انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 11:12am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1933 , 1934 , 1935 , 1936 , 1937 , 1938 , 1939 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود
خسته نباشید ب همه دوستان.
مهندس حمید عزیز دیشب برنامه پیشنهادی برای پروگرم کردن نصب کردم.البته با درایو هایی ک قبلن خودتون معرفی کردی و لینک گذاشتین.پروگرامر با آی سی زدم ب کامپیوتر اما فایل هگز باز نمیشه.وقع باز کردن خطا میده.یعنی مشکل ازکجاست؟؟ یعنی برنامه دوباره نصب کنم؟؟

بیهوده نشین
وقت طلاست

دوشنبه 11 مرداد1395 - 2:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون از راهنماییتون @};-

یه سوال دیگه !

من لوپ 35 رو دستگاه با دیلی 16 شناخت ، اندوکتانسش 460 بود ، 2 دور از سیم کم کردم ، اندوکتانس شد 420 ولی دیلی اتو شد 14 !!

مجدد اون 2 دور رو اضافه کردم و 2 دور هم بیشتر پیچیدم ، دلی شد 19 و اندوکتانس شد 483 ، مشکل از کیفیت سیم هست ؟

سیم افشان 0.75 استفاده کردم ! با سیم 0.8 روکشدار 23 دور بستم لوپ رو مقاومتش 3 اهم شد :-?

دوشنبه 11 مرداد1395 - 2:48pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
لحیم کردن آیسی 357 روی فیبر لزومی نداره ولی اگر قرار باشه فرقی بکنه قطعا در جهت مثبت هست! بنابراین مونتاژ این آیسی روی فیبر بخودی خود نمیتونه علت مشکل شما باشه. حالا ممکنه حین لحیم کاری آیسی حرارت زیاد دیده باشه و کمی از حالت ایده آل فاصله گرفته باشه یا لحیم کاریش تمیز نباشه که باید اون بخش فیبر رو تمیز کنین. نکته مهم دیگه هنگام تستها این هست که نویز محیط همیشه در یک وضعیت نیست! بدون اینکه شما مطلع باشید ؛ در لحظات مختلف منابع نویز متفاوتی در اطراف شما فعال یا غیر فعال میشن. پس وقتی زمان تست هم عوض میشه ممکنه این اتفاق بیفته و شما تصور کنین نتیجه بدتر یا بهتر شده! با چندین بار تست در شرایط مختلف و دقت کافی میشه نتیجه گرفت که دقیقا چه چیزی باعث تفاوت شده. لذا همیشه قبل از هر تغییری باید شرایط فعلی رو بخوبی تست و بررسی کرد تا بشه بعد تغییر ارزیابی درستی داشت.

خیلی ممنون جناب مهندس
شرمنده که هر دفعه مزاحم شما میشم.
بعد لحیم کردن پشت برد رو با مسواک و تینر شستم و اطراف پایه های آی سی رو با جسم تیز خط انداختم تا احیانا اتصالی نداشته باشه.البته مطمئنا محیط پر نویز بود اما با این حال من همونجا قبل در آوردن پایه های سوکت، مدارو تست کردم که خیلی مشکلی نداشت. قبلا دیباگ اول حداکثر رقم دهگانش یکی دو شماره بالا پایین میشد اما الان صدگانش هم یکی دو شماره بالا پایین میشه.
حالا دوباره با دقت اطراف آی سی و جاهای دیگه رو تمیز میکنم و همون خازن قبلی رو جا میزنم و تو محیط بدون نویز تست میگیرم بلکه وضعیت بهتر شه.
شایدم قطعات کیفیت لازم رو نداشته باشن، طرف خازن های الکترولیتی رو دید گفت جنسشون خوب نیست :( . شایدم بقول شما چون پایه های آی سی کوتاه بود گرما روش اثر گذاشته باشه

بازم عذر میخوام
ممنون از کمکتون

دوشنبه 11 مرداد1395 - 2:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
IIII نوشته است:

یه سوال دیگه !

من لوپ 35 رو دستگاه با دیلی 16 شناخت ، اندوکتانسش 460 بود ، 2 دور از سیم کم کردم ، اندوکتانس شد 420 ولی دیلی اتو شد 14 !!

مجدد اون 2 دور رو اضافه کردم و 2 دور هم بیشتر پیچیدم ، دلی شد 19 و اندوکتانس شد 483 ، مشکل از کیفیت سیم هست ؟

سیم افشان 0.75 استفاده کردم ! با سیم 0.8 روکشدار 23 دور بستم لوپ رو مقاومتش 3 اهم شد :-?

شما دوراشو كم كنيد تا بشه زير ٤٠٠ بالاي ٤٠٠ خوب جواب نميده

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 11 مرداد1395 - 3:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

adnistor_6 نوشته است:
IIII نوشته است:

یه سوال دیگه !

شما دوراشو كم كنيد تا بشه زير ٤٠٠ بالاي ٤٠٠ خوب جواب نميده

اگه بیاد زیر 400 دیلی رو 12 میشناسه !! اشکال نداره ؟

دوشنبه 11 مرداد1395 - 3:48pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
مقاومت چقدر ميشه ؟ احتمالا مشكل توي سيمه

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 11 مرداد1395 - 3:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

IIII نوشته است:

یه سوال دیگه !

دقیقا همین مشکل رو من با سیم 0.75 افشان برای لوپ 35 داشتم که با راهنمایی مهندس با سیم لاکی 0.65 پیچیدم( طبق گفته مهندس سیم 0.7 یا 0.6) دیلی شد 19. من 24 دور پیچیدم اهمش رو دقیق نمیدونم ولی احتمالا 1.5 اهم باشه یا کمی کم یا زیاد تر.
ضمنا دوست عزیز شما که پایه آی سی رو مستقیم به مدار زدید آیا پایه هاشو کوتاه کرده بودید؟ چون مال من که کوتاه کردم خیلی به مدار نزدیک شد و از طرفی شاید به علت کوتاهی پایه گرمای بیشتری موقع لحیم کاری به آی سی رسیده باشه.
ممنون

دوشنبه 11 مرداد1395 - 4:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

adnistor_6 نوشته است:
مقاومت چقدر ميشه ؟ احتمالا مشكل توي سيمه

مقاومتم وقتی دیلی رو 12 میشناسه 1.4 هست

و وقتی دیلی رو 19 میشناسه 1.7

دوشنبه 11 مرداد1395 - 5:22pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

hesam نوشته است:
IIII نوشته است:

یه سوال دیگه !

دقیقا همین مشکل رو من با سیم 0.75 افشان برای لوپ 35 داشتم که با راهنمایی مهندس با سیم لاکی 0.65 پیچیدم( طبق گفته مهندس سیم 0.7 یا 0.6) دیلی شد 19. من 24 دور پیچیدم اهمش رو دقیق نمیدونم ولی احتمالا 1.5 اهم باشه یا کمی کم یا زیاد تر.
ضمنا دوست عزیز شما که پایه آی سی رو مستقیم به مدار زدید آیا پایه هاشو کوتاه کرده بودید؟ چون مال من که کوتاه کردم خیلی به مدار نزدیک شد و از طرفی شاید به علت کوتاهی پایه گرمای بیشتری موقع لحیم کاری به آی سی رسیده باشه.
ممنون

ممنون حسام جان بابات توضیحت

وقتی ای سی رو میخای لحیم کنی باید خیلی سریع اینکارو انجام بدی !

شما تست کن دو تا مقاومت که با مولتی متر اندازشون یکی هست رو بگیر ، یکیشو بهش گرمای زیاد بده ! میبینی وقتی سردم میشه یکم رنجش تغییر میکنه !

نه من پایه ای سی رو کوتاه نکردم

دوشنبه 11 مرداد1395 - 5:24pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

IIII نوشته است:
hesam نوشته است:
IIII نوشته است:

یه سوال دیگه !

ممنون

ممنون حسام جان بابات توضیحت

وقتی ای سی رو میخای لحیم کنی باید خیلی سریع اینکارو انجام بدی !

شما تست کن دو تا مقاومت که با مولتی متر اندازشون یکی هست رو بگیر ، یکیشو بهش گرمای زیاد بده ! میبینی وقتی سردم میشه یکم رنجش تغییر میکنه !

نه من پایه ای سی رو کوتاه نکردم

خواهش میکنم
ممنون از توضیحت.والا این نویز بیخود دیگه خستم کرد. اصلا معلوم نیست منشاءش کجاست. این اواخر هم که بهتر شده بود با این کارم دیگه از اولش بدتر شد.
حالا بعد یه آی سی جدید میگیرم بدون کوتاه کردن پایه سریع لحیم میکنم ببینم چطور میشه

دوشنبه 11 مرداد1395 - 6:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1933 , 1934 , 1935 , 1936 , 1937 , 1938 , 1939 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 88 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure