انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 5:45pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1871 , 1872 , 1873 , 1874 , 1875 , 1876 , 1877 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان و خسته نباشید @};-
حمید خان خسته نباشید عرض میکنم و چنتا سوال داشتم.
دیروز با دوستان تفریحی بیرون بودیم که من فلزجو رو هم با خودم بردم برای تست آپدیت جدید.(البته لنگان) :D
دیلی اولیه فریم یک در یک که 18 بود به 13 کاهش پیدا کرده!این میتونه از آپدیت جدید باشه؟
و همینطور وقتی بدون گراوند لوپ و فریم رو میگردونی تقریبا کاوش غیر ممکنه!چون با هر تغییر سطح و هر بالا پایین شدن لوپ دستگاه از بالانس خارج میشه و هشدار میده.البته فکر میکنم بخاطر دقت اسپید هستش.
ولی وقتی گراوند روی 10 هستش دیگه این اتفاق نمیوفته و دستگاه در کمال ثبات کار میکنه!
حالا سوالم این هستش که گراوند 10 چند درصد از برد فلزیابی رو میگیره؟و اگه درصد قابل توجهی هست میشه خواهش کنم مقادیر گراوند رو افزایش بدید و مثلا روی 15 بزارید که با خیال راحت گراوند بالا همیشه فعال باشه؟
ممنون @};-

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

چهارشنبه 9 تیر1395 - 12:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود فراوان خدمت مهندس حمید و دوستان سر به راه فلزجو :x :D
با توجه به حرف و حدیث هایی که پیش اومده وظیفه خودم دونستم که یک سری مطالبو به دوستان بگم.
دوستان عزیز بنده واقعا فکر نمیکنم در طراحی آقا حمید مشکل خاصی وجود داشته باشه. بنده رشته تحصیلیم معماری هست و تا قبل ساخت مدار مهندس هیچ اطلاعاتی از الکترونیک نداشتم. الانم اطلاعات چندانی در مورد قطعات و کارکردشون ندارم اما توضیحات و راهنمایی های آقا حمید و برخی دوستان به قدری کامل و شفاف بود که خودم این مدارو ساختم. عکسشم قبلا گذاشتم و بازم میزارم. کسی باور نمیکنه این اولین مدار عمرم باشه که زدم. اما نهایت دقتمو به کار بردم و همه رو مدیون حمید جان و تعدادی از دوستان انجمن هستم @};- بنده به جرأت میتونم بگم 99% از مشکلات به خاطر اشتباهات اوپراتوری خودمونه. بنده هم اوایل فکر میکردم ثباتم خیلی کمه اما یک روز مدارو بردم به یک غار که حتی موبایل هم آنتن نمیداد. دستگاه به حدی ساکت بود که روی حساسیت 20 هم اصلا صداش در نمیومد و فکر میکردم خرابه اما فلز بهش نزدیک میشد با قدرت سنس میکرد. حتی لوپ هم تقریبا به زمین میچسبید باز صداش در نمیومد و به نظرم به خاطر نبود ذرات خاک داخل غار بود. پس به این نتیجه رسیدم که با توجه به تنظیمات کامل دستگاه در هر شرایطی باید روی سه چیز تمرکز کرد! اوپراتوری و اوپراتوری و اوپراتوری!!!
متاسفانه خودمم چند ماهی هست که به خاطر یک سری مشکلات شخصی اصلا کاوش نرفتم. و باز هم از همگی دوستان و مخصوصا آقا حمید بزرگوار بابت تمام زحمت ها و حوصله به خرج دادناشون ممنونم :ymhug: @};- امیدوارم که همگی دوستان به موفقیت برسن

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شکست براي ضعيفان از دست دادن و براي قدرتمندان تجربه است!

چهارشنبه 9 تیر1395 - 12:58pm
مدیر سایت
مدیر سایت

hesam نوشته است:
مهدی نوشته است:
hesam نوشته است:
سلام خدمت دوستان
ببخشید برای تستهای اولیه دستگاه کسی باتری ارزون قیمت میشناسه که اگه خوب جواب داد برم سراغ باتری درست و حسابی.
ممنون

باطری ارزون فقط اتمی 2/8 آمتر میتونید تهیه کنید ( 12 ولت + 6 ولت 2/8 آمپر ) = 18 ولت با هم سری میشن ، برای باطری سبک ولی مقداری گرونتر باطری لیتیوم هم هست که مقداری گرون تره و نیاز به مدار شارژر مخصوص هم داره

ممنونم جناب مهدی از پاسختون
اگه منظورتون از اتمی همون باتری خشکه میشه بپرسم برای 2.8 آمپر چند ساعت جواب میده؟
اگه مدتش کافی باشه کلاً همینو بگیرم.
بازم از راهنماییتون تشکر میکنم

چند روز جواب میده بستگی داره بعد از هربار کاوش دستگاه رو خاموش کنید تا سرفه جویی بشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 9 تیر1395 - 1:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
چند روز جواب میده بستگی داره بعد از هربار کاوش دستگاه رو خاموش کنید تا سرفه جویی بشه

دوباره ممنون ازراهنماییتون @};-

چهارشنبه 9 تیر1395 - 1:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نمیدونم چراکسی جواب منو نمیده X(
3ماهه که تو این انجمن عضو شدم اما کسی جواب نمیده
من مدارو ساختم اما هر لوپی روکه وصل میکردی دیلی 6نشون میداد ووقتی ی فلز نزدیک لوپ میبردم بعد از نیم ساعت صدای مدار بلند میشد
اون مداروبیخیال شدم ویمدار دیگه ساختم اما دیگه چیزی بالا نمیاره :(( :(( :((
مهندس حمید برادرم لطفا راهنمایی کنید :YMPRAY: :YMPRAY: :YMPRAY:

چهارشنبه 9 تیر1395 - 2:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

منو دوستم شهرستان هستیم مشکلات زیادی داریم برا ساخت مدار ولی چندین ساله که مدار میسازیم و اولین مدار دیجیتالی که کارکرد فلزجو بود :D
الانم به کمک شما نیاز داریم لطفا راهنمایی کنید @};- :YMPRAY:

چهارشنبه 9 تیر1395 - 2:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمید بالا بودن عدد دوم بطوریکه عدد اول تقریبا مناسب باشه از چه چیز ممکنه باشه
اعداد به ترتیب
240
756
758
احتمال داره از خازن 5 پیکو یا خازن های 100 میکرو باشه؟

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 9 تیر1395 - 3:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
ali222 نوشته است:
درود مهندس
ظبق فایل راهنما گفته بودید مقاومت R11 ,R12 میتواند بین 380 تا 400 اهم باشد
این دو جفت مقاومت قبلی مدار من 388 بود * اهم لوپ هم 1 بود * دیلی اتومات هم 18 شناسایی میشد
اعدد سه گانه هم
A 245
B 618
C746
نمایش داده میشد
حال برای ثبات بیشتر مقاومت R12 را به 395 اهم تغییر دادم . الان دیلی اتومات 13 شده عدد اول 360 شده قدرت سنس کمتر نشده ولی متاسفانه بوقهای اضافی بی ثباتی بیشتر شده ! ایا این مشکل فقط مربوط به تغییر چند اندک اهم R12 میباشد؟؟

کار شما درست نبود ، فقط مقداری افزایش خاصیت خازنی داخل لوپ باعث افزایش مقدار عدد A میشه ، که با پیچیدن لوپ های بزرگ با سیمهای افشان همین مقدار عدد اول بین 300 تا 350 یا نهایت 400 بدست میاد ، که تا 400 هم تفکیک و حذف آهن لوپ های بزرگ بخوبی عمل میکنه ! و همچنین تفیکیک !

درود
مهدی عزیز فقط تنها تغییر همون R12 بوده که 388 بوده الان 395 شده لوپ همان لوپ قبلی هست.

چهارشنبه 9 تیر1395 - 3:02pm
مدیر کل
مدیر کل

ali222 نوشته است:
درود مهندس
ظبق فایل راهنما گفته بودید مقاومت R11 ,R12 میتواند بین 380 تا 400 اهم باشد
این دو جفت مقاومت قبلی مدار من 388 بود * اهم لوپ هم 1 بود * دیلی اتومات هم 18 شناسایی میشد
اعدد سه گانه هم
A 245
B 618
C746
نمایش داده میشد
حال برای ثبات بیشتر مقاومت R12 را به 395 اهم تغییر دادم . الان دیلی اتومات 13 شده عدد اول 360 شده قدرت سنس کمتر نشده ولی متاسفانه بوقهای اضافی بی ثباتی بیشتر شده ! ایا این مشکل فقط مربوط به تغییر چند اندک اهم R12 میباشد؟؟

خسته نباشین.
خیر. تغییر چند اهمی مقاومتهای 11 یا 12 به تنهایی نمیتونه تا این حد اعداد و دیلی رو عوض کنه. فکر میکنم اگر نسبت تغییر مقاومتی که انجام دادین رو در نظر بگیرین میبینید کمتر از 2 درصد هست و منطقا نمیتونه این همه تفاوت ایجاد کنه. دیلی 13 هم ربطی به این تغییر نداره. شاید تغییرات دیگری هم انجام داده باشین که اونها بیشتر اثر داشته. شرایط تست و لوپ هم اثرگذار هست. این احتمال هم وجود داره که نوع مقاومتی که استفاده کردین مشکل داشته و مناسب نبوده. به همین دلیل هست که توصیه میشه مقاومت دمپینگ از نوع کربنی یا متال فیلم مرغوب باشه. این مساله در مدار ما شامل هر دو مقاومت 2 وات میشه.

چهارشنبه 9 تیر1395 - 3:52pm
مدیر کل
مدیر کل

kdj نوشته است:
سلام دوستان و خسته نباشید @};-
حمید خان خسته نباشید عرض میکنم و چنتا سوال داشتم.
دیروز با دوستان تفریحی بیرون بودیم که من فلزجو رو هم با خودم بردم برای تست آپدیت جدید.(البته لنگان) :D
دیلی اولیه فریم یک در یک که 18 بود به 13 کاهش پیدا کرده!این میتونه از آپدیت جدید باشه؟
و همینطور وقتی بدون گراوند لوپ و فریم رو میگردونی تقریبا کاوش غیر ممکنه!چون با هر تغییر سطح و هر بالا پایین شدن لوپ دستگاه از بالانس خارج میشه و هشدار میده.البته فکر میکنم بخاطر دقت اسپید هستش.
ولی وقتی گراوند روی 10 هستش دیگه این اتفاق نمیوفته و دستگاه در کمال ثبات کار میکنه!
حالا سوالم این هستش که گراوند 10 چند درصد از برد فلزیابی رو میگیره؟و اگه درصد قابل توجهی هست میشه خواهش کنم مقادیر گراوند رو افزایش بدید و مثلا روی 15 بزارید که با خیال راحت گراوند بالا همیشه فعال باشه؟
ممنون @};-

ممنون از شما. خسته نباشین.
اگر بدون تغییر لوپ دیلی اتومات اینقدر پایین اومده حتما اشکالی در دستگاهتون ایجاد شده. این ربطی به اپدیت نداره و بخش بالانس و محاسبه دیلی لوپ اصلا دست نخورده. بهرحال واضحه که این چیزها رو قبل از ارائه نسخه جدید تست میکنم.
با توجه به دیلی پایین لوپ بزرگ دیگه توقع ثبات خوبی نمیشه داشت چون بخودی خود این تغییر سبب حساسیت اضافی میشه. همونطور که قبلا عرض کردم گراند خاموش برای درجه حساسیت کمتر مناسب هست ولی اگر درجه حساسیت رو بالا گذاشتین بهتره از گراند هم استفاده کنین. گراند 10 افت برد محسوسی ایجاد نمیکنه بخصوص اگر فرکانس بالا نباشه.

چهارشنبه 9 تیر1395 - 4:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1871 , 1872 , 1873 , 1874 , 1875 , 1876 , 1877 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 188 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure