انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 21 اردیبهشت1403 - 7:21am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1921 , 1922 , 1923 , 1924 , 1925 , 1926 , 1927 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
منهم این مشکل رو داشتم که تو کوه و دور از حتی پوشش تلفن همراه وقتی لوپ ثابت رو زمین بود مدام رو حساسیتهای بالای ده مشکل شبیه نویز روداشتم که بعد کلی تست مشخص شدکه بله سوکتهای آیسی که به اسم نظامی از جند جای مختلف خریدم به مراتب از سوکتهای معمولی بدتر هست واتصال ظعیف پایه آی سی ها دلیل ثبات کم دستگاه بود که 357 رو مستقیم رو برد لحیم کردم وبرای میکرو هم از سوکت معمولی استفاده کردم که کلی مشکل کمتر شد والبته بخشیش هم ار کانکتوها نظامی فلزی بود که اون رو هم حذف کردم
حالا اگه به طریقی بشه میکرو رو هم مستقیم رو برد لحیم کرد وپروگرم رو به روش SPI انجام داد شاید بشه گفت که حدود نودوپنج درصد مشکل بی ثباتی ومیتر منفی وقتی که لوپ ثابت هست حل میشه

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

دوشنبه 4 مرداد1395 - 8:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان جدیدی که اومدن و درحال ساخن فلز جو هستن پیشنهاد میدم بعدش حتما ردیاب موبالی رو.از قسمت ردیاب برن و بسازن خیلی عالیه.من دیرو ساختمش کل خریدشم حدود یه بیس تومن شد کلا یه ساعت کمر وقت میبره و عالی میزنه اگه اصولی بسازین.من نقره طلا و زدم دقیقا تو دو قدمی جنس قیچی میکنه و حتی منکه تاحالا ردیاب دست نگرفتم خیلی راحت ردیابی زدم.حتی فکر کردم چون جای جنسو بلدم دارم خودم میله هارو میچرخونم برا همین رفتم بیرون و ب داداشم گفتم که طلاهارو مخفی کنه تو دو نقطه بمن خط داد فک کردم اشتباهه ولی داداشم مافیا بازی دراورده بود و دو نقطه مخفی کرده بود که دقیقا دو نقطش که قیچی کرد طلا بود.پیشنهاد میدم حتما بسازی با کمترین قیمت بهترینه.یا علی

حاکم سرزمین خویش باش ، حتی اگر به وسعت شانه هایت باشد.

دوشنبه 4 مرداد1395 - 8:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام ، خسته نباشید خدمت تمامی دوستان
این متن جاش اینجا نیست ولی دوستان بیشتر میخونن .

من دستگاه رو با هر دو ورژن تست کردم درون یه چاه حفاری شده به عمق 8 متر
با ورژن قبلی دستگاه رو حساسیت 14 به بالا بی ثبات میشد و نسبت به خاک و محیط درون چاه حساسیت نشون میده و مشکل عمده دوستان با فاصله دادن لوپ از سطح دیوار سنس انجام میشد
ولی تونستم با ورژن جدید و بعد حدود نیم ساعت بالا پایین کردم تنظیمات حساسیت دستگاه رو روی 18 قرار بدم و بدون هیچ صدایی بی صدا کل دیواره چاه رو تست کردم و برای اطمینان بیشتر سکه ای قرار دادم و تونست با لوپ 30 تو اون محیط توی 50 سانتی سکه رو بوق ممتد با تفکیک سنس کنه ( خاک داخل چاه کاملا نمناک بوده و این خودش باعث بی ثباتی میشه ولی کاملا ساکت بود )

تنظیمات :
S : 18 \ F : 203 - 212 \ P : 175 \ تفکیک : 14 \ ground : off - 14
speed : 7
deally otu : 16 \ دستی : 24 ( لوپ 35 سانتی )

deally otu : 19 دستی : 20 لوپ 50 سانتی )

مجدد صحبت دوستان رو تاکید کنم که حتما 357 رو به مدار لحیم کنید ! خیلی موثر هست !

مرسی مهندس @};-

دوشنبه 4 مرداد1395 - 9:41pm
YIM

سلام ببخشید یه سوال وقتی گفته میشه واسه لوپ 18دور سیم بپیچیم منظور هر طرف 18 دور هسی یا ؟؟؟؟؟

دوشنبه 4 مرداد1395 - 10:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mamali2310 نوشته است:
سلام ببخشید یه سوال وقتی گفته میشه واسه لوپ 18دور سیم بپیچیم منظور هر طرف 18 دور هسی یا ؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز البته با اجازه مهندس حمید
ن دوست عزیز منظور هر ی دوریه که شما از نقطه شروع حرکت میکنی و یکی زیر یکی رو به همون نقطه شروع میرسی یعنی یه دور کامل لبه دایره ای لوپ @};- @};-

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

دوشنبه 4 مرداد1395 - 11:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون از شما دوستان بابت راهنمایی و بیان تجربتون @};-
با این حساب پایه های آی سی رو مستقیم به مدار لحیم میکنم.
با آرزوی موفقیت برای همگی

سه شنبه 5 مرداد1395 - 8:47am

سلام مهندس . تا الان دوتا از میکرو ها رفته روی demo !!! بنده این عمل انجام میدم :

برنامه eXtreme Burner - AVR ورژن 1.4.2 کاملا پاک کردم و دوباره نصب کردم ، دو فایل chips.xml و fuselayout.xml به پوشه دیتا برنامه انتقال دادم و فایل جدید جایگزین شد. برنامه باز کردم از منو chip میکرو ATmega328p انتخاب کردم و فایل FelezJoo_PI_v3_35.hex اپن کردم بعد ب تب fuse bits/settinges رفتم و
low fuse = F7
high fuse = D1
Extended Fuse = FC
و بعد تیک این سه گزینه زدم و روی Write All کلیک کردم.حدود 3 تا 4 دقیق طول میکشه تا کار تموم شه و بعد میکرو در میارم ور روی برد میزارم . کار میکنه ولی بعد چند بار خاموش روشن میره رو حالت دمو :(

مشکل از کجاست ؟ پروگرمر بنده AVR Programmer USB-ASP است.

اگه ممکنه فیوز بیت هارا برای برنامه bascom بگین تا با اون برنامه تنظیم کنم.

روی جعبه میکرو نوشته امکان تغییر و بازگرداندن فیوزبیت های کلاک و کلیه فیوزبیت ها

سه شنبه 5 مرداد1395 - 10:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milimod نوشته است:
سلام مهندس . تا الان دوتا از میکرو ها رفته روی demo !!! بنده این عمل انجام میدم :

برنامه eXtreme Burner - AVR ورژن 1.4.2 کاملا پاک کردم و دوباره نصب کردم ، دو فایل chips.xml و fuselayout.xml به پوشه دیتا برنامه انتقال دادم و فایل جدید جایگزین شد. برنامه باز کردم از منو chip میکرو ATmega328p انتخاب کردم و فایل FelezJoo_PI_v3_35.hex اپن کردم بعد ب تب fuse bits/settinges رفتم و
low fuse = F7
high fuse = D1
Extended Fuse = FC
و بعد تیک این سه گزینه زدم و روی Write All کلیک کردم.حدود 3 تا 4 دقیق طول میکشه تا کار تموم شه و بعد میکرو در میارم ور روی برد میزارم . کار میکنه ولی بعد چند بار خاموش روشن میره رو حالت دمو :(

مشکل از کجاست ؟ پروگرمر بنده AVR Programmer USB-ASP است.

اگه ممکنه فیوز بیت هارا برای برنامه bascom بگین تا با اون برنامه تنظیم کنم.

روی جعبه میکرو نوشته امکان تغییر و بازگرداندن فیوزبیت های کلاک و کلیه فیوزبیت ها

با اجازه مهندس
دوست عزیز شما فیوزبیت رو اشتباه تنظیم میکنید
بجای D1 برای ریست میکرو باید D9 بزنید
بهترین برنامه برای پروگرام کردن این میکرو برنامه extreme Burner است

آخرین بار توسط امیر حداد در سه شنبه 5 مرداد1395 - 10:39am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 5 مرداد1395 - 10:35am

mahan2000 نوشته است:
mamali2310 نوشته است:

ن دوست عزیز منظور هر ی دوریه که شما از نقطه شروع حرکت میکنی و یکی زیر یکی رو به همون نقطه شروع میرسی یعنی یه دور کامل لبه دایره ای لوپ @};- @};-

پس با این حساب یه طرف 18دور و طرف دیگه17 دور داریم. درسته،!

سه شنبه 5 مرداد1395 - 11:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

mamali2310 نوشته است:
mahan2000 نوشته است:
mamali2310 نوشته است:

پس با این حساب یه طرف 18دور و طرف دیگه17 دور داریم. درسته،!

نه جان برای لوپ عنکبوتی 18 دور اگه بخواین بپیچین، هر طرفش میشه 9 دور

سه شنبه 5 مرداد1395 - 12:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1921 , 1922 , 1923 , 1924 , 1925 , 1926 , 1927 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 112 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure