انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 9:47am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1959 , 1960 , 1961 , 1962 , 1963 , 1964 , 1965 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تو عکس لوپ سمت راست بالا یه تیکه سیم لاکی هست ک زیر لوپ و ب لوپ ربطی نداره ( متصل نیست )اشتباه نگیرید.

بیهوده نشین
وقت طلاست

پنج شنبه 4 شهریور1395 - 6:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همگی,ممنون از شما دوست من که جواب منو دادید,اخه این چندمین فیبریه که زدم, وموفق نشدم, تو فیبر قبلی دسگاه روشن میشد ارور نمیداد,ولوپ هم وصل میکردم شروع به سنس میکرد,الان این 4فیبر,تونستم,روبه راش کنم,ولی به طلا حساسیت نداره,اصلا,بعدش,خودش شروع به سنس کردن میکنه,نمیدونم,چه مرگشه,حتی حساسیتو,رو,1 هم میزارم,اینجوریه,برد دسگاه هم خیلی کمه,دیگه نا امید شدم,ممنون که جواب میدید,دوست من,با تشکر از اعضای فلزجو,بخصوص,استاد حمید,

پنج شنبه 4 شهریور1395 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهشا یه نفر راهنمایی کنه,بنظر شما مشکل از لوپ,یا lf357 یا چیز دیگه ای,ال اف من سرامیکی هست روش نوشته,ساخت کره,لوپ منم60 سانتی با 18 دور سیم امیل,حالا میخوام سیم لاکی رو هم امتحان کنم شاید مشکلم حل شد,دیگه انقد,قطعه عوض کردم,نگو,بحرحال ممنون از شما,اگه بخوام عکس بزارم چطوری باید بزارم,بازم ممنون

پنج شنبه 4 شهریور1395 - 11:07pm
مدیر کل
مدیر کل

یشم سبز... نوشته است:
سلام خدمت اساتید و دوستان بزرگوار...مهندس جان من یه کیت درست کردم به جای خارن 5پیکو از 6پیکواستفاده کردم و بعد با چسب حرارتی کل کیت روپوشوتدم عالی جواب میده و ثباتشم عالیه...طوری که بالوپ یک در یک به راحتی با حساسیت حداقل18و پهنای پالس 250و فرکانس 137 ..دلای رو19میشناسه..دلای دستی رو 20تا40 هست..گراند 5 اسپید 5و حتی گراندهم بعضی زمینها غیرفعال میکنم و کارمیکنم...مهندس جان یه کیت دیگه درست کردم به جاش خازن 4پیکو گزاشتم عدداول زیادتر نشون میده و افزایش برد نسبی دارم...مهندس جان میخواستم بدونم میتونم رو کیت باچسب سنگ وهاردنر بپوشونم به جای چسب حرارتی....آیا ایرادی در کارکرد مدار ایجاد نمیکنه...چون بعضی از مدارها دیدم روش چسب سنگ میریزن...البته ناگفته نمونه ثبات کیت جدید کم شده...باتشکر...

خسته نباشین.
بله زیاد کردن خازن 5 پیکو عدد اول رو کم میکنه و ثبات بهتری هم داره ولی برد هم اندکی کمتر میشه. این موارد کاملا به هم ارتباط دارن. پیشنهاد من همون 5 پیکو هست.
بنده از نوع اون چسب اطلاعی ندارم. ولی بعضی انواع ایپوکسی مختص همین کار ساخته میشن و قابل استفاده هستن.

جمعه 4 شهریور1395 - 2:50am
مدیر کل
مدیر کل

Honarmand7 نوشته است:

سلامی گرم خدمت مهندس عزیز
مهندس جان رفتم یه منطقه باز و دور از ساختمان و کابل شبکه
با همون لوپ 60 تونستم سینی استیل 20*30 160 سنس داشته باشم.دفعه قبل تو حیاط 140 بود.160بد نی ولی برای این لوپ و این فلزیان کمه.حدااقل باید تو متری بزنه.برد مسی 10*10 تا یک متر سنس داشتم ک فک کنم خوب باشه حداقل برای فلزات کوچک و سکه.
ب نظرم برد کم من مربوط میشه ب کایل انتقالم ک باید عوض کنم و یه سیم آنتن 50 اهم بگیرم.سیم کرمان هم با شیلد آلومینیوم پیدا میشه .باید معمولیشو بگیرم برای تست.
منهدس جان برای انصال هم از چند سانت سیم معمولی استفاده کردم ک فک کنم اندکی از افت برد بخاطر همون باشه و اندکی هم بابت کابل ک از این نظر باید در ست کنم.نظر شما چیه مهندس حمید؟؟
چنددرصد احتمال میدین خطا از مدارم باشه.کیفیت قطعاتم یا خود لوپ.
دیدم ک یکی از دوستان با تعویض کابل و کانکتور افزایش برد مطلوبی داشته.منم حدس میزنم افت بردم بخاطر همین موضوع باشه
متاسفانه آخر هفته هست و سرم شلوغه.از اول هفته شروع میکنم ب تغییرات.مهندس گل خوشحال میشم نظر خودتونو بفرمایید
ممنونم

خسته نباشین.
بردی که برای سینی فرمودین باید نهایتا 190 سانت باشه و برای فیبر 10 سانتی هم نهایتا 120 سانت. این میزان نسبتا کم افت برد میتونه به خیلی جزئیات مختلف ربط داشته باشه. نمیشه نظر قاطعی داد.
سیم اتصال لوپ نباید از نوع معمولی باشه. فقط برای قسمت داخل جعبه اگر فاصله فیبر تا کانکتور در حد کمتر از 3 سانت هست میتونین سیم معمولی بذارین. وگرنه باید از یک تکه از خود کابل رابط اصلی استفاده کنین.
کانکتور اگر فلزی باشه قطعا اثر منفی داره. ولی اگر پلاستیکی باشه محکم بودن اتصالاتش کفایت میکنه.

جمعه 4 شهریور1395 - 2:56am
مدیر کل
مدیر کل

asad135959 نوشته است:
سلام به همگی,ممنون از شما دوست من که جواب منو دادید,اخه این چندمین فیبریه که زدم, وموفق نشدم, تو فیبر قبلی دسگاه روشن میشد ارور نمیداد,ولوپ هم وصل میکردم شروع به سنس میکرد,الان این 4فیبر,تونستم,روبه راش کنم,ولی به طلا حساسیت نداره,اصلا,بعدش,خودش شروع به سنس کردن میکنه,نمیدونم,چه مرگشه,حتی حساسیتو,رو,1 هم میزارم,اینجوریه,برد دسگاه هم خیلی کمه,دیگه نا امید شدم,ممنون که جواب میدید,دوست من,با تشکر از اعضای فلزجو,بخصوص,استاد حمید,

خسته نباشین.
ابتدا مطمئن بشین مدارتون مشکلی نداره بعد طلا رو تست کنین! اگر روی حساسیت 1 هم دستگاه خودش شروع میکنه به سنس ؛ پس حتما مدار شما اشکالی داره. مثلا ممکنه یکی از خازنها معیوب باشه. در نهایت باید وضعیت اعداد 3 گانه و دیلی لوپ رو بفرمایین شاید بهتر بشه متوجه شد مدارتون در چه وضعیتی هست.
برای تست طلا هم حتما از سکه یا النگو یا انگشتر استفاده کنین. کلا چیزهایی مثل زنجیر ظریف در پالسی ها ضعیف سنس میشن.

جمعه 4 شهریور1395 - 3:02am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز عرض ادب و احترام مهندس یه لوپ 1در1 و10 دور سیم یک میل افشان مقاومت با کابل1.1 اندوکتانس 390 برد عالی نیست ولی راضی کنننده اس اعداد دیباگ A416 B730 C826 راستش دیباگ اول یادم نموند( محیط بیابان) مهندس عدد اول بالاست بنظرتون عیب کار کجاست دیلی 18 با تغییرجزئی میشد بعضا19 حساسیت 18 دیلی دستی 32 احساس میکنم باید اندوکتانس بیاد پائینتر (خواستم یه دور سیم رو کم کنم)البته ببخشید شما صاحب نظرید و ماشاگرد شما استاد منتظر راهنمائی شما هستم @};-

جمعه 5 شهریور1395 - 5:43am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. خسته نباشین.
بارها عرض کردیم علت بالا بودن عدد اول بخصوص در لوپهای بزرگ نزدیکی بیش از حد سیمهاست. البته شما میتونین با یک دور کم کردن دور لوپ حالت خازنی رو در حد محسوسی کاهش بدین و عدد اول هم بهتر میشه. راه دیگه ایجاد یک فاصله بین سیمها یا استفاده از سیمی هست که روکش ضخیمتری داشته باشه و باعث بشه بین مغزی سیمها بطور خودکار فاصله بیشتری ایجاد بشه.

جمعه 5 شهریور1395 - 5:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس بنظرتون کل 40 متر سیم رو با چسب نواری شیشه ای معمولی بپوشونم اون فاصله دلخواه ایجاد میشه یا راه حلی دیگه داره اخه فکر کنم کم کردن یه دور از سیم ممکنه ظرایب دیگه رو کم و زیاد کنه چون حالت استاندارد مقاومت خیلی میاد پائین و...البته ببخشید ابراز فضل نیست داریم درس پس میدیم خدمت شما

جمعه 5 شهریور1395 - 9:36am
مدیر کل
مدیر کل

برای لوپ 1 متری هم 10 دور و هم 9 دور جواب خوبی میده. این مساله از نظر ظرفیت یا مقاومت اهمیت زیادی نداره. ولی دور کمتر سبب میشه حالت خازنی لوپ افت محسوسی داشته باشه که در شرایط شما مهمتر هست.
پوشوندن کل سیم با چسب رو توصیه نمیکنم چون ممکنه به زحمت و هزینه اضافیش نیارزه و جوابدهی انچنانی هم نداشته باشه! بهتره سیمی تهیه کنین که روکش ضخیم تر داشته باشه. سیمهای برق با چنین شرایطی در بازار وجود دارن.

جمعه 5 شهریور1395 - 3:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1959 , 1960 , 1961 , 1962 , 1963 , 1964 , 1965 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 111 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure