انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 12:47pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1962 , 1963 , 1964 , 1965 , 1966 , 1967 , 1968 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا مرتضی . مدارتون مبارک باشه .
میشه بگید سایز دستگاتون چند در چند در چنده ( طول در عرض در ارتفاع ) ؟
از چه بلندگویی استفاده کردین ؟ اگه ممکنه یه عکس از قسمت بلند گو بزارین .
منتظر ویدیوی تستتون هستیم عزیز .
موفق باشین .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

دوشنبه 8 شهریور1395 - 9:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید گرامی خوبی عزیز؟مهندس من خیلی درگیراین مدار شدم برد دستگاه واقعا پایینه ال اف اصلی گذاشتم ای ار اف هم اصلیه لوپم شصته با چهارده دور سیم یک دریک افشان رابطشم از انواع سیمها ازمایش کردم اما یک سینی چهل سانت استیل رو از فاصله 160بیشتر نمیزنه و یک فیبر مس رو هم خودمو کشتم از 90سانت بیشتر سنس نداره مکان تستم جایی بردم که پرنده هم پر نمیزنه چه برسه به الودگی دیلی اتوماتیکمم 18با بعضی سیما د 16هم روی سیمای دیگش پهنای پالس و تنظیماتشم از همه رقم ازمایش کردم اما جوابم در همین حد بیشتر نبوده حالا واقعا موندم ایا مدار مشکل داره لوپه واقعا نمیدونم کجای کارم مشکل داره که اینقدر پایینه اعدا سه گانه هم به این صورته 856 756 256تقریبا همه چی نرماله اما برد واقعا نسبت به تستای دوستان کمه لطفا راهنمایی کنید مهندس جان تشکر از زحمات خوب شما و مهندسینی که در این جمع دوستانه حضور دارن

دوشنبه 8 شهریور1395 - 11:10am

ممد گنججو نوشته است:
سلام آقا مرتضی . مدارتون مبارک باشه .
میشه بگید سایز دستگاتون چند در چند در چنده ( طول در عرض در ارتفاع ) ؟
از چه بلندگویی استفاده کردین ؟ اگه ممکنه یه عکس از قسمت بلند گو بزارین .
منتظر ویدیوی تستتون هستیم عزیز .
موفق باشین .
@};-

مرسی ارتفاع هشت سانت طول ده سانت و عرض هشت سانت این جعبه رو از جایی نخریدم نمیدونم جای چیه خیلی سال داشتمش کل مدار خیلی کوچیک و جم جور شده .
از بازر ساعت زنگی ها استفاده کردم تو بازار هست البته برا من بدون اسیلاتور نمیدونم اسیلاتور دارش جواب میده یا نه صداشم خوبه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 8 شهریور1395 - 11:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله مبارکتون باشه خیلی خوب و جمع و جور و مینیاتوری شده . امیدوارم باهاش به موفقیت های بزرگی برسین . یا حق .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

دوشنبه 8 شهریور1395 - 11:51am

شیلد کردن میکرو فلزجو با ورق مس ورق مس از فروشگاه های لوازم شمع سازی تهیه کنید متری چهل هزار تومن هر چند سانت بخوای میدن.نمیدونم این شیلد کردن تاثیر داره یا نه به هرحال میخوام برخی از قطعات مدار با این ورق شیلد کنم بعد اینکه ورق به اندازه مناسب بریدین به پایه هشت میکرو لحیم کنید.

دوشنبه 8 شهریور1395 - 12:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Morteza2222 نوشته است:
شیلد کردن میکرو فلزجو با ورق مس ورق مس از فروشگاه های لوازم شمع سازی تهیه کنید متری چهل هزار تومن هر چند سانت بخوای میدن.نمیدونم این شیلد کردن تاثیر داره یا نه به هرحال میخوام برخی از قطعات مدار با این ورق شیلد کنم بعد اینکه ورق به اندازه مناسب بریدین به پایه هشت میکرو لحیم کنید.

با سلام .
این چه کاریه دوست من ؟شیلد کردن میکرو ............؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!دیگه نوبره بخدا...اقا نویز از طریق پایه ها و مسیر های برد بیشترین تاثیر رو داره و شیلد کردن کل مدار جواب میده.
وگرنه شرکت اتمل خودش میکروهاشو شیلد میکرد که مطمینن یه کاری تو خود میکرو انجام داده...اقا بیراهه نرید تو رو خدا .یا حق @};-

دوشنبه 8 شهریور1395 - 1:10pm

ganbari نوشته است:
Morteza2222 نوشته است:

با سلام .
این چه کاریه دوست من ؟شیلد کردن میکرو ............؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!دیگه نوبره بخدا...اقا نویز از طریق پایه ها و مسیر های برد بیشترین تاثیر رو داره و شیلد کردن کل مدار جواب میده.
وگرنه شرکت اتمل خودش میکروهاشو شیلد میکرد که مطمینن یه کاری تو خود میکرو انجام داده...اقا بیراهه نرید تو رو خدا .یا حق @};-

نویز فقط از پایه وارد قطعه نمیشه از هر طرفی میتونه نویز امواج رادیو ای !
چون جعبه ای که انتخاب کردم از جنس پلاستیکه البته کف مدار با ورق آلومینیوم خیلی نازک شیلد کردم ولی برای روی مدار این کارو کردم ورق های کوچیک استوانه ای ساختم برای خازن های تانتال و ماسفت۱۷۰ اینا رو داخل استوانه گذاشتم و به منفی وصل کردم و همینطور برای ماسفت لوپ که من از شماره k2611 جایگزین 840چون بزرگه روی اونم ی ورق مس اندازه ابعاد خودش بریدم و چسبوندم فکر نمیکنم کار خیلی عجیبی باشه و خرید دو سه هزارتومن ورق مس بی راهه نیس.

دوشنبه 8 شهریور1395 - 4:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و عرض ادب خدمت مهندس حمید عزیز و اعضای محترم فلز جو @};-
مهندس جان دستگاه من وقتی روشن میشه و تک بوق میزنه رو ال سی دی ردیف بالا فقط ، نوشته اونم بصورت ناقص داره
رگلاتور 7805 هم در همون لحظه اول بسیار گرم میشه حالا خواستم لطف کنید و مشکلم رو حل کنید ممنون میشم داداش بسیار سپاس گزارم خدا قوت @};- ~O)

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

دوشنبه 8 شهریور1395 - 4:49pm
مدیر کل
مدیر کل

sat57 نوشته است:
سلام مهندس حمید گرامی خوبی عزیز؟مهندس من خیلی درگیراین مدار شدم برد دستگاه واقعا پایینه ال اف اصلی گذاشتم ای ار اف هم اصلیه لوپم شصته با چهارده دور سیم یک دریک افشان رابطشم از انواع سیمها ازمایش کردم اما یک سینی چهل سانت استیل رو از فاصله 160بیشتر نمیزنه و یک فیبر مس رو هم خودمو کشتم از 90سانت بیشتر سنس نداره مکان تستم جایی بردم که پرنده هم پر نمیزنه چه برسه به الودگی دیلی اتوماتیکمم 18با بعضی سیما د 16هم روی سیمای دیگش پهنای پالس و تنظیماتشم از همه رقم ازمایش کردم اما جوابم در همین حد بیشتر نبوده حالا واقعا موندم ایا مدار مشکل داره لوپه واقعا نمیدونم کجای کارم مشکل داره که اینقدر پایینه اعدا سه گانه هم به این صورته 856 756 256تقریبا همه چی نرماله اما برد واقعا نسبت به تستای دوستان کمه لطفا راهنمایی کنید مهندس جان تشکر از زحمات خوب شما و مهندسینی که در این جمع دوستانه حضور دارن

خیلی ممنون. خسته نباشین.
در درجه اول لوپ شما مناسب نیست و برد کمی میده. حتما سعی کنین برای این لوپهایی که حالت ثابت دارن از سیم لاکی استفاده کنین و ترجیحا به روش عنکبوتی یا تخت بپیچین. هر دو فاکتور روی برد تاثیر دارن. به غیر از این افت برد میتونه از ماسفت هم باشه.
در مورد اعداد 3 گانه با اینکه عدد اول کمی پایین هست ولی عدد دوم و سوم به نسبت بالاست! این خودش میتونه باعث کاهش حساسیت دستگاه بشه. موارد مربوط به لوپ و ماسفت رو بررسی کنین.

دوشنبه 8 شهریور1395 - 4:57pm
مدیر کل
مدیر کل

Morteza2222 نوشته است:
نویز فقط از پایه وارد قطعه نمیشه از هر طرفی میتونه نویز امواج رادیو ای !
چون جعبه ای که انتخاب کردم از جنس پلاستیکه البته کف مدار با ورق آلومینیوم خیلی نازک شیلد کردم ولی برای روی مدار این کارو کردم ورق های کوچیک استوانه ای ساختم برای خازن های تانتال و ماسفت۱۷۰ اینا رو داخل استوانه گذاشتم و به منفی وصل کردم و همینطور برای ماسفت لوپ که من از شماره k2611 جایگزین 840چون بزرگه روی اونم ی ورق مس اندازه ابعاد خودش بریدم و چسبوندم فکر نمیکنم کار خیلی عجیبی باشه و خرید دو سه هزارتومن ورق مس بی راهه نیس.

خسته نباشین.
کاری که در مورد شیلد میکرو و برخی قطعات دیگه بطور جداگانه انجام دادین ایرادی نداره ولی مزیت چندانی هم نداره و زحمت اضافی هست که امکان اتصالی و ایجاد اشکال رو هم افزایش میده! بارها تاکید کردم میزان نویزی که از طریق لوپ وارد دستگاه میشه دهها برابر بیشتر از نویزی هست که بخواد روی خود مدار اثری بذاره. یا بطور مثال پیکره بندی میکرو و ریوزولوشن استفاده شده برای ADC اون که تنها بخش مهم میکرو از نظر نویز هست ؛ به صورتی بوده که حتی اگر مجاور دستگاههای برقی قرار بگیره ؛ روی خود میکرو نویزی ایجاد نمیکنه که در محاسبات سنس اثر محسوسی داشته باشه! ولی بخش تقویت کننده که شامل آیسی 357 هست طبیعتا خیلی حساس تره. در هر صورت با اینکه هیچ قسمت از مدار به اندازه خود لوپ نویز پذیر نیست ؛ راه بهتری که شما میتونستین برای شیلد مدار در نظر بگیرین این بود که داخل جعبه رو بطور کامل با فویل پوشش بدین و بعد به زمین مدار وصلش کنین. این روش هم قویتر هست و هم ساده تر!

دوشنبه 8 شهریور1395 - 5:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1962 , 1963 , 1964 , 1965 , 1966 , 1967 , 1968 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure