انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 7:46am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1827 , 1828 , 1829 , 1830 , 1831 , 1832 , 1833 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنونم حمید جان از پاسختون

دوشنبه 10 خرداد1395 - 5:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
amir1377 نوشته است:
سلام خدمت تمامی دوستان .
خسته نباشید و تشکر هم خدمت مهندس حمید گل که پروژه رو تا اینجا رسوندن. ممنون بابت تمامی زحماتتون.
مهندس خیلی وقته برنامه جدیدی برای نقطه زن فلزجو ارائه ندادید. میخواستم ببینم برنامه جدیدی تو راهه انشالله بیرون بیاد یا نه؟ و اینکه اگر هست حدودا کی بیرون میاد؟.

ممنون :YMPRAY:

خیلی ممنون.
نمیدونم شما چرا مرتبا این سوال رو میپرسین؟! :D بهرحال از نظر برنامه تقریبا تمامی کارهای "ممکن" و "مناسب" که در نظر ما بوده انجام شده و در حال حاضر دیگه بحث روی جزئیات و حواشی هست. نسخه جدید وجود خواهد داشت ولی فعلا نمیتونم زمان مشخصی براش اعلام کنم و از طرفی اختلاف عملکرد فنیش با نسخه قبل شاید چندان محسوس نباشه. دوستان هم اگر پیشنهاد یا نظر خاصی دارن که "قبلا مطرح نشده" میتونن در تاپیک پیشنهادات مربوط به ارتقای این پروزه عنوان کنن تا بنده بررسی و در موردشون فکر کنم. در هر صورت بنده نمیتونم ارتقای این پروژه رو تا ابد ادامه بدم! لذا هر چه دوستان نظرات و پیشنهادات بیشتر و بهتری داشته باشن و احیانا اگر اشکالی مشاهده کردن با من در میان بذارن ؛ نتیجه نهایی این پروژه هم بهتر خواهد بود.

ممنون از اینکه پاسخ دادین .مهندس امکان داره برای سیستم صدای آستانه سنس مثل سیستم های مینلب البته بصورت دیجیتالی طراحی بشه .اینطور شاید تاثیر زمین روی ثبات در بالانس سیستم کم تر شد و در کنارش با استفاده از سیستم گراند تا حدودی مشکل کم و زیاد شدن فاصله لوپ هم حل شد.بنظرم که یه چیزی اگه میشه رو سیستم پیاده بشه تا رسانایی خاک کمتر تو چشم سیستم بیاد. قبلا دراین مورد یه پیشنهادی دادم دقیقا یادم نیست .شما دیگه به بزرگواری خود ببخشید .

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 10 خرداد1395 - 6:53pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر منظور شما نوعی صدای زمینه و یا تق تق اولیه هست باید عرض کنم نه تنها جواب خوبی نمیده بلکه ساکت بودن فلزیاب در شرایطی که سنس وجود نداره برای اغلب کاوشگران مهم تر هست. در عین حال تاثیر نویز روی صدای زمینه بمراتب بیشتره چون با کوچکترین تغییری در سیگنال ورودی صدا تغییر میکنه.
زمین بسته به جنس خاک بهرصورت اثر خودش رو روی موج میذاره و توسط دستگاه ارزیابی میشه. اگر بخواین بقول شما بنظر دستگاه این اثر ضعیف تر باشه باید روی تنظیمات مختلف کار کنین. آستانه سنس هم در نهایت توسط درجه حساسیت تعیین میشه.

دوشنبه 10 خرداد1395 - 7:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

شاید در تاپیک مخصوص خودش باید میگفتم ولی چون این تاپیک باحالتره عرض میکنم.
برای درست کردن لوپ 1.5 در 1.5 متر از سیم نمره 1 افشان آمل حدود 50 متر و 8 دور
اندوکتانس 341 میکروهانری با 1.1 اهم
که اعداد سه گانه حدود 343-647-746
دیلی اتو 21

بصورت فلت درست کردم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 10 خرداد1395 - 8:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اگر منظور شما نوعی صدای زمینه و یا تق تق اولیه هست باید عرض کنم نه تنها جواب خوبی نمیده بلکه ساکت بودن فلزیاب در شرایطی که سنس وجود نداره برای اغلب کاوشگران مهم تر هست. در عین حال تاثیر نویز روی صدای زمینه بمراتب بیشتره چون با کوچکترین تغییری در سیگنال ورودی صدا تغییر میکنه.
زمین بسته به جنس خاک بهرصورت اثر خودش رو روی موج میذاره و توسط دستگاه ارزیابی میشه. اگر بخواین بقول شما بنظر دستگاه این اثر ضعیف تر باشه باید روی تنظیمات مختلف کار کنین. آستانه سنس هم در نهایت توسط درجه حساسیت تعیین میشه.

مهندس آگه امکان داره قسمت حفره یابی دستگاه رو بردارید.چون نه تنها با نقطه زن که نمیشه حفره یابی کرد . بلکه برا سنس داخل چاه هم مشکل پیدا میکنیم. در کل بهتر بود سیستم با بالا و پایین شدن لوپ صداش درنمیومد و همیشه تو اوج حساسیت خودش باقی میماند دقیقا مثل سیستم های مینلب.آگه میشد این پیاده سازی بشه عالیه .و این مود حفره یابی هم واقعا به هیچ دردی نمیخوره فقط و فقط برای سنس داخل چاه هی میتر منفی میندازه. ممنون.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 10 خرداد1395 - 10:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

amir1377 نوشته است:
حمید نوشته است:
خواهش میکنم.

مهندس آگه امکان داره قسمت حفره یابی دستگاه رو بردارید.چون نه تنها با نقطه زن که نمیشه حفره یابی کرد . بلکه برا سنس داخل چاه هم مشکل پیدا میکنیم. در کل بهتر بود سیستم با بالا و پایین شدن لوپ صداش درنمیومد و همیشه تو اوج حساسیت خودش باقی میماند دقیقا مثل سیستم های مینلب.آگه میشد این پیاده سازی بشه عالیه .و این مود حفره یابی هم واقعا به هیچ دردی نمیخوره فقط و فقط برای سنس داخل چاه هی میتر منفی میندازه. ممنون.

اگه بشه عالیه چون اکثرا این مشگلو دارن بهم خوردن ارتفاع بالانس باعث از بین رفتن بالانس هست و داخل چاله نمیشه کار کرد. ولی اونم راه حل خودشو داره با اپراتوری

دوشنبه 10 خرداد1395 - 11:06pm
مدیر کل
مدیر کل

amir1377 نوشته است:

ببینید قبلا خدمت شما یا دوست دیگری که همین مطلب رو فرموده بودن توضیح دادم. اگر منظور شما میتر منفی هست ؛ باید بدونید که این رو بنده فقط بلحاظ ظاهری اضافه تر از سایر فلزیاب ها گذاشتم! وگرنه بحث معکوس شدن بالانس که برعکس حالت حضور فلز هست در همه فلزیاب های پالسی رخ میده. این از مسائل اساسی مربوط به فلزیابی هست. حالا در سایر مدارات که میتر منفی وجود نداره اپراتور این مساله رو متوجه نمیشه و در نتیجه افت برد قابل ملاحظه ای بصورت ناخواسته بوجود میاد. اگر بنده میتر منفی رو بردارم در ذات مساله از نظر تاثیر زمین و حفره روی امواج تغییری اتفاق نمیفته. بلکه فقط صورت مساله رو با یک تغییر ظاهری نابجا پاک کردیم و اثر منفی زیادی خواهد داشت.
در خصوص سیستمهایی نظیر مینلب بهیچ وجه چیزی کع فرمودین وجود نداره! بلکه در حالت موشن سنس فلزیاب فقط به حرکت افقی لوپ حساس میشه و این روشی هست که با لوپهای کوچک دابل دی و برای اهداف کوچک جوابگو هست. وگرنه در حالت سنس غیر موشن مثل چیزی که ما در پالسی نیاز داریم حساسیت به زمین کاملا طبیعیه. بطور مثال در بسیاری فلزیاب های وی ال اف هم که موشن سنس هستن ؛ حالت پین پوینت وجود داره که در اون حالت میبینید با دوری و نزدیکی لوپ به زمین کاملا صدا تغییر میکنه! همین مساله در خصوص لورنز هم در همین حالت سنس صادق هست. ما مطلقا هیچ نوع فلزیابی در دنیا نداریم که زمین و طبیعتا چاله روش اثری نذاره! بحث نحوه سنس هست. بصورت یک مثال دیگه در مدار فلزیاب وی ال افی مثل فورچیون شما در فیلم میبینید که شخص دور و نزدیک شدن از زمین رو تست میکنه و تاکید داره زمین سنس نمیشه. خب نباید هم بشه چون فلزیاب روی مود موشن هست! وگرنه اثر زمین روی امواج پابرجاست.
در مورد بدرد بخور بودن مود حفره یابی هر چند اصلا ما بخاطر این میتر منفی رو قرار ندادیم ؛ ولی بهرحال برای سنس حفره در برخی شرایط واقعا مفید بوده و هست. این دیگه بستگی به شرایط و هدف اپراتور داره. بنظر من این خیلی خوبه که میتونیم همزمان با فلزیابی از وجود حفره ها و حتی چاههای پر شده و یا خاک سست یک محوطه نسبت به اطراف مطلع بشیم. چیزی که فکر نمیکنم در فلزیاب های دیگه امکانش باشه. مطمئن باشین اگر حتی 1 درصد وجود میتر منفی در کاوش فلز اثر منفی داشت ؛ یک فکر اساسی براش میکردم! اما کاملا برعکس هست. در عین حال فراموش نکنین فعال بودن و شماره گراند در برخورد با چاله خیلی تاثیر داره. در برخی موارد خاموش بودن گراند چیزی هست که ما نیاز داریم. در عین حال باز هم عرض میکنم درجات حساسیت بیش از 15 به معنی حساسیت بیشتر از تقریبا هر مدار پالسی دیگر هست! بسته به شرایط زمین طبیعیه که اگر حساسیت رو خیلی بالا بذارین مشکلات مختلفی در خصوص بر هم خوردن بالانس و میتر منفی پیش میاد.

دوشنبه 10 خرداد1395 - 11:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید یه تستر قطعات داشتم اندوکتانس کویل 1در1 رو باهاش گرفتم مقاومتشو میگه 1.4 و420 میکرو هانری ولی مولتی متر میزنه 1 وضریب خطاش هم 1. دهمه یعنی 9دهم اهم حدودا بنظرتون کدومشو باید قبول کرد ایا 1.4 مقاومت برا یه کویل یک در یک زیاد نیس البته اگه تستر درست باشه سپتس گزار از راهنماییتون

سه شنبه 11 خرداد1395 - 4:44am

usa نوشته است:
korosh94 نوشته است:
با سلام مجدد
عیب مدارم من از نظر دیلی اتومات برطرف شد
با دقت مدارد بررسی کردم همه قطعات سالم بود وقتی متوجه دیود های 1n4148 شدم اونهارو چک و تعویض کردم که خوشبختانه مدار درست شد
الان دیلی اتومات من 16 هست
با لوپ انکبوتی 60 سانت اهم 0.9 و ظرفیت 340 میکرو هانری یک فیبر مسی 10*10 رو در 100 سانتی متری میزنه البته اعداد 3 گانه من A232 B428 C543 هست ه طبق توضیحات مهندس A نزدیک 250 و B تقریبا دو برابر A و C هم از B تقریبا 100 تا بیشتر .
نظر شما چی مهندس حمید گرامی؟؟

سلام دوست من از کجا فهمیدی از دیود بوده و چطوری میشه عیب یابی کرد؟ منم همین مشکل رو دارم. دیلی اتو رو برای لوپ های مختلف بین 30 تا 35 میشناسه و عدد اولم هم حدود 180 هستش اونم تو بیابون! کابل رابطم کرمانه و کانکتور پلاستیکی مرغوب ولی نمیدونم مشکل از کجاست چون لوپ های مختلف اعداد سه گانشون تقریبا مثل هم بودند.

سلام . من دونه دونه قطعات و تست کردم و یکی از دیودها معیوب بود که من هم هر دوتای اونها رو عوض کردم و خوشبختانه مدار درست شد

سه شنبه 11 خرداد1395 - 9:50am
مدیر کل
مدیر کل

shahab58 نوشته است:
سلام مهندس حمید یه تستر قطعات داشتم اندوکتانس کویل 1در1 رو باهاش گرفتم مقاومتشو میگه 1.4 و420 میکرو هانری ولی مولتی متر میزنه 1 وضریب خطاش هم 1. دهمه یعنی 9دهم اهم حدودا بنظرتون کدومشو باید قبول کرد ایا 1.4 مقاومت برا یه کویل یک در یک زیاد نیس البته اگه تستر درست باشه سپتس گزار از راهنماییتون

قبلا خدمت یکی از دوستان در مورد همین تستر توضیح دادم. شما میتونین یک سلف و مقاومت دقیق که خطاش مشخص و کم باشه از بازار تهیه کنین و تستر خودتون رو از نظر دقت بسنجید و در صورت لزوم کالیبره کنید. وگرنه در چنین شرایطی آدم به همه چیز شک میکنه و طبیعی هم هست! ولی اگر از بنده بپرسید نظرم اینه که احتمالا مولتی متر رقم درست تری نشون میده. در واقع خطای اغلب مولتی مترهای معمولی توی این رنج حدود 1 درصد هست که مثلا برای نشان دادن 1 اهم حتی به یک دهم اهم خطا هم نمیرسه و فقط بحث همون خطای صفر رو داره که فرمودین 0.1 هست و بدرستی از رقم نمایشی کم کردین. اگر مولتی متر سالم باشه و باطریش هم مشکل نداشته باشه این رقم 0.9 خیلی بیشتر قابل اطمینان هست.
برای لوپ 1 متری مقاومتی در حد 1 اهم بنظر من مناسبه.

سه شنبه 11 خرداد1395 - 1:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1827 , 1828 , 1829 , 1830 , 1831 , 1832 , 1833 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 67 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure