انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 21 اردیبهشت1403 - 3:54pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1920 , 1921 , 1922 , 1923 , 1924 , 1925 , 1926 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

milimod نوشته است:
سلام مدارو روشن میکنم دیلی ارور میده اصلا نمیشناسه . ic mac157 دارم :( چ کنم ؟کابلم عوض کرم نشد

دوست عزیز همونطور که بارها عرض کردیم این مشکل میتونه از بسیاری از قسمتهای مدار باشه. هر اشکال اساسی در مدار موجب خطای لوپ میشه و دستگاه کار نمیکنه. تا الان مشکلی در خصوص MAC157 وجود نداشته و بعید میدونم از این آیسی باشه. ولی مثلا معیوب بودن BS170 یا ماسفت میتونه منجر به خطای لوپ بشه. طبیعتا اکثر قطعات اطراف ایسی 357 در این زمینه نقش دارن و نباید اشکالی داشته باشن.

یکشنبه 3 مرداد1395 - 9:44pm

سلام مهندس دیشب مدار و روشن کردم همه چی اوکی بود اومدیم لوپو روش تست کنیم ارور داد اومدم قطعاتو چک کنم کلا مدار خوابیده اول خاموش روشن میکردم علامت سوال نشون مداد دوباره میکرو پروگ کردم مشکل حل نشود واقعا تو مونتاژ کار تمیز در نیومده خواستم در خواست کنم اگه از دوستان میتونه یه مدار دیگه برام بزنه هزینشم تقدیم میکنم یا مشکل مدار پیدا کنه واقعا خسته شدم 3 هفته درگیرشم با مشغله کاری

یکشنبه 3 مرداد1395 - 10:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

hesam نوشته است:
با سلام
سوالی داشتم. من تو شهرمون نتونستم کانکتور پلاستیکی مناسب پیدا کنم.این کانکتور ضد آبی هم که دوستان قبلا بهش اشاره داشتن کمی گرونه و هرجایی ندارن و از طرفی شاید حداقل 3 تا لازم بشه. میخواستم بپرسم کانکتور فلزی که عکسشو گذاشتم آیا مشکل خاصی ایجاد میکنه؟
عکس دوم هم کانکتور ضد آب بین راهیه که تو سایتش زده 0.75*2.آیا میشه از اون استفاده کرد ؟ کلاً بین دو تا عکس کدوم بهتره؟
برای اتصال مدار به کانکتور با توجه به اینکه طول سیم شاید سه سانت بیشتر نشه چه سیمی استفاده کنم بهتره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

سلام مجدد؛ کسی نظری نداره. من امروز فلزیه رو خریدم ولی مغزیش آهنیه. از اونجایی که میخوام مدارو تو جعبه فیکس کنم به یه کانکتور خوب نیاز دارم.اون پلاستیکیه قیمتش تو سایت زده2500 تومن کسی تا حالا اونو استفاده کرد؟اگه قابل استفاده باشه، سفارش بدم و اگه بشه سیمهاشو از بیخ قطع کنم و محکم رو جعبه سوار کنم و با سیم مناسب به مدار وصل کنم.

یکشنبه 3 مرداد1395 - 11:41pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
همونطور که عرض شد کانکتور فلزی بخصوص آهنی مناسب نیست و روی تفکیک اثر منفی داره و برد رو هم کمی کاهش میده. البته پینها چندان مهم نیستن! اصل بدنه کانکتور هست که بخصوص اگر آهنی باشه تاثیر منفیش ثابت شدست.
کانکتور پلاستیکی بین راهی که تصویرش رو گذاشتین مشکلی نداره و جواب میده. فقط ممکنه برای نصب روی جعبه به مشکل بخورین و مجبور باشین جور دیگه ای وصلش کنین.
برای اتصال فیبر مدار به کانکتور اگر فاصله در حد 3 سانت هست میتونین از سیم معمولی بصورت مستقیم استفاده کنین. اما اگر فاصله بیشتر باشه خیلی بهتره از یک تکه کابل آنتن که برای اتصال لوپ هم استفاده میشه برای اون قسمت استفاده کنین.

دوشنبه 3 مرداد1395 - 12:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
همونطور که عرض شد کانکتور فلزی بخصوص آهنی مناسب نیست و روی تفکیک اثر منفی داره و برد رو هم کمی کاهش میده. البته پینها چندان مهم نیستن! اصل بدنه کانکتور هست که بخصوص اگر آهنی باشه تاثیر منفیش ثابت شدست.
کانکتور پلاستیکی بین راهی که تصویرش رو گذاشتین مشکلی نداره و جواب میده. فقط ممکنه برای نصب روی جعبه به مشکل بخورین و مجبور باشین جور دیگه ای وصلش کنین.
برای اتصال فیبر مدار به کانکتور اگر فاصله در حد 3 سانت هست میتونین از سیم معمولی بصورت مستقیم استفاده کنین. اما اگر فاصله بیشتر باشه خیلی بهتره از یک تکه کابل آنتن که برای اتصال لوپ هم استفاده میشه برای اون قسمت استفاده کنین.

بسیار سپاسگذارم استاد
چون هم ارزون بود و هم پلاستیکی ضد آب گفتم شاید انتخاب خوبی باشه. برای اتصال به جعبه هم فکر کنم بشه یه کارایی کرد.سعی میکنم تا جایی که راه داره نزدیک مدار نصب کنم تا کمترین سیم استفاده بشه.
ممنون که لطف میکنید وقت میذارید و سوالات ابتدایی ما رو جواب میدید ^:)^

دوشنبه 3 مرداد1395 - 12:47am

با سلام
چی شد کسی دیگه منو تحویل نمیگره مخصوصاً اقا حمید که با من قهره اخه شما چه جور استادی هستی که با یه انتقاد ساده از کوره در میری اقا اصلاً من بی سواد شما انیشتن ولی اینو بدون که این امثال مایم که با این انتقادها باعت ارتقای این مدار میشیم راستی یه حرف رک دیگه به نظر ساخت این مدار در شرایط مختلف و افراد گوناگون ایراد های مدارت روز به روز بیشتر اشکار میشه و بهتر میتونی اونا رو برطرف کنی پس بهتر نیس یکم واضح تر جواب مارو بدی.
این جسارت منو ببخشید من مثل بعضی از افراد داخل انجمن نیستم که با چاپلوسی سوالاتم رو بپرسم یا پیش شما بدی اونایی رو بگم که مدار شما رو می فروشن و خودشونم یکی از اون ادم هان.
من برای انسان های که عالمن و از این علمشون در اختیار مردم میزارن احترام زیادی میگزارم اما ادم های دروغگو جز کثیف ترین ادم ها هستن.

خدانگهدار

دوشنبه 3 مرداد1395 - 2:00am
مدیر کل
مدیر کل

دوست گرامی نه کسی از کوره در رفته نه من ادعای استادی کردم و نه شما انتقادی مطرح کردی! اصلا معلوم نیست از چی داری حرف میزنی! شما قرار بود با اساتید بزرگوارتون محدودیت فایل هگز رو بردارین و بعد هم با فروش این فلزیاب خرج تحصیلتون رو بدین! اما بعد چند روز مشخص شد حتی در راه اندازی اولیه مدار هم مشکل دارین!!! بنده هم حق دارم هر جا لازم میدونم پاسخ بدم. وگرنه موظف به این کار نیستم. طرح این فلزیاب بصورت یک پیشکشی با توضیحات کامل در اختیار شماست. باقی داستان دیگه با خودتونه.
فکر نمیکنم مطرح کردن درخواست نابجا در مورد حذف محدودیت اسمش انتقاد باشه که حالا بخواد به ارتقای این طرح هم منجر بشه! وانگهی میبینید که 99 درصد صحبتها و سوالات در مورد مشکلات پیش پا افتاده مونتاژ هستن که خیلیاشو بنده جواب میدم و ربطی هم به ارتقای پروژه نداره. بفرض اگر اون یک درصد هم منجر به ارتقا بشه ؛ نتیجه همیشه چیزی بوده که در اختیار خودتون قرار گرفته. پس طرح این مسائل واقعا بی معنیه. وگرنه من همین الان هم میتونم ارائه پروژه رو بصورت عمومی متوقف کنم و خودم باقی مسائلی که مدنظرم هست پیاده کنم! در نهایت خواهید دید که توانایی شخصی منجر به پیشبرد پروژه میشه یا این بقول شما انتقادات!

دوشنبه 4 مرداد1395 - 3:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

hesam نوشته است:
:D
با سلام مجدد. مهندس جان دمتون گرم. مقاومت 8 که اشتباه بود رو عوض کردم. حالا دیگه مدارم درست شد و حذف آهن هم عمل میکنه.
با آی سی 357 فلزی در محیط منزل(تقریبا نزدیک فلزات کوچک با فاصله 1.5 متر از بغل) با لوپ 35 عنکبوتی : اعداد سه گانه 280-711-810 دیلی 19 (لوپ شیلد شده)
آیدی سکه 500 تومنی44، انبردست آهنی حدود 60 ، قابلمه که جنسشو نمیدونم(احتمالا روی) 90
همون لوپ بدون شیلد اعداد243-690-805 و آی دی ها هم تقریبا فرقی با حالت شیلد دار نداشت اگر هم داشت جزئی بود .

فقط دیروز که در منزلی در روستا تست شد دستگاه بسیار ساکت تر بود و حتی تا حساسیت 20 میشد تست گرفت اما امروز در منزل شهری تا حساسیت بیشتر از 12 نمیشد تست گرفت که اونم پر نویز بود حتی با شیلد.
یه نکته هم در مورد شیلد اینکه گویا هر دوطرف شیلد عایق بود و عملا نوارهایی که پیچیدم هیچ گونه اتصالی با هم و با شیلد کابل نداشتن اما با این حال در تستی که در منزل روستایی انجام شد نویز تا حد چشمگیری کم شده بود.

خیلی ممنون ازکمکتون؛معلوم نبود اگه شما راهنمایی نمیکردید چقدر باید الکی قطعه عوض میکردم.
انشاءالله همیشه موفق و پیروز باشید

اصلاحیه:
من مولتیمتری که رسانایی شیلد ساندویچ رو باهاش اندازه گیری کردم گویا کمی مشکل داشت. در واقع شیلد یه طرفش رسانا بود و از لحاظ اتصال نوارها با همدیگه و با شیلد کابل مشکلی نداشت. به همین دلیل بود که دستگاه ساکت شده بود.فقط مشکلی که داره اینه اگه به سختی تا بشه دیگه رساناییش در اون قسمت قطع میشه. اینو گفتم تا اطلاعات اشتباه نداده باشم.

فقط یه سوال: برای لوپهای بزرگتر که قابلیت شیلد شدن رو ندارن باید چکار کرد. لوپ 35 من بدون شیلد کلی نویز میگیره حالا برای 1.5*1.5 چکار کنم؟ اینکه با شیلد لوپ مشکل نویز حداقل در تست تقریبا حل شد یعنی دیگه نویز به مدارم ربط نداره و باید روی لوپ و کابل و کانکتور مناسب کار کنم،درسته؟
با تشکر

دوشنبه 4 مرداد1395 - 3:50pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
البته تا جاییکه من دارم با دستگاه کار میکنم واقعا مشکل جدی در زمینه نویز وجود نداره! مگر اینکه نویز در محیط شما خیلی شدید باشه. وگرنه در محیط طبیعی کاوش داستان خیلی فرق داره.
برای لوپهای بزرگ هم میتونین نواری از شیلد رو در نظر بگیرین و بصورت مارپیچ دور قسمت سیمها بپیچید.

دوشنبه 4 مرداد1395 - 4:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
البته تا جاییکه من دارم با دستگاه کار میکنم واقعا مشکل جدی در زمینه نویز وجود نداره! مگر اینکه نویز در محیط شما خیلی شدید باشه. وگرنه در محیط طبیعی کاوش داستان خیلی فرق داره.
برای لوپهای بزرگ هم میتونین نواری از شیلد رو در نظر بگیرین و بصورت مارپیچ دور قسمت سیمها بپیچید.

تشکر جناب مهندس
اتفاقا در محیط روستا و در باغی دور از فلز مزاحم و با فاصله 100 متر از سیمهای برق وقتی لوپ ثابت رو زمینه علامت!و(_) نشون میده. فقط یه چیزی شاید خنده دار باشه ولی تو اون منطقه پر جیرجیرکه که دائم صدای گوش خراش تولید میکنن، مگه اینکه اونا تاثیر بذاره. شایدم عاملی باشه که من ازش خبر نداشته باشم . حالا وقتی کانکتور بدستم رسید با چند نوع کابل رابط امتحان میکنم تو یه محیط بهتر ببینم ایندفعه چطور میشه.
بازم ازتون ممنونم @};-

دوشنبه 4 مرداد1395 - 4:26pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1920 , 1921 , 1922 , 1923 , 1924 , 1925 , 1926 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx و 61 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure