انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 8:02am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1872 , 1873 , 1874 , 1875 , 1876 , 1877 , 1878 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

rasol1377 نوشته است:
نمیدونم چراکسی جواب منو نمیده X(
3ماهه که تو این انجمن عضو شدم اما کسی جواب نمیده
من مدارو ساختم اما هر لوپی روکه وصل میکردی دیلی 6نشون میداد ووقتی ی فلز نزدیک لوپ میبردم بعد از نیم ساعت صدای مدار بلند میشد
اون مداروبیخیال شدم ویمدار دیگه ساختم اما دیگه چیزی بالا نمیاره :(( :(( :((
مهندس حمید برادرم لطفا راهنمایی کنید :YMPRAY: :YMPRAY: :YMPRAY:

دوست عزیز بارها و بارها اشاره کردیم و در راهنما هم قید شده! دیلی 6 در کنار کندی غیر عادی عملکرد دستگاه نشون میده قطعا فیوزبیتهای میکرو رو درست پروگرام نکردین! توضیحات بخش پروگرام میکرو رو در راهنما با دقت بخونید.

چهارشنبه 9 تیر1395 - 4:07pm
مدیر کل
مدیر کل

Mojtaba195 نوشته است:
استاد حمید بالا بودن عدد دوم بطوریکه عدد اول تقریبا مناسب باشه از چه چیز ممکنه باشه
اعداد به ترتیب
240
756
758
احتمال داره از خازن 5 پیکو یا خازن های 100 میکرو باشه؟

ببینید اگر شما مفهوم این اعداد رو بدونید بهتر متوجه مساله میشین. عدد اول یا A مربوط به انتگرالگیری از بخش ابتدایی موج هست که هم در قسمت حذف آهن نقش اساسی داره و هم تا حدودی نشون میده وضعیت حساسیت دستگاه در چه حدی میتونه باشه و دیلی دستی تا چه اندازه لازم هست تا بشه برخی حساسیتهای اضافی رو حذف کرد. عدد دوم یا B مربوط به انتگرالگیری از بخش میانی موج میراست و عدد سوم یا C مربوط به انتگرالگیری از بخش آخر موج هست. در مجموع این بازه زمانی روی شکل موج میرا حدود 100 میکرو ثانیه هست. با دقت به این اعداد میبینید که عملا شبیه به یک اسکوپ وضعیت موج نهایی که توسط میکرو دریافت میشه رو مشخص میکنه! مساوی بودن عدد دوم و سوم به این معنی هست که شیب موج در اون بخش تقریبا صفر و در واقع بصورت خط افقی در اومده درحالیکه نباید اینطور باشه و باید حتما در بخش دوم و سوم یک شیب ملایم روی موج داشته باشیم و به همین دلیل عرض کردیم عدد C باید حدود 100 واحد از B بزرگتر باشه. اگر 50 واحد هم بود باز زیاد مشکلی نداره ولی باید تفاوت محسوس باشه! در غیر این صورت هم تفکیک و هم سنس دچار تغییر میشن و دستگاه اونطور که انتظار داریم عمل نمیکنه.
اما اینکه چی میتونه منجر به این حالت بشه بنظر من فقط میتونه از داخل مدار باشه. بخصوص اطراف ایسی 357 رو باید چک کنین. ولی اگر از اون مکمل کذایی استفاده کرده باشین طبیعیه که ممکنه چنین حالاتی بوجود بیاد!

چهارشنبه 9 تیر1395 - 4:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ali222 نوشته است:
درود مهندس
ظبق فایل راهنما گفته بودید مقاومت R11 ,R12 میتواند بین 380 تا 400 اهم باشد
این دو جفت مقاومت قبلی مدار من 388 بود * اهم لوپ هم 1 بود * دیلی اتومات هم 18 شناسایی میشد
اعدد سه گانه هم
A 245
B 618
C746
نمایش داده میشد
حال برای ثبات بیشتر مقاومت R12 را به 395 اهم تغییر دادم . الان دیلی اتومات 13 شده عدد اول 360 شده قدرت سنس کمتر نشده ولی متاسفانه بوقهای اضافی بی ثباتی بیشتر شده ! ایا این مشکل فقط مربوط به تغییر چند اندک اهم R12 میباشد؟؟

خسته نباشین.
خیر. تغییر چند اهمی مقاومتهای 11 یا 12 به تنهایی نمیتونه تا این حد اعداد و دیلی رو عوض کنه. فکر میکنم اگر نسبت تغییر مقاومتی که انجام دادین رو در نظر بگیرین میبینید کمتر از 2 درصد هست و منطقا نمیتونه این همه تفاوت ایجاد کنه. دیلی 13 هم ربطی به این تغییر نداره. شاید تغییرات دیگری هم انجام داده باشین که اونها بیشتر اثر داشته. شرایط تست و لوپ هم اثرگذار هست. این احتمال هم وجود داره که نوع مقاومتی که استفاده کردین مشکل داشته و مناسب نبوده. به همین دلیل هست که توصیه میشه مقاومت دمپینگ از نوع کربنی یا متال فیلم مرغوب باشه. این مساله در مدار ما شامل هر دو مقاومت 2 وات میشه.

درود مهندس
تنها تغییر فقط همین دو مقاومت بود
قبلا بجای R12 از یک عدد مقاومت استفاده شده بود . الان دوتا موازی بستم زدم بجای R12
یه چیز عجیب تر اینکه بعضی مقاومتها الان با تست حرارت اهم کمتر میشه بعضی هاشون با حرارت افزایش پیدا میکنه .مثل ترمیستور یا NTC هستند یا PTC

چهارشنبه 9 تیر1395 - 4:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
استاد حمید بالا بودن عدد دوم بطوریکه عدد اول تقریبا مناسب باشه از چه چیز ممکنه باشه
اعداد به ترتیب
240
756
758

ببینید اگر شما مفهوم این اعداد رو بدونید بهتر متوجه مساله میشین. عدد اول یا A مربوط به انتگرالگیری از بخش ابتدایی موج هست که هم در قسمت حذف آهن نقش اساسی داره و هم تا حدودی نشون میده وضعیت حساسیت دستگاه در چه حدی میتونه باشه و دیلی دستی تا چه اندازه لازم هست تا بشه برخی حساسیتهای اضافی رو حذف کرد. عدد دوم یا B مربوط به انتگرالگیری از بخش میانی موج میراست و عدد سوم یا C مربوط به انتگرالگیری از بخش آخر موج هست. در مجموع این بازه زمانی روی شکل موج میرا حدود 100 میکرو ثانیه هست. با دقت به این اعداد میبینید که عملا شبیه به یک اسکوپ وضعیت موج نهایی که توسط میکرو دریافت میشه رو مشخص میکنه! مساوی بودن عدد دوم و سوم به این معنی هست که شیب موج در اون بخش تقریبا صفر و در واقع بصورت خط افقی در اومده درحالیکه نباید اینطور باشه و باید حتما در بخش دوم و سوم یک شیب ملایم روی موج داشته باشیم و به همین دلیل عرض کردیم عدد C باید حدود 100 واحد از B بزرگتر باشه. اگر 50 واحد هم بود باز زیاد مشکلی نداره ولی باید تفاوت محسوس باشه! در غیر این صورت هم تفکیک و هم سنس دچار تغییر میشن و دستگاه اونطور که انتظار داریم عمل نمیکنه.
اما اینکه چی میتونه منجر به این حالت بشه بنظر من فقط میتونه از داخل مدار باشه. بخصوص اطراف ایسی 357 رو باید چک کنین. ولی اگر از اون مکمل کذایی استفاده کرده باشین طبیعیه که ممکنه چنین حالاتی بوجود بیاد!

سپاس استاد. اون مکمل متعلق به دوستم بود که آوردیم و تست کردیم.
من میخواستم استفاده کنم که شما تایید نکردین و بدون مکمل یا چیز دیگه ای مدار رو درست کردم
فقط خازن 5 پیکو و 2.2 میکرو و 100 میکروهارو اس ام دی از پشت مدار زدم.
میخوام بدونم اگه از این موارد هست تعویض کنم یا اینکه امکان داره 357 تقلبی باشه؟
357 از چهره به قیمت زیاد خریداری شده

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 9 تیر1395 - 4:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ali222 نوشته است:
درود مهندس
ظبق فایل راهنما گفته بودید مقاومت R11 ,R12 میتواند بین 380 تا 400 اهم باشد
این دو جفت مقاومت قبلی مدار من 388 بود * اهم لوپ هم 1 بود * دیلی اتومات هم 18 شناسایی میشد
اعدد سه گانه هم
A 245
B 618
C746
نمایش داده میشد
حال برای ثبات بیشتر مقاومت R12 را به 395 اهم تغییر دادم . الان دیلی اتومات 13 شده عدد اول 360 شده قدرت سنس کمتر نشده ولی متاسفانه بوقهای اضافی بی ثباتی بیشتر شده ! ایا این مشکل فقط مربوط به تغییر چند اندک اهم R12 میباشد؟؟

خسته نباشین.
خیر. تغییر چند اهمی مقاومتهای 11 یا 12 به تنهایی نمیتونه تا این حد اعداد و دیلی رو عوض کنه. فکر میکنم اگر نسبت تغییر مقاومتی که انجام دادین رو در نظر بگیرین میبینید کمتر از 2 درصد هست و منطقا نمیتونه این همه تفاوت ایجاد کنه. دیلی 13 هم ربطی به این تغییر نداره. شاید تغییرات دیگری هم انجام داده باشین که اونها بیشتر اثر داشته. شرایط تست و لوپ هم اثرگذار هست. این احتمال هم وجود داره که نوع مقاومتی که استفاده کردین مشکل داشته و مناسب نبوده. به همین دلیل هست که توصیه میشه مقاومت دمپینگ از نوع کربنی یا متال فیلم مرغوب باشه. این مساله در مدار ما شامل هر دو مقاومت 2 وات میشه.

سلام استاد حمید
پایین بودن عدد اول میتونه از این مقاومت های 390 اهمی باشه؟ اگه خراب باشن اینطوری میشه؟ البته برای من فک کنم حدود 386 اهم بودش ولی عدد اولم همچنان 160 هست.

اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است.

چهارشنبه 9 تیر1395 - 4:27pm
مدیر کل
مدیر کل

ali222 نوشته است:
درود مهندس
تنها تغییر فقط همین دو مقاومت بود
قبلا بجای R12 از یک عدد مقاومت استفاده شده بود . الان دوتا موازی بستم زدم بجای R12
یه چیز عجیب تر اینکه بعضی مقاومتها الان با تست حرارت اهم کمتر میشه بعضی هاشون با حرارت افزایش پیدا میکنه .مثل ترمیستور یا NTC هستند یا PTC

استفاده از دو مقاومت موازی بعنوان دمپینگ کار درستی نیست! چون هر مقاومت روی پایه های خودش دارای اندکی حالت خازنی هست و همینطور هر مقاومتی کمی حالت اندوکتانس سلفی هم درون خودش داره. طریقه بستن دو مقاومت موازی که مسلما بخوبی یک مقاومت روی مدار قرار نمیگیرن به این مساله دامن میزنه. لذا تغییرات اندک خازن و سلف میتونه به تغییر اندک شکل موج هم منجر بشه هر چند رقم مقاومت تغییری نمیکنه. این مسائل بخصوص در مورد عملکرد دمپینگ که مقاومت 12 این مدار هست اهمیت داره. وقتی هم دمپینگ درست انجام نشه طبیعیه که هم دیلی لوپ پایین میاد و هم عدد اول بالا میره!
اکثر مقاومتها با افزایش دما کاهش مقدار دارن و در واقع ضریب خطای حرارتیشون منفی هست. مشکلی نیست.

چهارشنبه 9 تیر1395 - 4:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:

سلام مهندس حمید عزیز ممنون بابت توضیحتون
من چند وقت قبل در رابطه با اعداد دوم و سوم پرسیدم ولی جوابم رو الان گرفتم ممنون از شما @};-
باتوجه به اینکه مساوی بودن دو عدد برابر با صفر بودن شیب تو اون قسمت هست بیشتر بودن عدد دوم از سوم به چه صورت در میاد؟؟؟
و چرا فقط با لوپی که با کابل فرمان ساختم عدد دوم از سوم بزرگتر میشه؟؟؟با هیچ لوپ دیگه ایی این مشکل رو ندارم

چهارشنبه 9 تیر1395 - 4:34pm
مدیر کل
مدیر کل

Mojtaba195 نوشته است:
من میخواستم استفاده کنم که شما تایید نکردین و بدون مکمل یا چیز دیگه ای مدار رو درست کردم

خواهش میکنم.
اگر خازنها رو بدرستی متصل کرده باشین و خود این قطعات هم مشکلی نداشته باشن طبیعتا نباید مشکلی در این مورد باشه. وگرنه مساله ای که فرمودین دقیقا میتونه مرتبط با هر 3 این خازنها باشه! برای همین توصیه کردم مدار رو با همون شکل اصلی خودش بسازین. گاهی دوستان میخوان نتیجه رو بهتر کنن غافل از اینکه جای دیگه کار ممکنه خراب بشه.
فکر نمیکنم 357 شما مشکلی داشته باشه. چون رنج اعداد بخصوص حدود عدد اول و دوم در حد مناسبی هستن و تا حالا برای انواع تقلبی چنین حالتی ندیدیم.

چهارشنبه 9 تیر1395 - 4:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
اعداد به ترتیب
240
756
758

استاد با تفاسیر پس اگر عدد اول بالا باشه نیازمند این هست که دیلی دستی رو افزایش زیاد بدیم؟
مثلا دلیل افزایش دیلی دستی لوپ های بزرگ نسبت به کوچیک بالا بودن عدد اول است؟

Nikola Tesla

چهارشنبه 9 تیر1395 - 4:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:

خواهش میکنم.
اگر خازنها رو بدرستی متصل کرده باشین و خود این قطعات هم مشکلی نداشته باشن طبیعتا نباید مشکلی در این مورد باشه. وگرنه مساله ای که فرمودین دقیقا میتونه مرتبط با هر 3 این خازنها باشه! برای همین توصیه کردم مدار رو با همون شکل اصلی خودش بسازین. گاهی دوستان میخوان نتیجه رو بهتر کنن غافل از اینکه جای دیگه کار ممکنه خراب بشه.
فکر نمیکنم 357 شما مشکلی داشته باشه. چون رنج اعداد بخصوص حدود عدد اول و دوم در حد مناسبی هستن و تا حالا برای انواع تقلبی چنین حالتی ندیدیم.

ممنون استاد

Nikola Tesla

چهارشنبه 9 تیر1395 - 4:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1872 , 1873 , 1874 , 1875 , 1876 , 1877 , 1878 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 212 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure