انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 6:10pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1957 , 1958 , 1959 , 1960 , 1961 , 1962 , 1963 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت مجتبی و دوستان گل من میخاهم فلزجو بسازم لطفا لیست قطعات به من بدهید ایشالا در کانادا بتوانم فلز جو رو درس کنم

سه شنبه 2 شهریور1395 - 7:41pm

با سلام خدمت مهندس حمید و دوستان عزیز.
تشکر میکنم از زحمات استاد حمید بابت ساخت فلز یاب فلزجو.من با اجازه آقاحمید مدار ومونتاژکردم ولی دوتا مشکل بزرگ دارم.اول اینکه بعد از پروگرم میکرو برای اولین بار که مدارو روشن میکنم صدای بوق ندارم.دوم هم کویل ارور میده.در مورد پروگرام کاملا طبق توضیحات عمل کردم.ولتاژ نقاط مختلف رو هم اندازه گرفتم طبق دستورالعمل درسته.فقط مقاومتهای ۳۹۰کمی داغ میکنن حتی وقتی کویل رو وصل نکردم.نمیدونم عادیه یا نه؟ لطفا اگه امکان داره دوستان راهنمایی کنن.تشکر

سه شنبه 2 شهریور1395 - 8:29pm
مدیر کل
مدیر کل

Honarmand7 نوشته است:
سلاام خدمت ههندس حمید گل و اساتید فلزجو
چندروزی از فلز جون دور بودم ولی خدارو شکر خودمو رسوندم.
بنده لوپ 60 ساختم با 19 شیار و 16 دور سیم لاکی 08
امروز تو محیط حیاط منزل با سینی استیل 30*20 تست گرفتم ک نتایجم با گفته و نتایج دوستان ک خوندم فرق داره.
سینی رو تو 140 راحت سنس دارم ولی نمیدونم کجای کار عیب دادم ک بردم کمه.آیا ممکنه از تنظیمات یا محیط تست باشه؟؟ یا از خود لوپ ممکنه باشه
ممنون میشم تنظیمات برای تست هوایی برای لوپ 60 بهم بگین.لطف بزرگی میکنین
ناگعته نمونه ک با لوپ 30 باسیم 65 یه سینی 36*10 رو تو 140 سنس دارم.البته خارج از منطقه مسکونی و کابل شبکه
حالا موندم چرا با سینی بزرگتر برد لوپ 60 کمه.
مهندس عزیز و اساتید بزرگوار ممنظر جوابتون و راهنمایی هاتون هستم
ممنونممم

خسته نباشین.
با توجه به اینکه برد لوپ 30 سانتی شما در حد مطلوبی هست ؛ پس یا لوپ 60 شما اشکالی داره یا محیط برای تست با لوپ بزرگتر مناسب نیست. فراموش نکنین هر چه لوپ بزرگتر باشه نیاز به محیط بازتر و مناسبتری داره تا بتونه عملکرد نهایی خودش رو نشون بده. وگرنه حداقل اتفاقی که میفته مشاهده برد کم هست. این موضوع زیاد به تنظیمات ارتباطی نداره. مطلب دیگه هم در خصوص سنس ضعیف برای بعضی فلزات خاص مثل سینی رویی هست که قبلا در موردش بحث کردیم. سعی کنین با مس یا استیل تست بگیرین که مطمئن بشین اشکال از کجاست.

سه شنبه 2 شهریور1395 - 9:59pm
مدیر کل
مدیر کل

Honarmand7 نوشته است:
مهندس حمید این سوالم مربوط ب شما هست
میخاستم بدون با توجه ب دستگاه عالی شما و حساسیت فلزیاب ها ب زمین و املاح چند درصد امکان موفقیت تو مکان هایی ک قبل کوره های ذغال پزی بود هست؟؟
مکان وسط جنگل هست و زمینی کاملا پر از املاح معدنی و حاصل خیز.رطوبت هم جاشنی این زمین و جنگل هست
و چند درصد امکان موفقیت تو حوضچه های قدیمی ک الان خشک شده هست؟؟ آب این حوضچه های دستی و طبیعی از چند چشمه تامین میشده ک الان خشک شدست
باز هم مکان این حوضچه ها در همان جنگل هست ک مشخصات عرض کردم
راستی مهندس عزیز تا یادم نرفته بگم ک تا چند متری کابل های شبکه برق امکان کار کردن هست.کابل های فشار قوی نه.کابل های هوایی برق خانگی.فرکانس 50
ممنونم مهندس
ب قول مهدی عزیز اخلاص را از حمید آموز

خواهش میکنم.
با توجه به شرایطی که فرمودین کلا در اینجور مکانها کار فلزیابی دشوار هست و نیاز به تجربه زیادی داره. اولین توصیه ای که میتونم به شما و سایر دوستان بکنم این هست که سعی کنین ابتدا تجربیات خودتون رو در زمینها و محیطهای بهتر بدست بیارین! در این صورت با قلق هایی که بتدریج یاد میگیرین میتونین در مکانهایی با شرایط دشوار هم جواب قابل قبول بگیرین. بقول معروف کسی اول رانندگی نمیره توی جاده پر پیچ و خم! در خصوص هر مشکلی که به زمین و عوارض طبیعی یا داخلی خاک ربط داشته باشه ؛ قدم اول بالاتر گرفتن لوپ نسبت به زمین هست. چون وقتی شرایط زمین طوری باشه که خودش حالت یک هدف ضعیف رو پیدا کنه ؛ هر چه زمین فاصله بیشتری تا لوپ داشته باشه بیشتر از دید امواج فلزیاب خارج میشه و اثر ضعیف تری میذاره.
در نزدیک کابلهای برق امکان کاوش هست ولی بستگی به خیلی مسائل هم داره. مثلا هر چه لوپتون بزرگتر باشه امکان تداخل بیشتر هست! انتخاب فرکانس درست هم تاثیر زیادی داره که اگر برق 50 هرتز باشه فرکانسهای 100 یا 200 خوب جواب میدن. در نهایت هم میتونین درجه اسپید رو کمتر کنین تا تداخل بیشتر کاهش پیدا کنه.

سه شنبه 2 شهریور1395 - 10:08pm
مدیر کل
مدیر کل

arash111 نوشته است:
با سلام خدمت مجتبی و دوستان گل من میخاهم فلزجو بسازم لطفا لیست قطعات به من بدهید ایشالا در کانادا بتوانم فلز جو رو درس کنم

دوست عزیز خواهشا اینقدر پستهای بیهوده در انجمن قرار ندین! تمام اطلاعات نهایی ساخت این طرح شامل مدار و لیست قطعات و توضیحات و فایل هگز و برنامه پروگرامر همگی در انتهای پست اول این تاپیک قرار دارن و میتونین دانلود کنین. برای ساخت به جز اون چند فایل به چیز دیگری نیاز ندارین. توضیحات رو هم مو به مو مطالعه کنین تا به مشکلی برخورد نکنین.

سه شنبه 2 شهریور1395 - 10:12pm
مدیر کل
مدیر کل

mehdi136577 نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید و دوستان عزیز.
تشکر میکنم از زحمات استاد حمید بابت ساخت فلز یاب فلزجو.من با اجازه آقاحمید مدار ومونتاژکردم ولی دوتا مشکل بزرگ دارم.اول اینکه بعد از پروگرم میکرو برای اولین بار که مدارو روشن میکنم صدای بوق ندارم.دوم هم کویل ارور میده.در مورد پروگرام کاملا طبق توضیحات عمل کردم.ولتاژ نقاط مختلف رو هم اندازه گرفتم طبق دستورالعمل درسته.فقط مقاومتهای ۳۹۰کمی داغ میکنن حتی وقتی کویل رو وصل نکردم.نمیدونم عادیه یا نه؟ لطفا اگه امکان داره دوستان راهنمایی کنن.تشکر

خیلی ممنون.
اگر فقط بوق اولیه رو ندارین ولی ال سی دی کار میکنه ؛ پس مشکل در مدار صوتی هست. باید ترانزیستور 337 و مقاومتهای 16 و 17 و 18 و بلندگو و اتصالات این قطعات رو چک کنین.
در مورد خطای لوپ و گرم کردن همزمان مقاومتهای دو وات ؛ احتمالا ترانزیستور BS170 شما یا اتصالات اون قسمت بعلاوه ماسفت مشکلی داره.

سه شنبه 2 شهریور1395 - 10:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس حمید
برد دستگاه من خیلی کمه میشه راهنمایی بکنید لوپ 30 دیلی لوپ 11تست در منزل
اعداد سه گانه به ترتیب a242وb667وс805
فرکانس 177
پالس 130
دیلی دستی 36
انتگرال 40
گراند 3
اسپد 3
حذف اهن خاموش
نتایج سکه25تومانی 25 سانت
سینی استیل 40*30 رو 70 سانت
خط کش فلزی پنجاه سانتی 30 سانت
قیچی و سوهان کوچک هم 15 سانت
برای لوپ 1*1 شناسایی دایلی 16تست در منزل
فرکانس 250
پالس 160
انتگرال 40
گرند 3
اسپد 3
اعداد سه گانه به ترتیب a166وb471وс674
هگز نسخه قبلی
نتایج سینی 2 متر
خط کش یک متر
تعداد 8 انگشتر نقره 50 سانت
سکه طلا 25 سانت
سوال برد کم می تونه از ایسی lf357 باشه
چه عواملی باعث برد کم می شود از زحمات شما سپاس گذارم

چهارشنبه 2 شهریور1395 - 2:50am

با سلام
مهندس حمید من از ca3130استفاده کردم اعداد. سهگانه 245-606-680هست. میشه لطفا نظرتونو بگید. و اینکه عدد سوم اگه پایینه دلیلش چی میتونه باشه

چهارشنبه 3 شهریور1395 - 8:40am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

mamali2310 نوشته است:
با سلام
مهندس حمید من از ca3130استفاده کردم اعداد. سهگانه 245-606-680هست. میشه لطفا نظرتونو بگید. و اینکه عدد سوم اگه پایینه دلیلش چی میتونه باشه

سلام دوستان
با اجازه مهندس حمید بزرگوار mamali2310 عزیز لطفا نتیجه تستهاتون با مشخصات کامل لوپ بذارین تا بشه نظر داد.
ضمنا اگه از سری lf هم داشته باشین میتونین با هم مقایسه کنین.
یاحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 3 شهریور1395 - 11:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر اهالي فلز جو و اساتيد عزيز
دوستان از اين نوع كانكتورها رو از كجا ميشه تهيه كرد
اگه از اصفهان يا تهران ادرس دارين لطفا بزارين
ممنون @};- @};-
پیوست:
conector.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

چهارشنبه 3 شهریور1395 - 1:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1957 , 1958 , 1959 , 1960 , 1961 , 1962 , 1963 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx , Taaak و 117 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure