انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 31 اردیبهشت1403 - 5:31pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1918 , 1919 , 1920 , 1921 , 1922 , 1923 , 1924 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

hesam نوشته است:
reza21 نوشته است:
یه دونه آیسی lf 157 فلزی از پایا الکترونیک گرفتم اون خار که پایه هشت رو نشون میده
جاش بر عکس هست وقتی تو مدار قرار میدم کویل ارور میده و داغ میکنه فکر کنم این کلا تقلبی هست
اینجوریشو ندیده بودم ما شهرستانی ها باپست هرچی میخریم سعی میکنن تقلبی بندازن

حالا شاید همون یه دونه اینجوری باشه. چون من هم به تازگی 157 بدستم رسید و تو تستها فرقی با 357 فلزیشون نداشت. البته موقع تستها مدارم مشکل داشت ولی الان که درست شد، با 357 که اعدادم نرماله. فعلا 157 دم دستم نیست ولی احتمالا اونم مشکلی نداره.
حالا شما اگه مدارتون قبل این مشکلی نداشت که هیچ اما اگه دارین اولین تستهاتون رو انجام میدین شاید مثل مدار من مشکل از جای دیگه باشه.

مدار من مشکلی نداره یکی از دوستان گفت که کیفیت lf 157 پایا الکترونیک خیلی خوبه واسه همین گرفتم
که اینم اینجوری شد

شنبه 2 مرداد1395 - 11:10pm
مدیر کل
مدیر کل

signal نوشته است:
سلام مهندس :ymhug:

بلاخره مشکل دستگاه رفع شد .
فقط یه سوال داشتم .آیا میشه برای کاهش نویز و ثبات دستگاه از مذاب پارافین شمع به جای چسب حرارتی روی برد مدار استفاده کرد . کدومشون مناسب ترند . :-?

خسته نباشین.
پارافین و چسب حرارتی که تاثیری روی نویز ندارن! نمیدونم این مطالب غیر علمی رو چه کسی شایع میکنه! اگر هم اثری باشه صرفا بلحاظ فیکس کردن و جلوگیری از تکان خوردن و البته پخش شدن حرارت هست که در مواردی میتونه به ثبات حرارتی کمک بکنه. وگرنه از حیث نویز اثری نداره. بین این دو ماده هم فقط چسب حرارتی اشکال نداره. هر ماده روغنی سبب ایجاد خازن بین سیمکشی قطعات میشه و عملکرد مدار رو از حالت ایده آل خارج میکنه.

شنبه 2 مرداد1395 - 11:12pm
مدیر کل
مدیر کل

davidkalhor نوشته است:
سلام دوستان من این مدارو ساختم ولی یه مشکل پیدا کردم باطری که انتخاب کردم لیتیومی 21 ولت 5 سله بعد از پروگرم اومدم مدارو روشن کنم خازن سوخت الانم یه خازن 35 انداختم روشن میشه بوق هم میزنه ولی ال سی دی هیچی نشون نمیده بعد چند بار تست دوباره خازن جدید باد کرده .اولین بار هم که روشن کردیم با خازن اولیه صفحه مربع مربع نشون میداد دوباره میرو هم عوض کردم .لطفا کمکم کنید خیلی عجله دارم
http://uupload.ir/files/hj0q_photo_2016 ... -17-58.jpg

به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
اگر باطری شما 5 سلول لیتیومی باشه حداکثر ولتاژش در حالت شارژ کامل 21 ولت هست. در این شرایط اگر خازن 24 شما واقعا 25 ولت بوده باشه اصلا نباید مشکلی پیش بیاد. متاسفانه خازنهای تقلبی هم در بازار زیاد هستن و مثلا نوع 16 ولتی رو در قالب 25 ولتی عرضه میکنن! در این صورت طبیعیه که حین کار معیوب میشه.
ولتاژهای مدار رو تست کنین مشکلی نداشته باشه. سیمکشی ال سی دی و 2 جامپر نزدیک به اون روی فیبر رو هم چک کنین. اگر مشکلی وجود نداشت دیگه احتمالا ایراد از خود ال سی دی هست.

شنبه 2 مرداد1395 - 11:19pm

ممنون مهندس این ایراد الان دارم به گفته شما همه چی چک شده امروز جالب اینجاست فلز زیرشه بوق میزنه ولی نمایشگر این شکلیه
http://uupload.ir/files/20uw_photo_2016 ... -46-58.jpg

شنبه 2 مرداد1395 - 11:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

hamed97 نوشته است:
6mehdi9 نوشته است:
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید و باقیه اساتید عزیز.من دیلی اتوماتم 16 لوپم 45 سانتی با نمره 75 و اهم 1.2 ایسی 357 ک تقلبیه هیچ ولی بردم خیلی خیلی کمه مثلا سکه 50 تومنی رو تو 30 میزنه برد10*10 مسی تو 60 قوطی رانی 50 اینم بگم تو خونه خیلی بهتره این تست تو بیرون بود با انواع تغییرات همه مقاومت هام درست بستم دیگه نمیدونم از چیه این افت برد محسوس .من خیلی وقته لنگم چند جا قرار بوده برم کاوش ولی این افت برد مانع شده دوستان کمک کنن ممنون میشم

مدتها گیر برد کم دستگاهم بودم همین چند صفحه پیش هم کمک خواستم همه چیز عالی بود جز برد که فهمیدم از ماسفت بوده ماسف اصلی پیدا کردم فوق العاده شد به یک برد باور نکردنی رسیدم اما تا فیلم نگیرم درموردش نمیگم که دوستان حرف در نیارن در کل من خازنها و همه آی سی ها جز ال اف رو از فروشگاهی خریدم که بسیار کیفیتشون عالی بود ال اف هم 32 تومنی چهره خوبه .اما برد کمم بخاطر ماسفت بود هر چند من مدار جدید با قطعات اصلی جدید زدم و عالی شد اما برای امتحان اینکه برد کم مدار قبلی من از چی بود تک تک امتحان کردم اثری نداشت و فقط با تعویض ماسفت بردم درست شد

ممنون دوست گلم.بله شک خودم هم ب همین ماسفت بود چون با دوتا ماسفت از دو شرکت تغیر برد داشتم ولی جزیی سعی بر پیدا کردن قطعه از دستگاها دارم ایشالا ج بده ممنون @};- @};- @};- @};- @};- @};-

حاکم سرزمین خویش باش ، حتی اگر به وسعت شانه هایت باشد.

یکشنبه 2 مرداد1395 - 1:01am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
6mehdi9 نوشته است:
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید و باقیه اساتید عزیز.من دیلی اتوماتم 16 لوپم 45 سانتی با نمره 75 و اهم 1.2 ایسی 357 ک تقلبیه هیچ ولی بردم خیلی خیلی کمه مثلا سکه 50 تومنی رو تو 30 میزنه برد10*10 مسی تو 60 قوطی رانی 50 اینم بگم تو خونه خیلی بهتره این تست تو بیرون بود با انواع تغییرات همه مقاومت هام درست بستم دیگه نمیدونم از چیه این افت برد محسوس .من خیلی وقته لنگم چند جا قرار بوده برم کاوش ولی این افت برد مانع شده دوستان کمک کنن ممنون میشم

ممنون. خسته نباشین.
اگرخودتون میدونین که ایسی 357 شما تقلبیه پس دارین وقت خودتون رو بیهوده تلف میکنین! باید اول از درستی آیسی 357 اطمینان حاصل کنین. وگرنه غیر از مقوله تفکیک یکی از دلایل کم بودن برد میتونه از تقلبی بودن ایسی 357 باشه. تا اینجا دلیل دیگری که قطعا به افت برد زیاد منجر شده ؛ معیوب بودن ماسفت بوده.

مهندس جان دوتا 357 و 157 سفارش دادم از پایا فردا میرسه .چشم تعویض میکنم اگه باز ج نداد میرم سراغ مافت ایشالا حل شه @};- @};- @};- @};- @};-

حاکم سرزمین خویش باش ، حتی اگر به وسعت شانه هایت باشد.

یکشنبه 2 مرداد1395 - 1:03am

سلام به همه دوستان
من ایسی میکرو رو برای چندمین بار پروگرام کردم ام دیگه نه lcd روشن میشه نه خبری از بوق پروگرام هست تو رو خدا یکی کمکم کنه شاید تا حالا نزدیک به 300یا400 هزار تومان خرج مدار کرده باشم اما دریق از یک زره کارکرد

یکشنبه 2 مرداد1395 - 1:30am

اقا حمید بنده بلاخره با لطف شما مدارو راه انداختم همجی خوب بود و همه چی کامل می امد ولی بعد دو سه بار روشن خاموش کردن رفتم رو حالت demo !!! . چ اتفاقی افتاده ؟ درضمن چند بار میکرو پروگرم کردم بازم همین مشکل پیش امد .چکنم ؟
راستی من سر راه باطری به مدار ی فیوز 3 امپرگذاشتم ارادی نداره؟؟ باطریم 21 ولت 6 امپره

یکشنبه 2 مرداد1395 - 2:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

davidkalhor نوشته است:
ممنون مهندس این ایراد الان دارم به گفته شما همه چی چک شده امروز جالب اینجاست فلز زیرشه بوق میزنه ولی نمایشگر این شکلیه
http://uupload.ir/files/20uw_photo_2016 ... -46-58.jpg

پایه هارو چک کن مشکلی ندیدی این بار رفتی بخری بگو با کیفیت بده مشکل از ال سی دی شماست

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

یکشنبه 3 مرداد1395 - 8:14am

عدد اولم یه هو از ۳۰۰ رفته شده ۴۰۰ یعنی ال اف سوخته؟

یکشنبه 3 مرداد1395 - 8:23am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1918 , 1919 , 1920 , 1921 , 1922 , 1923 , 1924 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , khani , razghandit و 82 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure