون بزرگتر باشه امکان تداخل بیشتر هست! انتخاب فرکانس درست هم تاثیر زیادی داره که اگر برق 50 هرتز باشه فرکانسهای 100 یا 200 خوب جواب میدن. در نهایت هم میتونین درجه اسپید رو کمتر کنین تا تداخل بیشتر کاهش پیدا کنه.

من برای تست دقیقا زیر برق فشار قوی کار کردم مقدار کمی نویز داشتم که کاملا قابل تشخیص با سنس فلز بود.
این مقدار نویز حتی در مقایسه با دستگاههای دیگه واقعا کم بود و میشه حتی زیر فشار قوی جواب گرفت.
من کماکان تنها ایراد فلزجو رو این میدونم که نمیشه صفحه کشی کرد که این خود به دلیل سنس زمین هست

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

پنج شنبه 11 شهریور1395 - 10:52am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1964 , 1965 , 1966 , 1967 , 1968 , 1969 , 1970 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: alisardarzadeh , zagalo16 و 194 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure