انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 10:10pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1963 , 1964 , 1965 , 1966 , 1967 , 1968 , 1969 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

mahan2000 نوشته است:
سلام و عرض ادب خدمت مهندس حمید عزیز و اعضای محترم فلز جو @};-
مهندس جان دستگاه من وقتی روشن میشه و تک بوق میزنه رو ال سی دی ردیف بالا فقط ، نوشته اونم بصورت ناقص داره
رگلاتور 7805 هم در همون لحظه اول بسیار گرم میشه حالا خواستم لطف کنید و مشکلم رو حل کنید ممنون میشم داداش بسیار سپاس گزارم خدا قوت @};- ~O)

خسته نباشین.
شما ابتدا باید ولتاژ ها رو چک کنین. رگولاتور 7805 بهیج وجه نباید داغ کنه. اگر داغ میکنه پس ولتاژ 5 هم نمیتونه درست باشه. باید ببینید دور و بر 7805 اتصالی نداشته باشین. اتصالات ال سی دی رو هم با دقت بررسی کنین.

دوشنبه 8 شهریور1395 - 5:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید خسته نباشی ممنونم بابت پاسخ سوال و راهنمایی های ارزشمندتون @};-
داداش من تمام قطعات مربوط ب بخش ال سی دی و اتصالات رو هم چک کردم مشکل داغ شدن 7805 حل شد جهت اطمینان بیشتر ال سی دی رو هم تعویض کردم که الان با این مشکل روبرو شدم دیگه عقلم ب جایی قد نمیده ممنون میشم باز با کمک های ارزشمندتون مشکلم برطرف کنید . ممنونم داداش @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

دوشنبه 8 شهریور1395 - 9:28pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
این مشکل هم اگر از اتصالات ال سی دی نباشه از خود ال سی دی هست!

دوشنبه 8 شهریور1395 - 9:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون مهندس حمید مشکل مدار من از دیودها بودالان با حساسیت19 ساکته فقط عدد بی یک واحد کم زیاد میشه وتک بوقی میزنه وعلامت (!)ظاهر میشه ومیتر یک یا دو رو نشون میده و تک بوق میزنه ایا میتونه از نویز باشه یا مدار بازم مشکل داره

دوشنبه 8 شهریور1395 - 10:38pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
پس مشکل شما حل شده. اون مقدار جزئی میتر با توجه به نویز محیط کاملا طبیعی هست. اصولا روی حساسیت 19 نمیشه توقع داشت دستگاه عملکرد با ثبات داشته باشه! حتی حین کاوش در محیط واقعی هم همونطور که در راهنما توضیح دادم بهتره از درجات پایین تر حساسیت استفاده کنین. تفاوت بردشون جزئی هست.

دوشنبه 8 شهریور1395 - 11:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام وشب بخیر به همگی,
کسی عکس سیم لیتز داره بزاره وایا خیلی از نظر برد باسیمهای دیگه فرق,میکنه
ایا,معیوب بودنه دیود میتونه باعث بی ثباتی باشه
خواهشا یکی اگه داخل مدارو کامل شیلد کرده عکسشو بزاره ببینیم,ممنون میشم,
با,تشکر

سه شنبه 8 شهریور1395 - 3:26am

حمید نوشته است:
Morteza2222 نوشته است:
نویز فقط از پایه وارد قطعه نمیشه از هر طرفی میتونه نویز امواج رادیو ای !
چون جعبه ای که انتخاب کردم از جنس پلاستیکه البته کف مدار با ورق آلومینیوم خیلی نازک شیلد کردم ولی برای روی مدار این کارو کردم ورق های کوچیک استوانه ای ساختم برای خازن های تانتال و ماسفت۱۷۰ اینا رو داخل استوانه گذاشتم و به منفی وصل کردم و همینطور برای ماسفت لوپ که من از شماره k2611 جایگزین 840چون بزرگه روی اونم ی ورق مس اندازه ابعاد خودش بریدم و چسبوندم فکر نمیکنم کار خیلی عجیبی باشه و خرید دو سه هزارتومن ورق مس بی راهه نیس.

خسته نباشین.
کاری که در مورد شیلد میکرو و برخی قطعات دیگه بطور جداگانه انجام دادین ایرادی نداره ولی مزیت چندانی هم نداره و زحمت اضافی هست که امکان اتصالی و ایجاد اشکال رو هم افزایش میده! بارها تاکید کردم میزان نویزی که از طریق لوپ وارد دستگاه میشه دهها برابر بیشتر از نویزی هست که بخواد روی خود مدار اثری بذاره. یا بطور مثال پیکره بندی میکرو و ریوزولوشن استفاده شده برای ADC اون که تنها بخش مهم میکرو از نظر نویز هست ؛ به صورتی بوده که حتی اگر مجاور دستگاههای برقی قرار بگیره ؛ روی خود میکرو نویزی ایجاد نمیکنه که در محاسبات سنس اثر محسوسی داشته باشه! ولی بخش تقویت کننده که شامل آیسی 357 هست طبیعتا خیلی حساس تره. در هر صورت با اینکه هیچ قسمت از مدار به اندازه خود لوپ نویز پذیر نیست ؛ راه بهتری که شما میتونستین برای شیلد مدار در نظر بگیرین این بود که داخل جعبه رو بطور کامل با فویل پوشش بدین و بعد به زمین مدار وصلش کنین. این روش هم قویتر هست و هم ساده تر!

درسته مهندس حق با شما بود من دوتا اشتباه کردم یکی جعبه ای که برای فلزجو انتخاب کردم خیلی کوچک بود که باعث شد یکم از پی سی بی تراش بدم تا به زور جاش کردم دیروز که روشن کردم فهمیدم به خاطر کوچک بودن جعبه گرمای رگولاتور تو کل جعبه پخش میشه که اصلا خوب نبود در مورد شلیدم حق با شما بود باید ی جعبه بزرگتر انتخاب کنم تا مشکل گرما و شیلد با فویل حل بشه.

سه شنبه 9 شهریور1395 - 11:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

با عرض سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گرامی ... سوالی که داشتم اینه بنده بعد از مونتاژ دستگاه مهندس حمید به مشکل کویل ارور برخوردم ... لوپ 1*1 با سیم افشان مغان ساختم ولی توفیری نداشت .... lf , irf,bc337,bs170 اینا رو هم عوض کردم بازم همونه .... مهندس جان خیرت قبول کمکی کن

سه شنبه 9 شهریور1395 - 11:38am
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
دوست عزیز بارها عرض شد و در توضیحات هم ذکر شد که هر اشکال اساسی در مدار بسادگی منجر به خطای لوپ میشه. پس حدس خاص یا راهنمایی خاصی که ما بتونیم داشته باشیم و مشکل شما رو تشخیص بدیم به اون شکل ممکن نیست. شاید بد نباشه عکس مدارتون رو بذارین.

سه شنبه 9 شهریور1395 - 1:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید
مهندس معیوب شدن 4148 از چی میتونه باش از لوپ یا ماسفت

سه شنبه 9 شهریور1395 - 2:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1963 , 1964 , 1965 , 1966 , 1967 , 1968 , 1969 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mikimaus و 117 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure