انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 26 اردیبهشت1403 - 7:13am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1880 , 1881 , 1882 , 1883 , 1884 , 1885 , 1886 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس حمید یه سوال چطور میشه یه پیام شخصی برای شما فرستاد موضوع مهمی هست که باید به شما بگم در مورد دستگاه

شنبه 12 تیر1395 - 3:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

javads2aa نوشته است:
سلام مهندس حمید یه سوال چطور میشه یه پیام شخصی برای شما فرستاد موضوع مهمی هست که باید به شما بگم در مورد دستگاه

سلام دوست عزیز کنار نام کاربری هر کاربری گوشه سمت راست کلمهPM است روی اون کلیک کنید کادر پیام خصوصی باز میشه پیام خود را تایپ فرمائید و گزینه ارسال را بزنید همین . @};-
.
.
.
.

آخرین بار توسط ba.davood در شنبه 12 تیر1395 - 3:50pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 12 تیر1395 - 3:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان. من 5 باتری 3.7 ولت 6800 میلی امپر ساعت سری کردم برای مدار .اگه ضربه میزنه و مشکل داره لطفا بگین تغییر بدم

حاکم سرزمین خویش باش ، حتی اگر به وسعت شانه هایت باشد.

شنبه 12 تیر1395 - 3:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

6mehdi9 نوشته است:
سلام دوستان. من 5 باتری 3.7 ولت 6800 میلی امپر ساعت سری کردم برای مدار .اگه ضربه میزنه و مشکل داره لطفا بگین تغییر بدم

سلام ضربه نمیزنه خیلی هم خوبه 18.5 ولت 6.8 آمپر .عالیه @};- @};-

شنبه 12 تیر1395 - 3:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
r_khan66 عزیز خیلی ممنون از شما بابت اطلاع رسانی. @};-
بله با توجه به مجموعه تنظیماتی که مختص طرح فلزجو هست و به این شکل در هیچ دستگاه دیگری وجود نداره ؛ قطعا دستگاه مذکور همون فلزیاب پالسی فلزجو هست! بخش اعظم توضیحات هم کپی توضیحاتی هست که بنده در فایل راهنما نوشتم.

خواهش میکنم مهندس بزرگوار @};- @};- انجام وظیفه بود در قبال زحمات شما

شکست براي ضعيفان از دست دادن و براي قدرتمندان تجربه است!

شنبه 12 تیر1395 - 4:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان حذف اهن به خوبی در نسخه جدید کار میکنه یجا تو کاووش fe-12زد با میتر180 که بعد از کندن 40 سنت یه قوطی کنسرو زنگ زده در امد که واقعا به خوبی حذفش کرد

شنبه 12 تیر1395 - 5:01pm

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان و مهندسین عزیزم
من هم به نوبه خودم از زحمات مدیران گروه علیالخصوص مهندس حمید گل کمال تشکر و قدردانی رو دارم
بنده این دستگاه رو در عرض یک روز مونتاز و راه اندازی کردم و تنها دو روز هستش که بصورت ازمون و خطا (تغیرات فرکانس و پهنای باند و بازه انتگرال و امتحان چندین لوپ مختلف) دارم ازش استفاده میکنم در مورد کویل های کوچک به مراتب ثبات و تفکیک دستگاه بهتر و درصد خطاش کمتره و بنده راضیم اما امروز بنا به توصیه یکی از اساتید گروه که در تاپیک های قبل مطالعه کردم اقدام به ساخت یک لوپ 1.30در1.30 با کابل فرمان 10در1 و سیم رابط شیلد استریو دو مغزی با مارک max ; کردم
تعداد دور سیم لوپ 7 دور
مقاومت سیم پیچی 1.12 اهم
اندوکتانس سلفی 340 میکرو هانری
ظرفیت خازنی 12 میکرو فاراد
مقاومت سیم رابط ( کویل با دستگاه ) دو متر 0.7 اهم
ولی متاسفانه دستگاه در وحله اول خطای کویل ارور را داد بعد از چندبار بالانس دیلی اتومات 8 شناسایی شد و اعدد سه گانه A56 b187 c389
(البته با تغیر فرکانس و پهنای باند های متفاوت و تغییر حالت های متفاوت لوپ )لازم به ذکره که محیط اطراف عاری از هر گونه نویز و ذرات و فلزات بود
بنده از دستگاه و قطعات و نحوه مونتاژ اطمینان کامل دارم و بارها تست کردم و در کویل های کوچکتر جواب خوب و راضی کننده ای گرفته ام ولی در این مورد علت خطا رو نمیتونم حدس بزنم
از اساتید و مهندسین گل به ویژه مهندس حمید عزیز خواهشمندم اگه ممکنه نظراتشون رو ارائه بدن
با تشکر

شنبه 12 تیر1395 - 7:48pm
مدیر سایت
مدیر سایت

r_khan66 نوشته است:
مهندس حمید سلام و عرض ادب @};- بنده توی هیچکدوم از گروه های تلگرام حضور ندارم. در یکی از کانال ها یه چیز خیلی آشنا دیدم که اینجا میزارمش #:-s یحتمل دستگاه فلزجو خودمونه با یک اسم جدید

آموزش اپراتوری با فلزیاب پالسی MG1000

با سلام خدمت دوستان گرامی

با توجه به کاتالوگ کاملا فارسی و تعریف مورد به مورد منوی دستگاه ماوظیفه خود دانستیم تجربیات خود و دیگر دوستان که با این دستگاه موفق شده اند را خدمت عزیزانی که از این فلزیاب خریداری کرده اند در اختیارشان بگزاریم.

☑️Frequency:

خب این تنظیم به معنی این هست که پالسهایی که از طریق لوپ به زمین ارسال میشه دارای چه فرکانسی هست. یک نکته ی کلی درباره ی فرکانس وجود داره و اون هم اینکه هرچقدر فرکانس پایینتر باشه به علت طول موج بیشتر و نزدیک بودن حالت موج به شکل خطی دارای نفوذ بیشتر در خاک بوده و همچنین حساسیت لوپ نسبت به خاک کمتر شده و همچنین حساسیت کمتر به سنس فلزات با ابعاد کوچکتر و نهایتا سرعت واکنش و سرعت سنس کمتر نیز از ویژگیهای فرکانس پایین است و فرکانسهای بالا هم دارای ویژگیهایی برعکس موارد مذکور هستند.

حالا بهترین فرکانس برای یک فلزیاب پالسی چیست؟

باتوجه به اینکه فرکانس در این فلزیاب متغیر است پس یک امکان فوق العاده در اختیار اپراتور قرار میگیرد تا بهترین فرکانس را در شرایط مختلف انتخاب کند. بهترین فرکانس برای فلزیابهای پالسی در محدوده ی 200 هرتز است و اگر فرکانس از این مقدار کمتر شود کم کم حساسیت نسبت به فلزات غیر مغناطیسی مانند طلا و مس کمتر شده و خوب سنس نمیشوند و اگر فرکانس از محدوده ای هم بیشتر شود درست است که حساسیت نسبت به فلزات ارزشمند بیشتر میشود ولی متاسفانه به علت تغییر در شکل موج نفوذ کمتر شده و علی رغم افزایش برد در هوا عمق زنی فلزیاب در خاک کاهش می یابد و توجه به این موارد به اهمیت انتخاب فرکانس درست می افزاید.

همچنین برخی از فرکانسها کمتر نویزپذیر بوده و به ثبات و عملکرد بهتر فلزیاب کمک میکنند که باید این مقوله را نیز در نظر گرفت.

با در نظر گرفتن تمام موارد بالا بنظر بنده هر فرکانسی بین 200 تا 240 میتواند یک انتخاب درست برای فلزیاب پالسی باشد.

Pulse Width:

پهنای پالس نقش موثر ومستقیمی در قدرت پالس ارسالی از سیستم دارد و در شرایط سنس بسیار تاثیر گذار است. درواقع همیشه افزایش پهنای پالس به معنی افزایش سنس و عمق زنی نمیتواند باشد و نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد .مثلا پهنای پالس بالا برای سنس فلزات بزرگ بهتر جواب میدهد و برعکس فلزات با ابعاد کوچک در پهنای پالس کمتر بهتر قابل سنس هستند.

همچنین پهنای پالس بیشتر برای لوپهای بزرگ و پهنای پالس کمتر برای لوپهای کوچکتر مناسبتر است.

با در نظر گرفتن تمام موارد بنده پیشنهاد میکنم از پهنای پالس بین 170 تا 200 برای لوپهای مختلف استفاده شود و همچنین توصیه میکنم با توجه به تستهای مختلفی که داشته ام از پهنای پالس ثابت 175 استفاده کنید.

فراموش نکنید که هرچقدر فرکانس و پهنای پالس با هم افزایش داشته باشند مصرف سیستم نیز افزوده شده طبیعتا هم برای باطریها و هم برای دیگر قطعات مانند ماسفت میتواند خطرساز باشد.

Delay:

تنظیم دیلی یکی از تنظیمات مهم و موثر است که باید با دقت و آگاهی کامل انتخاب شود. این تنظیم در سرعت سنس و همچنین سنس بهتر فلزات نرم مانند طلا بسیار موثر است و تنظیم اشتباه میتواند باعث کاهش حساسیت سیستم به این فلزات شود.

بطور کلی دیلی پایین برای سنس ابعاد کوچکتر فلز و همچنین سنس بهتر فلزات نرم توصیه میشود و دیلی بالا برای سنس بهتر ابعاد بزرگ فلز در عمق بالا.

باتوجه به نکات بالا میتوان نتیجه گرفت که لوپهای کوچک با دیلی کمتر و لوپهای بزرگتر با دیلی بیشتر بهتر عمل خواهند کرد.

بطور کلی پیشنهاد بنده برای تنظیم دیلی استفاده از دیلی دستی در محدوده ی 20 برای لوپهای بیشتر از 40 سانت و استفاده از دیلی اتوماتیک سیستم برای لوپهای کمتر از 40 سانت است.

Integ.W:

اکیدا توصیه میکنم این تنظیم را هرگز دستکاری نفرمایید و بگذارید در همان مقدار پیشفرض بماند زیرا حتی تغییر یک واحد در آن نیز بسیار بر سیستم تاثیرگذار است و باتوجه به تخصصی بودن این تنظیم بهتر است افرادی که شناخت درستی از آن ندارند هرگز تغییری در مقدار پیشفرض ایجاد نکنند.

این توضیحات رو بنده توی تاپیک اپراتوری گذاشته بودم
مطمئن باشید شما هیچ چیزی توی این گروهها پیدا نمیکنید که کپی مطالب انجمن نباشه
اینم لینک اصل پست
viewtopic.php?f=22&t=2614&start=700

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

شنبه 12 تیر1395 - 9:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
sina45563 نوشته است:
سلام وخسته نباشید حضور دوستان ومهندس حمید
از مهندس ودوستان عزیزی که اطلاع دارند می خواستم بپرسم اگر لوپ معمولی50 - 350 میکرو هانری و1اهم باشه واعداد سه گانه 313-683-785باشه با توجه به این اعداد درست چه فاکتورهایی باعث کم شدن برد دستگاه هستن با تنظیمات مختلف وحساسیت 17و18 فیبر مسی20*20در115 سنس کامل میشه وسینی 60 گرد در 2متر تک بوق ودر185سنس کامل دارم

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

خسته نباشید.
تنها چیزی که بنظر میرسه سبب افت برد محسوس برای شما شده معمولی بودن لوپ هست! لوپ عنکبوتی حدود 20 درصد برد بیشتر نسبت به لوپ معمولی داره. البته اگر لوپ معمولی رو با کیفیت بالایی بسازین این اختلاف برد محسوس نیست. طبیعتا شرایط محیط تست هم برای لوپهایی با این ابعاد مهم هست و در محیط باز برد بیشتری بدست میاد.

خیلی ممنون مهندس از راهنمایی شما

شنبه 12 تیر1395 - 9:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

کوهیار نوشته است:
r_khan66 نوشته است:
مهندس حمید سلام و عرض ادب @};- بنده توی هیچکدوم از گروه های تلگرام حضور ندارم. در یکی از کانال ها یه چیز خیلی آشنا دیدم که اینجا میزارمش #:-s یحتمل دستگاه فلزجو خودمونه با یک اسم جدید

آموزش اپراتوری با فلزیاب پالسی MG1000

با سلام خدمت دوستان گرامی

با توجه به کاتالوگ کاملا فارسی و تعریف مورد به مورد منوی دستگاه ماوظیفه خود دانستیم تجربیات خود و دیگر دوستان که با این دستگاه موفق شده اند را خدمت عزیزانی که از این فلزیاب خریداری کرده اند در اختیارشان بگزاریم.

☑️Frequency:

خب این تنظیم به معنی این هست که پالسهایی که از طریق لوپ به زمین ارسال میشه دارای چه فرکانسی هست. یک نکته ی کلی درباره ی فرکانس وجود داره و اون هم اینکه هرچقدر فرکانس پایینتر باشه به علت طول موج بیشتر و نزدیک بودن حالت موج به شکل خطی دارای نفوذ بیشتر در خاک بوده و همچنین حساسیت لوپ نسبت به خاک کمتر شده و همچنین حساسیت کمتر به سنس فلزات با ابعاد کوچکتر و نهایتا سرعت واکنش و سرعت سنس کمتر نیز از ویژگیهای فرکانس پایین است و فرکانسهای بالا هم دارای ویژگیهایی برعکس موارد مذکور هستند.

حالا بهترین فرکانس برای یک فلزیاب پالسی چیست؟

باتوجه به اینکه فرکانس در این فلزیاب متغیر است پس یک امکان فوق العاده در اختیار اپراتور قرار میگیرد تا بهترین فرکانس را در شرایط مختلف انتخاب کند. بهترین فرکانس برای فلزیابهای پالسی در محدوده ی 200 هرتز است و اگر فرکانس از این مقدار کمتر شود کم کم حساسیت نسبت به فلزات غیر مغناطیسی مانند طلا و مس کمتر شده و خوب سنس نمیشوند و اگر فرکانس از محدوده ای هم بیشتر شود درست است که حساسیت نسبت به فلزات ارزشمند بیشتر میشود ولی متاسفانه به علت تغییر در شکل موج نفوذ کمتر شده و علی رغم افزایش برد در هوا عمق زنی فلزیاب در خاک کاهش می یابد و توجه به این موارد به اهمیت انتخاب فرکانس درست می افزاید.

همچنین برخی از فرکانسها کمتر نویزپذیر بوده و به ثبات و عملکرد بهتر فلزیاب کمک میکنند که باید این مقوله را نیز در نظر گرفت.

با در نظر گرفتن تمام موارد بالا بنظر بنده هر فرکانسی بین 200 تا 240 میتواند یک انتخاب درست برای فلزیاب پالسی باشد.

Pulse Width:

پهنای پالس نقش موثر ومستقیمی در قدرت پالس ارسالی از سیستم دارد و در شرایط سنس بسیار تاثیر گذار است. درواقع همیشه افزایش پهنای پالس به معنی افزایش سنس و عمق زنی نمیتواند باشد و نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد .مثلا پهنای پالس بالا برای سنس فلزات بزرگ بهتر جواب میدهد و برعکس فلزات با ابعاد کوچک در پهنای پالس کمتر بهتر قابل سنس هستند.

همچنین پهنای پالس بیشتر برای لوپهای بزرگ و پهنای پالس کمتر برای لوپهای کوچکتر مناسبتر است.

با در نظر گرفتن تمام موارد بنده پیشنهاد میکنم از پهنای پالس بین 170 تا 200 برای لوپهای مختلف استفاده شود و همچنین توصیه میکنم با توجه به تستهای مختلفی که داشته ام از پهنای پالس ثابت 175 استفاده کنید.

فراموش نکنید که هرچقدر فرکانس و پهنای پالس با هم افزایش داشته باشند مصرف سیستم نیز افزوده شده طبیعتا هم برای باطریها و هم برای دیگر قطعات مانند ماسفت میتواند خطرساز باشد.

Delay:

تنظیم دیلی یکی از تنظیمات مهم و موثر است که باید با دقت و آگاهی کامل انتخاب شود. این تنظیم در سرعت سنس و همچنین سنس بهتر فلزات نرم مانند طلا بسیار موثر است و تنظیم اشتباه میتواند باعث کاهش حساسیت سیستم به این فلزات شود.

بطور کلی دیلی پایین برای سنس ابعاد کوچکتر فلز و همچنین سنس بهتر فلزات نرم توصیه میشود و دیلی بالا برای سنس بهتر ابعاد بزرگ فلز در عمق بالا.

باتوجه به نکات بالا میتوان نتیجه گرفت که لوپهای کوچک با دیلی کمتر و لوپهای بزرگتر با دیلی بیشتر بهتر عمل خواهند کرد.

بطور کلی پیشنهاد بنده برای تنظیم دیلی استفاده از دیلی دستی در محدوده ی 20 برای لوپهای بیشتر از 40 سانت و استفاده از دیلی اتوماتیک سیستم برای لوپهای کمتر از 40 سانت است.

Integ.W:

اکیدا توصیه میکنم این تنظیم را هرگز دستکاری نفرمایید و بگذارید در همان مقدار پیشفرض بماند زیرا حتی تغییر یک واحد در آن نیز بسیار بر سیستم تاثیرگذار است و باتوجه به تخصصی بودن این تنظیم بهتر است افرادی که شناخت درستی از آن ندارند هرگز تغییری در مقدار پیشفرض ایجاد نکنند.

این توضیحات رو بنده توی تاپیک اپراتوری گذاشته بودم
مطمئن باشید شما هیچ چیزی توی این گروهها پیدا نمیکنید که کپی مطالب انجمن نباشه
اینم لینک اصل پست
http://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f ... &start=700

کوهیار عزیز اگه توجه کرده باشین بنده منظورم فروش طرح مهندس بود با یک نام دیگه! خدمت آقا حمید هم عرض کردم من خودم توی هیچ گروهی نیستم و نخواهم بود! اینم توی یک کانال بود که مطالبش در مورد تاریخ هست نه فلزیاب

شکست براي ضعيفان از دست دادن و براي قدرتمندان تجربه است!

شنبه 12 تیر1395 - 11:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1880 , 1881 , 1882 , 1883 , 1884 , 1885 , 1886 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 149 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure