انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 اردیبهشت1403 - 12:19am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1924 , 1925 , 1926 , 1927 , 1928 , 1929 , 1930 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
hamid_54 نوشته است:
مهندس جان لوپ 60درست کردم با سیم لاکی0.7دهم با این روش که سیم لاکی در دو جفت 8متری بهم تابدنم تا مثل کابل شبکه بشه و روی انرا وارنیش کشیدم اهم لوپ درامده 1.4دستگاه دیلی اتومات را 18نشان میده سکه 500تومنی با حساسیت 17در 43سانت بوق ممتد دارم و سینی استیل در 180بوق ممتد نظرتان را در مورد لوپ بفرمایید ایا این روش بهم تابندن سیمها بهم درسته اشکالی نداره با تشکر از جنابعالی

خسته نباشین.
امیدوارم تصور نکنین علت جوابدهی خوب لوپ با کابل کت6 به هم تابیدگی سیمهاش هست! :D چون پر واضحه که به هم تابیدگی در سیمهای لوپ تاثیر مثبت نداره. بلکه جنس سیم و روکش و حتی نازکی اون هست که اثر مثبت داره. لذا بنظر من اگر از خود سیم 0.7 لاکی بصورت معمولی استفاده میکردین و صرفا نظم در پیچیدن رو رعایت میکردین نتیجه بهتری بدست میومد.
اگر لوپ 60 خوبی بسازین سکه 500 تومنی تا 55 سانت باید قابل سنس باشه. سایز سینی رو هم که ذکر نکردین تا بشه در مورد بردش اظهار نظر کرد.

سایز سینی استیل 30سانتیمتر

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 2:34pm
مدیر کل
مدیر کل

amirabbas نوشته است:
سلام مهندس
یه سوال تخصصی دارم
من مولتی پروگرامر خریدم
کنجکاو شدم بدونم میشه میکرو را به روش isp پروگرام کرد یا خیر؟
به این جهت پرسیدم که اگر خواستم با چسب حرارتی مدار را بپوشانم برای میرو هم یه فکری کرده باشیم
با تشکر

بله قبلا بحث داشتیم. این کار شدنی هست ولی توصیه نمیکنم. چون پایه هایی که برای پروگرام آنبرد لازم هست ؛ در مدار هم استفاده میشن و اگر سوکت اضافی برای این کار در نظر بگیرین اتفاقا خودش ایجاد نویز میکنه!
در صورتیکه بخواین از چسب حرارتی روی مدار استفاده کنین بنظر من هیچ لزومی نداره اطراف میکرو این کار رو انجام بدین.

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 4:09pm
مدیر کل
مدیر کل

hamid_54 نوشته است:
حمید نوشته است:
hamid_54 نوشته است:
مهندس جان لوپ 60درست کردم با سیم لاکی0.7دهم با این روش که سیم لاکی در دو جفت 8متری بهم تابدنم تا مثل کابل شبکه بشه و روی انرا وارنیش کشیدم اهم لوپ درامده 1.4دستگاه دیلی اتومات را 18نشان میده سکه 500تومنی با حساسیت 17در 43سانت بوق ممتد دارم و سینی استیل در 180بوق ممتد نظرتان را در مورد لوپ بفرمایید ایا این روش بهم تابندن سیمها بهم درسته اشکالی نداره با تشکر از جنابعالی

خسته نباشین.
امیدوارم تصور نکنین علت جوابدهی خوب لوپ با کابل کت6 به هم تابیدگی سیمهاش هست! :D چون پر واضحه که به هم تابیدگی در سیمهای لوپ تاثیر مثبت نداره. بلکه جنس سیم و روکش و حتی نازکی اون هست که اثر مثبت داره. لذا بنظر من اگر از خود سیم 0.7 لاکی بصورت معمولی استفاده میکردین و صرفا نظم در پیچیدن رو رعایت میکردین نتیجه بهتری بدست میومد.
اگر لوپ 60 خوبی بسازین سکه 500 تومنی تا 55 سانت باید قابل سنس باشه. سایز سینی رو هم که ذکر نکردین تا بشه در مورد بردش اظهار نظر کرد.

سایز سینی استیل 30سانتیمتر

سینی 30 سانتی هم با لوپ 60 باید تا حدود 210 سانت قابل سنس باشه.

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 4:13pm

محل اقامت: خراسان شمالی
فلزیاب فلزجو داخل قاب
خیلی ممنون از استاد حمید که قدر دان زحماتشم
و قدر دان کار زیبایشان

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 5:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Amoyaser نوشته است:
فلزیاب فلزجو داخل قاب
خیلی ممنون از استاد حمید که قدر دان زحماتشم
و قدر دان کار زیبایشان

دوست عزیز میشه بفرمایید اون صفحه کلید رو از کجا تهیه کردین
ممنون

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 5:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جا داره از این طرح مهندس حمید حمان مدار فلز جو اف بی ای من ی قبرگور دخمه زدم و ب موفقیت رسیدم جا داره از طرح دادن این دستگاه و قدرت خوبش تشکر کنم ایشالا نتایج اعداد و تصاویر تا اخر هفته اعلام کنم تا از مهندس دستگاه جدید بگیرم

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 5:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس شرمنده دوباره با یه سوال مزاحمتون شدم مهندس من لوپ1در1 خودم رو باز کردم دوباره جم کردم گفتم شاید پارگی تو سیم ایجاد شده باشه اندوکتانسش 360 مقاومتش8دهم البته بدون احتساب کابل از سیم راضیم کابل کرمان گرفتم کانکتورم که پلاستیکی سوکت داخلش برنجی مهندس اعداد تقریبا راضی کننده هستن ولی متاسفانه مهندس دبلی اتومات خیلی بالاست حدود27 با پالس150 گه پالسو بالا ببرم بعنوان مثال200 دیلی میشه 29تا30 واقعا گیج شدم ایسی فلزی چندتا داشتم عوض کردم نشد که نشد بدجور گیر افتادم شرمنده مهندس ماکه نمیتونیم جبران کنیم فقط زحمتتون میندازیم بنظرتون ایراد کار کجا میتونه باشه فقط میتونم بگم ممنون از لطفتون

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 5:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash111 نوشته است:
جا داره از این طرح مهندس حمید حمان مدار فلز جو اف بی ای من ی قبرگور دخمه زدم و ب موفقیت رسیدم جا داره از طرح دادن این دستگاه و قدرت خوبش تشکر کنم ایشالا نتایج اعداد و تصاویر تا اخر هفته اعلام کنم تا از مهندس دستگاه جدید بگیرم

موفق و پیروز باشی

بیهوده نشین
وقت طلاست

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 6:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

امروز سفارشاتم تکمیل کردم.اگه بخام از صفر قطعات بگم هزینه کلیه قطعات حدود 150 تومان شد.ب اضای و هزینه پست.یعنی از صفر تا صد قطعات حدود 150 تومن.با باتری خشک و پروگرمر.
از سایت های پایا...روبواکیو...ایران میکرو...eca خرید کردم.
قطعات حساسو از پایا امیدوارم با کمک دوستان ب موفقیت برسم.یعنی برسیم با شما
فعلا میخام تا زمان رسیدن قطعات برم سراغ لوپ عنکبوتی 60 یا 40
چندتا نظر دوستان مطالعه کردم.مشخصات پیشنهادی شما دوستان گران قدر جهت ساخت لوپ عنکبوتی 60 یا 40 چیه؟؟
ممنون
سلامت باشین

بیهوده نشین
وقت طلاست

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 6:35pm
مدیر کل
مدیر کل

shahab58 نوشته است:
سلام مهندس شرمنده دوباره با یه سوال مزاحمتون شدم مهندس من لوپ1در1 خودم رو باز کردم دوباره جم کردم گفتم شاید پارگی تو سیم ایجاد شده باشه اندوکتانسش 360 مقاومتش8دهم البته بدون احتساب کابل از سیم راضیم کابل کرمان گرفتم کانکتورم که پلاستیکی سوکت داخلش برنجی مهندس اعداد تقریبا راضی کننده هستن ولی متاسفانه مهندس دبلی اتومات خیلی بالاست حدود27 با پالس150 گه پالسو بالا ببرم بعنوان مثال200 دیلی میشه 29تا30 واقعا گیج شدم ایسی فلزی چندتا داشتم عوض کردم نشد که نشد بدجور گیر افتادم شرمنده مهندس ماکه نمیتونیم جبران کنیم فقط زحمتتون میندازیم بنظرتون ایراد کار کجا میتونه باشه فقط میتونم بگم ممنون از لطفتون

ممنون. خسته نباشین.
خب علت که مشخصا نوع سیم استفاده شده شما در لوپ هست. با این حال اگر اعداد و تفکیک شما مشکلی نداره و از بردش هم راضی هستین مشکلی نیست. اتفاقا دیلی لوپ کمی بالاتر باشه ثبات بیشتری هم داره. بشرطی که به 30 نرسه.

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 7:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1924 , 1925 , 1926 , 1927 , 1928 , 1929 , 1930 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: babrestan , Resa و 105 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure