انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 4:07am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1867 , 1868 , 1869 , 1870 , 1871 , 1872 , 1873 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
بیرووو نوشته است:
سلام با تشکر از مهندس حمید عزیز

لطفا کمک کنید تا بفهمم مشکل من چیه

من مدار رو 1سال پیش ساختم
هیچ وقت به برد دوستان نرسیدم
با اینکه اعداد سه گانه نزدیک به اعداد گفته شده هستن ولی باز دستگاه ضعیف و با برد کم هستش
مشکلات من از این قراره
1-دیلی اتومات لوپ هام همیشه زیر 20 و نزدیک 13 و 11 هستش
2-برد کم.تقریبا نصف اون چیزی که دوستان گفتن
3-عدم ثبات و میتر منفی
4-نیاز به بالانس دستی
5-دیلی با بالانس دستی هر بار یه عدد میده
(((((5-هرجا رو زمین لوپ رو بزارم دستگاه با هر تنطیمی بوق میزنه یعنی کلا رو زمین نمیتونم کار کنم)))))

قطعات هم 357 فلزی از 2نمونه و پلاستیکی3نمونه استفاده کردم زیاد فرقی نکردن
موسفت هم 6نمونه از انواع و اقسام مثلا740 اورجینال-840 بازار رو 3نمونه-2611 باز افاقه نکرد
لوپ چند مدل ساختم همگی اهم1 و 350 میکروهانری- یه مدل سیم افشان نمره 75 و یه مدل سیم لاکی قطر1میلیمتر فرق چندانی نداشتن-فقط یه مدل با افشان 1 ساختم ثباتش بهتر بود ولی برد کم
کابل رابط هم کابل میکروفون کرمان جنس مرغوبیه-هم داخلی و هم بیرونی افشانه
کانکتور نطامی 2پین
bs170مرغوب
بعضی وقتا روشن میکنم تک بوق میزنه بعضی وقتا نمیزنه
یه لوپ 1.20در1.20 یه نفر بهم داد بهش وصلش کردم.جنس سیمش سیم شبکه بود.دیلی28در اومد.یه خورده ثباتش بهتر شد
خلاصه موندم عیب کارم چیه
ورژن3.20 رو میکرو هست.کلا نمیدونم تغییری رو قطعات بوده اعمال کنم یا نه.1سال و خورده اییه خبر از تغییرات ندارم فقط یه بار اومدم ورژن 3.20 رو دانلود کردم
لطفا راهنمایی کنید چکار کنم.من دارم نا امید میشم

مهندس کارش درسته .مشکل از منه

با سلام
شما لطف بفرمائید از مدارتون و باطری و غیره کامل تصویر با کیفیت قرار بدید تا دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن ، همینطور از لوپ و جنس کابل و سیم لوپ عکس بذارید .. متشکریم انشاا.. درست میشه :YMPEACE: @};-

با سلام
بنده هم مدار رو چند بار ساختم دیلی اتو لوپهایی هم که ساختم 19 هست اعداد سه گانه هم در رنج خوبی هستند حتی عکس از مدار گرفتم که مهندس حمید فرمودند مشکلی نداره،قطعات متفاوت و مرغوب بازار را هم تست کردم حتی سیم هم از نوع مرغوب استفاده کردم ولی باز هم هر جایی لوپ رو بذارم با هر تنطیمی هم که باشه زمین رو سنس میکنه!!! و جالب اینکه زمین رو هم تفکیک میکنه !!!
ورژن 3.25 رو هم پروگرم کردم باز هم مشکل حل نشد!!!
بزرگواران لطفا کمک کنید مشکل ما هم حل بشه.
با تشکر

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

سه شنبه 8 تیر1395 - 12:16pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ممکنه از تنظیمات مدارتون باشه که ثبات کم هست و زمین رو سنس میکنه ! فکر میکنم از نحوه فرمایشات شما اپراتوری رو هنوز بصورت حرفه ای یاد نگرفتید ! و به نوعی داخل حرفتون چیزی نهفته که من احساس میکنم هدف چیز دیگه ای باشه ! شما هر دستگاه رو بعد از بالانس لوپ رو بذارید روی زمین زمین رو سنس میکنه ! درواقع بالانس به هم میخوره و باید فاصله بالانس تا زمین موقع حرکت کردن رعایت بشه !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 8 تیر1395 - 12:51pm

باسلام وعرض ادب . منم جاداره از مهندس حمید عزیزبابته آخرین ورژنه این سیستم نهایته تشکرروداشته باشم . تغییر در قسمته اسپید کمکه بسیارشایانی در ثباته دستگاه من داشته مهندسه عزیز همینطور باراهنماییه یکی از دوستانه عزیز تو چند پسته قبلی پوشوندنه سیستم با چسبه حرارتی هم کمکه بسیاری به باثبات شدنه سیستمم در محیطه گوناگون شدش . با ورژنه قبلی و بدونه پوشوندنه سیستم با چسبه حرارتی و با لوپه 23 که فیلمشم توسایت قبلا گذاشته بودم نهایتا میتونستم حساسیته دستگاه ورو 15 الی 16 بالا ببرم ولی با این تغییرات که دوستان گرامی فرمودن و همینطور تغییری که شما در قسمته اسپید سیستم بعمل آوردین راحت سیستم وبا حساسیته 19 راش میندازم بدونه کوچکترین بوقه اضافی و مشکله اضافی در سیستم.مهندس گرامی دست مریزاد

سه شنبه 8 تیر1395 - 4:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
مکملی رو برای جایگزینی 357 تقلبی و همینطور بهتر کردن ثبات مدار بعضی ها طراحی کردن ! ( هرچند بنده تا حالا هیچ بی ثباتی چه در شهر و چه در بیابون از اصل این مدار شاهد نبودم ! ) اگر دوستان با مدار کامل این مکمل دسترسی دارن لطف کنید اینجا قرار بدید تا نظر کارشناسی شدۀ مهندس حمید بزرگوار رو در مورد این مکمل جویا باشیم و خیال بعضی ها که درگیر این مکمل شده راحت بشه ! متشکریم

سلام مهدی جان
مکمل تا جایی که بنده فهمید یک قسمت مربوط میشه به رگوله کردن ولتاز با رگلاتور 18 و 15 ولتی با خازن هایش و یک قسمت مربوط میشه به آپ آمپ 357 که بنده فایلشو پیوست میکنم.
لطفا مهندس حمید هم نظرشو بگن
در آپ آمپ 357 اون خازن 330 نانو رو برخی ها همان 5 پیکو انداختن و گفتن که ثبات بهنر شده.
بنده خودم شخصا با یک 357 پلاستیکی و یک 357 سرامیکی امتحان کردم که برد چند درصدی بهتر ولی سیستم بسیار ساکت و با ثبات تر شد حتی در خانه بنده با حساسیت 15 تا یک ساعت مدار به لوپ وصل بود و هیچ بوق اضافی هم نداشت و همینکه فلز جلوش میرفت واکنش داشت.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 8 تیر1395 - 7:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

persian.550bc نوشته است:
مهدی نوشته است:
بیرووو نوشته است:
سلام با تشکر از مهندس حمید عزیز

لطفا کمک کنید تا بفهمم مشکل من چیه

من مدار رو 1سال پیش ساختم
هیچ وقت به برد دوستان نرسیدم
با اینکه اعداد سه گانه نزدیک به اعداد گفته شده هستن ولی باز دستگاه ضعیف و با برد کم هستش
مشکلات من از این قراره
1-دیلی اتومات لوپ هام همیشه زیر 20 و نزدیک 13 و 11 هستش
2-برد کم.تقریبا نصف اون چیزی که دوستان گفتن
3-عدم ثبات و میتر منفی
4-نیاز به بالانس دستی
5-دیلی با بالانس دستی هر بار یه عدد میده
(((((5-هرجا رو زمین لوپ رو بزارم دستگاه با هر تنطیمی بوق میزنه یعنی کلا رو زمین نمیتونم کار کنم)))))

قطعات هم 357 فلزی از 2نمونه و پلاستیکی3نمونه استفاده کردم زیاد فرقی نکردن
موسفت هم 6نمونه از انواع و اقسام مثلا740 اورجینال-840 بازار رو 3نمونه-2611 باز افاقه نکرد
لوپ چند مدل ساختم همگی اهم1 و 350 میکروهانری- یه مدل سیم افشان نمره 75 و یه مدل سیم لاکی قطر1میلیمتر فرق چندانی نداشتن-فقط یه مدل با افشان 1 ساختم ثباتش بهتر بود ولی برد کم
کابل رابط هم کابل میکروفون کرمان جنس مرغوبیه-هم داخلی و هم بیرونی افشانه
کانکتور نطامی 2پین
bs170مرغوب
بعضی وقتا روشن میکنم تک بوق میزنه بعضی وقتا نمیزنه
یه لوپ 1.20در1.20 یه نفر بهم داد بهش وصلش کردم.جنس سیمش سیم شبکه بود.دیلی28در اومد.یه خورده ثباتش بهتر شد
خلاصه موندم عیب کارم چیه
ورژن3.20 رو میکرو هست.کلا نمیدونم تغییری رو قطعات بوده اعمال کنم یا نه.1سال و خورده اییه خبر از تغییرات ندارم فقط یه بار اومدم ورژن 3.20 رو دانلود کردم
لطفا راهنمایی کنید چکار کنم.من دارم نا امید میشم

مهندس کارش درسته .مشکل از منه

با سلام
شما لطف بفرمائید از مدارتون و باطری و غیره کامل تصویر با کیفیت قرار بدید تا دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن ، همینطور از لوپ و جنس کابل و سیم لوپ عکس بذارید .. متشکریم انشاا.. درست میشه :YMPEACE: @};-

با سلام
بنده هم مدار رو چند بار ساختم دیلی اتو لوپهایی هم که ساختم 19 هست اعداد سه گانه هم در رنج خوبی هستند حتی عکس از مدار گرفتم که مهندس حمید فرمودند مشکلی نداره،قطعات متفاوت و مرغوب بازار را هم تست کردم حتی سیم هم از نوع مرغوب استفاده کردم ولی باز هم هر جایی لوپ رو بذارم با هر تنطیمی هم که باشه زمین رو سنس میکنه!!! و جالب اینکه زمین رو هم تفکیک میکنه !!!
ورژن 3.25 رو هم پروگرم کردم باز هم مشکل حل نشد!!!
بزرگواران لطفا کمک کنید مشکل ما هم حل بشه.
با تشکر

سلام دوست عزیز مشکل از مدارت نیست مشکل از قسمت لوپ تا کانکتور ویا سیم رابط است :D :D :D :D :D

قدرت یعنی توان انجام هر کاری در زمان حال و اینکه افکار آدمی آفریننده تمام اتفاقات زندگی اوست.

سه شنبه 8 تیر1395 - 8:24pm

مهدی نوشته است:
مکملی رو برای جایگزینی 357 تقلبی و همینطور بهتر کردن ثبات مدار بعضی ها طراحی کردن ! ( هرچند بنده تا حالا هیچ بی ثباتی چه در شهر و چه در بیابون از اصل این مدار شاهد نبودم ! ) اگر دوستان با مدار کامل این مکمل دسترسی دارن لطف کنید اینجا قرار بدید تا نظر کارشناسی شدۀ مهندس حمید بزرگوار رو در مورد این مکمل جویا باشیم و خیال بعضی ها که درگیر این مکمل شده راحت بشه ! متشکریم

با سلام خدمت شما

بنده طراح این مکمل برای این دستگاه فلزجو هستم . که در رزومه کاری بنده طراحی مدارات فلزیاب انالوگ / دیجیتال و همینطور سیستم های الکترونیکی و رباتیک هستش . پس بی ربط نساختم این مکمل رو .

بنده خودم زیاد به این فلزجو اعتقادی ندارم . و این بی اعتقادی بنده دلیل بر بی احترامی به شخص مهندس حمید و دست اندرکاران ایشان نمیشه . چون هیچگاه چنین جسارتی نخواهم کرد . خلاصه ایشان هم زمان و تفکر خود را گذاشته و این دستگاه رو طراحی و ساخته و بنده از همینجا به ایشان یک خسته نباشید گفته و کارشون رو تحسین میکنم کارشون رو .
اما خلاصه هر دستگاه فوق قدرتی هم خلاصه یک ضعف هایی داره . این دستگاهها ساخته دست بشر هستن و بشر هم جایز الخطاست !!
اما بنده اولا از گفته شما بسیار ناراحت هستم که فرمودید این مدار رو ساختن برای lf های تقلبی و رفع بی ثباتی مدار بعضی ها !!!

بنده از همینجا اعلام میکنم که وابسته به هیچ بنی بشر و سازمانی نیستم خودم از کار خودم برمیام و نیازی به کسی ندارم و همینطور سازنده و فروشنده این مدار و مدار های پالسی دیگه نیستم . این مکمل هم یکی از دوستان این سیستم رو داشته و برای تعمیر پیش بنده اورده بود که بعد از تعمیر و راه اندازی دیدم این مدار واقعا عذاب آور هستش بعد از سنس فلز دیگه ساکت نمیشه !!

ابتدا جا داره قدرت این مدار رو هم تحسین کنم ...

اما گویا این مدار از نظر انتگرال گیری در سورس برنامه مشکلاتی داره . و از انجا که سورس عمومی نشده از مهندس این طرح خواستار هستم که نوع و بیت انترگال گیر مداررو اعلام کنن در صورت امکان .

و اما ادامه داستان !

بنده از انجایی که رفاقت دیرینه با صاحب این سیستم داشتم بهش گفتم قضیه بی ثباتی این دستگاه و گفت در صورت امکان این مشکل رو برطرف کن .
بنده هم دست به کار شدم و بعد از 2روز بررسی متوجه به ضعف در قسمت امپ مدار شدم . که این ضعف رو با بکار گیری یک امپ دیگر برطرف کردم .
و همینطور متوجه ضریب حرارتی رگولاتور 7812 هم شدم . که با قرار دادن یک 7815 در مسیر این ضریب حرارتی و فشار رو برطرف کردم .
و همینطور یک 7805 در مسیر ولتاژ avcc یا همان ولتاژ رفرنس ترانزیستور bs170 قرار دادم . که گویا مهندس این طرح یک رگلاتور برای این ولتاژ و ولتاژ میکرو قرار دادند . درسته که امپر خاصی کشیده نمیشه اما به دلیل ضریب نویز پذیری avr همیشه باید از یک رگلاتور مجزا برای میکرو استفاده کرد .

این کل تغییراتی بود که بنده انجام دادم و ثبات دستگاه دوستمان رو به طور کامل حفظ نمودم ..
اما بزرگترین مشکل این دستگاه ضعف انتگرال گیر هستش که حساس به ذرات هستش و مجبور به استفاده از فرکانس های زیر 60 هرتز میشه اپراتور تا ذرات رو بتونه حذف کنه .

و گویا این مدار دوست من توسط یک اشنای دیگه یک حالت معکوس شده و در سطح گروههای تلگرامی پخش شده . و شنیدم که منبع در آمد برخی از دوستان هم شده !!!!!!!

از همینجا از سازنده این طرح مهندس حمید کمال عذر خواهی بابت جسارت به طرح ایشان رو دارم . عذر بنده رو پذیرا باشید .

طاعات و عباداتتون قبول حق

در پناه حق
خدا نگهدار

سه شنبه 8 تیر1395 - 8:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
مهدی نوشته است:

سلام مهدی جان
مکمل تا جایی که بنده فهمید یک قسمت مربوط میشه به رگوله کردن ولتاز با رگلاتور 18 و 15 ولتی با خازن هایش و یک قسمت مربوط میشه به آپ آمپ 357 که بنده فایلشو پیوست میکنم.
در آپ آمپ 357 اون خازن 330 نانو رو برخی ها همان 5 پیکو انداختن و گفتن که ثبات بهنر شده.
بنده خودم شخصا با یک 357 پلاستیکی و یک 357 سرامیکی امتحان کردم که برد چند درصدی بهتر ولی سیستم بسیار ساکت و با ثبات تر شد حتی در خانه بنده با حساسیت 15 تا یک ساعت مدار به لوپ وصل بود و هیچ بوق اضافی هم نداشت و همینکه فلز جلوش میرفت واکنش داشت.

آقا مجتبی این طرحی که شما گذاشتی نتنها تو افزایش برد هیچ تاثیری نداره قطعا و بدون شک تو قسمت تفکیک و حذف آهن اثر مخرب خواهد

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

سه شنبه 8 تیر1395 - 8:40pm

1426539 نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
مهدی نوشته است:

سلام مهدی جان

آقا مجتبی این طرحی که شما گذاشتی نتنها تو افزایش برد هیچ تاثیری نداره قطعا و بدون شک تو قسمت تفکیک و حذف آهن اثر مخرب خواهد

دوست عزیز مطالب بنده رو بخوانید حتما . هیچ اثر مخربی این امپ اضافی برروی مدار ندارد و اعدا سه گانه بسیار مطلوب بوده و همچنین بهتره ابتدا در عمل با آن روبرو بشید سپس یک طرفه به قاضی برید .. طراحی این مدار هیچ سود و منفعتی برای بنده نداشته و صرفا برای کارراه اندازی دوستی اینکارو انجام دادم . ولی گویا پخش شده . همه چیز با ابزارهای اندازه گیری و ازمایشگاهی بررسی شده.

سه شنبه 8 تیر1395 - 9:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

1426539 نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
مهدی نوشته است:

سلام مهدی جان

دوست عزیز بنده طراح این نیستم . فقط مورد آزمون که قرار دادم نتیجه رو اعلام کردم. به هر حال میتونین تست کنین و نتیجه رو هم اعلام کنین

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 8 تیر1395 - 10:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
ممکنه از تنظیمات مدارتون باشه که ثبات کم هست و زمین رو سنس میکنه ! فکر میکنم از نحوه فرمایشات شما اپراتوری رو هنوز بصورت حرفه ای یاد نگرفتید ! و به نوعی داخل حرفتون چیزی نهفته که من احساس میکنم هدف چیز دیگه ای باشه ! شما هر دستگاه رو بعد از بالانس لوپ رو بذارید روی زمین زمین رو سنس میکنه ! درواقع بالانس به هم میخوره و باید فاصله بالانس تا زمین موقع حرکت کردن رعایت بشه !

درود بر شما
بنده با دستگاههای شرکتی کار کردم و میکنم این نکاتی که جنابعال فرمودین نکات ساده ای هست و فاصله و... هم رعایت میشه.
هدفم هم فقط رفع نقص مداریه که دارم نه چیز دیگه!!!
جنابعالی که می فرمایید من اپراتوری رو یاد نگرفتم آیا خودتون میتونین با لوپتون صفحه کشی کنید؟ اینجور که دیگه فاصله ثابته پس چرا بعد یه کم جابجایی باز هم زمین رو سنس میکنه؟
در ضمن در دستگاههای شرکتی که بنده کار کردم با کاهش فاصله به صورت لحظه ای بالانس به هم میخوره و بوق اضافی هم بعد مدت بسیار کمی قطع میشه ولی در فلزجو (البته در مداری که بنده ساختم) اینجور نیست و سنس زمین با قدرت ادامه پیدا میکنه حتی تفکیک هم داره و اصلا قطع نمیشه حتی بعد از یه ساعت.
این دستگاه هم به نظر من برد فوق العاده ای داره و ثبات هم نسبتا خوبه ولی در مورد سنس زمین و ذرات هنوز خیلی کار داره.البته با عرض پوزش از مهندس حمید بزرگوار

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

سه شنبه 8 تیر1395 - 10:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1867 , 1868 , 1869 , 1870 , 1871 , 1872 , 1873 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 121 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure