انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 5:39pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1923 , 1924 , 1925 , 1926 , 1927 , 1928 , 1929 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hesam نوشته است:
Honarmand7 نوشته است:
سایت چهره الکترونیک
LF 357N اصل 32هزار تومن
LF 357 H فلزی اصل 29 هزار
سایت پایا
LF 157 میده 13هزار
کدوم جواب بهتری داده و الویت با کدومه.
بخاطر قیمت بالا قطعات میخام فقط یکیشو بخرم و تو تست های اولیه استفاده کنم

من از پایا فلزی خریدم مشکلی نداشت
اون چهره هم که سابقاً گویا آی سی خراب قالب میکرده به جای اصلی
فعلا هم که دوستان تاکیدشون رو پایاست
من هر دو مدل فلزی پایا رو دارم که قبل از رفع عیب مدارم تقریباً شبیه هم جواب میداد. بعد رفع عیب با 357 که اعدادم درسته ولی هنوز با 157 تست نکردم، احتمالا اونم مشکلی نداره

به این سایت هم یه سری بزنید
http://www.merqc.com/

سه شنبه 5 مرداد1395 - 9:53pm
مدیر کل
مدیر کل

Mojtaba195 نوشته است:
سلام مهندس حمید. خسته نباشید
کابل رابط لوپ بنده با گرفتنش میتر منفی میندازه. مثلا وقتی کابلو میگیری و بالانس میکنی و کابلو ول میکنی ، الکی سنس داره و حتی میتر هم تا 100 هم بالا میره.
فکر میکردم از کابل رابط هست
ولی یکی از دوستان با همین کابل با دست زدن میتر منفی نداره.
امکان داره از خود مدار یا از قطعه ای در مدار باشه؟
لطفا راهنمایی کنین. ممنون

ممنون. خسته نباشین.
دست زدن مستقیم به کابل و حتی زمین مدار ؛ بسته به نویز محیط شما میتونه سبب خارج شدن دستگاه از بالانس بشه! لذا این مساله در مکانهای مختلف فرق میکنه. در حالت عادی کاوش قرار نیست به چیزی دست بخوره. بنابراین دست زدن به کابل ملاک نیست بلکه تکان خوردن عادی کابل ملاک هست و نباید بالانس رو بر هم بزنه. در این صورت قسمتی از موضوع مربوط به خود کابل و قسمتی هم مربوط به کیفیت اتصالات دو طرف کابل هست. همینطور این مساله ممکنه برای لوپهای مختلف کمی فرق داشته باشه. لوپهایی که دیلی اتومات بالاتری دارن کلا به این مسائل هم کمتر حساس هستن.

سه شنبه 5 مرداد1395 - 10:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام مجدد.مهندس حمید عزیز من تفکیکم کار نمیده ایسی هم ک عوض کردم و اعداد رنجش شد 200،600،700 و عوض کردم البته بازاریماسفتمم بردم کمه هم تفکبازاتفکیکم خیلی بد میزنه باید ببرم رنج 15 تا مس خذف کنه طلو طلاخذفطلارو حذف نیکنه.حتی هارم کلکانکتوررج کردم لوپ مستقیم وصل کردم.لطفا بگین چ کنم ک رمقمو گررمقمومته......ممنونم

حاکم سرزمین خویش باش ، حتی اگر به وسعت شانه هایت باشد.

سه شنبه 5 مرداد1395 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
سلام مهندس حمید. خسته نباشید
کابل رابط لوپ بنده با گرفتنش میتر منفی میندازه. مثلا وقتی کابلو میگیری و بالانس میکنی و کابلو ول میکنی ، الکی سنس داره و حتی میتر هم تا 100 هم بالا میره.
فکر میکردم از کابل رابط هست
ولی یکی از دوستان با همین کابل با دست زدن میتر منفی نداره.
امکان داره از خود مدار یا از قطعه ای در مدار باشه؟
لطفا راهنمایی کنین. ممنون

ممنون. خسته نباشین.
دست زدن مستقیم به کابل و حتی زمین مدار ؛ بسته به نویز محیط شما میتونه سبب خارج شدن دستگاه از بالانس بشه! لذا این مساله در مکانهای مختلف فرق میکنه. در حالت عادی کاوش قرار نیست به چیزی دست بخوره. بنابراین دست زدن به کابل ملاک نیست بلکه تکان خوردن عادی کابل ملاک هست و نباید بالانس رو بر هم بزنه. در این صورت قسمتی از موضوع مربوط به خود کابل و قسمتی هم مربوط به کیفیت اتصالات دو طرف کابل هست. همینطور این مساله ممکنه برای لوپهای مختلف کمی فرق داشته باشه. لوپهایی که دیلی اتومات بالاتری دارن کلا به این مسائل هم کمتر حساس هستن.

ممنون
تکان کابل اصلا تاثیری نداره
معمولا هم به کابل دست نمیزنم مگه اینکه جایی گیر کنه

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 5 مرداد1395 - 11:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

پیوست:
photo_2004-01-10_01-20-55.jpg
پیوست:
photo_2004-01-10_01-18-44.jpg
سلام مهندس جان خسته نباشی این طرح رو یکی از بچه های داده برای کاهش نویز و ثبات بیشتر لطفا نظرتان را در این مورد بفرمایید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 5 مرداد1395 - 12:21am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس جان لوپ 60درست کردم با سیم لاکی0.7دهم با این روش که سیم لاکی در دو جفت 8متری بهم تابدنم تا مثل کابل شبکه بشه و روی انرا وارنیش کشیدم اهم لوپ درامده 1.4دستگاه دیلی اتومات را 18نشان میده سکه 500تومنی با حساسیت 17در 43سانت بوق ممتد دارم و سینی استیل در 180بوق ممتد نظرتان را در مورد لوپ بفرمایید ایا این روش بهم تابندن سیمها بهم درسته اشکالی نداره با تشکر از جنابعالی

چهارشنبه 5 مرداد1395 - 12:37am
مدیر کل
مدیر کل

hamid_54 نوشته است:
پیوست:
photo_2004-01-10_01-20-55.jpg
پیوست:
photo_2004-01-10_01-18-44.jpg
سلام مهندس جان خسته نباشی این طرح رو یکی از بچه های داده برای کاهش نویز و ثبات بیشتر لطفا نظرتان را در این مورد بفرمایید

ممنون.
زمین ماسفت رو از طریق یک سلف از نقطه دیگه گرفتن و از طرف دیگه زمین ماسفت رو با یک خازن 100 نانو به زمین این طرف وصل کردن! در مجموع بنظر من اگر اثر منفی نداشته باشه بهتر هم نمیشه و اصولا نویزی که از لوپ وارد مدار میشه با این روشها نمیشه کاریش کرد. اگر واقعا مشکل نویز دارین فقط باید روی لوپ و شیلدش کار کنین.

چهارشنبه 5 مرداد1395 - 3:02am
مدیر کل
مدیر کل

hamid_54 نوشته است:
مهندس جان لوپ 60درست کردم با سیم لاکی0.7دهم با این روش که سیم لاکی در دو جفت 8متری بهم تابدنم تا مثل کابل شبکه بشه و روی انرا وارنیش کشیدم اهم لوپ درامده 1.4دستگاه دیلی اتومات را 18نشان میده سکه 500تومنی با حساسیت 17در 43سانت بوق ممتد دارم و سینی استیل در 180بوق ممتد نظرتان را در مورد لوپ بفرمایید ایا این روش بهم تابندن سیمها بهم درسته اشکالی نداره با تشکر از جنابعالی

خسته نباشین.
امیدوارم تصور نکنین علت جوابدهی خوب لوپ با کابل کت6 به هم تابیدگی سیمهاش هست! :D چون پر واضحه که به هم تابیدگی در سیمهای لوپ تاثیر مثبت نداره. بلکه جنس سیم و روکش و حتی نازکی اون هست که اثر مثبت داره. لذا بنظر من اگر از خود سیم 0.7 لاکی بصورت معمولی استفاده میکردین و صرفا نظم در پیچیدن رو رعایت میکردین نتیجه بهتری بدست میومد.
اگر لوپ 60 خوبی بسازین سکه 500 تومنی تا 55 سانت باید قابل سنس باشه. سایز سینی رو هم که ذکر نکردین تا بشه در مورد بردش اظهار نظر کرد.

چهارشنبه 5 مرداد1395 - 3:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید بابت ابتودیت جدید تبریک میگم

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 8:45am

سلام مهندس
یه سوال تخصصی دارم
من مولتی پروگرامر خریدم
کنجکاو شدم بدونم میشه میکرو را به روش isp پروگرام کرد یا خیر؟
به این جهت پرسیدم که اگر خواستم با چسب حرارتی مدار را بپوشانم برای میرو هم یه فکری کرده باشیم
با تشکر

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 1:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1923 , 1924 , 1925 , 1926 , 1927 , 1928 , 1929 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , Reza8003 , zagalo16 و 107 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure